75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

یک نظر اضافه کنید
48 دقیقه مطالعه

۷۵ سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

آیا می توان خرد حاصل از قرن ها را به صورت ساده خلاصه کرد؟ آیا می‌توان دانش درخشانی که میلیون ‌ها نفر برای زندگی خود استفاده می ‌کردند، به شیوه ‌ای خواننده پسند و قابل مدیریت خلاصه کرد؟ بیایید به این مجموعه از الهام بخش ترین سخنان برای زندگی کردن نگاهی داشته باشیم.

عناوین مقاله
۷۵ سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردنرابرت داونی جونیور در مورد تمرکز لیزریپل برانت در مورد پذیرش محدودیت هابروس لی در مورد تحمل مشکلاتیک قهرمان ناشناخته با شعار زندگی عالی برای زندگی کردنواشنگتن ایروینگ در مورد بدبختیلنس آرمسترانگ در مورد دردیک فرد ناشناس دیگر در مورد مشکلات زندگیدکتر سوس در مورد این که خودتان باشیدلبرون جیمز در مورد عظمتراکی بالبوآ در مورد زندگیمارک تواین درباره پشیمانیرابرت برالت در مورد لذت بردن از چیزهای کوچکاستیو جابز در مورد تغییر جهانکنفوسیوس در مورد کارهایی که نمی توان انجام دادمری انگلبریت در مورد تأثیرگذاری بر تغییرسوزی قاسم در مورد رویا دیدنآلبرت انیشتین در مورد نابغه بودنکرت کوبین در مورد مورد تمسخر واقع شدنجی کی رولینگ در مورد شکستکنفوسیوس در مورد اهمیت ادامه دادناینگوار کامپراد در مورد دستاوردهاری کروک در مورد خلق فرصت هاپائولو کوئیلو در مورد رسیدن به رویاهاجاشوا مارین در مورد چالش هالائوتسه در مورد صبرآلدوس هاکسلی در مورد شادیمایکل سینگر در مورد آزادی درونیمایا آنجلو در روزهای فوق العادهدنیس کیمبرو در مورد زندگیرای اسمیت در مورد حس از هم پاشیدنران کارپنتر در مورد نادانیلس براون در مورد نظر دیگرانفرانک لین در مورد مقایسه خودجان لنون در مورد کلید زندگیجکسون براون، جونیور در مورد انتقاد از دیگراندژان استویانوویچ در مورد صحبت کردنهنری فورد در مورد ایمان داشتن به خودهنری رولینز در مورد زخم های روحیرابرت گرین در مورد رفتار مؤدبانه با دیگرانجورج برنارد شاو درباره یافتن خوددالایی لاما در مورد نرسیدن به آنچه می خواهیدهنری فورد روی موانعویلیام کامرون در شمارش دستاوردهاالنور روزولت در مورد ذهن های بزرگآرتور شوپنهاور در مورد حقیقتمارک تواین در مورد افراد کوته بینکنفوسیوس در مورد یافتن یک شغلای لاکهارت در مورد درک شما از جهانجوزیا گیلبرت هالند در مورد پیدا کردن جاده رویاییتی جیکز در مورد گذشته و حالویکی کرونا در مورد اندازه گیری کیفیت زندگیزیگ زیگلار در مورد عظمتآدری هپبورن در مورد کلمه «غیرممکن»رالف امرسون در مورد مسیر پیموده شده از قبلوینس لومباردی در مورد کمالفره گری در مورد خلق رویاهاجان دی. راکفلر جونیور در مورد وعده دادنجیمز ری در رسیدن به مقصدریچارد کارلسون در مورد چیزهایی که مهم هستندفرانک زاپا در مورد انحراف از هنجاروین دایر در مورد درگیری ها و اختلاف هامایکل جردن در مورد خلق زندگیمیلتون برل در مورد ایجاد فرصت هاروی گودمن در مورد شادیآلبرت اینشتین در مورد حل مسائلارسطو در مورد پذیرفتن افکار مختلفهنری فورد در مورد مواجهه با مشکلاتشخص ناشناس در مورد ثروت واقعیارما بامبک در مورد استفاده از استعدادهای خدادادیافلاطون درباره افراد داناجیمی پائولینتی در مورد محدودیت هاهنری رولینز در مورد خلق مجدد خودویلیام وارد در مورد کشف عظمت واقعیادوارد هیل در مورد عدم امتناع از توقفموریس سویتزر در مورد سکوتمنبع:

به طور معمول، شما باید صدها کتاب خوب را بخوانید تا مرواریدهای حکمت را یکی یکی به دستان خودتان کشف کنید. همچنین باید با برخی از بزرگ ‌ترین افرادی که تاکنون زندگی کرده‌اند مصاحبه کنید تا ایده‌ های عالی برای خلق یک زندگی خوب پیدا کنید. خلاصه این کاری است که یک عمر طول می کشد.

کشف سخنان خردمندانه برای زندگی کردن ممکن است یک عمر طول بکشد.

ممکن است بخواهید زمان زیادی برای جمع آوری تعدادی از سخنان الهام بخش صرف نکنید. خوشبختانه ما برای شما، مجموعه ای گلچین شده از ۷۵ مورد از بهترین گفته ها برای یهتر زیستن را جمع آوری کرده ایم کرده ایم. این فهرست نهایی از نقل قول های فوق العاده الهام بخش است که می توانید از آنها برای بهتر زندگی کردن استفاده کنید.

سن خود را بر اساس تعداد دوستانتان حساب کنید، نه سال های عمرتان. زندگی خود را با تعداد لبخندهایتان بشمارید، نه اشک هایتان.

جان لنون

در ادامه می ‌توانید نقل قول‌ های بی نظیری را بیابید که باعث شد که میلیون ‌ها نفر بر اساس آن زندگی موفق، شاد و پرباری را تجربه کنند.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

۷۵ سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

سخنان درخشان بسیاری وجود دارد که انگیزه بخش است؛ اما برخی از سخنان وجود دارد که از بقیه متمایز است. ایده ها، حرف ها و گفته هایی که بسیار قوی تر از همتایان خود هستند.

برخی از این سخنان قدرتمند شما را برای رسیدن به اوج ستاره ها ترغیب می کند. آنها آتشی را در درون شما شعله ور می کنند که انگیزه شما را برای به انجام رساندن تعداد زیادی کار تقویت می کند؛ اما شما همچنین می توانید سخنانی را در این لیست بیابید که در مواقع دشواری های بزرگ شما را همراهی کنند. این جملات به شما کمک می کند تا هر زمان که زندگی شما را به زمین زد، دوباره از جای خود بلند شوید.

به راحتی می توانید موارد دلخواه شخصی خود را در این لیست انتخاب کنید. با ادغام نقل قول های مورد علاقه خود در زندگی روزمره خود، می توانید به تدریج کل زندگی خود را متحول کنید. خردی که در خطوط این سخنان الهام بخش یافت می شود، همه چیزهایی را که برای تجهیز در نبرد روزمره زندگی نیاز دارید، در اختیار شما قرار می دهد.

در اینجا الهام بخش ترین سخنان برای بهتر زیستن آمده است:

 1. رابرت داونی جونیور در مورد تمرکز لیزری

رابرت داونی جونیور: «گوش دهید، لبخند بزنید، موافقت کنید و سپس هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، انجام دهید.»

هنگامی که اهداف خود را دنبال می کنید، افراد زیادی وجود خواهند داشت که سعی می کنند شما را متوقف کنند. برخی سعی خواهند کرد شما را متقاعد کنند که رویاهای شما ارزش دنبال کردن ندارند. آنها به شما خواهند گفت که رسیدن به آنچه در تلاش هستید برایتان غیرممکن است. دیگران به شما توصیه می کنند که بهتر است به جای ریسک کردن، به چیزهای معمولی بسنده کنید.

مهم نیست این افراد چه چیزی به شما می گویند، هرگز اجازه ندهید که شما را متقاعد کنند که از دنبال کردن اهداف خود دست بردارید. اگر به آنها گوش دهید، روزی از خواب بیدار خواهید شد و می بینید که زندگیتان دلخواه و رضایت بخش نیست.

 1. پل برانت در مورد پذیرش محدودیت ها

«وقتی ردپایی روی ماه وجود دارد، به من نگویید که آسمان سقف نهایی است.»

پل برانت

شهامت رویاهای بزرگ را داشته باشید. باورهای موجود را به چالش بکشید و همیشه به دنبال این باشید که با هر قدمی که برمی دارید، اهداف خود را کمی بالاتر تعیین کنید. انجام این کار به شما این امکان را می دهد که از هر محدودیتی فراتر بروید.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. بروس لی در مورد تحمل مشکلات

«برای زندگی آسان دعا نکنید، برای قدرت تحمل یک زندگی دشوار دعا کنید.»

بروس لی

زندگی می تواند مثل یک مبارزه باشد. موقعیت ‌های زیادی در زندگی وجود دارد که آرزو می‌کنید کاش همه چیز آسان‌ تر باشد. در این دوران سخت، لازم است به خود یادآوری کنید که تحمل کردن چقدر مهم است. اجازه ندهید سختی شما را بشکند. در عوض، به مبارزه ادامه دهید و هر کاری که می توانید انجام دهید تا فعالانه خود را از مشکلاتی که با آن روبرو هستید رها کنید.

هرگز صرفا با خیال پردازی هیچ هدفی محقق نمی شود. به همین دلیل، سختی های زندگی خود را فرصت های مهمی ببینید که رشد شما را تسریع می کند. به خود یادآوری کنید که هر چیزی که برای شما اتفاق می افتد در نهایت به نفع شماست.

 1. یک قهرمان ناشناخته با شعار زندگی عالی برای زندگی کردن

«هر اتفاقی دلیلی دارد. همه چیز به چیزی بهتر منتهی می شود.»

ناشناخته

هر اتفاقی در زندگی برای شما بیفتد می تواند درس مهمی به شما بیاموزد. اگر مایل باشید به دنبال دلیل خاصی باشید که چرا اتفاقی افتاده است، معنای رنج را کشف خواهید کرد؛ و هنگامی که بتوانید از تجربیات دشوار درس بگیرید، می‌توانید از آنچه اتفاق می‌افتد برای قوی ‌تر شدن استفاده کنید. این همه ی آن چیزی است که زندگی بر پایه آن بنا شده است.

هنگامی که این سخنان زیبا در باورتان نهادینه شد تا بر اساس آنها زندگی کنید، خواهید فهمید که هر چیزی که برای شما اتفاق می افتد، مهم نیست که مثبت یا منفی باشد، در نهایت به چیز بهتری منجر می شود. اگر همیشه به دنبال درس هایی باشید که زندگی به شما می دهد، در نهایت فردی قوی تر، عاقل تر و بهتر خواهید شد. همیشه به یاد داشته باشید که قوی ترین شخصیت ها آغشته به زخم ها هستند.

 1. واشنگتن ایروینگ در مورد بدبختی

«ذهن های کوچک توسط مشکلات شکست می خورند؛ اما ذهن های بزرگ توسط مشکلات رشد می کنند.»

واشنگتن ایروینگ

مهم نیست که چه اتفاقی برای شما می افتد. تنها چیزی که مهم است این است که چگونه در مورد آن فکر می کنید و چگونه به آن پاسخ می دهید. وقتی با شکست ها، مشکلات و بدبختی ها مواجه می شوید، همیشه می توانید تسلیم شوید. شما همیشه می توانید اجازه دهید این چیزها شما را از پا در بیاورند. در واقع، زندگی نه تنها شما را به طور مداوم به زمین می زند، بلکه هر کاری را انجام می دهد تا شما را در همان جا نگه دارد.

در عین حال، شما همچنین می توانید انتخاب کنید که اجازه ندهید آنچه اتفاق می افتد شما را بشکند. اگر همیشه دوباره از جایتان بلند شوید، مهم نیست چقدر زندگی شما را شکست می دهد، هیچ چیز نمی تواند شما را از دنبال کردن رویاهایتان باز دارد.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. لنس آرمسترانگ در مورد درد

«درد موقتی است. ممکن است یک دقیقه یا یک ساعت یا یک روز یا یک سال طول بکشد، اما در نهایت فروکش می‌کند و چیز دیگری جای آن را می‌گیرد. با این حال، اگر تسلیم شوم، برای همیشه ادامه خواهد داشت. حتی کوچک ترین عمل تسلیم شدن، با من می ماند؛ بنابراین، وقتی می خواهم تسلیم شوم، از خودم می پرسم که ترجیح می دهم با کدام یک زندگی کنم.»

لنس آرمسترانگ

درد دائمی نیست. تسلیم شدن یک عمر طول می کشد.

بسیاری از اهداف در زندگی تنها زمانی محقق می شوند که مایل به تحمل موقتی باشید. در برخی موارد، برای رسیدن به رویاهای خود باید فداکاری کنید. در موارد دیگر، شما باید بر موانع چالش برانگیز غلبه کنید. هر زمان که با آن مواجه شدید، همیشه به خود یادآوری کنید که همه این کارها را برای هدفی انجام می دهید. به خود یادآوری کنید که درد در نهایت فروکش کرده و چیز بهتری از آن پدیدار خواهد شد.

 1. یک فرد ناشناس دیگر در مورد مشکلات زندگی

«وقتی اتفاق بدی می افتد شما سه انتخاب دارید. یا می ‌توانید اجازه دهید که شما را در بر بگیرد، بگذارید شما را نابود کند، یا می‌توانید اجازه دهید که شما را تقویت کند و باعث رشد شما باشد.»

ناشناخته

نحوه فکر کردن شما در مورد زمان ‌های سخت می ‌تواند تأثیر زیادی بر کل زندگی شما بگذارد. اگر فکر می کنید که زندگی برای تنبیه شما طراحی شده است، هرگز بر نقش قربانی درمانده غلبه نخواهید کرد. با این حال، اگر متقاعد شده باشید که زندگی طوری طراحی شده است که درس های مهمی به شما بیاموزد، هیچ چیز شما را از تعادل خارج نمی کند.

 1. دکتر سوس در مورد این که خودتان باشید

«آنچه هستید باشید و آنچه را که احساس می کنید بگویید، زیرا نظر آنهایی که اهمیت می دهند مهم نیستند و آنها که مهم هستند اهمیتی نمی دهند.»

دکتر سوس

افرادی که واقعاً مهم هستند همیشه شما را همانگونه که هستید می پذیرند. پس چرا باید سعی کنید برای افرادی که حتی مهم نیستند، شخص دیگری باشید؟

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. لبرون جیمز در مورد عظمت

لبرون جیمز: «استعداد داده می شود، عظمت به دست می آید.»

افراد زیادی وجود دارند که به طور باورنکردنی با استعداد هستند، اما هیچ کاری از آن ها بر نمی ‌آید. اینکه آنها به تکیه بر استعدادهای خود عادت کرده اند، باعث می شود تا از دستیابی به بهترین ها باز بمانند. تنها کسانی که مایل به استفاده از استعدادهای خود برای رسیدن به عظمت هستند، هرگز به چیزهای واقعاً برجسته ای در زندگی دست خواهند یافت.

 1. راکی بالبوآ در مورد زندگی

«دنیا همه اش آفتاب و رنگین کمان نیست. جای بسیار بد و غیردلخواهی است […] اگر اجازه بدهید شما را به زانو در می آورد و شما را برای همیشه در آنجا نگه می دارد. هیچ کس به اندازه زندگی به ما ضربه نمی زند؛ اما مهم نیست که چقدر ضربه می خوریم، مهم این است که چقدر سخت می توانید ضربه بخورید و به حرکت رو به جلو ادامه دهید.»

راکی بالبوآ

من همیشه از قدرت انگیزشی باورنکردنی سخنانی که راکی بالبوا که سیلوستر استالونه با پسر خیالی خود در فیلم راکی صحبت می کند، شگفت زده می شوم؛ و هر چه او در سخنرانی شگفت انگیز خود می گوید کاملاً درست است. شکایت از این که زندگی چقدر به شما ضربه زده است فایده ای ندارد. انجام این کار هرگز شما را به جایی نمی رساند. در عوض، تمام توان خود را به کار ببندید تا تمام انرژی باقیمانده را استفاده کنسد تا دوباره خود را از در مسیر رشد قرار دهید.

 1. مارک تواین درباره پشیمانی

«بیست سال بعد از کارهایی که انجام نداده ‌اید بیشتر از کارهایی که انجام داده ‌اید ناامید خواهید شد، پس از منطقه امن خود دور شوید، از هر اتفاقی به نفع خود استفاده کنید. کاوش کنید، رویاپردازی کنید، کشف کنید.»

مارک تواین

شما از فرصت هایی که استفاده نکردید پشیمان خواهید شد. حتی بیشتر از آن، پشیمانی که برای انجام ندادن کاری تجربه می کنید، همیشه بر درد موقتی که یک شکست ایجاد می کند، بیشتر خواهد بود.

 1. رابرت برالت در مورد لذت بردن از چیزهای کوچک

«از چیزهای کوچک لذت ببرید، یک روز ممکن است به گذشته نگاه کنید و متوجه شوید که آنها چیزهای با ارزشی بودند.»

رابرت برالت

اغلب اوقات برای قدردانی از چیزهای کوچک در زندگی، نیاز به مقدار زیادی کار است؛ اما زمانی که بتوانید همه شادی های کوچک و همه شگفتی های کوچک زندگی خود را کشف کنید، کل درک شما از زندگی شروع به تغییر می کند. به جای اینکه جاه طلبی های بیهوده، متوجه خواهید شد که زندگی شما در حال حاضر چقدر زیبا است. این به شما کمک می کند تا درک کنید که همه چیزهایی را که برای داشتن یک زندگی شاد و رضایت بخش نیاز دارید، در اختیار دارید. پس کمی وقت بگذارید و در مورد ارزش واقعی همه چیزهای کوچک زندگی تان فکر کنید. یاد بگیرید که در مورد تمام این جنبه های شگفت انگیز زندگی خود سپاسگزار باشید و خود را از دنبال کردن بی پایان بیشتر رها خواهید کرد.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. استیو جابز در مورد تغییر جهان

استیو جابز: «افرادی که آنقدر دیوانه هستند که فکر می کنند می توانند دنیا را تغییر دهند، همان هایی هستند که دقیقا این کار را می کنند.»

زمانی که به طور استثنایی جاه طلب باشید، همیشه با مخالفان روبرو خواهید شد. آنها به شما خواهند گفت که هر کاری که می خواهید انجام دهید ممکن نیست. اینها کسانی هستند که به خاطر شجاعت رویاپردازی شما به شدت به شما توهین می کنند. هیچ تشویقی از سوی این افراد وجود نخواهد داشت، البته تا زمانی که رسالت خود را انجام ندهید و تک تک آنها به پشت شما بزنند و به شما بگویند که آنها همیشه می دانستند که می توانید از پس آن بربیایید.

اگر مردم رویاهای شما را باور ندارند، به آنها نشان دهید که می توانید رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید.

 1. کنفوسیوس در مورد کارهایی که نمی توان انجام داد

«افرادی که می گویند این کار انجام شدنی نیست، نباید مانع افرادی بشوند که می توانند آن کار را عملی کنند.»

کنفوسیوس

علاوه بر آنچه در شماره ۱۳ گفته شد، همچنین ارزش این را دارد که قبل از اینکه به یک دوست یا یکی از اعضای خانواده بگویید که رسیدن به رویاهایشان غیرممکن است، کمی بیشتر فکر کنید.

 1. مری انگلبریت در مورد تأثیرگذاری بر تغییر

«اگر چیزی را دوست ندارید، آن را تغییر دهید. اگر نمی توانید آن را تغییر دهید، طرز فکر خود را در مورد آن تغییر دهید.»

مری انگلبرت

آیا این سخنان برای بهتر زندگی کردن فوق العاده قدرتمند نیستند؟

هر چیزی را که در زندگی خود دوست ندارید تغییر دهید و اگر با چیزی روبرو شدید که نمی توانید آن را تغییر دهید، به طور متفاوتی در مورد آن فکر کنید. در نهایت، طرز فکر شما کل زندگی شما را شکل می دهد. افکار شما تصمیم می‌گیرد که آیا شکست ‌ها و نقص‌ های خود را دشمنان وحشتناکی می ‌بینید که شما را شکست می دهند یا آن‌ها را پله ‌های مهمی در مسیر رشد خود می ‌بینید. همه اینها نشان می دهد که چقدر مهم است که یاد بگیریم در زندگی مثبت فکر کنیم. افکار شما می توانند شما را بسازند یا بشکنند، پس کنترل این قدرت باشکوهی را که در دستان شماست در دست داشته باشید.

 1. سوزی قاسم در مورد رویا دیدن

«قلب بدون رویا مانند پرنده ای بدون بال است.»

سوزی قاسم

کسانی که جرات رویاپردازی دارند به اندازه کافی شجاع هستند که بر ترس های خود غلبه کنند.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. آلبرت انیشتین در مورد نابغه بودن

«همه نابغه هستند؛ اما اگر یک ماهی را بر اساس توانایی اش در بالا رفتن از درخت قضاوت کنید، تمام عمرش را با این باور زندگی می کند که البته احمقانه است.»

آلبرت انیشتین.

هر مرد و زنی دارای پتانسیل زیادی است. با این حال، این عظمت ممکن است همیشه توسط دیگران تشخیص داده نشود، به خصوص زمانی که فقط معیارهای سطحی اعمال می شود. اگر افراد را فقط بر اساس هوش، موفقیت ‌های تحصیلی یا ثروتشان قضاوت کنید، ممکن است نتوانید پتانسیل عظیمی را که در همه کسانی که ثروتمند و تحصیل نکرده‌اند که گاه خفته و نهفته است ببینید.

 1. کرت کوبین در مورد مورد تمسخر واقع شدن

«آنها به من می خندند زیرا من متفاوت هستم. من به آنها می خندم زیرا همه آنها مثل هم هستند.»

کرت کوبین

اگر شجاعت این را داشته باشید که از بین مردم متمایز شوید، اغلب شما را عجیب یا متفاوت می دانند؛ اما سوال واقعی که باید از خود بپرسید این است که آیا واقعاً ارزش دارد که فردیت خود را رها کنید، از هر چیزی که شما را تعریف می کند صرف نظر کنید، فقط برای اینکه مانند دیگران باشید؟

 1. جی کی رولینگ در مورد شکست

«زندگی بدون شکست در چیزی غیرممکن است، مگر اینکه آنقدر محتاطانه زندگی کنید که ممکن است اصلاً زندگی نکرده باشید که در این صورت، از ابتدا شکست خورده اید».

جی کی رولینگ

تلاش برای اجتناب از هر نوع ریسکی بهایی دارد: پشیمانی. اگر اجازه دهید ترس از شکست شما را از دنبال کردن رویاهایتان باز دارد، دیر یا زود پشیمان خواهید شد که شجاعت غلبه بر ترس هایتان را نداشتید. گاهی اوقات در زندگی، شما صرفا باید چیزی را به خطر بیندازید تا بتوانید تغییرات مفیدی ایجاد کنید.

 1. کنفوسیوس در مورد اهمیت ادامه دادن

کنفوسیوس: «مهم نیست چقدر آهسته پیش می روید تا زمانی که متوقف نشوید.»

هر سفری، حتی طولانی ترین سفر، با یک قدم کوچک شروع می شود. برخی از افراد هستند که از زیبایی یک سرنوشت خاص (یک هدف) شگفت زده می شوند، به همین دلیل بلافاصله شروع به دویدن به سمت آن می کنند. حتی ممکن است به خود ببالند که با چه سرعتی به مقصد خود نزدیک می شوند.

هیچ کدام از اینها واقعا مهم نیست. تنها چیزی که مهم است این است که شما همچنان به دنبال اهداف خود باشید البته با سرعت خودتان. اجازه ندهید دستاوردهای دیگران شما را از برداشتن گام های بعدی منصرف کند. یک روز متوجه خواهید شد که با قدم به قدم پیش رفتن، بسیار فراتر از همه کسانی که مدتی با سرعت دویدند تا زمانی که به سرعت از نفس افتادند، جلوتر رفته اید.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. اینگوار کامپراد در مورد دستاوردها

«خطرناک ترین سم، احساس موفقیت است. پادزهرش هم این است که هر شب فکر کنید فردا چه کاری بهتر می توان انجام داد.»

اینگوار کامپراد

احساس موفقیت، فضایی را برای رضایتمندی باز می کند. اگر به طور مداوم به دنبال فرصت هایی برای رشد یا بهبود چیزی نباشید، پیروزی های شما به سرعت از بین خواهند رفتت و ارزش سابق را نخواهند داشت.

 1. ری کروک در مورد خلق فرصت ها

«فرصت ها از تلاش بسیار به دست می آیند. هرچه بیشتر تلاش کنید، خوش شانس تر می شوید.»

ری کروک

شانس چیزی نیست که وقتی در خانه هستید به طور خودکار به سراغ شما بیاید. خیلی وقت ها در زندگی باید بیرون بروید و خودتان فرصت ها را خلق کنید. هرچه با پشتکار بیشتر اهداف خود را دنبال کنید و تلاش بیشتری بخواهید سرمایه گذاری کنید، تلاش های شما بیشتر با اتفاقات خوب همراه خواهد بود.

 1. پائولو کوئیلو در مورد رسیدن به رویاها

«تنها یک چیز وجود دارد که رسیدن به یک رویا را غیرممکن می کند: ترس از شکست.»

پائولو کوئیلو

همانطور که قبلا ذکر شد، ترس شما از شکست بزرگترین دشمنی است که بین شما و رویاهای شما قرار دارد.

 1. جاشوا مارین در مورد چالش ها

«چالش ها چیزی هستند که زندگی را جذاب می کنند و غلبه بر آنها چیزی است که زندگی را معنادار می کند.»

جاشوا جی مارین

بدون اینکه گهگاه خود را به چالش بکشید، هرگز به عنوان یک شخص رشد نخواهید کرد. تنها با رویارویی و غلبه بر مشکلات، قوی تر و با تجربه تر خواهید شد.

 1. لائوتسه در مورد صبر

«طبیعت عجله نمی کند، اما همه چیز در زمان مقرر خودش انجام می شود.»

لائو تزو

بسیاری از چیزها در زندگی تنها زمانی به دست می آیند که شما صبور باشید. اگر مایل به سرمایه گذاری زمان و تلاش هستید، در نهایت این موارد را به ثمر خواهید رساند. با این حال، کسانی که مشتاق نتایج فوری هستند، به سرعت از فقدان نتایج دلسرد می شوند.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. آلدوس هاکسلی در مورد شادی

«خوشبختی با جستجوی آگاهانه شادی به دست نمی آید. عموماً محصول جانبی فعالیت ‌های دیگر است.»

آلدوس هاکسلی

خوشبختی را نمی توان دنبال کرد. خوشحالی یک انتخاب است. اگر شاد بودن را انتخاب کنید، هیچ چیز هرگز نمی تواند شادی طولانی مدت شما را از بین ببرد. در عین حال، اگر بتوانید شادی را در درون خود پیدا کنید، تغییرات در دنیای اطراف شما کمتر و کمتر بر شادی شما تأثیر می گذارد.

 1. مایکل سینگر در مورد آزادی درونی

«فقط شما می توانید آزادی درونی را از خودتان بگیرید یا آن را به خودتان بدهید. هیچ کس دیگری نمی تواند.»

مایکل آ. سینگر

قدرت بزرگی در درک این موضوع نهفته است که هیچ شخصی نمی تواند آزادی درونی شما را از شما بگیرد.

 1. مایا آنجلو در روزهای فوق العاده

«این یک روز فوق العاده است. من قبلاً تجربه اش نکرده ام.»

مایا آنجلو

آیا این نگرش زیبایی برای زندگی کردن نیست؟

 1. دنیس کیمبرو در مورد زندگی

«زندگی ۱۰% آن چیزی است که برای ما اتفاق می افتد و ۹۰% نحوه واکنش ما به آن است.»

دنیس پی کیمبرو

مهم نیست در زندگی چه اتفاقی برای شما می افتد، همه چیز به نحوه واکنش شما به آن خلاصه می شود. شما نمی توانید آنچه را که اتفاق می افتد تغییر دهید؛ اما شما همیشه می توانید بر نحوه واکنش خود به آن تأثیر بگذارید. خیلی ها هستند که اجازه می دهند شکست ها و شکست ها آنها را دلسرد کند. شما اینطور نباشید! در عوض، از هر اتفاقی که برایتان می افتد به عنوان پله ای برای موفقیت استفاده کنید. این نوع نگرش به شما کمک می کند تا روزی متوجه شوید که تمام مشکلاتی که در زندگی خود با آنها روبرو شده اید، در نهایت به پایه ای تبدیل شده اند که بر اساس آن یک وجود موفق و کامل را می سازید.

 1. رای اسمیت در مورد حس از هم پاشیدن

«هرگز از متلاشی شدن نترسید زیرا این فرصتی است برای بازسازی خود به گونه ای که آرزو می کردید در تمام طول این مدت بودید.»

رای اسمیت

این امکان وجود دارد که در مراحل خاصی از زندگی، آزمایش ‌ها و مصیبت ‌های الهی بر سر شما ببارد. طوفان های وحشی در تمام زندگی شما ویران می کند و چیزی جز ویرانه باقی نمی گذارد. این موقعیت ها فوق العاده سخت و به شدت ناخوشایند هستند؛ اما یک روز متوجه خواهید شد که چیزی قوی تر از زیر خاکسترها بیرون آمده است.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. ران کارپنتر در مورد نادانی

«روحیه آموزش پذیر و فروتنی برای اعتراف به نادانی یا اشتباه خود، شما را از دردهای زیادی نجات می دهد.»

ران کارپنتر، جونیور.

اگر با چشمان باز از زندگی عبور کنید، اگر همیشه با خودتان صادق باشید و اگر همیشه اشتباهات خود را بپذیرید، می توانید از بسیاری از درس های دردناک در امان بمانید.

 1. لس براون در مورد نظر دیگران

«نگذارید نظر دیگران در مورد شما به واقعیت شما تبدیل شود.»

لس براون

در بسیاری از موارد، گوش دادن به نظرات دیگران می تواند بسیار مفید باشد. با این حال، اگر مراقب نباشید، دیگران نظر، گاه منفی، خود را در مورد شما به حدی به شما تحمیل می کنند که به نظر می رسد درست است.

 1. فرانک لین در مورد مقایسه خود

«خودتان را با بقیه مقایسه نکنید. هر کس طرح زندگی خود را متفاوت داز دیگری رسم می کند.»

فرانک لین

هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید. مقایسه هرگز عادلانه نیست. شما فرد بسیار متفاوتی از بقیه هستید. حتی بیشتر از این، شما تقریباً همیشه معیارهای مناسبی برای مقایسه درست دستاوردهای خود با دستاوردهای شخص دیگری ندارید. در نتیجه، مقایسه تنها باعث إحساس نارضایتی می شود. تنها کسی که همیشه باید خود را با آن مقایسه کنید، خود سابقتان است.

 1. جان لنون در مورد کلید زندگی

وقتی ۵ ساله بودم، مادرم همیشه به من می گفت که شادی کلید زندگی است. وقتی به مدرسه رفتم از من پرسیدند وقتی بزرگ شدم می خواهم چه کاره شوی؟ من نوشتم «خوشحال» آنها به من گفتند که تکلیف را متوجه نشدم و من به آنها گفتم که زندگی را درک نمی کنند.»

جان لنون

این سخنان برای بهتر زندگی کردن آنقدر زیبا هستند که واقعا چیزی برای اضافه کردن به آن وجود ندارد.

 1. جکسون براون، جونیور در مورد انتقاد از دیگران

«اجازه دهید اصلاح و بهبود زندگی خود شما را چنان مشغول کند که فرصت کمی برای انتقاد از دیگران داشته باشید.»

جکسون براون

اگر تمام وقت خود را صرف قضاوت کردن دیگران می کنید، ممکن است زمان کافی برای رسیدگی درست به نقص خود نداشته باشید.

 1. دژان استویانوویچ در مورد صحبت کردن

«بعضی از حرف ها شاید به ظاهر پرارزش باشند ولی در عمل اینطور نباشند.»

دژان استویانوویچ

افراد زیادی هستند که رویاها و اهداف خود را به درخشان ترین راه ممکن توضیح می دهند؛ اما فقط در واقع فقط تعداد کمی این سخنان را عملی می کنند.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. هنری فورد در مورد ایمان داشتن به خود

هنری فورد: چه فکر کنید که می توانید، چه فکر کنید که نمی توانید در هر صورت حق با شماست.

اگر به خود ایمان داشته باشید، اگر باور داشته باشید که می توانید به اهداف خود برسید، احتمال موفقیت شما در نهایت بسیار بیشتر است.

 1. هنری رولینز در مورد زخم های روحی

«جای زخم ها همیشه می ماند.»

هنری رولینز

مشکلات و شکست ‌ها ممکن است باعث ایجاد زخم ‌های عاطفی زیادی بشوند؛ اما با گذشت زمان متوجه خواهید شد که همین تجربیات به شکلی معجزه آسا به رشد شما به عنوان یک شخص کمک کرده است.

 1. رابرت گرین در مورد رفتار مؤدبانه با دیگران

«هرگز تصور نکنید که فردی که با او سر و کار دارید ضعیف ‌تر یا کمتر از شما مهم است. اگر می ‌خواهید مردم را رد کنید، بهتر است این کار را مؤدبانه و محترمانه انجام دهید، حتی اگر احساس می ‌کنید درخواست آنها گستاخانه یا پیشنهاد آنها مضحک است.»

رابرت گرین

نحوه رفتار شما با دیگران بسیار مهم است. اجازه ندهید بدرفتاری یا رفتار نادرست دیگران شما را وسوسه کند که رفتاری مشابه داشته باشید.

 1. جورج برنارد شاو درباره یافتن خود

«زندگی به معنای یافتن خود نیست. زندگی یعنی خلق کردن خود.»

جورج برنارد شاو

زندگی این نیست که یاد بگیرید هدف خود را کشف کنید، بلکه در مورد یادگیری ایجاد هدف در زندگی است. هیچ کس به شما تعریفی از اینکه چه کسی هستید و چه کسی باید بشوید به شما نمی دهد. به طور مشابه، بسیار بعید است که شما به طور ناگهانی به هدف خود در زندگی دست پیدا کنید. برای رسیدن به هدف خود در زندگی و تعیین اینکه چه کسی هستید، زمان و تلاش لازم است.

 1. دالایی لاما در مورد نرسیدن به آنچه می خواهید

«به یاد داشته باشید که نرسیدن به آنچه می خواهید گاهی اوقات یک شانس فوق العاده است.»

دالایی لاما

به دست نیاوردن آنچه می خواهید می تواند بسیار آزاردهنده باشد؛ اما در بیشتر مواقع حقیقیت چیزی فراتر از دانسته های ماست. به دست نیاوردن آنچه می‌خواهید می‌تواند فرصتی برای امتحان کردن چیزهای جدید باشد. شاید حتی برای شما دلگرمی باشد که برای رسیدن به آنچه می خواهید، باید خیلی بیشتر تلاش کنید. حتی بیشتر از آن، می‌تواند فرصتی برای دنبال کردن اهداف معنادارتر در زندگیتان باشد. سال ‌ها بعد حتی ممکن است به این نتیجه برسید که هر چیزی که می‌خواهید ارزش دنبال کردن را هم ندارد.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. هنری فورد روی موانع

«موانع آن چیزهایی هستند که وقتی چشم از هدف بردارید، می بینید.»

هنری فورد

جایی که بیشتر مردم موانع و مشکلات را می بینند، بزرگان فقط فرصت ها را می بینند.

 1. ویلیام کامرون در شمارش دستاوردها

ویلیام بروس کامرون: «هر چیزی که قابل شمارش باشد مهم نیست و هر چیزی که مهم است قابل شمارش نیست.»

بسیاری از مردم هستند که در طول زندگی خود به جز جمع آوری اموال (قابل شمارش) کاری انجام نمی دهند. موفقیت ‌ها و دستاوردهای بزرگ آنها را می‌توان به دقت اندازه‌گیری کرد. با این حال، فقط تعداد کمی از اقدامات آنها واقعاً مهم است. در عین حال، افراد زیادی هستند که خدمات بسیار مهمی را انجام می دهند که واقعاً مهم هستند. اینها کسانی هستند که زندگی آنها واقعاً مهم است. فرقی نمی کند این افراد آتش نشان باشند، پرستار یا امدادگر.

 1. النور روزولت در مورد ذهن های بزرگ

«ذهن های بزرگ درباره ایده ها بحث می کنند. ذهن های متوسط درباره رویدادها بحث می کنند. ذهن های کوچک درباره مردم بحث می کنند.»

النور روزولت

بیایید بیش از حد به کارهایی که افراد دیگر، به ویژه افراد مشهور، انجام می‌دهند، تمرکز نکنیم.

 1. آرتور شوپنهاور در مورد حقیقت

«هر حقیقتی قبل از اینکه شناخته شود از سه مرحله عبور می کند. ابتدا مورد تمسخر قرار می گیرد. بعد مخالفانی دارد. در نهایت، امری بدیهی تلقی می شود.»

آرتور شوپنهاور

متأسفانه این راه دشواری است که حقیقت باید طی کند تا سرانجام برای عموم آشکار شود.

 1. مارک تواین در مورد افراد کوته بین

«از افرادی که سعی می کنند جاه طلبی های شما را کوچک جلوه دهند دوری کنید. آدم ‌های کوته بین همیشه این کار را می‌کنند، اما واقعاً انسان های والا باعث می‌شوند احساس کنید که شما هم می‌توانید عالی شوید.»

مارک تواین

اگر بیش از حد به کسانی که می‌خواهند در مورد جاه‌ طلبی ‌های شما صحبت کنند گوش دهید، در نهایت به آنها ایمان خواهید آورد.

 1. کنفوسیوس در مورد یافتن یک شغل

کنفوسیوس: «شغلی را انتخاب کن که دوستش داری و هرگز مجبور نخواهی شد یک روز در زندگیت مثل بقیه بی علاقه کار کنی.»

پیدا کردن شغلی که واقعاً عاشق آن هستید، شاید یکی از با ارزش ترین چیزها در زندگی باشد.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. ای لاکهارت در مورد درک شما از جهان

«دنیا را آنطور که هست ببینید، نه آنطور که دوست دارید باشد.»

ای. لاکهارت

دیدن چیزها آنطور که هستند بسیار دشوار است. در واقع، مواجهه با حقیقت حتی می تواند دردناک باشد. با این حال، این تنها رویکردی است که در نهایت به شما آزادی می بخشد.

 1. جوزیا گیلبرت هالند در مورد پیدا کردن جاده رویایی

«هیچ جاده رویایی برای هیچ هدفی وجود ندارد. اتفاقات یکی یکی رقم می خورند. چیزی که سریع رشد می کند، به سرعت پژمرده می شود؛ اما چیزی که به آرامی رشد می کند تا همیشه باقی می میاند.»

جوزیا گیلبرت هالند

با برداشتن قدم های آهسته و پیوسته، خیلی سریع تر از بودن در یک جاده رویایی به مقصد خواهید رسید.

 1. تی جیکز در مورد گذشته و حال

«اجازه ندهید شرایط گذشته یا حال شما را کنترل کند. این فقط فرآیندی است که شما در حال طی کردن آن هستید تا شما را به مرحله بعدی برساند.»

تی دی جیکز

هرگز به گذشته نگاه نکنید. از لحظه حال برای ساختن آینده ای بهتر استفاده کنید.

 1. ویکی کرونا در مورد اندازه گیری کیفیت زندگی

«زندگی با تعداد نفس ‌هایی که می‌کشید اندازه‌ گیری نمی ‌شود، بلکه با لحظاتی که نفس کشیدن شما را برای شما سخت می کند اندازه‌گیری می‌شود.»

ویکی کرونا

فوق العاده است، فقط فوق العاده است.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. زیگ زیگلار در مورد عظمت

«برای شروع لازم نیست عالی باشی، اما برای عالی بودن باید شروع کنی.»

زیگ زیگلار

همیشه به یاد داشته باشید که هرگز مثل یک متخصص کاری را شروع نمی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر هر نوع اهمال کاری که شما را از برداشتن گام های بعدی به سوی رسیدن به اوج باز می دارد، غلبه کنید.

 1. آدری هپبورن در مورد کلمه «غیرممکن»

آدری هپبورن: «هیچ چیز غیرممکن نیست، خود کلمه می گوید من ممکن هستم.»

ممکن است غلبه بر برخی چالش ها غیرممکن به نظر برسد؛ اما اگر به اندازه کافی پافشاری کنید، می ‌توانید فرصت ‌هایی را ببینید که به شما کمک می ‌کنند تا بر همه مشکلات غلبه کنید.

 1. رالف امرسون در مورد مسیر پیموده شده از قبل

رالف والدو امرسون: «در مسیری که انتهایش روشن است قدم نگذار، در عوض به جایی برو که مسیری وجود ندارد و از خودت اثری به جای بگذار.»

اگر همیشه به جایی بروید که دیگران می ‌روند، همیشه کارهایی را که دیگران انجام می ‌دهند انجام خواهید داد.

 1. وینس لومباردی در مورد کمال

«کمال دست یافتنی نیست، اما اگر به دنبال کمال باشیم، می توانیم به برتری دست یابیم.»

وینس لومباردی

رسیدن به کمال چندان مهم نیست. آنچه مهم است این است که تلاش برای کمال به شما امکان می دهد در نهایت به تعالی و عظمت دست یابید.

 1. فره گری در مورد خلق رویاها

«رویاهای خود را بسازید، وگرنه شخص دیگری شما را استخدام می کند تا رویاهای آنها را بسازید.»

فراه گری

 1. جان دی. راکفلر جونیور در مورد وعده دادن

«من به مقدس بودن یک جمله قدیمی معتقدم، اینکه کلام انسان باید به اندازه ی عهد او باشد. آن شخصیت و نه ثروت یا قدرت یا موقعیت، از ارزش بالایی برخوردار است.»

جان دی. راکفلر، جونیور.

باور مهم دیگری که در این عصر مدرن به شدت مورد غفلت قرار گرفته است.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. جیمز ری در رسیدن به مقصد

«اغلب آنچه ممکن است به عنوان یک مسیر انحرافی در زندگی به نظر برسد، در واقع مستقیم ترین و قدرتمندترین مسیر برای رسیدن به مقصد است.»

جیمز آرتور ری

هر شکستی یک اتفاق منفی نیست. گاهی ماه ‌ها یا حتی سال ‌ها بعد متوجه خواهید شد که تنها با این عقب ‌نشینی می ‌توانید در نهایت به هدف خود برسید.

 1. ریچارد کارلسون در مورد چیزهایی که مهم هستند

ریچارد کارلسون: «این سوال را از خود بپرسید، آیا این موضوع یک سال بعد اهمیت خواهد داشت.»

بسیاری از چیزهایی که ما را ناراحت می کند حتی یک ماه دیگر اهمیتی نخواهد داشت. پس چرا اصلا خودمان را بابتشان اذیت کنیم؟

 1. فرانک زاپا در مورد انحراف از هنجار

«بدون انحراف از هنجار، پیشرفت ممکن نیست.»

فرانک زاپا

شجاعت این را داشته باشید که از بین مردم متمایز شوید!

 1. وین دایر در مورد درگیری ها و اختلاف ها

«درگیری بدون مشارکت شما نمی تواند ادامه یابد.»

وین دایر

با نهادینه کردن این سخنان مهم برای زندگی کردن، متوجه خواهید شد که به وجود آمدن درگیری ها در زندگی کاملا به خواتس خود شما بستگی دارد.

 1. مایکل جردن در مورد خلق زندگی

مایکل جردن می گوید: «بعضی از مردم می خواهند که این اتفاق بیفتد، برخی آرزو دارند این اتفاق بیفتد، برخی دیگر آن را انجام می دهند.»

با آرزو کردن هرگز کاری انجام نمی شود. اگر واقعاً می خواهید یک رویا را تحقق یافته ببینید، برای تحقق آن نیاز به تلاش مجدانه است. تنها با اتخاذ یک رویکرد پیشگیرانه می توانید اجازه دهید رویاهای خود به واقعیت تبدیل شوند. در غیر این صورت، آنها به شکل همان رویایی خواهند ماند که همیشه بودند.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 

 1. میلتون برل در مورد ایجاد فرصت ها

«اگر فرصتی در مسیرتان نیست، خودتان راهی دیگر بسازید.»

میلتون برل

همانطور که قبلا ذکر شد، موقعیت های زیادی در زندگی وجود دارد که باید خودتان خالق شانس ها و فرصت ها باشید. اگر در موقعیت فعلی خود هیچ فرصتی نمی بینید، دست به کارا شوید شوید و آن فرصت ها را ایجاد کنید.

 1. روی گودمن در مورد شادی

«به یاد داشته باشید که شادی یک مسیر است، نه یک مقصد.»

روی ال. گودمن

شادی خود را به نتیجه کارهایتان وابسته نکنید. یاد بگیرید که در همین لحظه شاد باشید.

 1. آلبرت اینشتین در مورد حل مسائل

«ما نمی توانیم مشکلات خود را با همان تفکری که در زمان ایجاد آنها به کار می بردیم حل کنیم.»

آلبرت انیشتین

اگر بخواهیم بر تغییرات طولانی مدت در این سیاره تأثیر بگذاریم، ابتدا باید نگرش ذهنی مسئول بسیاری از مشکلات جهان تغییر کند.

 1. ارسطو در مورد پذیرفتن افکار مختلف

ارسطو: «این نشانه یک ذهن فرهیخته است که بتواند برای فکری بدون پذیرش آن ارزش قائل باشد.»

این رویکرد همچنین به شما کمک می کند تا نسبت به ایده ها و افکار جدیدی که به شما ارائه می شود منعطف بمانید.

 1. هنری فورد در مورد مواجهه با مشکلات

«هنگامی که به نظر می رسد همه چیز بر علیه شما پیش می رود، به یاد داشته باشید که هواپیما برخلاف باد بلند می شود، نه در جهت آن.»

هنری فورد

این نقل قول شگفت انگیز به ما چه می گوید؟ خوب، اگرچه ما سختی ها را دوست نداریم، باید به این درک برسیم که چالش ها و شکست ها اغلب می توانند تسریع کننده واقعی رشد ما باشند.

 1. شخص ناشناس در مورد ثروت واقعی

«ثروتمندترین مرد کسی نیست که مال و اموال بیشتر دارد، بلکه کسی است که به کمترین نیاز دارد.»

ناشناخته

ثروتمندترین فرد روی این کره خاکی ممکن است به اندازه کسی که آموخته است دست از دنبال کردن خواسته های سیری ناپذیر خود رها کند، خوشحال نباشد.

 1. ارما بامبک در مورد استفاده از استعدادهای خدادادی

«وقتی در پایان عمرم در برابر خدا می ایستم، امیدوارم ذره ای استعداد برایم باقی نماند و بتوانم بگویم از هر چه به من دادی استفاده کردم.»

ارما بامبک

اجازه ندهید استعدادهای مختلف شما خفته باشد و فعالانه در پی شکوفا کردنشان باشید.

 1. افلاطون درباره افراد دانا

«افراد عاقل سخن می ‌گویند چون چیزی برای گفتن دارند؛ اما احمق ها چون باید چیزی بگویند صحبت می کنند.»

افلاطون

موقعیت های زیادی در زندگی وجود دارد که بهتر است سکوت کنید.

75 سخن خردمندانه و الهام بخش برای بهتر زندگی کردن

 1. جیمی پائولینتی در مورد محدودیت ها

«محدودیت ها فقط در ذهن ما زندگی می کنند؛ اما اگر از تخیل خود استفاده کنیم، امکانات ما نامحدود می شود.»

جیمی پائولینتی

بسیاری از محدودیت هایی که ما با آنها مواجه هستیم، توسط خودمان به ما تحمیل شده اند. اگر یاد بگیرید که یکی پس از دیگری محدودیت ها را شناسایی کنید، می توانید فرآیند رشد خود را تا حد زیادی تسریع کنید.

 1. هنری رولینز در مورد خلق مجدد خود

«من معتقدم که شخص خود را با خلق مجدد تعریف می کند. اینکه مثل پدر و مادرت نباشی یا مثل دوستانت نباشی، برای اینکه خودت باشی تا خود واقعیت را کشف کنی.»

هنری رولینز

خود بودن کلید اصالت واقعی است.

 1. ویلیام وارد در مورد کشف عظمت واقعی

«عظمت در دارایی، قدرت، موقعیت یا اعتبار یافت نمی شود. در نیکی، فروتنی، خدمت و شخصیت کشف می شود.»

ویلیام آرتور وارد

اینها ویژگی های افراد واقعاً بزرگ است. دارایی، ثروت و قدرت لزوماً به عظمت شخص کمک نمی کند.

 1. ادوارد هیل در مورد عدم امتناع از توقف

«درست است که من فقط یک نفر هستم و من نمی توانم همه کارها را انجام دهم؛ اما هنوز هم می توانم کاری انجام دهم؛ و چون نمی توانم همه کارها را انجام دهم، از انجام کاری که می توانم انجام دهم امتناع نمی کنم.»

ادوارد اورت هیل

اجازه ندهید احساس ناتوانی شما را از مشارکت در امور این دنیا باز دارد. فقط به این دلیل که می توانید کمی تأثیر بگذارید به این معنی نیست که نمی توانید روی چیزی تأثیر بگذارید. حتی کوچک ترین کمکی ارزشمند است.

 1. موریس سویتزر در مورد سکوت

موریس سویتزر: «بهتر است به خاطر اینکه دیگران فکر نکنند احمق هستیم، سکوت کنیم تا اینکه حرف بزنیم و فقط شک و تردید را از خود دور کنیم.»

در عین حال، به شما کمک می کند تا از واکنش های بیش از حد احساسی که ممکن است بعداً پشیمان شوید، اجتناب کنید.

نقل قول نهایی برای نتیجه گیری

«بهترین راه برای پیش بینی آینده، خلق آن است.»

آلن کی

امیدوارم از این مقاله در مورد بهترین سخنان برای زندگی لذت برده باشید.

پیروز باشید!

منبع:

The 75 Most Inspiring Words to Live by

۳.۳/۵ - (۳ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx