بهترین فیلم های انگیزشی

یک نظر اضافه کنید
36 دقیقه مطالعه

بهترین فیلم های انگیزشی

آیا از تماشای فیلم هایی که هیچ تاثیری بر جای نمی گذارند خسته شده اید؟ از فیلم هایی که سرگرم کننده هستند، اما پیام واقعی ندارند خسته شده اید؟ بیایید با فهرست زیر از فیلم‌ های انگیزشی و الهام‌ بخش اين باور را تغییر دهیم! اگر به دنبال فیلم هایی هستید که به شما الهام و انگیزه عالی می بخشد، دیگر نيازي به جستجو نداريد.

در این مقاله بلند، بهترین فیلم های انگیزشی تاريخ را خواهید یافت. این فیلم ‌های انگیزشی جرقه الهامی را درون شما شعله ‌ور می ‌کنند که باعث می ‌شود فراتر از محدودیت‌ های خود برويد. نه فقط این، بلکه به شما نيرويي مي دهند که هر از گاهی همه ما به آن نیاز داریم تا بلند شویم و کاری برای وضعیت خود انجام دهیم.

برخی از این فیلم ‌ها آنقدر به شما انگیزه می ‌دهند که فقط می ‌خواهید برای رسیدن به اهدافتان سخت تلاش کنید. دیگر فیلم‌ های این فهرست عمیقاً به شما الهام می ‌بخشند و به شما را رویاهای بزرگ الهام مي كنند.

فیلم ‌ها می ‌توانند منبع فوق ‌العاده ‌ای از الهام و انگیزه براي ما باشند، زیرا برخی از آن ‌ها می ‌توانند به شما کمک کنند تا سریع‌ تر ذهنیت فعلي خود را به یک ذهنیت مثبت ‌تر تغییر دهید. وقتی فیلم ‌ها می ‌توانند علاقه به اعمال پیام خود را در زندگی واقعی برانگیزند، پس ارزش تماشا كردن دارند.

فیلم ‌های این فهرست بر اساس میانگین امتیازی که از منتقدان دریافت کرده‌ اند و همچنین پتانسیل آنها برای ایجاد انگیزه و الهام‌ بخشي رتبه ‌بندی شده اند. با این حال، چیزی که بسیار مهم تر از محبوبیت یک فیلم است، توانایی آن در ایجاد انگیزه در شما است.

بهتر است بدون هیچ مقدمه ای، به سراغ بهترین فیلم های انگیزشی برويم، بنابراین سعي كنيد از آنها الهام بگیرید و اجازه دهید تا به شما کمک کنند تا به فردی که می خواهید تبدیل شوید.

برترین فیلم های انگیزشی

بهترین فیلم های انگیزشی

راکی  (Rocky)

راکی شاید یکی از بهترین فیلم های ورزشی تمام دوران باشد. این فيلم الهام بخش میلیون ها نفر شد و شخصیت اصلی آن راکی ​​بالبوآ نماد قدرت، استقامت و اراده برای یک نسل شد.

خلاصه داستان: این فیلم داستان الهام ‌بخش و برنده جایزه اسکار راکی ​​بالبوآ را روایت می‌ کند، انسان بسيار مهربان و بوکسور پاره وقت که بسيار اتفاقي شانس مبارزه با قهرمان سنگین وزن را پیدا می‌ کند. با استفاده از این فرصتی که شايد یک بار در زندگی به دست می ‌آید، راکی ​​زندگی رویایي را با مبارزه با خود از ژنده پوشي تا ثروت آغاز می‌کند.

شخصیت اصلی فیلم، راکی، یک مرد معمولی است که مخاطبان می توانند خود را با او بشناسند. مردی را می بینیم که در زندگی دست و پنجه نرم می کند که در رینگ بوکس به زمین کشیده می شود و تحقیر می شود.

با وجود این، راکی ​​دیدگاه مثبت خود را حفظ می کند و موفق می شود دوباره بلند شود. اراده باورنکردنی او باعث می‌ شود که از كسي كه بيشترين باخت ها را داشت، به بوکسوری تبدیل می‌ شود که «همه تلاشش را مي كند».

انگیزه این فیلم چیست؟ شخصیت راکی ​​یکی از بزرگ ‌ترین نمادهای تاریخ سینماست که میلیون ‌ها نفر را تشویق کرده است تا برای رسیدن به رویاهایشان هر کاری که لازم است انجام دهند. پیام انگیزشی این فیلم این است که با وجود مشكلات هرگز تسلیم نشوید. این یک پیام بلند و مثل رعد و برق برای همه افراد كم انگيزه اي است که با شرايط غیرقابل تحملي روبرو هستند. این فيلم به ما انگیزه می دهد که وضعیت موجود را نپذیریم، بلکه سرسختانه برای یک تغییر مثبت بجنگیم.

امتیاز IMDb: 8.1

بهترین فیلم های انگیزشی

به دنبال خوشبختی (The Pursuit of Happyness)

زندگی اغلب منصفانه نیست. گاهی اوقات شما را در شرايط غيرقابل تحملي قرار می دهد. به دنبال خوشبختی فیلمی درباره مردی است که دقیقاً چنین موقعیتی را پشت سر می گذارد. زندگی او به سختی می ‌گذرد، اما فیلم در ادامه نشان می ‌دهد که چگونه این مرد توانسته است آن را به دستاوردي عالي تبديل كند.

خلاصه داستان: داستان بر اساس زندگی کریس گاردنر است که نزدیک به یک سال با بی خانمانی دست و پنجه نرم کرد. ویل اسمیت در نقش شخصیت اصلی بازی می کند که زندگی اش با ترکیبی از بدشانسی و بسیاری از سرنوشت ها زیر و رو شد؛ اما مهم نیست که چه چیزی او را تحت تأثیر قرار می دهد، کریس گاردنر به دنبال یافتن زندگی بهتر برای پسرش که حضانتش را بر عهده گرفته است، ادامه می دهد. به همین دلایل، به دنبال خوشبختی به راحتی در این فهرست از انگیزه ‌بخش ‌ترین فیلم‌ ها جای می ‌گیرد.

چرا این یک فیلم انگیزشی است؟ با وجود اینکه کریس گاردنر به مشكلات غير قابل تحملي برخورده است، او هرگز تسلیم نمی شود و دوباره از جايش بر مي خيزد. این فیلم نشان می‌ دهد که پشتکار واقعاً چیست و معنی آن این است که هرگز تسلیم نشویم، مهم نیست که چه باشد. داستان واقعی کریس گاردنر به ما می گوید که ما اغلب باید برای رویاهایمان سخت بجنگیم و هرگز نباید به کسی اجازه داد بین خودش و رویاهایش بایستد.

امتیاز IMDb: 7.9

بهترین فیلم های انگیزشی

به ديگري نيكي كن (Pay it Forward)

افراد بسیار زیادی زندگی خود محورانه دارند. آنها به شدت از دیگران مطالبه دارند اما در ازای آن چیزی نمی بخشند. به ديگري نيكي كن نشان می دهد که تمایل به کمک به دیگران چه تأثیر قدرتمندی برای کل دنيا می تواند داشته باشد.

خلاصه داستان: تروور مک ‌کینی، دانش‌آموز کلاس هفتمی از کالیفرنیا، توسط معلم مطالعات اجتماعی‌ اش به انجام یک تکلیف چالش برانگیز مشغول مي شود. هدف برنامه ریزی و اجرای استراتژی است که جهان را به سمت و سويي بهتر تغییر دهد. تروور با طرحی الهام ‌بخش، دیگران را تشویق می‌کند تا به جای جبران لطف طرف مقابل، لطفي مشابه آن به 3 نفر ديگر داشته باشند. طرح خیریه با سه لطف بزرگ تروور به سه نفر شروع می شود و همیشه از آنها می خواهد که اين كار خوب را براي سه نفر دیگر انجام دهند.

پیام الهام بخش فیلم: این فیلم تماماً در مورد اهمیت کمک به دیگران است. علاوه بر این، به ما نشان می ‌دهد که حتی اعمال کوچک مهربانی می‌تواند اثرات موجی داشته باشد که همه چیز را به سمت بهتر شدن تغییر می‌دهد.

این فیلم ما را تشویق می کند که از انرژي کمک و توانمندسازی دیگران دست نکشیم؛ اما همچنین نشان می ‌دهد که اگر بتوانیم تنها بخش‌ های کوچکی در این مأموریت داشته باشیم، نباید دلسرد شویم. به ديگري نيكي كن با یک پیام واضح همراه است: از کمک به دیگران دست نکشید، زیرا وقتی تلاش خود را برای تغییر جهان کنار بگذارید، همه ضرر می کنند.

امتیاز IMDb: 7.1

بهترین فیلم های انگیزشی

رستگاری در شاوشنک (The Shawshank Redemption)

گاهی اوقات زندگی فرد را در موقعیت بدی قرار می دهد که بدون تقصیر خود شخص به وجود آمده است. اغلب اوقات، امکان خروج از اين موقعيت وجود ندارد. با این حال، آنچه می تواند مهم باشد، نحوه برخورد شما با موقعیت است.

خلاصه داستان: اندی دوفرن، یک بانکدار اهل پورتلند، به اشتباه به قتل دو نفر محکوم می شود و برای دو بار حبس ابد متوالی به زندان فرستاده می شود. در زندان ایالتی شاوشنک با الیس ردینگ، زندانی دیگری که به ابد محکوم شده است، ملاقات می کند.

حتی با وجود اینکه واقعیت بی رحمانه زندگی در زندان، اندی را با نگهبانان سادیست، یک نگهبان فاسد و زندانیان وحشی مواجه می کند، اما او دست از تلاش نمي كشد و به سرعت شروع به تغییر اوضاع برای بهتر شدن می کند. از طریق همین اعمال درست است که رستگاری می یابد و قدری وقار را به زندانیان باز می گرداند.

انگیزه این فیلم چیست؟ رستگاری در شاوشنک پیامی بسیار الهام بخش دارد. این مربوط به زمان هایی از زندگی است که به نظر می رسد همه چیز در حال سقوط است. این فیلم به شما می گوید که هرگز تسلیم نشوید، مهم نیست که شرایط چقدر وحشتناک به نظر می رسد.

اندی دوفرن به جای از دست دادن امید، آرام ماند و تمام افکار خود را بر یک هدف متمرکز کرد: فرار از زندان. دیدگاه او از آزادی به او اجازه داد تا رنج خود را تحمل کند. پیام این فیلم نشاط آور روشن است: اگر هدفی بلندپروازانه داشته باشید، انگیزه شما را برای بيدار شدن هر روز و تلاش سخت برای رسیدن به آن تقویت می کند؛ اما همچنین به ما می آموزد که اجازه ندهیم شرایط زندگی ما را زمين بزند و دلسرد کند.

امتیاز IMDb: 9.3

بهترین فیلم های انگیزشی

زندگی شگفت انگیز است (It’s a Wonderful Life)

It’s a Wonderful Life یک فیلم کلاسیک دلگرم کننده و نشاط آور است که رویای يك فرد آمریکایی را در زندگی واقعی پایه ریزی می کند و می توان آن را یکی از بهترین فیلم های انگیزشی تمام تاريخ به حساب آورد. این فیلم در نهایت در مورد اهمیت این است که با مسئولیت پذیری این دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنیم.

خلاصه داستان: در شهر خیالی آبشار بدفورد، جورج بیلی با فرشته نگهبان خود در تاریک ترین ساعت زندگی اش ملاقات می کند. فرشته او را متقاعد می کند که اگر جورج هرگز زندگی نمی کرد، زندگی برای همه اطرافیان بسیار بدتر می شد. با این کار فرشته نگهبان می تواند او را از خودکشی باز دارد.

پیام انگیزشی این فیلم چیست؟ زندگی شگفت انگیز است پیامی قدرتمند را به تصویر می کشد: اینکه همه ما مهم هستیم. این فیلم به ما نشان می دهد که همه ما به نحوی در جهت هدف بزرگ تري خلق شده ايم، حتی اگر در نگاه اول متوجه این موضوع نباشیم. علاوه بر این، می ‌خواهد به ما نشان دهد که زندگی، اگرچه اغلب خشن و دردناک است، اما شگفت‌ انگیز است.

امتیاز IMDb: 8.7

بهترین فیلم های انگیزشی

فارست گامپ (Forrest Gump)

یک رویکرد ساده به زندگی می تواند منبع شادی واقعی باشد.

خلاصه داستان: این داستان شگفت ‌انگیز زندگی فارست گامپ را به تصویر می ‌کشد که مردی پاك و ساده و در عین حال فردی بسیار خوش قلب است. این فیلم نشان می دهد که چگونه این مرد توانست مرزهایی را که او را محدود کرده بود بشکند و با این کار در رویدادهای تاریخی مهمی که در آن زمان می گذشت شرکت کند.

پیام الهام بخش فارست گامپ چیست؟ اين فیلم سوال سختی را مطرح می کند: آیا در مسیری قرار    می گیرید که از قبل برای شما تعیین شده است یا خودتان سرنوشتتان را تعيين مي كنيد؟ فارست گامپ بر خلاف شخصیت ‌های اطرافش، خودش را به تلاش ناامیدانه برای کنترل دنیای اطرافش محدود نمي كند.

بلكه او از آنچه زندگی برای او به ارمغان می آورد بهترین استفاده را می کند. در نهایت، پیام فیلم به این یک جمله خلاصه می‌شود: ممکن است ثروت، هوش، خانواده و ظاهر خوب را نداشته باشید، اما اگر قلب خود را در جای درستی قرار دهید، تأثیر شما بر این دنیا فوق ‌العاده خواهد بود.

امتیاز IMDb: 8.8

بهترین فیلم های انگیزشی

تایتان ها را به خاطر بسپار (Remember the Titans)

این فیلم حول محور داستان واقعی یک تیم فوتبال از نظر نژادی متفاوت و فراز و نشیب های آن در طول فصل فوتبال دبیرستان در سال 1971 است. پیام عمیق انگیزشی فیلم این است که ورزش این قدرت را دارد که به ما کمک کند بر تفاوت های درک شده غلبه کنیم.

خلاصه داستان: خط داستانی تایتان ها را به خاطر بسپار حول تیم فوتبال تازه ادغام شده دبیرستان تی سی ویلیامز متمرکز می شود. در نتیجه ترکیبی بودن نژاد اعضای تیم، درگیری‌ های مختلف شروع به ایجاد مشكل مي كنند. تا زمانی که سرمربی آفریقایی-آمریکایی هرمان بون مداخله مي كند و دوباره اتحاد تيم برقرار مي شود.

پيام تایتان ها را به خاطر بسپار چیست؟ این فیلم حس خوب و پیام مهم و مثبتی را به بينندگان منتقل می کند: یک تیم تنها در صورتی می تواند تلاش خود را به حداکثر برساند که برای موفقیت با هم همکاری داشته باشند. این بدان معنی است که هر یک از اعضای تیم باید قضاوت های از پیش تعیین شده را کنار بگذارد.

علاوه بر این، فیلم مثالی را ارائه می دهد که یک تیم تنها زمانی می تواند موفق شود که افراد صرفا در پي رسيدن به خواسته هاي شخصي خود نباشند. این فیلم به ما می گوید که نباید افراد را بر اساس ظاهرشان قضاوت کنیم، بلکه باید تلاش کنیم تا آنها را بر اساس رفتارشان قضاوت کنیم.

امتیاز IMDb: 7.7

بهترین فیلم های انگیزشی

بیلی الیوت (Billy Elliot)

فیلم بیلی الیوت داستان پسری را روایت می‌کند که مجبور می‌شود در نقش یک بچه معمولی که درس ‌های بوکس می‌خواند زندگي خود را پيش ببرد. دیدن این پسر جوان که برای دنبال کردن رویای واقعی ‌اش سخت مبارزه می ‌کند، بدون توجه به ريسك هايش، بسیار انگیزه ‌بخش است.

خلاصه داستان: بیلی الیوت توسط پدر تنهايش به ورزشگاه محلی فرستاده می شود تا دروس بوکس را بگذراند. بیلی در ورزشگاه یک کلاس باله را می بیند که شور و شوق او را برای رقص برمی انگیزد. بدیهی است که خانواده بیلی از اشتیاق جدید او به وجد نمی ‌آیند، اما بیلی از متقاعد کردن آن‌ ها که باید به او اجازه داده شود رویای خود را تعقیب کند، دست بر نمی ‌دارد.

انگیزه بیلی الیوت چیست؟ این فیلم دارای یک پیام قوی براي ببيندگان است زيرا به ما نشان می دهد که اگر می خواهید رویاهای خود را دنبال کنید چه نوع عزم و اراده ای لازم است. این که شما باید بدون اجازه دادن به دیگران در راه رسیدن به اهداف خود تلاش کنید. این فیلم همچنین به ما می آموزد که نباید اجازه دهیم جامعه به ما دیکته کند که چه نوع نقشی را در زندگی بازی کنیم، بلکه باید ببينيم که احساسات ما را به کجا می کشاند.

امتیاز IMDb: 7.6

بهترین فیلم های انگیزشی

جنگجو (Warrior)

فیلم جنگجو زمانی که تامی ریوردان را همراهی می‌کند، او نه تنها مجبور است در رینگ بوکس با یک موقعیت دیوید در برابر جالوت روبرو شود، بلکه با روابط متضاد خود با پدر و برادرش نیز دست و پنجه نرم می‌کند.

خلاصه داستان: تفنگدار آمریکایی، تامی ریوردان، از پدرش که به الكل اعتياد دارد و در حال بهبودی است، می خواهد که او را برای مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی آموزش دهد تا بتواند برای یکی از دوستانش پول جمع کند. در این مسابقه است که او با برادرش که در خطر از دست دادن خانه اش قرار می گیرد، درگیر می شود.

پیام الهام بخش اين فيلم چیست؟ با وجود اینکه فیلمی در مورد هنرهای رزمی است، پیام جنگجو حول اهمیت بخشش است؛ مانند زندگی واقعی، شخصیت های فیلم به سختی می توانند یکدیگر را ببخشند اما پیوسته برای رستگاری می جنگند. آشتی آسان نیست و برای برادران، شامل مبارزه با چندین مسابقه وحشیانه در رینگ است. در نهایت فیلم این پیام را به تصویر می‌کشد که باید تلخی ‌هایمان را از بین ببریم تا با بخشش مرهم زخم‌ های گذشته باشیم.

امتیاز IMDb: 8.2

بهترین فیلم های انگیزشی

ویل هانتینگ نابغه (Good Will Hunting)

ویل هانتینگ نابغه داستان یک مرد جوان فوق العاده باهوش و تلاش او برای یافتن جایگاه خود در زندگی را روایت می کند.

خلاصه داستان: ویل هانتینگ، کارگری از منطقه بوستون، پس از حمله به یک افسر پلیس، تحت درمان يك مشاور قرار مي گيرد. در طول جلسات درمانی است که او ابتدا شروع به ارزیابی مجدد زندگی و روابط خود با افرادی که دوستشان دارد می کند. به لطف درمانگر که توسط رابین ویلیامز به تصویر کشیده شده است، ویل هانتینگ می تواند زندگی خود را به تعادل برساند و شروع به دنبال کردن مطالعات ریاضیات پیشرفته می کند.

انگیزه ویل هانتینگ نابغه چیست؟ یافتن مکان مناسبی که باید در آن باشیم یک مبارزه واقعی است، به ویژه برای جوانان. این فیلم مشکلی را که اکثر جوانان دارند شرح می دهد: آنها به خودشان ایمان ندارند تا زمانی که شخص دیگری آنها را باور کند. این فیلم در مورد استقبال از فعالیت هایی است که ما دوست داریم، اما ممكن است مشکلات زیادی را هم براي ما به همراه داشته باشد. با درک آنچه برای ما مهم است، می توانیم از ارزشی که می توانیم به جهان ارائه دهیم، آگاه باشيم.

امتیاز IMDb: 8.3

بهترین فیلم های انگیزشی

ارابه های آتش (Charits of Fire)

ارابه های آتش شاید الهام بخش ترین فیلم برای دوندگان باشد، اما حاوی درس های مهم بسیاری برای بقیه مخاطبان هم است.

خلاصه داستان: این فیلم بر روی داستان واقعی دو ورزشکار متمرکز است که تیم بریتانیا را به یکی از بزرگ ترین پیروزی های خود در المپیک 1924 رساندند. شخصیت اصلی، هارولد آبراهامز، یک دونده یهودی است که باید با تعصب نسبت به دین خود مبارزه کند. شخصیت دیگر اریک لیدل، یک مسیحی معتقد است که آبراهامز را در Trinity Great Court Run شکست می دهد و بنابراین او را برای رسیدن به ركوردهاي جدید به چالش می کشد.

پیام الهام بخش Charits of Fire چیست؟ این فیلم داستان دو مرد را روایت می‌کند که برای چیزی که به آن اعتقاد دارند دفاع می ‌کنند. به طور کلی، فیلم جشن پیروزی دو مرد بر سختي هاست. این فيلم تجليل از همه افرادی است که برای آنچه درست بود ایستادند و اين فیلم انگیزشی نیز شما را به انجام همین کار تشویق می کند.

امتیاز IMDb: 7.1

بهترین فیلم های انگیزشی

سرزمين رویاها (Field of Dreams)

سرزمين رویاها فیلمی باشکوه است که بر اهمیت حفظ گذشته برای اتفاقاتي که ممکن است پيش بيايد تمرکز دارد.

خلاصه داستان: یک روز عصر در مزارع ذرت، ری کینزلا، یک کشاورز محلی از آیووا، صدایی را می شنود که زمزمه می کند: «اگر آن را بسازی، او خواهد آمد.» این اتفاق عجیب با مشاهده یک بازیکن بیسبال از گذشته که به نظر می رسد در اطراف مزارع ذرت قدم می زند دنبال مي شود. این اتفاقات ری کینزلا را متقاعد می کند که وظیفه اوست که در ملک خود یک زمین بیسبال بسازد.

پیام الهام بخش سرزمين روياها چیست؟ این فیلم بر اهمیت آشتی با افرادی که دوستشان داریم تاکید می کند. سرزمين روياها همچنین تاکید می ‌کند که نباید از زندگی فداکارانه دست کشید، حتی اگر در جامعه‌ ای زندگی می ‌کنیم که بسیاری از مردم برای اهداف خودخواهانه عمل می‌ کنند. پیام فیلم این است که برای جبران گذشته نبايد از هيچ تلاشي دريغ كرد.

امتیاز IMDb: 7.6

بهترین فیلم های انگیزشی

انجمن شاعران مرده (Dead Poets Society)

انجمن شاعران مرده حول معلم انگلیسی جان کیتینگ متمرکز است که موفق می شود با وجود نظام محافظه کارانه و اشرافی که در مدرسه حاكم است، به دانش آموزان خود الهام بخشد. این فیلم شاید الهام‌ بخش ‌ترین فیلم درباره آموزش باشد زيرا این فیلم بینندگان خود را تشویق می‌کند تا برای دفاع از حقوق دانش‌آموزان جوان در حين تحصیل دفاع کنند.

خلاصه داستان: در روز اول ترم جدید، براي كلاس يك دانش‌آموز دبستاني به نام تاد اندرسون یک معلم انگلیسی جدید معرفي مي شود که روش‌های آموزشی غیرمتعارف آن ‌ها را غافلگیر می‌کند. معلم انگلیسی، جان کیتینگ، دانش‌آموزان خود را تشویق می‌کند که زندگی را از منظری متفاوت ببینند، براي خودشان كسي شوند و زندگی را بر اساس شرایط خود پيش ببرند.

چه چیزی در مورد انجمن شاعران مرده الهام بخش است؟ اگرچه این فیلم گاهی اوقات می تواند بسیار غم انگیز باشد، اما به همان اندازه انگیزشي و الهام بخش است. پیام های بزرگی در طول خط داستانی این فیلم حک شده است. یکی از این پیام‌ های الهام‌ بخش این است که شما باید به جای تلاش برای رفتن در مسير هاي از پيش تعيين شده، راه خودتان را بروید.

امتیاز IMDb: 8.0

بهترین فیلم های انگیزشی

جنگجوی صلح آمیز (The Peaceful Warrior)

جنگجوی صلح آمیز فیلمی فلسفی درباره يك ژیمناستیک كار با استعدادی است که از بی قراری رنج می برد اما در نهایت به لطف یک معلم معنوی می تواند تعادل را در زندگی خود برقرار کند.

خلاصه داستان: دن میلمن یک ورزشکار محبوب کالج است که در طي ملاقات با پیرمردی در ایستگاه خدمات اتومبیل، زندگی او تغییر می کند. در طول فیلم، پیرمرد شروع به جذب دن میلمن به عنوان شاگرد خود می کند و بینش های فلسفی خود را با او به اشتراک می گذارد. این آموزش به دن میلمن کمک می کند تا بر یک حادثه غم انگیز غلبه کند و آنچه را که در زندگي اش اتفاق افتاده پشت سر بگذارد.

پیام انگیزشی جنگجوی صلح آمیز چیست؟ این فیلم به وضوح اشاره می کند که بزرگ ترین نبردهایی که در زندگی با آن روبرو می شویم در درون خودمان انجام می شود نه بیرون. جنگجوی صلح طلب فردی است که شیاطین درونی خود را شناسایی کرده و با آنها مبارزه کرده است. پیام شگفت انگیز فیلم این است که هر اتفاقی که برای ما می افتد حكمتي نهفته دارد، اما کشف این دلیل بر عهده ماست. محتواي اين فيلم درباره اين است كه حتي بعد از بدترين اتفاقات در زندگي به انجام کارهایی که دوست دارید ادامه دهید.

امتیاز IMDb: 7.3

بهترین فیلم های انگیزشی

آسمان اکتبر (October sky)

آسمان اکتبر، داستان دوران بلوغ هومر هیکام است که حاوی یک پیام مهم است: گاهی اوقات برای فرار از مسیری که خانواده از شما انتظار دارند، باید تلاش زیادی کرد.

خلاصه داستان: آینده هومر هیکام جوان از پیش تعیین شده به نظر می رسد. درست مانند پدرش قرار است در معدن کار کند و اين سرنوشتی است که تقریباً تمام افرادی که در شهرش زندگی  می کنند از آن با خبرند. این تا زمانی است که هومر پرتاب موشک ماهواره اسپوتنیک را تماشا می کند و از آن برای ساخت موشک برای نمایشگاه علمی الهام می گیرد.

پیامی که در آسمان اکتبر به تصویر کشیده می شود چیست؟ این فیلم به شما نشان می دهد که چقدر مهم است که خودتان را باور کنید. نه فقط این، بلکه تأکید می کند که هرگز نباید از امیدها و رویاهای خود دست بکشید. زندگی موانع بزرگی بر سر راه شما قرار خواهد داد، ممکن است خانواده‌تان در کاری که انجام می‌دهید از شما حمایت نکنند یا حتی شما را از انجام آن منصرف نکنند، اما فرد باید به تلاش خود ادامه دهد. اگر اميدي به تحقق رويايتان نداريد اما مایلید بدون توجه به این جریان را دنبال کنید، پس همه چیز برای شما ممکن است، حتی فرار از یک مسیر از پیش تعیین شده.

امتیاز IMDb: 7.8

بهترین فیلم های انگیزشی

گاندی (Gandhi)

اين فیلم در مورد شخصی است که یک ملت را بدون استفاده از خشونت از زنجیر امپراتورهای استعمارگر خود آزاد کرد.

خلاصه داستان: وقتی گاندی جوان به دلیل هندی بودن از کوپه درجه یک قطار در آفریقای جنوبی به پایین پرتاب می شود، شروع به مبارزه برای حقوق هندی ها در این کشور می کند. پیروزی او منجر به تبدیل شدن آنها به یک قهرمان برای مردم هند می شود، جایی که او پس از بازگشت به هند شروع به یک کمپین بدون خشونت علیه امپراتوری بریتانیا می کند.

پیام فیلم گاندی چیست؟ ما تنها با گام نهادن در جهت هماهنگی فرهنگی، قومی و مذهبی میان مردم می توانیم صلح را در این جهان برقرار کنیم. این فیلم همچنین نشان می دهد که یک انسان با رویکرد غیرخشونت آمیز خود در گذشته چه کارهایی می تواند انجام دهد. چگونه او توانست یک ملت کامل را پشت آرمان خود متحد کند. این نشان می‌ دهد که اگر بخواهیم اختلافات را حل كنيم و از وحدت قدرت بگیریم، چقدر می‌توانیم به عنوان یک ملت قوی باشیم.

امتیاز IMDb: 8.1

بهترین فیلم های انگیزشی

رودی (Rudy)

اگر رویایی دارید، باید آن را بدون در نظر گرفتن ريسك هايش دنبال کنید. رودی، بازیکن فوتبال، مثالی را ارائه کرده است که چه نتایج عالی می تواند از پیگیری پرشور و بی وقفه رویاهای یک فرد حاصل شود.

خلاصه داستان: دانیل «رودی» روتیگر رویای تبدیل شدن به یک بازیکن فوتبال کالج در دانشگاه نوتردام را دارد. رویای او با توجه به نمرات ضعیف و مهارت های ورزشی او بسیار غیر واقعی است. بدتر از آن، رودی بسیار کوچکتر از سایر بازیکنان بود. علی رغم همه تلاشش، اشتیاق و انگیزه رودی به او امکان پیوستن به تیم را داده است، به همین دلیل است که این فیلم عالی شایسته جایگاهی در این لیست از بهترین فیلم های الهام بخش است.

پیام رودی چیست؟ داستان واقعی رودی نشان می دهد که با حفظ، کار سخت و فداکاری هیچ چیز غیر ممکن نیست. حتی اگر همه فرصت ها علیه شما باشد تا زمانی که قلب و ذهن خود را روی آن متمركز كنيد، می توانید رویاهای خود را محقق کنید.

امتیاز IMDb: 7.5

بهترین فیلم های انگیزشی

42 (42)

42 داستان الهام‌ بخش جکی رابینسون را روایت می‌کند که سد نژادپرستی را در MLB شکست.

خلاصه داستان: جکی رابینسون برای بازي برای بروکلین داجرز استخدام می شود که او را به اولین بازیکن آفریقایی-آمریکایی در لیگ برتر بیسبال تبدیل می کند. این باعث خصومت نژادپرستانه هم از طرف هواداران و هم هم تیمی هایش علیه بازیکن می شود.

جکی رابینسون علی ‌رغم تلاشش، می ‌تواند آنچه را که اتفاق می ‌افتد، تحمل کند که به او اجازه می ‌دهد تمرکز خود را روی اهدافش متمرکز کند. همین پشتکار نشان داده شده در فیلم است که این فیلم را به بخشی جدایی ناپذیر از این فهرست الهام بخش ترین فیلم های تمام دوران تبدیل می کند.

انگیزه فيلم 42 چیست؟ فیلم 42 بر اهمیت داشتن شجاعت و همچنین حفظ خونسردی در ميان حوادث غم انگیز تأکید می کند.

امتیاز IMDb: 7.5

بهترین فیلم های انگیزشی

لارنس عربستان (Lawrence of Arabia)

این فیلم مبارزات عاطفی T. E. Lawrence را در طول جنگ جهانی اول به تصویر می کشد، زماني که او در شبه جزیره عربستان مستقر بود. اين فيلم مردی را نشان می دهد که بین وفاداری خود به ارتش بریتانیا و همدردی با مردم قبایل بیابانی عربستان دچار ترديد شده است. این فیلم داستان مردی با شهامت است.

خلاصه داستان: افسر جوان اطلاعاتی تی. ای. لارنس به تحقیق در مورد شورش اعراب علیه ترک ها در سال 1916 منصوب می شود. او در طول تحقیقات خود نسبت به آرمان اعراب ابراز همدردی   می کند و شروع به سازماندهی تلاش های آنها برای مبارزه با ترک ها در یک تاکتیک چریکی می کند.

پیام لورنس عربستان چیست؟ اگرچه این یک فیلم جنگی است، اما قهرمان اصلی آن لارنس به آرامی اما با اطمينان شروع به درک وحشت های جنگ می کند. ما مردی را می بینیم که مشتاق تغییر مسیر تاریخ و پرداخت هزینه ای است که باید برای این کار بپردازد.

امتیاز IMDb: 8.4

اين لیست ما از بهترین فیلم های انگیزشی تمام تاريخ بود. امیدوارم این مجموعه کوچک زیبا را دوست داشته باشید و بتوانید از آن الهام و انگیزه بگیرید.

چند نكته:

فیلم های زیر جزو 10 فیلم انگیزشی برتر نيستند، اما همچنان فیلم های عالی و انگیزشی هستند که می توانید نگاهی به آنها بیندازید.

 • Stand and Deliver (بایستید و تحویل دهید)
 • American Beauty (زیبایی آمریکایی)
 • …And Justice For All (عدالت براي همه)
 • Erin Brockovich (ارین براکویچ)
 • Slum Dog Millionaire (ميليونر زاغه نشين)
 • Soul Surfer (روح موج سوار)
 • Coach Carter (مربي كارتر)
 • The Karate Kid (بچه كاراته كار)
 • Invincible (شكست ناپذير)
 • 8 mile (8 مايل)
 • Patch Adams (پچ آدامز)
 • Dangerous Minds (ذهن هاي خطرناك)
 • Miracle (معجزه)
 • Fight Club (باشگاه مبارزه)
 • 7 pounds (7 پوند)
 • The Blind Side (نقطه كور)
 • Hoosiers (هوزيرها)
 • Life of Pi (زندگي پاي)

فیلم های ارسالی خوانندگان:

 • The secret life of Walter Mitty (زندگی خصوصي والتر میتی)
 • A beautiful mind (ذهن زيبا)
 • Bruce Almighty (بروس قادر مطلق)
 • Evan Almighty (ايوان قادر مطلق)
 • The Delivery Man (مرد اهداگر)
 • The apprenticeship (كارآموز)
 • The Agony and the Ecstasy – Charleston Heston (رنج و مستي)
 • Stanley and Livingstone – Spenser Tracy (استنلی و لیوینگستون)
 • Red River – John Wayne (رودخانه سرخ)
 • The Searchers – John Wayne (جويندگان)
 • The Son of Fury – Tyrone Power (پسر خشم)
 • Saving Private Ryan – Tom Hanks (نجات سرباز رايان)
 • High Noon – Gary Cooper (ماجراي نيمروز)
 • Jim Thorpe All American – Bert Lancaster (جیم تورپ تمام آمریکایی – برت لنکستر)
 • The Circle of Iron – David Carradine (دایره آهن – دیوید کارادین)
 • Sea Biscuit – Jeff Bridges (سیبیسکوت– جف بریجز)
 • The Back Stallion – Mickey Rooney (اسب سیاه- میکی رونی)
 • The Right Stuff – Sam Shepherd (مردان واقعی – سام شپرد)
 • Searching For Bobby Fischer (جستجو برای بابی فیشر)
 • Captains Courageous – Spencer Tracy (کاپیتان شجاع – اسپنسر تریسی)
 • Nevada Smith – Steve McQueen (نوادا اسمیت – استیو مک کوئین)
 • Legend of Baggervance(افسانه باگروانس)
 • Gridiron gang (باند گریدیرون)
 • Men of Honour(مردان افتخار)
 • The Martian(مریخی)
 • Interstellar (میان ستاره ای)
 • 300(300)
 • Gladiator(گلادیاتور)
 • Braveheart (شجاع دل)
 • I am legend (من افسانه هستم)
 • The curious case of Benjamin Button (سرگذشت عجیب بنجامین باتن)
 • The theory of everything (نظریه همه چیز)
 • The Danish girl (دختر دانمارکی)
 • Freedom writers (نویسندگان آزادی)
 • Cast away (دور افتاده)

فیلم های مورد علاقه شما که به شما انگیزه بیشتری می دهند چیست؟ می توانید آنها را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.

پیروز باشید!

منبع:

 • http://www.planetofsuccess.com/blog/2015/best-motivational-movies
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx