10 روش برتر برای مهربانی با خود از امروز

یک نظر اضافه کنید 1
8 دقیقه مطالعه

10 روش برتر برای مهربانی با خود از امروز

سه چیز در زندگی انسان مهم است: اول مهربانی. دوم این که مهربان باشیم؛ و سوم مهربانی است.» – هنری جیمز

مهربان بودن با خود در زندگی روزمره از نظر تجربه من یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای خود انجام دهید. زندگی سبک تر خواهد شد و به احتمال زیاد روابط شما بهبود خواهد یافت.

در کل احساس شادی بیشتری خواهید داشت؛ و عزت نفس و احساس شما برای داشتن چیزهای خوب در زندگی بالا خواهد رفت؛ اما این نیز یکی از مواردی است که اغلب نادیده گرفته می شود یا ممکن است برخی از انجام آن احساس گناه کنند. برای ایجاد یک تغییر مثبت با آن به سادگی یک عادت جدید را از امروز شروع کنید مثلا یکی از روش های محبت و عشق نسبت به خود.

10 روش برتر برای مهربانی با خود از امروز

چگونه با خود مهربان تر باشیم

همه ما وقتی تحت استرس زیاد هستیم، تمایل داریم که بدترین چیز را در مورد خودمان فکر کنیم. دفعه بعد که احساس کردید بیش از حد به خودتان سخت می‌گیرید، این تمرین ساده را برای تقویت شفقت به خود امتحان کنید. مهربان بودن با خود همیشه به طور طبیعی به وجود نمی آید. جمله «شما بدترین منتقد خود هستید» به دلایلی درست است.

در اینجا راه هایی برای مهربانی با خودتان وجود دارد:

  1. با خودتان مهربانانه صحبت کنید

به این فکر کنید که چگونه با افرادی که دوستشان دارید و به آنها اهمیت می دهید صحبت می کنید و سپس آن صدا را به سمت خودتان برگردانید. مراقب ندای درونی خود باشید – بگذارید ندای درونی شما، با شما دوست باشد یا دوستی باشد که با شما مهربان باشد، به جای کسی که خشن باشد یا شما را تحقیر کند. این می تواند به شما کمک کند تا در صورت بروز مشکل، خودتان را انتخاب کنید و به شما کمک کند بهتر با آن کنار بیایید.

  1. شکرگزاری را تمرین کنید

اغلب متوجه می‌شویم که افرادی که شکرگزاری می‌کنند و به چیزهایی که به خاطر آنها سپاسگزار هستند توجه می‌کنند، شادتر هستند و احساس خوشبختی بیشتری دارند. ممکن است بخواهید صبح یا قبل از خواب به چند چیز فکر کنید. می توانید به یکی از اعضای خانواده خود بگویید یا آنها را یادداشت کنید. فعالانه روی نکات مثبت روزتان تمرکز کنید. چارچوب بندی مجدد موقعیت ها و جستجوی نکات مثبت می تواند به تقویت انعطاف پذیری شما کمک کند.

10 روش برتر برای مهربانی با خود از امروز

  1. اعمال محبت آمیز به دیگران انجام دهید

با دیگران مهربان باشید. حرکات کوچک تأثیر زیادی دارند – مثلاً به کسی لبخند بزنید یا اجازه دهید کسی در یک صف جلوی شما برود. انجام کارهای خوب برای دیگران، رفاه شما را افزایش می دهد و در عین حال به روشن کردن روز دیگران کمک می کند.

  1. روزانه برای خود وقت بگذارید

هر روز زمانی را به خود اختصاص دهید تا در مورد آنچه برای شما می‌گذرد و احساسی که دارید فکر کنید. چند دقیقه نشستن و فکر کردن یا نوشتن در یک مجله می تواند به شما کمک کند افکار و احساسات خود را پردازش کنید و بهتر با آن کنار بیایید.

  1. مراقبت از خود

رعایت روال ها و مناسک سالم راه مهمی برای مراقبت از خود است. اینها ممکن است مواردی مانند خوردن صبحانه، اختصاص زمانی برای خود در روز، برنامه ریزی برای آنچه می خورید و انجام ورزش و انجام برخی از کارهایی باشد که از آن لذت می برید.

  1. در قبال خود مسئول باشید

اگر یک روز پر استرس یا پرمشغله شما را وسوسه می‌کند که مثلاً خود را با الکل یا غذاهای ناسالم درمان کنید – به این فکر کنید که آیا این حرکت سالمی است یا خیر.

هرازگاهی خوردن غذا خوب است، اما بدانید که از آن به عنوان عصا استفاده نکنید، زیرا می تواند تمام تلاش هایی را که برای مراقبت از خود انجام داده اید خراب کند. شفقت به خود با احترام به خود می آید، نه خود تخریبی.

10 روش برتر برای مهربانی با خود از امروز

  1. روی علایق خود سرمایه گذاری کنید

کارهایی را انجام دهید که واقعاً با علایق و علایق شما مطابقت دارد. اگر رگه های خلاقانه ای دارید، برای یک خروجی خلاقانه وقت بگذارید، یا اگر دوست دارید بیرون از منزل باشید یا ورزش کنید – برای اینها هم وقت بگذارید. اینها مواردی هستند که اغلب می توانند از لیست اولویت های شما حذف شوند، اما مهم است که آنها را به خطر نیندازید.

  1. ذهن آگاهی را تمرین کنید

ذهن آگاهی یک روش تفکر است، تمرکز بر اینجا و اکنون. این شما را تشویق می کند که به لحظه حال توجه کنید. این می تواند به کاهش تفکر بیش از حد آینده (و نگرانی در مورد چیزهایی که هنوز اتفاق نیفتاده است) یا فکر کردن به گذشته (و تمرکز بر چیزهایی که نمی توانید تغییر دهید) کمک کند.

تقریباً هر کاری را می‌توانید انجام دهید: یک وعده غذایی بخورید، دندان‌هایتان را مسواک بزنید یا با هوشیاری پیاده‌روی کنید.

  1. زمانی را در طبیعت یا اطراف آن بگذرانید

بودن در اطراف عناصر دنیای طبیعی می تواند آرامش بخش باشد و حس خوب بودن شما را بهبود بخشد.

در نظر بگیرید که چگونه می توانید با عناصری از فضای باز و دنیای طبیعی وقت بگذارید. این می تواند فضای سبز مانند باغ، پیاده روی در پارک و فضاهای سبز اطراف شما باشد.

همچنین می‌تواند آب باشد، مانند قدم زدن در کنار کانال آب، دریاچه یا رودخانه، یا بهتر است یک ساحل یا بخش‌هایی از ساحل باشد.

10 روش برتر برای مهربانی با خود از امروز

  1. به فرصت ها فکر کنید

ما در حال حاضر در میانه یک بیماری همه گیر جهانی هستیم که قابل درک است که دلیل نگرانی و استرس است. اگر بتوانید این زمان را نیز یک فرصت منحصر به فرد در نظر بگیرید، ممکن است به مقابله با این احساسات کمک کند.

می‌توانیم درک خود از این زمان را به‌عنوان فرصتی برای مکث، تأمل و بازنشانی چارچوب‌بندی کنیم.

به چیزهایی فکر کنید که قبلاً در زندگی خود از آنها لذت نمی بردید و چه چیزهایی را ممکن است بخواهید در آینده حفظ کنید یا تغییر دهید.

«هیچ کس نمی تواند به عقب برگردد و شروع جدیدی را آغاز کند، اما هر کسی می تواند از امروز شروع کند و یک پایان جدید بسازد.» – ماریا رابینسون

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx