۴۲ راه از راه های عملی برای رشد فردی که نمی دانید

یک نظر اضافه کنید
15 دقیقه مطالعه

آیا شما دوست دارید که در زندگی شخصی خود رشد کنید؟ آیا به طور مداوم در حال یافتن راهی برای پیشرفت هستید؟ در اینجا راه های عملی برای رشد فردی شما گرد آوری شده است.

عناوین مقاله
راه های عملی برای رشد فردی کدام ها هستند؟۱-هر روز مطالعه داشته باشید۲-زبان جدیدی را بیاموزید۳-سرگرمی های خود را جذاب و جدید کنید!۴-دوره جدیدی را فرا بگیرید۵-فضایی الهام بخش برای خود بسازید۶-غلبه بر ترس را فراموش نکنید۷-مهارت های خود را تقویت کنید۸-صبح ها زودتر بیدار شوید!۹-برنامه ورزشی هفتگی داشته باشید۱۰-کتاب  راهنمای زندگی خود را بنویسید۱۱-برای آینده خود نامه بنویسید۱۲-از منطقه امن خود فاصله بگیرید۱۳-به چالش کشیدن کمکتان می کند!۱۴-نقاط کور خود را شناسایی کنید۱۵-درخواست بازخورد کنید!۱۶-بر لیست کار های صورت گرفته تمرکز کنید۱۷-اهداف بزرگ و بلند پروازانه ترسیم کنید!۱۸-نقص های خود را پیدا کنید۱۹-وارد عمل شوید!۲۰-از افرادی که به شما انگیزه می دهند یاد بگیرید۲۱-عادت های بدتان را کنار بگذارید!۲۲-عادتی جدید ایجاد کنید۲۳-دوری از افراد منفی باف!۲۴-نحوه برخورد با افراد سر سخت را یاد بگیرید۲۵-یاد گیری از دوستانتان هم موثر است!۲۶-نوشتن را شروع کنید۲۷-وبلاگی درباره رشد فردی ایجاد کنید۲۸-یک مربی یا مشاور انتخاب کنید۲۹-زمان استفاده از شبکه های اجتماعی را کاهش دهید۳۰-شطرنج؟گزینه خوبی است!۳۱-تماشای تلویزیون؟ دیگر بس است!۳۲-چالش ۳۰ روزه را شروع کنید۳۳-مدیتیشن وتفکر عمیق۳۴-سخنرانی در جمع را تمرین کنید۳۵-ارتباط با کارشناسان و متخصصان۳۶-بیخیال گذشته!۳۷-شروع ماجراجویی تجاری!۳۸-مهربانی به اطرافیان خود۳۹-با افرادی که از شما خوششان نمی آید خوب باشید!۴۰-استراحت را فراموش نکنید!۴۱-روزانه مقاله ای در مورد رشد فردی بخوانید۴۲-به رشد فردی خود متعهد باشیدکلام پایانی

همیشه چیزی در رابطه با خودمان وجود دارد که می توان آن را بهتر کرد. قدرت و توانایی انسان بی پایان است؛ بنابراین رسیدن به نقطه ای بدون هیچ رشدی غیر ممکن خواهد بود.

هر زمان که فکر کنید خیلی خوب و ایده آل هستید، دقیقا همان زمان می توانید خیلی بهتر هم شوید.

راه های عملی برای رشد فردی کدام ها هستند؟

۴۲ مورد از بهترین راه های عملی برای رشد فردی گرد آوری شده است که ممکن است در این مسیر موفقیت برای شما مفید باشد. برخی بسیار ساده اند و می توانید بلافاصله وارد آن شوید و برخی نیز برای دستیابی به آن ها نیاز به تلاش و پیگیری دارید.

۱-هر روز مطالعه داشته باشید

کتاب ها منبع های تمرکز هستند. هرچه بیشتر بخوانید و مطالعه کنید بیشتر خردمند و متفکر می شوید. با خواندن هر روزه کتاب مغز خود را با دانش، تغذیه خواهید کرد.

۲-زبان جدیدی را بیاموزید

یاد گیری زبان مهارتی جدید و چالش برانگیز است. با یادگیری زبان مغز خود را به روی فرهنگ جدیدی باز می کنید که می تواند تجربه ای جدید و جذاب باشد.

۳-سرگرمی های خود را جذاب و جدید کنید!

این می تواند موضوعی دلخواه که به آن علاقه دارید یا حتی ورزش کردن باشد. می تواند حتی یاد گیری آشپزی، سفال گری یا سفر باشد. یادگیری هر بحث جدیدی مستلزم اماده کردن ذهن و جسم و حتی احساس است. این سرگرمی ها می تواند شما را شادتر و حتی باهوش تر کند.

۴-دوره جدیدی را فرا بگیرید

دوره ها راه های بسیار مناسبی برای یادگیری و افزودن به دانش شما هستند. حتما نباید دوره طولانی مدتی انتخاب کنید؛ سمینار ها و دوره های آنلاین هم هدف های خوبی را دنبال می کنند.

۵-فضایی الهام بخش برای خود بسازید

محیط شما لحن و روحیه شما را می سازد. اگر در محیطی الهام بخش زندگی کنید، می توانید هر روز از آن بهره ببرید.

اگر اتاقی کثیف و خسته کننده در منزل دارید، بهترین وقت برای تغییر است! با زدن رنگ جدید و دکوراسیون مناسب به آرامش و الهام بخشی خود کمک کنید.

راه های عملی برای رشد فردی را بیاموزید

۶-غلبه بر ترس را فراموش نکنید

هر نوع ترسی مثل ترس از جمع و سخنرانی و ترس از خطر شما را از مسیر پیشرفت باز می دارد و مانع حرکت شما می شود. تشخیص دهید ترس های شما منعکس کننده مناطقی از شما است که می توانید در آن رشد کنید؛ زیرا آن ها به مانند قطب نما عمل می کند و مناطقی که به توجه نیاز دارند را نمایش می دهند.

۷-مهارت های خود را تقویت کنید

اگر بازی های کامپیوتری را انجام داده باشید با مفهوم تقویت و تجربه برای عبور از مراحل آشنا هستید!

اگر نویسنده هستید مهارت های نوشتاری خود و اگر سخنران هستید مهارت های سخنوری خود را تقویت کنید.

۸-صبح ها زودتر بیدار شوید!

بسیاری بر این باورند که با سحرخیزی، کیفیت زندگی بهبود می یابد. با زودتر بیدار شدن شما وقت بیشتری برای بهبود و برنامه ریزی خود دارید. هم چنین آرامش صبح را به دست خواهید آورد و با جذب نور خورشید به مغزتان کمک می کنید به حالت فعال خود برسد.

۹-برنامه ورزشی هفتگی داشته باشید

با داشتن برنامه ورزشی شما به بدنی سالم خواهید رسید. این کار انگیزه شما را بیشتر خواهد کرد و تاثیرات مثبتی بر ذهن و روان شما می گذارد.

۱۰-کتاب  راهنمای زندگی خود را بنویسید

از دیگر راه های عملی برای رشد فردی نوشتن کتاب راهنما است. این کتاب می تواند شامل هدف ها و ارزش های شما باشد. این راهنما به شما کمک می کند از خود به نحوی بهینه استفاده کنید تا به پیشرفت و موفقیت برسید.

۱۱-برای آینده خود نامه بنویسید

خود را در ۵ سال بعد کجا می بینید؟ بعد از فراگیری رشد فردی چه شخصیتی خواهید ساخت؟

برای آینده خود نامه ای بنویسید و آن را امضا کنید. برای باز کردن آن تاریخی مشخص کنید و از همان لحظه برای ساختن فردی که در نامه نوشتید، تلاش کنید.

رشد فردی

راه های عملی برای رشد فردی چگونه به ما کمک می کنند؟

۱۲-از منطقه امن خود فاصله بگیرید

رشد واقعی با سختی و تلاش به دست می آید. راحتی بیش از حد فایده ای برای شما ندارد!

حد راحتی خود را مشخص کنید و چگونگی خارج شدن از آن را تمرین کنید. در مسیری که هرگز نرفته اید پیاده روی کنید، غذایی که تا به حال نخوردید را امتحان کنید و به بیرون رفتن با دوستانتان پاسخ مثبت بدهید!

۱۳-به چالش کشیدن کمکتان می کند!

رقابت راهی بسیار مناسب برای رشد و پیشرفت است. می توانید در هر موضوعی مثل درس، کاهش وزن، دویدن و … با کسی وارد رقابت شده و خود را به چالش بکشید.

در این مسیر هر دوی شما بیشتر از چیزی که فکر می کردید سود خواهید برد!

۱۴-نقاط کور خود را شناسایی کنید

از نظر علمی نقاط کور نقاطی هستند که چشم ما آن ها را نمی بیند. از نظر رشد فردی این نقاط، چیزهایی هستند که در مورد خود از آن ها بی خبریم. کشف این نقاط باعث می شود که مناطق پیشرفتمان را پیدا کنیم.

یک تمرین برای کشف این نقاط این است که افرادی را که در طول یک روز من را عصبی یا ناراحت می کنند، شناسایی کنم. با شناخت این محرک ها راه هایی برای بهبود یا غلبه بر آن ها بیابید.

۱۵-درخواست بازخورد کنید!

به همان نسبت که تلاش برای پیشرفت داریم، نقاط کور هم داریم! وقتی نحوه رشد خود را فرا بگیرید، درخواست بازخورد به شما دیدگاه ویژه ای می دهد.

۱۶-بر لیست کار های صورت گرفته تمرکز کنید

شروع روز با لیست کارهایی که می خواهید انجام دهید، تمرکز شما را بالا می برد. این را با روزهایی که برنامه ای ندارید مقایسه کنید! البته ممکن است به همه خواسته های خود نرسید یا زمان شما به تمام برسد؛ اما نباید سرد و خسته شوید.

۱۷-اهداف بزرگ و بلند پروازانه ترسیم کنید!

این کار شما را از حد متوسطتان بالاتر می برد. کدام یک از این اهداف را می توانید انجام دهید؟ برای خود بنویسید و شروع کنید! راه های عملی برای رشد فردی همیشه ساده نیستند!

۱۸-نقص های خود را پیدا کنید

هیچ کس بی ایراد نیست! مهم این است این ایرادات را بشناسید و در تلاش برای بهبود آن گام بردارید. ایراد و نقص های خود را شناسایی کنید.

رشد فردی

راه های عملی برای رشد فردی ما را به موفقبت می رساند!

۱۹-وارد عمل شوید!

بهترین راه برای رشد و یاد گیری، اقدام و عمل است. با بیکار نشستن و نگاه کردن چیزی تغییر نخواهد کرد!

۲۰-از افرادی که به شما انگیزه می دهند یاد بگیرید

به افراد مورد تحسین و الهام بخش خود فکر کنید. این افراد احتمالا دارای ویژگی هایی هستند که شما هم به دنبال آن هستید؛ از آن ها یاد بگیرید و پیشرفت کنید.

۲۱-عادت های بدتان را کنار بگذارید!

آیا عادت های بدی دارید که آزارتان می دهند؟ خواب زیاد، نوشیدن الکل، سیگار و… از عادت های این چنینی هستند.

۲۲-عادتی جدید ایجاد کنید

راه دیگری از راه های عملی برای رشد فردی ایجاد عادتی مفید و خوب است. مثل خوابیدن به موقع و بیدار شدن زود یا خواندن روزانه کتاب و …. .

۲۳-دوری از افراد منفی باف!

در هر کجایی افراد منفی وجود دارند. اگر احساس کردید آن ها مانعی برای مسیرتان هستند، وقت کمتری را صرفشان کنید!

۲۴-نحوه برخورد با افراد سر سخت را یاد بگیرید

همیشه نمی توان از این افراد دوری کرد! در محل کار، محل تحصیل یا حتی خانواده ممکن است با این افراد روبرو شوید. نحوه برخورد با آن ها را بیاموزید تا در آینده به مشکلی بر نخورید.

۲۵-یاد گیری از دوستانتان هم موثر است!

هر فردی ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارد. این به ما بستگی دارد که چگونه از آن ها استفاده کنیم.

به ویژگی خوب یک دوست دقت کنید و سعی کنید از او الهام بگیرید.

۲۶-نوشتن را شروع کنید

نوشتن راهی مناسب برای خود  آگاهی بیشتر است. همان طور که می نویسید به آن توجه کنید. این به بینش فردی شما کمک خواهد کرد.

۲۷-وبلاگی درباره رشد فردی ایجاد کنید

برای کمک به رشد دیگران، ابتدا باید در بحث رشد فردی صحبت کنید. انتظاراتی از شما وجود دارد که باید آن ها را بر آورده کنید.

۲۸-یک مربی یا مشاور انتخاب کنید

راهی سریع تر از این برای کمک به رسیدن به اهدافتان وجود ندارد! مشاوری دلسوز و با تجربه پیدا کنید و برنامه هایتان را با هم مرور کنید.

۲۹-زمان استفاده از شبکه های اجتماعی را کاهش دهید

این برنامه ها وقت زیادی از شما می گیرند. به جای آن وقت خود را صرف بهبود شرایط و رشد خود کنید!

۳۰-شطرنج؟گزینه خوبی است!

شطرنج بازی بسیار مناسبی برای تقویت یادگیری و قدرت مغز است. هم سرگرم می شوید و هم به تقویت مهارت هایتان می پردازید!

رشد فردی

راه های عملی برای رشد فردی شما

۳۱-تماشای تلویزیون؟ دیگر بس است!

بسیاری از برنامه های تلویزیونی به جای افزایش هوش و مهارت شما، فقط حواستان را پرت می کنند و وقت شما را می گیرند. زمانتان را صرف کار های مفید تر کنید!

۳۲-چالش ۳۰ روزه را شروع کنید

هدفی ترسیم کنید و برای رسیدن به آن ۳۰ روز برنامه ریزی کنید. هر اتفاقی که رخ می دهد را به دقت بنویسید و تجزیه و تحلیل کنید.

۳۳-مدیتیشن وتفکر عمیق

مدیتیشن به آگاهی و آرامش شما کمک خواهد کرد. هم چنین تاثیرات مثبتی در خواب و نوع اخلاق و رفتار شما دارد.

۳۴-سخنرانی در جمع را تمرین کنید

یک نکته که شاید برای همه ما عجیب باشد این است که ترس شماره ۱ در جهان ترس از سخنرانی است! این در حالی است که ترس از مرگ در رتبه ۲ قرار دارد!

سخرانی در جمع به شما در ارتباط گیری با دیگران و بهبود مهارت های شخصی کمک زیادی می کند.

۳۵-ارتباط با کارشناسان و متخصصان

این افراد در کار خود مهارت ویژه ای دارند و سپری کردن وقت با این دسته از افراد و یاد گیری از آن ها، امتیاز مثبی برای شما است که نباید از دست بدهید.

۳۶-بیخیال گذشته!

ناراحتی و مشغله ذهنی درباره گذشته دارید؟ وقت رها شدن از آن رسیده است! با نگه داشتن آن در ذهن، آن را به مانعی در برابر رسیدن به اهدافتان تبدیل خواهید کرد.

۳۷-شروع ماجراجویی تجاری!

آیا به موضوع خاصی علاقه دارید؟ چرا آن را به یک سرمایه  گذاری تبدیل نمی کنید؟ با این کار هم می توانید مهارت کسب کنید هم پول!

۳۸-مهربانی به اطرافیان خود

راهی دیگر از راه های عملی رشد فردی، مهر ورزیدن به دیگران است. مهربانی به پرورش خصلت های مثبت مثل عشق، محبت و از خود گذشتگی کمک می کند.

۳۹-با افرادی که از شما خوششان نمی آید خوب باشید!

اگر برای چیزی بجنگید، همیشه بد خواهانی خواهید داشت. دوری از این افراد ساده است، اما دوست داشتن آن ها کاری سخت است که شما باید آن را انجام دهید! این عشق و قلب بزرگ شما را نشان می دهد.

۴۰-استراحت را فراموش نکنید!

اگر زیاد کار کرده اید و نیاز به استراحت دارید، حتما این کار را بکنید. ماشین بدون سوخت حرکت نمی کند! غیر از این است؟!

۴۱-روزانه مقاله ای در مورد رشد فردی بخوانید

این کار ذهن شما را باز می کند. می توانید از راهکار ها و نکات آن ها برای زندگی و رشد فردی خود بهره بگیرید.

۴۲-به رشد فردی خود متعهد باشید

شما مسئول رشد خود هستید و یاد می گیرید چگونه پیشرفت کنید. از این سفر طولانی خسته نشوید و به آن متعهد بمانید!

کلام پایانی

راه های عملی برای رشد فردی را بررسی کردیم. بقیه مسیر با خودتان است!

اگر می خواهید سریع تر یاد بگیرید، شیوه یاد گیری خود را پیدا کنید. نقاط قوت خود را به حداکثر برسانید و دائم در حال آموزش باشید.

یادتان باشد این خودتان هستید که پشت فرمان این ماشین قرار دارید!

: منبع https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/42-practical-ways-to-improve-yourself.html

3.7/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx