9 سوال مهم که افراد موفق از خود می پرسند

یک نظر اضافه کنید
17 دقیقه مطالعه

9 سوال مهم که افراد موفق از خود می پرسند

افراد موفق ذاتا کنجکاو هستند. آنها به این درک رسیده اند که موفقیت فقط دانستن پاسخ همه چیز نیست. همه چیز درباره پرسیدن سوال درست، در زمان مناسب از فرد مناسب است. با این حال، تمایل به کاوش لزوماً نباید فقط به جستجوی بیرون خود محدود شود. برعکس، با پرسیدن سوالات درست از خود، می توانید باعث پیشرفت خود را شوید.

اکثر افراد غیرمعمول موفق دقیقاً می دانند چه سؤالاتی باید بپرسند. با این دانش همچنین این درک حاصل می شود که با تقویت یک رویکرد جستجوگر به زندگی خود، آنها می توانند تا حد زیادی در پیشرفت خود اثرگذار باشند. کنجکاو بودن در مورد زندگی به آنها اجازه می دهد تا در صورت لزوم مسیر خود را اصلاح کنند. صادق بودن با خود به آنها کمک می کند تا زمینه های بهبود را تشخیص دهند. به هر حال دستیابی به موفقیت مستلزم صداقت با خود است. افراد موفق یاد گرفتند که صادق بودن آنها را قادر می‌سازد که سر راه خودشان قرار نگیرند.

9 سوال مهم که افراد موفق از خود می پرسند

در اینجا سؤالاتی وجود دارد که افراد موفق مرتباً از خود می پرسند.

9 سوال اساسی که افراد موفق از خود می پرسند

سؤالات زیر دقیقاً همان سؤالاتی است که یک مربی خوب از شما می پرسد. با این حال، این مربیان بسیار نادر هستند؛ بنابراین، تعجبی ندارد که بسیاری از افراد موفق مجبور به تبدیل شدن به مربی خود شوند. این افراد با بر عهده گرفتن این نقش جدید توانستند مهارت خود اندیشی لازم برای موفقیت را توسعه دهند.

خود اندیشی یک عنصر کلیدی برای یک زندگی شاد و موفق است

می توانید از این سوالات برای ارزیابی پیشرفت خود در زندگی استفاده کنید. با پاسخ دادن به هر یک از این سؤالات شما می توانید به سرعت نقاط قوت را تشخیص دهید. حتی بیشتر از این، به شما در شناسایی عواملی کمک می کند که به میزان زیادی بر موفقیت، رفاه، شادی و رشد شما تأثیر می گذارند.

1. من از چه می ترسم؟ آیا من با ترس هایم مقابله می کنم؟

یادآوری اینکه قرار است بمیری بهترین راهی است که برای جلوگیری از تله این فکر که چیزی برای از دست دادن داری می دانم.

استیو جابز

موفقیت در زندگی لزوماً مستلزم نترس بودن نیست. هر کسی از چیزی می ترسد افراد موفق هم مستثنی نیستند. با این حال، مهم است که بفهمید از چه چیزی می ترسید. افراد موفق می دانند که شناسایی ترس های خود چقدر مهم است. این افراد به جای اجتناب از آنها، می دانند که لازم است بررسی کنند که از چه چیزی می ترسند. این به آنها کمک می کند تا به منبع ترس ها و نگرانی های خود برسند.

تمایل به بررسی آنچه از آن می ترسید برای موفقیت بسیار مهم است. این به شما کمک می کند تا تشخیص دهید چه ترس هایی شما را از انجام آنچه برای پیشرفت شما در زندگی ضروری است باز می دارد. شجاعت شناسایی و رویارویی با ترس های خود را داشته باشید تا از پتانسیل کامل خود استفاده کنید.

سوالاتی که باید از خود بپرسید: از چه می ترسم؟ چه چیزی مرا از رسیدن به رویاهایم باز می دارد؟ چه ترس هایی مانع رشد من می شوند؟ چگونه می توانم با این ترس ها مقابله کنم و بر آنها غلبه کنم؟

2. از شکست هایم چه چیزی می توانم یاد بگیرم؟

موفقیت را از شکست ها بدست آورید. دلسردی و شکست دو تا از مطمئن ترین پله های موفقیت هستند.

دیل کارنگی

9 سوال مهم که افراد موفق از خود می پرسند

شکست می تواند سخت و دردناک باشد. این چیزی است که همه ما سعی می کنیم از آن اجتناب کنیم؛ اما وقتی این اتفاق می افتد، در اصل دلیل خوبی دارد. ما شکست می خوریم تا رشد کنیم. برای اینکه کمی بهتر شویم. بدون شکست هیچ پیشرفتی حاصل نخواهد شد. بسیاری از افراد موفق شکست های خود را زیربنای لازم برای موفقیت توصیف می کنند. آنها متوجه شده اند که بدون هر کدام از شکست هایشان، موفقیت فعلی آنها ممکن نبود.

کار معمولی که در هنگام شکست انجام می دهیم این است که دوباره روی پای خود بایستیم و سعی کنیم همه چیز را در مورد آن فراموش کنیم. این چیزی است که باید در مورد آن تجدید نظر کرد. ما می توانیم چیزهای زیادی از شکست یاد بگیریم. خیلی بیشتر از چیزی که می توانیم از موفقیت یاد بگیریم. از شکست های خود به نفع خود استفاده کنید. آنها را به عنوان درس هایی در مورد چگونگی دستیابی به موفقیت در نظر داشته باشید. تمایل به درس گرفتن از هر یک از شکست های خود را در خود ایجاد کنید.

سوالاتی که باید از خود بپرسید: آیا حاضرم از شکست هایم درس بگیرم؟ از شکست هایم چه می توانم یاد بگیرم؟ از چه راهی می توانم از شکست هایم به عنوان پله های موفقیت استفاده کنم؟

3. چه عادت های بدی مرا از پیشرفت باز می دارد؟

همه عادات بد به آرامی و به تدریج شروع می شوند و قبل از اینکه بفهمید عادت دارید، عادت شما را دارد.

زیگ زیگلار

عادت‌های شما می‌توانند موفقیت شما را به وجود آورند یا از بین ببرند. اگر عادت های مفیدی را در خود پرورش دهید، راحت تر می توانید در زندگی موفق باشید. عادات قدرتمند متعددی وجود دارد که می توان از آنها برای سرعت دادن به رشد استفاده کرد. در عین حال، بسیاری از عادات منفی می توانند به زندگی ما نفوذ کنند. این عادات مخرب می توانند در طول زمان به موانع بزرگی تبدیل شوند. به این ترتیب، شما را از دنبال کردن چیزی که واقعا مهم است باز می دارند. رویاها، اهداف، اهداف و آرزوهای شما. در عوض، شما را تنبل و بدون جاه طلبی بی ثمر نگه می دارند.

 

افراد موفق می‌دانند که عادت‌ها چه تأثیری بر زندگی‌شان می‌گذارند. آنها می دانند که عادات منفی چه تأثیر مخربی می توانند داشته باشند. به همین دلیل، این افراد دائماً عادات خود را زیر سوال می برند.

آنها تلاش می کنند تا به طور مداوم خود را در هر زمینه ای از زندگی بهبود بخشند. آنها می خواهند در انجام کارها مؤثرتر باشند. اگر عادات منفی غالب شده باشد، پس از پیدا کردنشان به آنها رسیدگی می کنند؛ اما آنها می دانند که جلوگیری از ایجاد عادات بد به مراتب آسان تر از ترک آنها است.

9 سوال مهم که افراد موفق از خود می پرسند

سوالاتی که باید از خود بپرسید: چه عادت هایی مرا از موفقیت بیشتر باز می دارد؟ چه رویه های منفی به زندگی من نفوذ کرده است؟ چه فعالیت های باعث اتلاف وقت من هستند؟

4. چگونه می توانم بهره وری بیشتری داشته باشم؟

هیچ چیز بی فایده تر از اثربخش کردن کاری که اصلا نباید انجام شود، نیست.

پیتر دراکر

زمان عامل متحد کننده ای است که افراد فوق العاده موفق را به دیگران وصل می کند. همه ما به یک اندازه از آن برای استفاده کردن داریم. هیچ کس به بیش تر از 24 ساعت در روز دسترسی ندارد. تفاوت در نحوه استفاده ما از زمان است. برخی ترجیح می دهند وقت خود را تلف کنند. دیگران به طور مستمر به دنبال بهترین استفاده از آن هستند. زمان منبع محدودی است که باید از آن استفاده کرد. افراد موفق نه تنها بر مدیریت زمان تاکید زیادی دارند، بلکه بر مدیریت فعالیت هایی که وقت خود را با آن می گذرانند نیز تاکید دارند.

سوالاتی که باید از خود بپرسید: آیا از زمان داده شده خود استفاده می کنم؟ چگونه می توانم زمان خود را به طور مؤثرتری صرف کنم؟

5. آیا به طور مداوم خودم را به چالش می کشم؟

شخصیت های بزرگ در آرامش زندگی، یا آسودگی یک مقطع آرام شکل نمی گیرند. عادات یک ذهن قوی در مقابله با مشکلات شکل می گیرد.

ابیگیل آدامز

زندگی کردن در منطقه امن شما می تواند بسیار راحت باشد. هیچ خطر و خطری وجود ندارد. هیچ چیز تعجب آور نیست. با این حال، منطقه راحتی شما بین شما و موفقیت شما قرار دارد. با قدم گذاشتن در مسیر آشنا، همیشه به همان مقصد خواهید رسید. اگر همیشه کاری را انجام دهید که تا به حال انجام داده اید، همیشه همان چیزی را که همیشه داشته اید به دست خواهید آورد. هیچ پیشرفتی وجود ندارد که بتوان با پنهان شدن در منطقه امن به دست آورد.

افراد موفق عادت به چالش کشیدن مداوم خود دارند. آنها از مرز های خود فراتر می روند. این به آنها کمک می کند تا فرصت های هیجان انگیز را پیدا کنند. در واقع، این دلیل اصلی رشد آنها است.

سوالاتی که باید از خود بپرسید: آیا من جرات ادامه به چالش کشیدن خود را دارم؟ در غلبه بر مرزهایم؟ آیا من فراتر از محدودیت هایم تلاش می کردم؟ آیا من در تلاش برای کشف ناشناخته هستم؟

6. امروز چه کاری را می خواهم انجام دهم؟

شما باید در زمان حال زندگی کنید، خود را روی هر موجی پرتاب کنید، ابدیت خود را در هر لحظه بیابید. احمق ها در جزیره فرصت های خود می ایستند و به سرزمین دیگری می نگرند. سرزمین دیگری وجود ندارد. زندگی دیگری جز این وجود ندارد.

هنری دیوید ثورو

داشتن طیف گسترده ای از اهداف بلند مدت بسیار مهم است. در عین حال، تنها با پیشرفت مداوم و روزانه می توانید به این اهداف دست یابید. استراتژی پنج ساله شما تنها زمانی محقق می شود که چالش های روزانه را با تمرکز لیزری حل کنید. روز به روز به سمت اهداف بلندمدت خود حرکت می کنید. مطمئن شوید که تمام توجه خود را معطوف به کار خاصی کنید که امروز باید انجام دهید.

سوالاتی که باید از خود بپرسید: مهمترین هدف امروز چیست؟ چگونه کار امروز مرا به اهداف بلندمدت نزدیک می کند؟

7. آیا زمان کافی برای استراحت دارم؟

در کار فضیلت است و در استراحت فضیلت است. از هر دو استفاده کنید و هیچکدام را نادیده نگیرید.

آلن کوهن

پیگیری رویاهای شما همه چیز را از شما می خواهد. غلبه بر موانع بزرگ و چالش های بزرگ تاثیر خود را بر سطح قدرت جسمی و ذهنی شما خواهد گذاشت. به همین دلیل، مهم است که بدانید چگونه می توانید به صورت روزانه برای تجدید انرژی به خودتان انرژی دهید.

با وجود اینکه افراد موفق فوق العاده سخت کار می کنند، اما می دانند که چقدر مهم است که استراحت کنند. در دراز مدت، حفظ تعادل مناسب بین کار و زندگی به شما کمک می کند تا در دستیابی به اهداف خود پایدارتر باشید.

هر روز مقداری زمان برای خود اختصاص دهید و کاری را انجام دهید که به شما کمک می کند تا شاداب شوید. یک عادت عالی، تمرین مراقبه است. بسیار جالب است که ببینید چه تعداد از افراد پرکار و موفق در حال مدیتیشن هستند.

سوالاتی که باید از خود بپرسید: آیا زمان کافی برای تجدید قوا می گذارم؟ آیا برای بازیابی سطوح قدرتم استراحت می کنم؟

9 سوال مهم که افراد موفق از خود می پرسند

8. سعی می کنم از چه کارهای دشواری اجتناب کنم؟

خوشبختی از انجام کار آسان حاصل نمی شود، بلکه از درخشش رضایتی حاصل می شود که پس از دستیابی به یک کار دشوار که بهترین ما را می طلبد، حاصل می شود.

تئودور آیزاک روبین

همه ما با وظایف و مسئولیت هایی روبرو هستیم که ترجیح می دهیم نادیده بگیریم. چه کسی کارهای لذت بخش را بر کارهای واقعا دشوار ترجیح نمی دهد؟ مشکل این است که همیشه این وظایف لذت بخش نیستند که بیشترین بازده را دارند. افراد موفق مدام از خود می پرسند که بهترین کار برایشان چیست که وقت خود را صرف آن کنند. آنها به جای انتخاب کارهای آشنا و آسان، خود را با کارهای دشوار به چالش می کشند. افراد موفق مهارت انجام کار را دارند که هیچ کس دیگری جرات انجام دادن آن را ندارد.

پیشرفت در زندگی تنها زمانی حاصل می شود که بخواهید به وظایف سخت و چالش برانگیز رسیدگی کنید.

به مشکلاتی که مدام سعی می کنید از آنها اجتناب کنید فکر کنید. اگر آنها برای دستیابی به موفقیت شما لازم هستند، به هر طریقی به آنها رسیدگی کنید.

سوالاتی که باید از خود بپرسید: سعی می کنم از چه کارهای دشواری اجتناب کنم؟ آیا این وظایف نتیجه قابل توجه و بالاتر از سایر فعالیت های من دارند؟ آیا به تعویق انداختن این وظایف مانع پیشرفت من می شود؟

9. زمان زیادی را برای چه کارهای آسانی صرف می کنم؟

این نگرش ما در آغاز یک کار دشوار است که بیش از هر چیز دیگری بر نتیجه موفقیت آمیز آن تأثیر می گذارد.

ویلیام جیمز

همانطور که در بالا ذکر شد، ما طرفدار گذراندن وقت با فعالیت های دلپذیر هستیم. با این حال، این فعالیت ها ممکن است همیشه به اندازه سایر فعالیت ها سازنده نباشند. سعی کنید هر چیزی را که زمان زیادی را صرف آن می کنید پیدا کنید. فقط به این دلیل که یک کار خاص را دوست دارید به این معنی نیست که برای موفقیت شما مفید است.

زمان کمتری را صرف کارهای آسان کنید. فعالیت هایی را که شما را از پرداختن به وظایف واقعا مهم باز می دارد مشخص کنید.

سوالاتی که باید از خود بپرسید: آیا من زمان زیادی را صرف کارهای آسان می کنم؟ آیا می توانم با پرداختن به کارهای دشوار بیشتر موفق تر باشم؟

امیدوارم از این مقاله در مورد سوالات مهمی که افراد موفق به طور مداوم از خود می پرسند لذت برده باشید. مهمترین سوالاتی که برای بهبود عملکرد خود بارها و بارها از خود می پرسید چیست؟

پیروز باشید!

منبع:

  • http://www.planetofsuccess.com/blog/2016/10-critical-questions-successful-people-ask-themselves/

 

1/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx