6 استراتژی برای غلبه بر موانعی که شما را از موفقیت باز می دارد ( قسمت دوم )

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه زمان مطالعه

۶ استراتژی برای غلبه بر موانعی که شما را از موفقیت باز می دارد ( قسمت دوم )

 1. اهداف روشن برنامه ریزی کنید

فکر کردن، دانستن و باور اینکه شما آدم بزرگی هستید کافی نیست. اگر برنامه ای نداشته باشید، برای غلبه بر موانع چالش های سختی خواهید داشت. به همین ترتیب، وقتی صحبت از موانعی می شود که شما را متوقف می کنند، اهداف روشن همیشه دوست شما در از بین بردن آنها خواهند بود.

موانعی که در کنار اهداف اصلی هستند عبارتند از:

 • نداشتن زمان کافی
 • نداشتن حمایت کافی
 • مسئولیت های خیلی زیاد
 • ندانستن نقطه آغاز
 • نخواستن هدف
 • تحقیر شدن توسط افراد دیگر

اینها فقط تعدادی از موارد مرتبط هستند. بنابراین، اگر می خواهید موانع را پشت سر بگذارید، به کیفیت اهداف خود نگاه کنید.

6 استراتژی برای غلبه بر موانعی که شما را از موفقیت باز می دارد ( قسمت دوم )

آیا آنها به وضوح برای شما و دیگران تعریف شده اند؟

تعجب آور است که مراجع من بعد از چند بار از اینکه به خواسته خود نمی رسد ناامید می شود، اما وقتی از او می پرسم به چه کسی گفته اند، معلوم می شود که به هیچ کس نگفته اند! مردم ذهن خوان نیستند. شما نیاز به برقراری ارتباط دارید تا به آنچه می خواهید برسید.

آیا برنامه عملی دارید که دنبال کردن آن آسان باشد؟

آن را به قسمت های کوچک تقسیم کنید و اگر هنوز خیلی بزرگ به نظر می ‌رسد، هر اقدامی که دستیابی به آن سخت ‌تر به نظر می ‌رسد به مغز شما شواهدی می ‌دهد که درک اولیه درست بوده و نمی ‌توان آن را انجام داد. اگر هر اقدامی برای رسیدن به هدف شما هنوز خیلی بزرگ به نظر می رسد، آن را به اقدامات کوچک تر تقسیم کنید.

اطمینان حاصل کنید که اهداف دارای مراحل ملموس هستند

هدف شما ممکن است این باشد: « من تا ژانویه ۲۰۲۲ به خانه رویایی خود نقل مکان خواهم کرد.» این هدف شامل اهداف عاطفی با هدف حفظ ذهنیت شما خواهد بود، به عنوان مثال، «من به توانایی خود برای رسیدن به خانه رویایی خود ایمان دارم، زیرا تمام این شواهد را دارم که نشان می دهد چگونه به آنچه که برای رسیدن به آن برنامه ریزی کرده ام دست یافته ام.»

نتایج خود را بررسی کنید

ما متوجه نمی شویم که در حال افتادن در یک مخمصه هستیم. در ابتدا دیدن نشانه های فرار از مخمصه می تواند به همان اندازه سخت باشد. یادداشت کردن در مورد احساس خود، آنچه به دست آورده اید، آنچه که بر روی آن کار می کنید به شما کمک می کند تا به تلاش برای غلبه بر هر مانعی ادامه دهید، زیرا می توانید و این کار را انجام خواهید داد.

6 استراتژی برای غلبه بر موانعی که شما را از موفقیت باز می دارد ( قسمت دوم )

 1. با موانع بزرگ با قاطعیت روبرو شوید

موانعی وجود دارد که واقعی هستند. آنها در زندگی شما سدی بزرگ ایجاد می کنند و احساس می کنید هر چیزی را که می دانید، دوست دارید و لذت می برید، می برند. مرگ، طلاق، بیماری های تهدید کننده زندگی، تصادفات بزرگ و بیکاری تنها تعدادی از مواردی هستند که وقتی احساس می کنیم دنیا به پایان رسیده است با آن مواجه می شویم.

با این حال، حتی در این مواقع، شگفت ‌انگیز است که چگونه برخی با ظرافت بر این موانع فائق می ‌آیند، سطوح کاملاً جدیدی از عزم را کشف می ‌کنند، مشاغل جدید ایجاد می ‌کنند، زندگی ‌شان را به ‌طور اساسی تغییر می ‌دهند، و دیگران را توانمند می‌ سازند و انگیزه می ‌دهند.

شما چکار انجام خواهید داد؟

وقتی خیلی نزدیک به یک مانع هستید، به نظر می رسد یک دیوار بزرگ است که خورشید را مسدود می کند. در تمام سال‌ های مربی گری مراجعین با این استراتژی، هرگز پاسخ مشابهی نشنیده ‌ام. سوال این است:

«اگر شبیه یک دیوار بزرگ است، چگونه دوست دارید از آن عبور کنید اگر بتوانید از جادو، ابرقهرمانان یا هر چیز دیگری برای نابود کردن آن فورا استفاده کنید؟»

شنیده ام که مردم می گویند زیر آن تونل حفر می کنند. آن ها از دیوار بالا می روند. آن ها از روی آن بالا می روند، چکش تور را می گیرند و نابود می کنند، یا آن را آجر به آجر پایین می آورند. اما هیچ وقت جواب یکسانی نشنیدم.

این راه حل های دیوانه وار و غیر ممکن به ما سرنخ هایی در مورد بهترین راه برای عبور از موانع می دهد. فردی که می خواست زیر آن تونل بزند، متوجه شد که دوست ندارد به موانع نگاه کند و اگر این کار را می کرد، احساس می کرد که آن ها بیش از حد بزرگ هستند و از ترس شکست خوردن، آن را به تعویق می انداختند.

برای کسی که می‌ خواهد از آن بالا برود، متوجه شدند که مهم نیست چه اتفاقی می‌ افتد، می ‌توانند بر چیزهایی که در زندگی‌ شان اتفاق افتاده غلبه کنند. آنها متوجه شدند که هر چه زودتر شروع کنند، زودتر می توانند به خواسته خود برسند.

مراجعی که از مانع عبور کرد قدردانی کرد که برای آنها همیشه راهی برای دور زدن مانع پیدا می کردند. آیا می توانید ببینید که این مراجع چگونه فرض کرده است که برای این مانع پایانی وجود دارد؟ برداشت آنها (به درستی یا نادرست) به این معنی بود که می دانستند می توانند راهی برای دور زدن آن پیدا کنند. (و به انرژی بسیار کمتری نسبت به تلاش برای تخریب آن یا تونل زدن زیر آن نیاز است!)

و در مورد کسی که می خواست آن را آجر به آجر پایین بیاورد چطور؟ این به ما نشان داد که آنها روشی روشمند برای دستیابی به اهداف را دوست دارند. باید یک برنامه وجود داشته باشد. یک فرآیند. تاریخ در دفتر خاطرات برای اطمینان از موفقیت، در غیر این صورت آنها احساس غرق شدن می کنند.

6 استراتژی برای غلبه بر موانعی که شما را از موفقیت باز می دارد ( قسمت دوم )

روی آنچه می توانید کنترل کنید تمرکز کنید

مشکل بزرگ موانع در زندگی این است که احساسات و نتایج منفی ایجاد می کنند. سخت است که احساس ناراحتی، ناامیدی، درد، غمگینی و بسیاری از احساسات منفی دیگر نکنید، زیرا این مانع واقعاً چیزی را در زندگی شما خراب کرده است.

با این حال، اینها همه چیزهایی هستند که نمی توانید کنترل کنید. و زمانی که سعی می کنید کنترل چیزهایی را که قابل کنترل نیستند به دست آورید، بیشتر ناامید، عصبانی و افسرده می شوید و اغلب تسلیم می شوید.

روی آنچه می توانید کنترل کنید تمرکز کنید:

 • اگر بدن شما از خستگی از کار افتاد و به ۱۸ ساعت استراحت در روز نیاز داشت، می توانید کنترل کنید که به چه پادکستی گوش می دهید تا چیزهای جدیدی یاد بگیرید و با انگیزه بمانید.
 • اگر شغل خود را از دست دادید، می ‌توانید با این زمان اضافی، کارهایی را که انجام می ‌دهید کنترل کنید، به جای اینکه در رختخواب بمانید و نتفلیکس را تماشا کنید، شبکه خود را دوباره آموزش دهید، مهارت ‌های خود را ارتقا دهید و رشد دهید.
 • اگر شخصی که می ‌خواستید بقیه عمرتان را با او سپری کنید شما را ترک کرد، می‌ توانید افکارتان را به جای کسانی که دوستتان ندارند، روی تمام افرادی در زندگی متمرکز کنید که شما را دوست دارند.

این کار آسان نیست و نیاز به تمرین دارد، اما بر آنچه دارید تمرکز کنید، نه بر آنچه که ندارید. یک مطالعه نشان داد که دانش آموزانی که در دوره اول از آن ها خواسته شد قدردانی را تمرین کنند، استرس و افسردگی کمتری را تجربه کردند، احساس ارتباط اجتماعی بیشتری داشتند، و این تحقیق نشان داد که آن ها می توانند در زمان تغییر بزرگ انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند.

پس قدر نعمت های زندگی خود را بدانید.

6 استراتژی برای غلبه بر موانعی که شما را از موفقیت باز می دارد ( قسمت دوم )

فداکاری کنید

برای غلبه بر ناملایمات و موانع زندگی، باید فداکاری کنید. برای نوشتن یک کتاب جدید، مجبور شدم تصمیم بگیرم که با خانواده تلویزیون تماشا نکنم و به لپ‌ تاپ برگردم.

وقتی کسی به من می گوید زمان کافی برای شروع یک کسب و کار جدید نیست، ما به راحتی زمان زیادی در زندگی او پیدا می کنیم که می تواند برای سرمایه گذاری جدید استفاده شود. خود را در مورد آنچه ضروری است و آنچه نیست به چالش بکشید.

بیش از چند نوجوان در سراسر جهان هستند که از نام من بدشان می آید، زیرا یکی از والدین به من گفته است که مانع بزرگی بر سر راه موفقیت آن ها این است که نوجوانانشان هیچ کاری در اطراف خانه انجام نمی دهند. بعد از چند روز «اعتصاب» از طرف والدین حالا والدین وقت بیشتری دارند زیرا آنها تنها کسی نیستند که می توانند ماشین ظرفشویی را خالی کنند یا لباس بشویید.

سخن نهایی

اگر به اندازه کافی چیزی بخواهید، انگیزه لازم برای انجام آن فداکاری ها، به چالش کشیدن آنچه را که باور دارید و بر هر مانعی غلبه خواهید کرد.

همه با موانعی روبرو هستند، و نشستن و گلایه از ناعادلانه بودن شرایط چیزی را تغییر نمی دهد. قدم برداشتن و تصمیم گیری برای انجام کارها به گونه ای متفاوت، اولین قدم برای داشتن ابزارهایی است که همیشه بر موانع غلبه می کنید، مهم نیست زندگی چه چیزی به سر شما می آورد. اکنون زمان آن است که تکنیک های آموخته شده را عملی کنیم.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/880737/overcoming-obstacles
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx