پیش‌بینی کلید موفقیت است

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه مطالعه

پیش‌بینی کلید موفقیت است

همه شنیده‌اند که «شانس زمانی اتفاق می‌افتد که آمادگی با فرصت روبرو شود»، اما چیزی که برای آن آماده می‌شوید، میزان زیادی از پیش‌بینی است و در اینجا می فهمیم معنی آن چیست.

آمادگی، طبق تعریف، آماده‌سازی برای یک رویداد خاص در آینده است، مانند بستن چمدان برای سفر یا مطالعه برای یک آزمون. درنتیجه، کلید آمادگی کافی، پیش‌بینی صحیح «رویداد آینده» است. بسته‌بندی لباس‌های زمستانی برای یک تعطیلات آخر هفته اسکی پیش‌بینی‌شده برای اقامت در استراحتگاه ساحلی کارائیب تلاشی بیهوده خواهد بود. ارزش آمادگی بستگی به مهارت‌های پیش‌بینی یک مدیر، خواه سرمایه‌گذار یا کارآفرین دارد.

پیش‌بینی کلید موفقیت است

قابلیت اطمینان به تصمیمات برای خرید، نگهداری یا فروش یک سرمایه‌گذاری با مهارت پیش‌بینی سرمایه‌گذار مرتبط است. به‌طور مشابه، برای ایجاد یک کسب‌وکار موفق، یک کارآفرین باید خواسته‌ها و نیازهای مصرف‌کنندگان ازجمله ویژگی‌ها، قیمت و پیشنهاد‌ها رقابتی را به‌طور دقیق پیش‌بینی کند. پیش‌بینی یک مهارت آموختنی است و بیشتر مردم درک ذاتی از چگونگی پیش‌بینی رویدادهای کلی دارند، اما اغلب نیاز به دانش استثنایی از مسیری دارد که فرد طی می‌کند، مخصوصاً در تجارت تا چیزی که انتظار می رود با پاداش بالاتر از حد متوسط برآورده شود.

وقتی 4 میلیون سال پیش استرالوپیتکوس آفارنسیس از درختان پایین آمد تا در علفزارها راه برود، در آن نسخه اولیه کارآفرینی، خطراتی وجود داشت. کسانی که از تجربیات دیگران درس گرفتند، توانستند خطرات شکارچیان پنهان را بفهمند و پیش‌بینی کنند و به مولد هومو ساپینس تبدیل شوند. کسانی که نتوانستند پیش‌بینی کنند زنده نماندند.

تحقیقات نشان می‌دهد که مغز ما به‌طور طبیعی احتمال یک رویداد در آینده را پیش‌بینی می‌کند و ما در این تخمین متناسب با مقدار اطلاعات مرتبط و دوره‌های کوتاه‌تر بین حال و آینده پیش‌بینی‌شده موفق‌تر هستیم. بااین‌حال، قطعیت مطلق ممکن نیست. احتمال یک نتیجه غیرمنتظره همیشه وجود دارد، بنابراین آمادگی برای پیش‌بینی دقیق یک رویداد و موفقیت در اهداف کارآفرینی شما باید از مراحل زیر وارد شود.

مجموعه اطلاعات

درحالی‌که مقدار اطلاعاتی که فرد در اختیار دارد مهم است، ارتباط آن با نتایج بسیار مهم است. هر فردی که یک کسب‌وکار جدید را شروع می کند باید حداقل شرایط اقتصادی فعلی و آینده، مشتریان بالقوه محصولات و خدمات شرکت جدید و واکنش احتمالی رقبای موجود را در نظر بگیرد

یک سرمایه‌گذار باید به‌طور مشابه در مورد عوامل محرک در آینده یک سرمایه‌گذاری نگران باشد. تحلیلگران بازار سهام توافق دارند که قیمت‌های آتی توسط عوامل بنیادی شرکت، ازجمله اقدامات مالی و اقتصادی و روند سود سهام، هزینه‌ها و درآمدها، جریان نقدی، ساختار سرمایه، شرایط صنعت و نرخ‌های بهره تعیین می‌شوند.

یک شرکت با سهام عمومی معمولاً چندین کارخانه دارد که این نوع تجزیه‌وتحلیل را با هزینه اندک یا بدون هزینه برای سرمایه‌گذار بالقوه ارائه می‌کنند که احساسات آن‌ها جنبه کمتر قابل‌اندازه‌گیری تحلیل سهام است که تلاش می‌کند اقدامات احتمالی سرمایه‌گذاری بالقوه و فعلی سرمایه‌گذاران را شناسایی کند.

درحالی‌که درنهایت عوامل اساسی قیمت‌های آتی را تعیین می‌کنند، تعداد خریداران و فروشندگان در بازار در هر زمان معین، قیمت سهام را در کوتاه‌مدت هدایت می‌کند، بنابراین سرمایه‌گذاران باید زمان و هزینه جمع‌آوری اطلاعات را با تأثیر و تغییرناپذیری پیامدهای یک تصمیم متعادل کنند.

پیش‌بینی کلید موفقیت است

تفسیر داده‌ها

داده‌ها فقط در صورتی مفید هستند که با کار موردنظر مرتبط باشند. برای مثال، فرد باید بداند که چگونه تغییر در مدیریت یک شرکت بر سود تأثیر می‌گذارد و سرمایه‌گذاران دیگر چگونه به این تغییر واکنش نشان می‌دهند یا قوانین تغییرات شرایط جوی چگونه بر شرکت تأثیر می‌گذارد. مرحله اولیه تجزیه‌وتحلیل، شناسایی عواملی است که احتمالاً تأثیر قابل‌توجهی بر آینده دارند، اما اندازه‌گیری صحیح تأثیر آن‌ها بر آینده دشوار است.

به همین دلیل، برنامه‌ریزی سناریو ایده‌های مختلف و واقعیت‌های ممکن برای درک بهتر احتمالات، برای هر تلاش حرفه‌ای مهم است. ارزش تفسیر در شناسایی دقیق عوامل احتمالی و تأثیر آن‌ها بر نتایج آتی نهفته است. این آگاهی، پیش‌بینی را بهبود می بخشد و چابکی استراتژیک را ارتقا می دهد.

تصمیم‌گیری

تجزیه‌وتحلیل متفکرانه داده‌ها احتمال پیش‌بینی‌های دقیق را بهبود می‌بخشد و پیش‌بینی دقیق توانایی فرد یا شرکت را برای کنار آمدن با شرایط دشوار و به حداکثر رساندن منافع و به حداقل رساندن ضررها افزایش می‌دهد. خرید بیمه اقدامی پیش‌بینی‌شده برای کاهش ضرر است، همان‌طور که ایجاد خط اعتباری قبل از افزایش نرخ‌های بهره یک اقدام هوشمندانه و پیش‌بینی‌شده است.

پیش‌بینی «محور» را ترویج می‌کند و ازآنجایی‌که تغییر ثابت است و هیچ محیطی در آینده تضمین نمی‌شود، پیش‌بینی افراد و شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا برای بدترین اتفاقات در تصمیم‌گیری خود آماده شوند تا بتوانند به‌جای اینکه در شوک از کار بیافتند، به جلو حرکت کنند. رویدادی که دیگران ممکن است فاجعه‌بار بدانند. برای مثال، شخصی که تحقیقاتش مشخص می‌ کند که شرکتی تحت تأثیر رکود قرار نمی گیرد، ممکن است از این افت به‌عنوان فرصتی برای به دست آوردن سهام بیشتر استفاده کند، یا دلالان خودرو که پیش‌بینی کامل را داشتند. همه‌گیری کووید باعث کاهش تولید خودروهای جدید و تهاجم موجودی خودروهای دست‌دوم شد.

پیش‌بینی کلید موفقیت است

پیش‌بینی موفقیت‌آمیز منجر به موفقیت می شود

پیش‌بینی موفقیت‌آمیز مستلزم توانایی نگاه به آینده برای دیدن چیزهایی است که دیگران نمی بینند و سپس ایجاد راه‌حل‌ها یا به دست آوردن اهرم‌های موردنیاز برای موفقیت. جوایز زندگی برای آن موجودات متفکری که می توانند آینده را ببینند و آماده‌اند تا زمانی که لحظه خوش‌شانسی آن‌ها ظاهر می شود، عمل کنند، در دسترس است. کسانی که رویدادهای آینده را پیش‌بینی می‌کنند، آماده بهره‌برداری از امواج خوشبختی هستند و به‌سرعت و قاطعانه برای بهره‌برداری حرکت می‌کنند.

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx