8 کلید رسیدن به شادی و موفقیت از دیدگاه ریچارد برنسون

Add a Comment
12 Min Read

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم ۸ کلید رسیدن به شادی و موفقیت از دیدگاه ریچارد برنسون را بررسی کنیم .

تقریبا با هر ارزیابی­ای ریچارد برنسون در صدر معیار های موفقیت در زندگی است. مولتی بیلیونری که اولین کسب و کارش را وقتی نوجوان بود شروع کرد. در سن ۲۰ سالگی کار ضبط سفارش پستی را شروع کرد و در ۲۲ سالگی زنجیره ای از مغازه های ضبط رو اداره میکرد.

او از آن زمان تعداد زیادی شرکت و موسسه تاسیس کرده ، از جمله ضبط ویرجین، هواپیمایی ویرجین، اکسپرس ویرجین، حمل و نقل ویرجین، هتل های ویرجین، سفرهای دریایی ویرجین و ویرجین بزرگ .

ولی چیزی که او را متمایز میکند فقط موفقیتش در کار افرینی نیست. برنسون همیشه خوشحال به نظر میرسد.  زمان هایی که اون در حال انجام  ورزش های بیرون از خانه یا سرگرمی  دیگری نیست، با خانواده  و دوستانش که واقعا دوستش دارند وقت میگذراند.

خب، طبق کاری که برنسون میکند، ساختن چنین زندگی سخت نیست، بقیه رو دوست داشته باشید، برای همه چیزهایی که دارید شکرگزار باشید، مهربون و متفکر باشید. اوه، هیچوقت نگویید نه، فقط ادامه بدهید تا وقتی که موفق بشوید.

پس یکسری نکات از استاد موفقیت و شادی بشنوید. این ۸ نکته رو استفاده کنید و زندگی شگفت انگیزتان را بسازید.

 

۱. موفقیت تان را با میزان پولی که به دست میاورید نسنجید.

 

اغلب مردم موفقیتشان را با میزان پولی که به دست میاورند می سنجند، اما برنسون به ما اطمینان میدهد که اگر دارد به ما خوش میگذرد و سعی میکنیم دنیا را جای بهتری کنیم، پول خود به خود به دست میاید.

در یک مقاله که در لینکداین برنسون پست شده بود، نوشته بود: یک تفکر رایج و غلط این است که پول معیار موفقیت هر کارآفرین می باشد. اما نیست و نباید هم باشد. من هیچوقت برای پول در آوردن وارد یک کسب و کار نمیشوم.

مهم نیست در زندگی تان چه به دست میاورید، باید همیشه حس کنید کارهای بیشتری هست که باید انجام شوند. موفقیت یک هدف متحرک است – موفقیت یک تلاش برای ادامه رشد می باشد، اما باید برای چیزی که الان دارید هم شکر گزار باشید.

 

۲- از کارهای روزمره دست بکشید و روی مکالمه رو در رو تمرکز کنید.

 

مثل خیلی از ما برنسون هم تکنولوژی را  دوست دارد، اما محدودیت هایش را هم می بیند، مخصوصا وقتی تکنولوژی مانعی می شود بین او و کسانی که برایش مهم اند. هیچ چیزی جای یک مکالمه ی رو در رو یا در لحظه بودن  را نمیگیرد، و برای این باید بخواهید که وسایل تکنولوژیی را کنار بگذارید.

برنسون خیلی تلاش میکند که توجهش متمرکز روی کسی باشد که همراهش است. لپاون تلاش میکند به صورت فعال به بقیه گوش بدهد و در جلسات نکته برداری میکند.

و او این نکته را مهم می داند که تلفن همراهش را  کنار بگذارد و توجه ش را موقع شام معطوف به خانواده کند. بقیه را هم تشویق میکند وقتی در یک اجتماع هستند وسایل تکنولوژی شان را کنار بگذارند، حداقل برای مدتی.

برنسون نوشته است:همه ی ما میتوانیم در زندگی مان بیشتر حضور داشته باشیم. من باور دارم که در لحظه بودن کلید خوشحالی و موفقیت می باشد. و اینکه مدام چسبیدن به تلفن همراهتان میتواند اثرات بزرگی بر روی روابطتان داشته باشد.

 

۳- در هر کاری که میکنید دنبال لذت باشید.

 

برنسون میگوید:اگر از کاری لذت نمیبرید، دارید به شکل اشتباهی آن را انجام م یدهید. هر کاری که میکنید باید راهی راه هم برای لذت بردن و رضایت از زندگی تان پیدا کنید.

به عبارت دیگر: به جای اینکه کار کنید تا زنده بمانید، باید زندگی کنید تا کار کنید- چون کار تفریح است و لذت بخش می باشد.

برنسون در مقاله ی «راه ویرجین: همه ی چیزهایی که من درباره­ی رهبری میدانم» نوشته: تفریح و لذت یکی از مهمترین چیز در سرمایه گذاری موفق است که دست کم گرفته شده.

برنسون گفته که وقتی که دیگر از پروژه ای لذت نمیبرد میفهمد که وقت آن است که به سمت جلو حرکت کند. او میگوید: اگر در کارتان تفریح ندارید، پس می شود گفت وقت آن است که استعفا بدهید و چیز دیگری را  تجربه کنید.

پس دیگر وقتتان را با انجام کارهایی که از آنها متنفرید یا می­ترسید تلف نکنید، چون این فقط  لذت و خوشحالی شما را در زندگی از بین می برد.

 

سرگرمی ای پیدا کنید که بیرون از خانه باشد.

۴ – سرگرمی ای پیدا کنید که بیرون از خانه باشد.

 

برنسون می گوید: کلید بزرگ خوشحالی پیدا کردن سرگرمی است که شما را تشویق کند تا بیشتر بیرون بروید. بیرون بودن به شما کمک میکند با استرس و اضطراب کنار بیایید .

و راهی است که دوباره خودتان را شارژ کنید و توجه کنید: این راهی بزرگ برای بهتر کردن خلقتان می باشد و بیشتر حس می کنید که امور در کنترلتان است.

پیاده روی، دوچرخه سواری و موج سواری از راه هایی است که برنسون با ارتباط با طبیعت انرژی خود را بازیابی می کند، اما شما می توانید کاری ساده انجام بدهی .

مثل: بردن سگ تان به پیاده روی، یا حتی وقت تان را صرف تماشای آسمان شب کنید. همانطور که اخیراً برانسون در صفحه فیس بوکش نوشت:

بیرون بروید و به  آسمان نگاه کنید. شما هرگز نمی دانید که ستاره ها می توانند الهام بخش بعدی باشند.

 

۵ – رویاهای بزرگ داشته باشید.

 

یکبار برنسون توئیت کرد که:

رویاهای بزرگ داشته باشید و این شانس را خواهید داشت که جهان را در یک ماجراجویی باورنکردنی رهبری کنید .

موفقیت برنسون با یک رویای جسورانه شروع شد که به نظر می رسید خارج از حد و توانش بود. او در اوایل ۲۰ سالگی بود که ضبط ویرجین  رو راه اندازی کرد و صنعت موسیقی را به دست گرفت.

همه به او می گفتند که موفق نمیشود ولی او توجه نمی کرد. هیچ تضمینی نبود که موفق بشود، ولی باوری که به رویای خود داشت انگیزه اش رو بالا می برد تا به جلو پیش برود.

رویاهای ما چیزهایی هستند که ما را به کسی که هستیم تبدیل می کنند. اگر هیچوقت شجاعت این را نداشته باشید که رویاهایتان را به دست بیاورید، هیچوقت نمی فهمید که قادر به چه کارهایی هستید.

 

۶ –  همین که به جلو پیش می روید، یاد بگیرید.

 

زندگی باید تجربه ای بزرگ برای یادگرفتن باشد. ما همیشه باید به دنبال گسترش ذهن و افزایش خرد و دانش خود باشیم. برنسون هرگز به دانشگاه نرفت – در واقع ، او دبیرستان را زود ترک کرد – اما هرگز یادگیری را متوقف نکرد.

او به زندگی به عنوان یک دوره طولانی دانشگاه نگاه می کند و دنبال این است که هر روز حداقل چیزی یاد بگیرد.

برنسون طی ده ها سال شرکت ها و موسسات زیادی را راه اندازی کرد، گاهی حتی در حوزه هایی که با آنها آشنا نبود. رمزش این است که وقتی وارد حوزه ای جدید می شوید، باید سریع یاد بگیرید، ولی باید انگیزه ی انجام آن کار را هم داشته باشید.

طبق کاری که برنسون می کند، وقتی شما فرصتی بزرگ را می بینید، به سمتش بروید، حتی اگر در حوزه ای باشد که با آن آشنایی ندارید یا در آن متخصص نیستید.

همین که پیش میروید بر روی یادگیری هم تمرکز کنید و فرصت ها را برای ارتباطات جدید در آغوش بگیرید. و به خودتان فشار بیاورید که وقتی فرصت ها خودشان را نشان میدهند بیشترشان را به دست بیاورید.

برنسون در وبلاگش نوشته : خیلی مهم است که بفهمید ندانستن عیب نیست- چون همیشه میتوانید بفهمید و یاد بگیرید و فرصت ها را غنیمت بشمارید و به خودتان شک نکنید.

 

بدون ترس چیزهای جدید رو امتحان کنید.

۷ – بدون ترس چیزهای جدید رو امتحان کنید.

 

برنسون هرگز ترسی نداشته است که به مفاهیم ، ایده ها و فعالیت های جدید بله بگوید. این دلیل بزرگی است که ویرجین گروپ الان امپراتور بیش از ۲۰۰ شرکت متنوع است.  برنسون خود را محدود به یک حوزه  نکرد. او وارد رشته های جدید شد و در تلاش برای چیزهای جدید است.

او همه را تشویق می کند که از منطقه ی امن خود بیرون بیایند. این تنها راهی است که میتوانید بفهمید چه کارهایی زیادی از شما برمیایند.

برنسون نوشته است که: صادقانه میتوانم بگویم که تا به حال با احتیاط و امن عمل کردن در محدوده ی امنم هیچ چیز خوبی در زندگیم اتفاق نیفتاد.

همه لحظاتی که احساس چالش می کنید، در جایی که فکر می کنید “اوه ، گندش بزنن، شاید این ایده خیلی خوبی نبود” و بعد در مورد تسلیم شدن فکر می کنید – اگر بتوانید این مرحله ی شک و تردید را پشت سر بگذارید و از آن عبور کنید- من به شما قول می دهم  که چیزهای خوبی اتفاق می افتد”.

 

 ۸ – شادی رو تبدیل به یه عادت کنید

 

وقتی صرف کنید و در هر روز و هر لحظه به دنبال کمی شادی باشید.

شادی نتیجه ی موفقیت نیست، ولی شادی درونی میتواند شما را برای رسیدن به موفقیت حمایت کند.

برنسون در وبلاگ خود نوشته است که:

 من می دونم که این شانس را داشتم که این زندگی فوق العاده ای را زندگی کنم و اکثر مردم تصور می کنند موفقیت تجاری و ثروتی که به همراه دارم باعث خوشبختی من شده است. اما اینها من را خوشبخت نکرده اند؛ در واقع برعکس، من موفق، ثروتمند و در ارتباطم چون خوشحال هستم.

برنسون ما را تشویق می کند که دست از گشتن به دنبال شادی برداریم، طوری که انگارهدف دوردست و سختی است. خوشبختی درست در مقابل شماست؛ شما فقط باید آن را تشخیص دهید و از آن استفاده کنید.

او می گوید:

بایستید و نفس بکشید. سلامت باشید، در کنار دوستان و خانواده تان باشید. کنار کسی باشید، و اجازه دهید کسی کنار شما باشد. فقط برای یک دقیقه هم که شده جسور باشید.

 

https://www.entrepreneur.com/article/331932

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx