155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

یک نظر اضافه کنید
45 دقیقه مطالعه

آیا مادر ترزا و اینکه چگونه او تمام زندگی خود را وقف خدمت به فقرا کرده است به شما الهام می بخشد؟ اگر کنجکاو هستید که درباره این انسان معروف و انسان دوست بیشتر بدانید، مجموعه زیر از نقل قول های مادر ترزا در مورد مهربانی، عشق و کمک به دیگران را حتما دوست خواهید داشت. از خواندن آن لذت ببرید!

مری ترزا بوجاجیو که معمولاً با نام مادر ترزا شناخته می شد، یک مبلغ و راهبه آلبانیایی – هندی بود. او گروه مبلغان خیریه را تأسیس کرد که براي خدمت به معلولان و فقرا اختصاص داشت و در کلکته هند فعالیت می کرد.

«همه ما نمی توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم؛ اما همه ما می توانیم کارهای کوچکی را با عشق زیاد انجام دهیم.»

مادر ترزا

مادر ترزا در سراسر جهان به خاطر ایثار، شفقت و مهربانی اش شناخته شده است. او شاید شناخته شده ترین کارمند بشردوستانه و خیریه در سراسر جهان باشد. وجود او الهام بخش بسیاری از مردم شده است تا زندگی خود را وقف خدمت به نیازمندان کنند و نقش فعال تری در کمک به دیگران برای داشتن زندگی بهتر ایفا کنند.

مادر ترزا به عنوان یک مبلغ و راهبه، همیشه بر اهمیت انجام فعالانه کاری برای دیگران به جای تلاش برای حل مسائل موجود با پول تاکید می کرد. با انجام این کار، او بسیاری از مردم را به چالش می کشد تا در مورد ايده هاي خود تجدید نظر کنند.

از این مجموعه نقل قول های الهام بخش مادر ترزا لذت ببرید.

جدا از خدمت به دیگران، مری ترزا به میلیون ها نفر در سراسر جهان کمک کرد تا زندگی ایثارگرانه تری همراه با مهربانی، شفقت و عشق داشته باشند.

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا

اگر می‌ خواهید درباره شخصی که فداکارانه به بسیاری از اين افراد کمک کرده است، بدون اینکه در قبالش چیزی بخواهد، اطلاعات بیشتری کسب کنید، مجموعه نقل قول زیر برای شما مناسب است. این نقل قول های عمیقاً الهام بخش مادر ترزا در مورد خدمت به دیگران به شما کمک می کنند تا انگیزه پشت کار هاي خیریه او را بهتر درک کنید.

وقتی فهرست نقل قول ‌های زیر را مطالعه می ‌کنید، متوجه خواهید شد که ایده ‌های حرف ‌های او چقدر قدرتمند بودند و چگونه اعمال او منعکس‌ کننده گفته ‌های او بودند.

در اینجا مجموعه ای از نقل قول های الهام بخش مادر ترزا وجود دارد.

 1. «من به تنهایی نمی ‌توانم دنیا را تغییر دهم، اما می‌ توانم سنگی را روی آب بیندازم تا موج‌ های زیادی ایجاد کنم.»

مادر ترزا

 1. «من یک مداد کوچک در دست خدایی هستم که نامه ای عاشقانه به دنیا می فرستد.»

مادر ترزا

 1. «زندگی که در آن به دیگران خدمتی نشده باشد، زندگی نیست.»

مادر ترزا

 1. «من می دانم که خدا چیزی را به من می دهد که از عهده آن بربیایم. فقط ای کاش او اینقدر به من اعتماد نداشت.»

مادر ترزا

 1. «تا زمانی که تمام تلاش خود را کرده اید، به خود اجازه ندهید که از هر شکستی ناامید شوید.»

مادر ترزا

 1. «هرگز نگران اعداد نباشید. هر بار به یک نفر کمک کنید و همیشه از نزدیک ترین فرد خود شروع کنید.»

مادر ترزا

 1. «من می توانم کارهایی را انجام دهم که شما نمی توانید، شما نيز می توانید کارهایی را انجام دهید که من نمی توانم. پس ما با هم می توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم.»

مادر ترزا

 1. «شادی باید یکی از محورهای زندگی ما باشد. این نشانه يك شخصیت سخاوتمند است. گاهی هم مثل لباسی است بر تن یک زندگی پر از ایثار و فداکاری. شخصی که این موهبت را دارد اغلب به قله های بلند می رسد. او مانند خورشید در یک جامعه است.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

 1. «اگر بیش از حد نگران خودمان باشیم، زمانی برای اهميت دادن به دیگران نخواهیم داشت.»

مادر ترزا

 1. «چطور ممکن است تعداد کودکان زیاد باشد؟ این مثل این است که بگوییم تعداد گل ها زیاد است.»

مادر ترزا

 1. «فقط کنار یکدیگر باشید، یکدیگر را دوست داشته باشید، آن آرامش، آن شادی و قدرت حضور یکدیگر را در خانه به ارمغان بیاورید و حالا ما قادر خواهیم بود بر هر شری که در جهان وجود دارد غلبه کنیم.»

مادر ترزا

 1. «شادی شبکه عشق است که با آن می توانیم روح ها را تسخیر کنیم. خداوند کسی که شادی می بخشد را دوست دارد. هر که شادی بدهد، به او شادي بیشتري می دهد. بهترین راه برای نشان دادن قدردانی خود از خدا و مردم، پذیرش آن ها با شادی است.»

مادر ترزا

 1. «آن بچه را به من بده. من آن را می خواهم. من از آن مراقبت خواهم کرد. من حاضرم هر بچه ‌ای را که سقط می ‌شود بپذیرم و آن بچه را به زن و شوهری بدهم که آن بچه را دوست داشته باشند.»

مادر ترزا

 1. «همه ما نمی توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم، اما می توانیم کارهای کوچک را با عشق زیاد انجام دهیم.»

مادر ترزا

 1. «ما نمی ‌توانیم همه مشکلات دنیا را حل کنیم، اما بياييد بدترين مشكل دنيا، يعني به نابود كردن عشق دامن نزنیم.»

مادر ترزا

 1. «من باید حاضر باشم هر آنچه لازم است برآورده كنم تا به دیگران آسیبی نرسانم يعني در واقع به آن ها نیکی کنم. این مستلزم آن است که من حاضر باشم تا زمانی که کسی کمکی لازم دارد دریغ نکنم. در غیر این صورت عشق واقعی در من نیست و برای اطرافیانم بی عدالتی به ارمغان می ‌آورم و نه آرامش.»

مادر ترزا

 1. «بیایید همیشه با لبخند همدیگر را ملاقات کنیم، زیرا لبخند آغاز عشق است.»

مادر ترزا

 1. «در موضوعات کوچک وفادار باشید زیرا قدرت شما در وجود آن هاست.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

 1. «آرامش چگونه به دست می آید؟ از طریق آثار عشق. از کجا شروع می شود؟ در خانه. چگونه شروع می شود؟ از طريق با هم دعا کردن، برای خانواده ای که با هم نماز می خوانند با هم می مانند و اگر با هم بمانید، همدیگر را دوست خواهید داشت، همانطور که خدا هر یک از شما را دوست دارد؛ زیرا دعا كردن قلبي پاک می دهد و قلب پاک می تواند خدا را ببیند و اگر خدا را در یکدیگر ببینید، اگر ما لذت دیدن خدا را در یکدیگر داشته باشیم، یکدیگر را دوست خواهیم داشت. به همین دلیل است که هیچ رنگی، هیچ دینی، هیچ ملیتی نباید بین ما تفرقه بيندازد؛ زیرا همه ما همان فرزندان یکسان خدا هستیم که برای رسيدن به چیزهای بزرگتر آفریده شده اند و آن دوست داشتن و دوست داشته شدن است. ما فقط باید آن لذت دوست داشتن را تجربه کنیم.»

مادر ترزا

 1. «ما فروتنی را از طریق پذیرفتن شادی در تحقیرها می آموزیم. اجازه نديده فرصتی از شما بگذرد. مغرور، خشن، بداخلاق و خودخواه بودن بسیار آسان است، اما ما برای چیزهای بزرگتر آفریده شده ایم. چرا در مقابل چیزهایی كوچك شویم که زیبایی قلب ما را از بین مي برد؟»

مادر ترزا

آیا از نقل قول های مادر ترزا لذت مي بريد؟ در ادامه موارد بیشتری وجود دارد…

 1. «منتظر رهبران نباشید. کاری که لازم است را به تنهایی انجام دهید.»

مادر ترزا

 1. «با یکدیگر مهربان باشید. بهتر است با ملایمت عیب جویی کنیم تا با بی مهری معجزه کنیم.»

مادر ترزا

 1. «خدا از ما نمی خواهد که موفق شویم، او فقط از شما می خواهد که تلاش کنید.»

مادر ترزا

 1. «عشق میوه ای است كه در هر فصلي در دسترس است.»

مادر ترزا

 1. «چرا باید خود را کاملاً به خدا بسپاریم؟ زیرا خدا خود را به ما داده است. اگر خدایی که چیزی به ما بدهکار نیست حاضر است چیزی کمتر از خودش به ما بدهد، آیا ما فقط با کسری از خودمان پاسخ می‌دهیم؟ سپردن کامل خود به خدا وسیله ‌ای برای درک خود خداست. من برای خدا و خدا برای من. من برای خدا زندگی می کنم و خود را رها می کنم و از این طریق خدا را وادار می کنم که برای من زندگی کند؛ بنابراین برای تصاحب خدا باید اجازه دهیم او نيز روح ما را تصاحب کند.»

مادر ترزا

 1. «من هرگز در یک راهپیمایی ضد جنگ شرکت نخواهم کرد. اگر راهپیمایی صلح دارید، مرا دعوت کنید.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

 

 1. «اگر متواضع باشی چیزی به تو نمی رسد، نه ستایش و نه خواری، زیرا خودت می دانی که چه هستی.»

مادر ترزا

 1. «تواضع حقیقت است، بنابراین با تمام صداقت، ما باید بتوانیم به بالا نگاه کنیم و بگوییم: «من می توانم همه چیز را در زير سايه آن کسی که مرا جان داده است انجام دهم.» به تنهایی هیچ کاری نمی توانید انجام دهید، جز گناه، ضعف و بدبختی چیزی برای این جهان ندارید. شما همه مواهب طبیعت و خوبی ها را از جانب خداوند دارید.»

مادر ترزا

 1. «فکر نکنید که عشق، برای اینکه واقعی باشد، باید خارق العاده باشد. چیزی که ما نیاز داریم این است که بدون خستگی دوست داشته باشیم. در مسائل کوچک وفادار باشید زیرا قدرت شما درون آن ها نهفته است.»

مادر ترزا

 1. «اگر مردم را قضاوت کنید، زمانی برای دوست داشتن آن ها نخواهيد داشت.»

مادر ترزا

 1. «مردم تشنه خدا هستند. مردم تشنه عشق هستند. آیا از آن آگاه هستید؟ آیا چشمی برای دیدن دارید؟ اغلب ما نگاه می کنیم اما نمی بینیم. همه ما در حال عبور از این دنیا هستیم. باید چشمانمان را باز کنیم و ببینیم.»

مادر ترزا

 1. «هرچه بیشتر داشته باشی، بیشتر مشغول می ‌شوی، کمتر می‌ بخشی؛ اما هر چه کمتر داشته باشید آزادی بیشتری دارید. فقر برای ما آزادی است. این عذاب نیست، یک توبه است. این آزادی شادی آور است. اینجا نه تلویزیون است، نه هرچيز ديگري؛ اما ما کاملاً خوشحالیم.»

مادر ترزا

 1. «کسی که با لبخند می بخشد بهترین بخشنده است زیرا خداوند بخشنده با نشاط را دوست دارد.»

مادر ترزا

 1. «با امید به رفتن به بهشت، بدترین رنج هاي روی زمین، زندگی اي پر از وحشیانه ترین شکنجه های روی زمین، جدی تر از یک شب در یک هتل نامناسب نخواهد بود.»

مادر ترزا

 1. «کارهای عاشقانه از خانه شروع می شوند و کارهای عاشقانه کارهای صلح آمیز هستند.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

نقل قول های مادر ترزا در مورد عشق

 1. «عشق از خانه شروع می شود و مهم نیست که چقدر کار نیک انجام می دهیم، بلکه میزان عشق ما در عملی که انجام می دهیم مهم است.»

مادر ترزا

 1. «صلح با یک لبخند آغاز می شود.»

مادر ترزا

 1. «بزرگ ترین اشتباه این است که فکر کنید آنقدر قوی هستید که نمی توانید در معرض وسوسه قرار بگیرید. انگشت خود را در آتش بگذارید تا بسوزد. ما باید از میان همچین آتش بگذریم.»

مادر ترزا

 1. «در این دنیا فقدان عشق و قدردانی بیشتر فقدان از نان است.»

مادر ترزا

 1. «این حقیقت که خداوند روح خاصی را در سر راه ما قرار داده است، نشانه آن است که خدا از ما می خواهد که برای او کاری انجام دهیم. اين شانس نیست؛ بلكه توسط خداوند برنامه ریزی شده است. ما وجدان خود را موظف می ‌دانیم که به او کمک کنیم.»

مادر ترزا

 1. «شما می توانید کلکته را در هر کجای دنیا پیدا کنید. برای دیدن فقط به دو چشم نیاز دارید. در همه جای دنیا افرادی هستند که دوستشان ندارند، افرادی هستند که خواسته ای ندارند، افرادی هستند که هیچ کس به آن ها کمک نمی کند، افرادی هستند که طرد شده یا فراموش شده اند و این بزرگ ترین فقر است.»

مادر ترزا

 1. «اگر واقعاً می‌خواهیم دوست داشته باشیم، باید یاد بگیریم که چگونه ببخشیم.»

مادر ترزا

 1. «من معتقدم که عشق از خانه شروع می شود و اگر بتوانیم خانه ای برای فقرا ایجاد کنیم، فکر می کنم که عشق بیشتر و بیشتر گسترش می یابد. ما می توانیم از طریق این عشق درک شده صلح را به ارمغان بیاوریم تا بشارتی برای فقرا باشد. اول فقرا در خانواده خودمان، در کشور ما و در دنیا.»

مادر ترزا

 1. «من ترجیح می دهم در مهربانی و شفقت اشتباه کنم تا اینکه در نامهربانی و سختی معجزه کنم.»

مادر ترزا

 1. «وقتی با خدا رو به‌ رو می ‌شویم، در مورد اینکه چقدر دیگران را دوست داشته ‌ایم قضاوت می‌ شویم.»

مادر ترزا

 1. «پسر کوچکی آمد پیش من و گفت: «من چیزی ندارم، پول ندارم؛ اما من این تکه شکلات را دارم و شما آن را به من داده ايد. آن را با خود ببرید و به بچه های اتیوپی دهید. آن کودک کوچک با عشق زیادی اين شكلات را دوست داشت، زیرا فکر می کنم اولین بار بود که یک تکه شکلات در دست داشت. او آن را داد. او آن را با شادی بخشید تا بتواند در اتیوپی کمی رنج را از بین ببرد. این لذت دوست داشتن است، بخشیدن تا آخرین حد ممکن.»

مادر ترزا

 1. «خوشحالی نشانه انسان سخاوتمندی است که همه چیز را فراموش می ‌کند، حتی خودش را، در هر کاری که برای دیگران انجام می ‌دهد، خدای خود را خشنود می‌ کند. نشاط غالباً مثل خرقه ای است که روح فداکاری و پیوند مستمر با خدا را پنهان می کند.»

مادر ترزا

 1. «خدا را شکر کنیم که این فرصت را داشته ایم که همدیگر را بشناسیم و این شناخت از یکدیگر ما را بسیار به هم نزدیک کرده است. ما نه تنها به کودکان هند و آفریقا، بلکه قادر خواهیم بود به کودکان سراسر جهان کمک کنیم.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

 1. «مرگ زیبا برای افرادی است که مانند حیوانات زندگی می کردند تا مانند فرشتگان بمیرند، دوست داشته شوند و خواستنی باشند.»

مادر ترزا

 1. «آنچه ما نیاز داریم این است که بدون خستگی دوست داشته باشیم. چگونه یک لامپ می سوزد؟ از طریق ورود مداوم قطرات کوچک روغن. این قطره ‌های روغن در چراغ‌ های ما چیست؟ آن ها چیزهای کوچک زندگی روزمره هستند: وفاداری، سخنان کوچک مهربانانه، به فكر ديگران بودن، نحوه سکوت، نگاه کردن، گفتار و عمل ما. دور خود به دنبال عیسی نباشید. او آنجا نیست. او در وجود توست. چراغت را روشن نگه دار تا او را بشناسی.»

مادر ترزا

نقل قول های مادر ترزا در مورد خیریه

 1. «من مردم گرسنه را از خیابان ها جمع کرده ام و با دادن غذا به آن ها، با خواباندن آن ها، رنج را از بین برده ام، اما برای افراد تنها، این کار چندان آسان نیست. پس من و تو باید جلو بیاییم و در شادی و عشق ورزیدن سهیم باشیم.»

مادر ترزا

 1. «هرچقدر هم که کارمان زیبا باشد، نبايد به انجام آن وابسته شویم. همیشه آماده باشید تا بدون اینکه آرامش خود را از دست بدهید، آن را رها کنید.»

مادر ترزا

 1. «چرا عشقی وجود ندارد که هرگز تمام نشود؟»

مادر ترزا

 1. «در محبت به یکدیگر از طریق اعمال خود، فیض و عشق الهی را افزایش می دهیم.»

مادر ترزا

 1. «فقر را خدا خلق نکرده است. این ما هستیم که از طریق خودخواهی هایمان باعث آن شده ایم.»

مادر ترزا

 1. «بهترین راه برای موفقیت در زندگی این است که خودمان نيز به توصیه هایی که به دیگران می دهیم عمل کنیم.»

مادر ترزا

 1. «چند وقت پیش در کلکته برای به دست آوردن شکر مشکل زیادی داشتیم و نمی ‌دانم چگونه این مشكل به گوش بچه ‌ها رسید و یک پسر بچه چهار ساله هندو به خانه رفت و به والدینش گفت: سه روز شکر نخوريد، شکرم را به مادر ترزا برای بچه هایش می دهم. بعد از سه روز پدر و مادرش او را به خانه ما آوردند. من هرگز آن ها را ندیده بودم و این کوچولو به سختی می توانست نام من را تلفظ کند، اما او دقیقاً می دانست که برای چه کاری آمده است. او می دانست که می خواهد عشقش را به هم نوعانش ابراز کند.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

 1. «یک راه برای رفع گرسنگی اطرافیانمان این است که هر آنچه را که داریم با آن ها به اشتراک بگذاریم تا زمانی که خودمان احساس آن ها را تجربه کنیم.»

مادر ترزا

 1. «قبلاً دعا می ‌کردم که خدا به گرسنگان غذا بدهد، یا این ‌کار یا آن کار را انجام دهد، اما اکنون دعا می‌ کنم که او مرا راهنمایی کند تا هر کاری را که قرار است انجام دهم، انجام دهم. قبلاً دعا می کردم که راه را نشانم دهد، اما اکنون برای قدرت و استقامتم دعا می کنم. قبلاً معتقد بودم که دعا مشكلات را تغییر می دهد، اما اکنون می دانم که دعا ما را تغییر می دهد و ما نيز مشكلات را تغییر می دهیم.»

مادر ترزا

 1. «برای ما بسیار مهم است که بدانیم عشق، برای اثبات واقعی بودن، باید صدمه بزند.»

مادر ترزا

 1. «اگر قدیس هستید، خدا را شکر کنید. اگر گناهکار هستید، گناهکار نباشید.»

مادر ترزا

 1. «کلمات محبت آمیز می توانند کوتاه و آسان باشند، اما پژواک آن ها واقعاً بی پایان است.»

مادر ترزا

 1. «هرگز احساس نکنید که تنها هستید، خدا همیشه با شماست و از مبارزات شما آگاه است.»

مادر ترزا

 1. «در پایان زندگی، ما با اينكه چه تعداد دیپلم هایی دریافت کرده ایم، چقدر پول به دست آورده ایم، چقدر کارهای بزرگ انجام داده ایم، قضاوت نخواهیم شد. ما را اینگونه قضاوت خواهند کرد که من گرسنه بودم و به من چیزی دادی که بخورم، برهنه بودم و تو مرا لباس پوشاندی. من بی خانمان بودم و تو مرا در خانه ات پناه دادی.»

مادر ترزا

 1. «ما هرگز نباید از این بترسیم که در جهان نشانه ای از تناقض باشیم.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

نقل قول های مادر ترزا در مورد مهربانی و لبخند زدن

 1. «من هرگز تمام خوبی هایی که یک لبخند ساده می تواند انجام دهد را درک نمی کنم.»

مادر ترزا

 1. «مردم غیر واقعی، غیرمنطقی و خود محور هستند؛ اما تو به هر حال آن ها را دوست داشته باش.»

مادر ترزا

 1. «هرگز سریع تر از آن چیزی که فرشته نگهبان شما می تواند پرواز کند، سفر نکنید.»

مادر ترزا

 1. «برخی از افراد به عنوان برکت وارد زندگی ما می شوند، اما برخی نيز به عنوان درس در زندگی شما می آیند.»

مادر ترزا

 1. «وقتی به کسی یا براي داشتن چیز دیگری را که برای ما مناسب نیست فشار می آوریم، در واقع در برنامه های خدا دخالت می کنیم. با خود سخت گیر باشید و سپس نسبت به آنچه از بیرون دریافت می کنید بسیار سختگیر باشید.»

مادر ترزا

 1. «تواضع مادر همه فضایل است. پاکی، صدقه و اطاعت. در فروتنی است که عشق ما واقعی، فداکار و آتشین می شود.»

مادر ترزا

 1. «ما باید به یاد داشته باشیم که عشق از خانه شروع می شود و همچنین باید به یاد داشته باشیم که آینده بشریت از خانواده آغاز مي شود.»

– مادر ترزا

 1. «کسی که بی عیب و نقص است به نظر دیگران اهمیتي نمی دهد.»

مادر ترزا

 1. «اگر نیکی کنی، مردم تو را به انگیزه های باطنی خودخواهانه متهم خواهند کرد، اما تو به هر حال کار نیکت را انجام بده.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

 1. «مشکل دنیا این است که ما دایره خانواده خود را خیلی کوچک می پنداریم.»

مادر ترزا

 1. «آیا من همیشه عصبانی یا ناامید هستم؟ فقط گاهی اوقات عصبانی می شوم که زشتی ها را می بینم، وقتی چیزهایی که هدر می دهیم همان چیزی است که مردم به آن نیاز دارند، چیزهایی که آن ها را از مرگ نجات می دهد؛ اما آيا ناامید مي شوم؟ نه هرگز.»

مادر ترزا

 1. «گاهی اوقات یک احساس خوب از درون ارزش بسیار بیشتری نسبت به یک حس خوب ظاهري دارد.»

مادر ترزا

 1. «من هرگز در آنچه دولت ها باید یا نباید انجام دهند دخالتی نمی کنم. به‌جای صرف وقت بر آن سؤال‌ ها، می‌ گویم: «اجازه دهید همین الان كار نيكم را انجام دهم.»

مادر ترزا

 1. «برای خدای خوب هیچ چیز کوچک نیست زیرا او بسیار بزرگ است و ما بسیار کوچک. به همین دلیل است که او زحمت می کشد تا آن چیزهای کوچک را برای ما بسازد تا به ما فرصت دهد تا عشق خود را به او ثابت کنیم.»

مادر ترزا

 1. «مردم فقیر انسان های بسیار خوبی هستند. آن ها می توانند چیزهای بسیار زیبایی به ما بیاموزند.»

مادر ترزا

 1. «ایمان هدیه ای از جانب خداوند است و او آن را به هر کس که بخواهد می دهد.»

مادر ترزا

 1. «خداوند كارهاي کوچک را بیشتر دوست دارد، به ویژه آن هایی که با عشق انجام می شود.»

مادر ترزا

 1. «حتی اگر در مسیر درستی باشید، اگر در سرجايتان متوقف شويد، موفق نخواهید شد.»

مادر ترزا

 1. «شادی نشانه سخاوت است. وقتی سرشار از شادی هستید، سریع‌ تر حرکت می ‌کنید و می ‌خواهید به همه نیکی کنید.»

مادر ترزا

 1. «کار كردن بدون عشق بردگی است.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

 1. «دیروز گذشته و فردا هنوز نیامده است. ما باید هر روز را طوری زندگی کنیم که گویی آخرین روزمان است تا وقتی خدا ما را فرا می خواند، از قبل آماده مردن با قلبی پاک باشیم.»

مادر ترزا

 1. «وقتی می ‌دانی خدا چقدر عاشق توست، فقط می ‌توانی با تابش آن عشق زندگی کنی.»

مادر ترزا

 1. «مبتدیان خندان. من می توانم موسیقی خنده های شادی شما را بشنوم. فرزندان من، مقدس بودن را بیاموزید، زیرا قدوسیت واقعی عبارت است از انجام کار خدا با لبخند.»

مادر ترزا

 1. «وقتی یک فقیر از گرسنگی می میرد، این اتفاق صرفا به اين خاطر كه خداوند از او مراقبت نکرده است، روي نداده است، بلكه این اتفاق افتاده است، زیرا نه من و نه شما نمی ‌خواستیم آنچه را که آن شخص به آن نیاز داشت، به او بدهیم.»

مادر ترزا

 1. «وقتی چیزی جز خدا برایت باقی نمانده، برای شروع دوباره به چیزی فراتر از آن نیاز داری.»

مادر ترزا

در ادامه نقل قول های بیشتری از مادر ترزا برای شما آورده شده است.

 1. «اجازه نده هیچ کس به سراغت بیاید بدون اینکه بهتر و شادتر از آنجا برود. مظهر زنده مهربانی خدا باش: مهربانی در چهره، مهربانی در چشمانت، مهربانی در لبخندت.»

مادر ترزا

 1. «او از شما برای انجام کارهای بزرگ استفاده خواهد کرد، به شرطی که به عشق او بیشتر از ضعف خود ایمان داشته باشید.»

مادر ترزا

 1. «باید کمتر صحبت شود. محل ملاقات جای نصیحت کردن نیست. بعدش چه کار باید انجام دهید؟ یک جارو بردارید و خانه کسی را تمیز کنید. همین کافی است.»

مادر ترزا

 1. «اگر به مشکلات نگاه کنم، هرگز برای رفع آن اقدامی نخواهم کرد، اما اگر به یک شخص نیازمند نگاه کنم، کاری مفید انجام خواهم داد.»

مادر ترزا

 1. «اگر استخوان ها زمزمه‌ های شک بر دل ما نمی‌ فرستاد، اصلاً نیازی به دعا نبود.»

مادر ترزا

 1. «ما در نزد خدا ارزش زیادی داریم. من از اینکه بارها و بارها بگویم خدا ما را دوست دارد خسته نمی شوم. این یک چیز شگفت انگیز است که خود خدا مرا با مهربانی دوست دارد. به همین دلیل است که ما باید شجاعت، شادی و اعتقاد داشته باشیم که هیچ چیز نمی تواند ما را از عشق مسیح جدا کند.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

 1. «زندگی سراسر چالش است و ما باید آن را تحمل کنیم.»

مادر ترزا

 1. «رفع فقر غرب برای من بسیار دشوارتر بود. وقتی یک نفر را گرسنه از خیابان بر می دارم، یک بشقاب برنج و یک لقمه نان به او می دهم، او را سیر کرده ام. من آن گرسنگی را از بین برده ام؛ اما فردی که در بیرون است، احساس ناخواسته بودن، دوست نداشته شدن و وحشت می کند، فردی که از جامعه بیرون طرد شده است، برایش فقر بسیار آزاردهنده و بسیار زیاد تر است و برطرف کردن این برای من بسیار دشوار است. همچنین خواهران ما در میان چنین افرادی در غرب نیزکار می کنند.»

مادر ترزا

 1. «یکی از واقعیت ‌هایی که همه ما باید از آن عبور کنیم، حرکت از طرد کردن به شفقت و از شفقت به شگفتی است.»

مادر ترزا

 1. «مردم فقیر ما مردم شریفی هستند، مردمی بسیار دوست داشتنی، آن ها نیازی به ترحم و همدردی ما ندارند. آن ها به محبت، درک و احترام ما نیاز دارند. ما باید به فقرا بگوییم که آن ها برای ما اشخاصی هستند که آن ها نیز توسط همین دست پر محبت خدا آفریده شده اند تا دوست بدارند و دوست داشته شوند.»

مادر ترزا

 1. «با قانع شدن به نیستی خود و به برکت اطاعت، راجع به همه چیز می کوشیم، در هیچ چیز شک نمی کنیم، زیرا نزد خداوند متعال همه چیز ممکن است.»

مادر ترزا

 1. «در لحظات سخت هیچ چیز آرامش‌ بخش‌ تر از این نیست که بدانید کسی در کنار شما برای روزهایی بهتر تلاش می ‌کند.»

مادر ترزا

 1. «گاهی اوقات مردم نیازی فراتر از چند تکه نان دارند. چه بسا بچه های ما، شوهرمان، زنمان گرسنه نان نباشند، به لباس نیاز نداشته باشند، خانه کم نداشته باشند؛ اما آیا ما به همان اندازه مطمئن هستیم که هیچ یک از آن ها احساس تنهایی، رهایی، نادیده گرفته شدن و نیاز به محبت ندارند؟ این هم نوعی فقر است.»

مادر ترزا

 1. «مادرها در قلب خانواده هستند. بچه ها به مادرشان نیاز دارند. اگر مادر آنجا باشد، بچه ها هم آنجا خواهند بود. همچنین برای اینکه خانواده کامل باشد، فرزندان و مادر نیز به حضور پدر در خانه نیاز دارند.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

 1. «دعا کردن، نوعی درخواست نیست. دعا، قرار دادن خود در دستان خدا، در اختیار او و گوش دادن به صدای او در اعماق قلب ماست.»

مادر ترزا

 1. «ما آفریده شده ایم تا دوست داشته باشیم و دوست داشته واقع شویم و خداوند انسان شده است تا این امکان را به ما بدهد که همانطور که ما را دوست داشت، ما نیز دوست بداریم.»

مادر ترزا

 1. «دیروز گذشته است. فردا نیز هنوز نیامده است. ما فقط یک امروز را داریم. اجازه دهید برای رقم زدن بهترین اتفاقات قدمی برداریم.»

مادر ترزا

 1. «ما به خوبی می دانیم که کاری که انجام می دهیم چیزی بیش از یک قطره در اقیانوس نیست؛ اما اگر قطره ای آنجا نبود، اقیانوس نیز چیزی را از دست می داد.»

مادر ترزا

 1. «اگر نماز بخوانیم ایمان می آوریم. اگر ایمان داشته باشیم، عاشق خواهیم شد و اگر دوست داشته باشیم، خدمت می کنیم.»

مادر ترزا

 1. «بیایید فقط به پول دادن بسنده نکنیم. پول کافی نیست، پول بدست می آید، اما آن ها به قلب شما نیاز دارند که آن ها را دوست داشته باشید؛ بنابراین، عشق خود را به هر کجا که می روید ابراز کنید.»

مادر ترزا

 1. «خدایا قلبم را چنان بشکن که تمام دنیا در آن فرو برود.»

مادر ترزا

 1. «زندگی یک آهنگ است، آن را بخوان.»

مادر ترزا

 1. «زندگی زیبایی است، آن را تحسین می کنم!»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

 1. «اگر شما به چراغ فروزان عدالت و صلح در جهان تبدیل شوید، واقعاً به آنچه بنیانگذاران این کشور برای آن ایستاده اند وفادار خواهید بود.»

مادر ترزا

 1. «ما به خدای خوب اجازه خواهیم داد تا برای آینده برنامه ریزی کند، زیرا دیروز گذشته است، فردا نیز هنوز نیامده است و ما فقط امروز را داریم تا او را دوست داشته باشیم و به او خدمت کنیم.»

مادر ترزا

 1. «ما باید خدا را پیدا کنیم، خدا را در هیاهو و بی قراری نمی توان یافت. خدا دوست سکوت است. ببینید چگونه طبیعت، درختان و گل ها و علف در سکوت رشد می کنند. ستاره ها، ماه و خورشید را ببینید که چگونه در سکوت حرکت می کنند. هر چه بیشتر در دعای خاموش انرژی او را دریافت کنیم، بیشتر می توانیم در زندگی خود فعال باشیم.»

مادر ترزا

 1. «بیایید بر حسب موهبتی که نصیبمان شده است، به انسان های در حال مرگ، فقیر، تنها و کمکی کنیم و در انجام کارهای فروتنانه شرمنده و آهسته نباشیم.»

مادر ترزا

 1. «من می‌ خواهم فقیران را همین ینجا، ابتدا در خانه خودتان پیدا کنید و ابراز عشق را از آنجا شروع کنید. یک خبر خوب برای مردم خود باشید و از احوالات همسایه همسایه خود مطلع شوید. آیا می دانید آن ها چه کسانی هستند؟»

مادر ترزا

 1. «من در غرب از دیدن این همه دختر و پسر جوان که مواد مخدر مصرف می ‌کنند، شگفت ‌زده شدم و سعی کردم دلیل این کار را بدانم و پاسخ این بود: چون کسی در خانواده نیست که آن ها را درک کنند. پدر و مادر آنقدر سرشان شلوغ است که وقت ندارند. پدر و مادر جوان در فلان موسسه هستند و سرانجام آن کودک به خیابان بر می گردد و درگیر اعتیاد می شود.»

مادر ترزا

 1. «یک روز عصر بیرون رفتیم و چهار نفر را از خیابان سوار کردیم. یکی از آن ها در وضعیت بسیار وحشتناکی قرار داشت. من به خواهران گفتم: شما مراقب سه نفر دیگر باشید، من از این یکی را که بدتر به نظر می رسید مراقبت می کنم؛ بنابراین من تمام کارهایی که از ته قلبم بود برای او انجام دادم. او را در رختخواب گذاشتم و لبخند زیبایی روی لبانش دیدم. او دست مرا گرفت، در حالی که فقط یک کلمه گفت: «متشکرم» و او مرد.»

مادر ترزا

 1. «اگر دلسرد شده اید، آن نشانه غرور است زیرا نشان می دهد که به قدرت های خود اعتماد دارید.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

 1. «من این پارادوکس را یافته ‌ام، این که اگر عاشق باشید تا زمانی که آن عشق به دردتان نخورد، دیگر هیچ آسیبی وجود نخواهد داشت، تنها عشق بیشتر می شود.»

مادر ترزا

 1. «مهربان باش. اجازه نده هیچ کس به سراغت بیاید بدون اینکه بهتر و شادتر از آنجا برود.»

مادر ترزا

 1. «کارهای خوب مانند حلقه هایی هستند که یک زنجیره را تشکیل می دهند.»

مادر ترزا

 1. «اگر نمی توانید به صد نفر غذا بدهید، پس حداقل فقط به یک نفر غذا بدهید.»

مادر ترزا

 1. «تنهایی مثل جذام دنیای مدرن است.»

مادر ترزا

 1. «بیایید خدا را به خاطر فرصتی که امروز همه با هم داریم، برای این هدیه صلح که به ما یادآوری می کند که برای زندگی در آن صلح آفریده شده ایم، شکر کنیم.»

مادر ترزا

 1. «من معتقدم که ما مددکار اجتماعی واقعی نیستیم. ما ممکن است از نظر مردم کارهای اجتماعی انجام دهیم، اما در عمق جهان واقعاً متفکر هستیم.»

مادر ترزا

 1. «من در انتخاب کردن آزادم.»

مادر ترزا

 1. «شاید در خانواده خودمان کسی را داشته باشیم که احساس تنهایی، بیماری و یا حتی نگرانی می کند و در واقع این روزهای سختی برای همه است. آیا ما کنارشان هستیم، آیا برای کمک به آن ها هستیم؟»

مادر ترزا

 1. «روز پیش از مردی 15 دلار دریافت کردم که بیست سال بود این را همراه خودش داشت. تنها چیزی که می توانست حرکت دهد دست راستش بود و تنها همراهی که از آن لذت می برد سیگار کشیدن بود. او به من گفت: «من یک هفته سیگار نمی کشم و این پول را برایت می فرستم. حتماً فداکاری وحشتناکی برای او بوده است، اما ببینید چقدر زیبا، چگونه پولش را تقسیم می‌ کرد! من با آن پول نان خریدم و با شادی به گرسنگان دادم، او بخشش می کرد و فقرا سیر می شدند.»

مادر ترزا

 1. «همه ما تشنه محبت دیگران که آن ها از راه خود برای جلوگیری از آسیب رساندن به ما و نیکی کردن به ما تلاش کنند، هستیم. این معنای عشق واقعی است، ابراز آن تا زمانی که درد داشته باشد.»

مادر ترزا

 1. «وقتی چیزی نداری، درواقع همه چیز داری.»

مادر ترزا

 1. «این یک هدیه خداوند به ما است که بتوانیم عشق خود را با دیگران تقسیم کنیم.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

 1. «هر چه کمتر داشته باشیم، بیشتر می بخشیم. شاید پوچ به نظر برسد، اما این منطق عشق است.»

مادر ترزا

 1. «اینها افرادی هستند که شاید چیزی برای خوردن ندارند، شاید خانه ای برای زندگی ندارند، اما آن ها انسان های بزرگی هستند. فقرا مردم بسیار شگفت انگیزی هستند.»

مادر ترزا

 1. «اگر آرامش نداریم به این دلیل است که فراموش کرده ایم به یکدیگر تعلق داریم.»

مادر ترزا

 1. «هر بار که به کسی لبخند می ‌زنی، عشق را هدیه می دهی، هدیه ‌ای به آن شخص، یک هدیه زیبا.»

مادر ترزا

 1. «امیدوارم آنچه به من می‌ بخشی از مازاد تو نباشد، بلکه ثمره فداکاری باشد که برای عشق خدا انجام شده است. باید هر چه هزینه می‌ کنی ببخشی، چیزی را که دوست داری ببخش، آن وقت واقعاً مثل برادر فقرایی می‌ شوی که حتی از چیزهایی که نیاز دارند هم محروم هستند.»

مادر ترزا

 1. «مهم این نیست که چقدر می بخشیم، بلکه این مهم است که چقدر عشق در بخشش می گذاریم.»

مادر ترزا

 1. «من نمی خواهم از فراوانی خود به من ببخشی، می خواهم تا زمانی که آن به درد من بخورد آن را به من ببخشی.»

مادر ترزا

 1. «ما 24 ساعت در این زندگی حضور داریم. هم من و هم شما.»

مادر ترزا

 1. «فداکاری برای واقعی بودن کی پردازیم هزینه دارد، باید صدمه بزند و باید خود بدمان را به طور کامل خالی کنیم. خودت را کاملا به خدا بسپار. او از شما برای انجام کارهای بزرگ استفاده خواهد کرد، به شرطی که به عشق او خیلی بیشتر از ضعف خود ایمان داشته باشید.»

مادر ترزا

 1. «خدا چیزهایی را به ما می دهد که بتوانیم آن ها را به اشتراک بگذاریم، خدا به ما چیزهایی نمی دهد که نتوانیم نگه داریم.»

مادر ترزا

 1. «به هم لبخند بزنید و در خانواده خود برای یکدیگر وقت بگذارید.»

مادر ترزا

 1. «برای ترویج صلح جهانی چه کاری می توانید انجام دهید؟ به خانه بروید و خانواده خود را دوست داشته باشید.»

مادر ترزا

 1. «من گفته ام که اگر برای هیچ چیز دیگری به بهشت نروم، برای همه نیکی که رواج دادم به بهشت خواهم رفت، زیرا مرا پاک کرده و واقعاً برای رفتن به بهشت آماده ام کرده است.»

مادر ترزا

155 نقل قول دلگرم کننده مادر ترزا درباره عشق

 1. «حتی ثروتمندان نیز تشنه عشق هستند، برای داشتن کسی که مراقب آن ها باشند، برای داشتن کسی که به آن ها احساساتی ابراز کنند.»

مادر ترزا

 1. «آخرین باری که در چین بودم از من پرسیدند برای تو کمونیست چیست؟ گفتم فرزند خدا، برادرم خواهرم و دقیقاً هدف من و شما از بودن این است: برادری کردن، خواهری کردن.»

مادر ترزا

 1. «اگر فقط می توانستیم به یاد داشته باشیم که خدا ما را دوست دارد و ما این فرصت را داریم که دیگران را همانطور که آن ها ما را دوست دارند دوست داشته باشم، نه در چیزهای بزرگ، بلکه در چیزهای کوچک اما همراه با عشقی بزرگ.»

مادر ترزا

 1. «اگر شاد هستید، نگران ناراحت بودن نباشید. شادی در چشمان شما، در نگاه شما، در گفتگو و در چهره شما خواهد درخشید. شما نمی توانید آن را پنهان کنید زیرا شادی از بین می رود.»

مادر ترزا

 1. «همان دست پرمهر خدا که تو را آفرید، مرا آفرید، مرد کوچه و خیابان را آفرید، آن جذامی، آن مرد گرسنه، آن مرد ثروتمند را برای همین هدف دوست داشتن و دوست داشته شدن آفرید.»

مادر ترزا

 1. «اجازه دهید این یک نکته را بگوییم: اینکه هیچ کودکی ناخواسته به دنیا نخواهد آمد و همچنین اینکه ما همیشه با لبخند یکدیگر را ملاقات می کنیم، به خصوص زمانی که لبخند زدن دشوار است.»

مادر ترزا

 1. «وحشتناک ترین فقر، تنهایی و احساس بی مهری است.»

مادر ترزا

 1. «ما افراد مشتاق، به رهبری احساسات غیرقابل درک، غیرممکن ها را برای کسانی که ناسپاس هستند انجام می دهیم. ما کارهای زیادی انجام داده ‌ایم، برای مدت طولانی با وجود اینکه تعداد کمی از ما بوده اما کارهای زیادی انجام داده ایم. اکنون می توانیم حتی دست خالی هم از پس انجام خیلی کارها بربیاییم.»

مادر ترزا

امیدواریم از این مجموعه نقل قول های مادر ترزا لذت برده باشید.

در حین خواندن این لیست از نقل قول های این انسان دوست مشهور، ممکن است متوجه شده باشید که مادر ترزا تا چه اندازه اهمیت اقدام کردن برای کمک را برجسته کرده است. او همیشه می گفت که نباید به خود اجازه دهید از احساس درماندگی دلسرد شوید.

در عوض، او همه ما را تشویق کرد که هر چقدر هم که تأثیر فردی ما کوچک باشد، برای کمک اقدام کنیم و اگر در مورد آن فکر کنید، اگر همه ما شروع به انجام کاری برای یکدیگر کنیم، جهان به سرعت تغییر می کند.

نقل قول های مورد علاقه شما از مادر ترزا چیست؟

در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید که از چه نقل قولی بیشتر از همه را الهام گرفته اید. ما خوشحال می شویم که نظرات شما بشنویم.

موفق باشید!

منبع:

 • http://www.planetofsuccess.com/blog/2019/mother-teresa-quotes
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx