ساختن زندگی رویایی

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه مطالعه

ساختن زندگی رویایی شما با تعریف ارزش های خود شروع می شود

رشد بخشی ضروری از زندگی است.

ما پول را سرمایه گذاری می کنیم تا رشد کند. ما زمان را سرمایه گذاری می کنیم تا چیزهای مهم برای ما رشد کنند؛ و ما روی خودمان سرمایه گذاری می کنیم تا بتوانیم رشد کنیم.

من دریافته‌ام که رشد زمانی بهترین کار را انجام می‌دهد که آن را حول یک سبک زندگی مبتنی بر ارزش‌ها تعریف کنید – سبکی که تمام آنچه را که می‌خواهید، ازجمله تعادل، به دست می‌آورد.

ساختن زندگی رویایی

معمولاً با اقداماتی که انجام می ‌دهید می توانید جهت رشد را تعیین کنید. پرورش یک درخت کوچک را در نظر بگیرید، برای مثال: در اوایل رشد، ضعیف است. حتی یک باد ملایم می تواند آن را از بین ببرد. برای جلوگیری از این اتفاق، آن را در عمق خوبی بکارید و آن را به چوب ببندید تا به آن قدرت بدهد و آن را حمایت کند. ما اغلب فراموش می کنیم که باید خودمان را به‌طور مشابه آموزش دهیم.

چند وقت پیش، تلنگری خوردم که متوجه شدم دیگر نمی توانم اهدافم را به تعویق بیندازم. در واقع، متوجه شدم که اگر تغییراتی در سبک زندگی ایجاد نکنم، ممکن است هرگز به آن‌ها دست پیدا نکنم. خوشحالم که می‌گویم، با کمک‌مربیان و معلمان، این کار را انجام دادم. شما هم می توانید.

اجازه دهید من خطراتی را که می توانید برای حمایت از رشد و خواسته‌های خود در نظر بگیرید، با شما در میان بگذارم.

  1. تعریف ارزش‌ها

ارزش‌ها شما را تثبیت می کنند. وقتی با موقعیتی روبرو می شوید یا باید تصمیم بگیرید، ارزش‌های محکم شما را از ریشه‌کن شدن باز می دارند. آن‌ها به شما مبنایی برای برنامه‌ریزی هرروزتان می دهند.

اولین قدم برای من این بود که ارزش‌های اصلی را تعریف کنم – ارزش‌هایی که معنای شخصی داشتند. با کمک‌مربی‌ام، آن را به پنج ارزش برتر رساندم: خانواده، صداقت، مسئولیت‌پذیری، زمان و سلامت. این‌ها باعث فعالیت روزانه من می شود. آن‌ها به من کمک می کنند تا به سبک زندگی موردنظرم برسم.

  1. عادات مبتنی بر ارزش

اگر یک درخت بدون تکیه‌گاه، روزانه در اثر باد شدید شمال غربی مورد ضرب و شتم قرار گیرد، درخت برای همیشه خم می شود. رشد خواهد کرد، اما در جهت اشتباه. به همین دلیل است که سهم عادات ثابت به‌عنوان یک تقویت‌کننده مهم است.

عادات خوب زندگی خوبی را ایجاد می کند. عادت‌های بد می توانند آن را از بین ببرند. عادات خود را به ارزش‌های خود بچسبانید و آن‌ها را هر روز به کار ببرید.

  1. اهداف مبتنی بر ارزش

به‌جای تصمیم‌گیری برای سال نو، از خود بپرسید، چگونه می توانم امسال رشد کنم؟ زمینه‌های زندگی را در نظر بگیرید: شغل، خانواده، سلامت، روابط، معنوی، مالی، تفریح. چگونه می خواهید در هرکدام رشد کنید و چگونه این رشد بالقوه باارزش‌های شما همسو می شود؟

ساختن زندگی رویایی

روابط من چگونه رشد خواهد کرد؟

کسب‌وکار من چگونه رشد خواهد کرد؟

تیم من چگونه رشد خواهد کرد؟

دارایی‌های مالی من چگونه رشد خواهد کرد؟

چگونه سالم‌تر شوم؟

کلید اهداف این است که آن‌ها را مشخص و قابل‌اندازه‌گیری کنید. «یک روزی انجام میدهم» به‌اندازه کافی مشخص نیست. «من باید انجام دهم» تضمین می کند ک شما هرگز آن کار را انجام نمی دهید؛ اما اگر بگویید: «این ماه 10 پوند وزن کم می‌کنم و در اینجا مشخص کنید که چگونه این کار را انجام دهید و چرا برای شما مهم است»، شانس شما برای رسیدن به آن هدف بسیار زیاد است.

  1. پاسخگویی مبتنی بر ارزش‌ها

مسئولیت‌پذیری زیاد نسبت به خود و دیگران، احتمال ایجاد عادات خوب، زندگی بر اساس ارزش‌های خود و درنهایت رسیدن به اهداف را افزایش می دهد.

آیا در زندگی خود چارچوب محکمی برای پاسخگویی دارید؟ این سؤالات را از خود بپرسید:

آیا من حدومرزهایی را تعیین کرده‌ام که به من کمک کند بدانم چه زمانی باید بله یا نه بگویم؟

آیا من یک سیستم برنامه‌ریزی و راهی برای پاسخگویی به آن دارم؟

آیا من مربی یا معلم قابل‌اعتمادی دارم که راهنمایی کند، تشویق کند و متعهد شود که به شما در ادامه مسیر کمک کند؟

آیا من هیئت مشاورانی دارم که در تجارت به آن‌ها پاسخگو باشم، حتی اگر رهبر باشم؟

ساختن زندگی رویایی

ممکن است هدف شما گذراندن وقت در نزدیکی اقیانوس نباشد (همان‌طور که هدف من نبود). ممکن است زمانی را در کوهستان، با خانواده خود بگذرانید، به دنبال علاقه‌ای باشید یا از یک هدف دفاع کنید. شاید شما به‌سادگی بخواهید زندگی‌ای ایجاد کنید که تعادل بیشتری در تمام زمینه‌های مهم داشته باشد. یا شاید می خواهید در یک کسب‌وکار به سطوح شغلی خاصی برسید بدون اینکه افراد و ارزش‌هایی را که برایتان مهم هستند از بین ببرید.

به نظر یک تکلیف ساده است: ارزش‌ها و سبک زندگی دلخواه خود را تعریف کنید. بااین‌حال بسیاری از مردم هرگز برای انجام آن‌وقت نمی گذارند. آن‌ها فقط به انجام کاری که انجام می دهند، روز به روز، هفته‌به‌هفته، سال‌به‌سال ادامه می دهند؛ و قبل از اینکه بدانند، دهه‌ها گذشته است.

شما رشد خواهید کرد، اما آیا این چهار شرط مبتنی بر ارزش را به‌اندازه کافی خوب پیش می برید که به شما کمک کند در مسیر درست رشد کنید؟ به خودتان لطف کنید و سبک زندگی دلخواه خود را همین حالا تعریف کنید. این کار را عقب نیندازید.

منبع:

 

3.4/5 - (11 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx