راز (ساده) تبدیل رویاها به واقعیت

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه مطالعه

راز (ساده) تبدیل رویاها به واقعیت

مهمترین عامل برای اینکه رویاهایتان را زندگی کنید چیست؟ آیا این مهارت، توانایی، هوش یا خلاقیت است؟ هیچ کدام از موارد بالا نیست. راز تحقق رویاهای شما ساده است: ثبات. این یک دستور العمل جادویی نیست. این راز یک درصد افراد برتر نیست. هر کسی می تواند هر روز آن را داشته باشد.

مهم است که اهداف خود را به وضوح مشخص کنید. ایجاد یک برنامه، اجرای ضرب الاجل، نظارت بر پیشرفت و افزودن مسئولیت پذیری بسیار مهم است. با این حال، استفاده مداوم از مقدار دقیق ماده، عنصر ضروری در دستور غذا است.

راز (ساده) تبدیل رویاها به واقعیت

بر احساسات غلبه کنید

حالات عاطفی و باورهای شما نقش کلیدی در تبدیل رویاها به واقعیت دارند. اگر باور ندارید که لیاقت رویاهایتان را دارید، تلاش هایتان را خراب می کنید تا به آنچه که لیاقتش را دارید برسید. اگر روی ترس از شکست تمرکز کنید، در بی عملی فرو خواهید رفت. اگر دائماً نسبت به کوهی که برای تحقق رویاهایتان باید از آن بالا بروید احساس دستپاچگی می کنید، تسلیم می شوید و به جای آن از یک تپه بالا خواهید رفت.

پادزهر حالات عاطفی مخرب و باورهای محدود کننده این است که خود را نشان دهید و روی فرآیند تمرکز کنید.

وقتی مضطرب هستید و ترسیدید، برنامه خود را اجرا کنید. وقتی در مورد واکنش بازار به محصول خود مطمئن نیستید، دست به کار شوید. وقتی در اثر احساس بی کفایتی فلج می شوید، برنامه خود را دنبال کنید. همیشه برنامه را اجرا کنید و روی مرحله بعدی تمرکز کنید.

حالات عاطفی منفی در درون شما کمین کرده و منتظرند تا در لحظه‌های ضعف شما به وجود بیایند. وقتی نقشه راه خود را هر روز دنبال می کنید، حالات احساسی شما قدرت خود را بر شما از دست می دهد. آنها دیگر نمی توانند شما را کنترل کنند. باورهای شما نیز متحول خواهد شد.

تصور شما از خود از یک مسافر سرگردان که توسط بادهای شرایط تاب می خورد به قطاری که به سمت مقصد حرکت می کند تبدیل می شود.

راز (ساده) تبدیل رویاها به واقعیت

یک گام برای تبدیل رویای خود به واقعیت

رویاهای خود را یک قدم به واقعیت نزدیک کنید.

تمرکز بر هر روز ظاهر شدن، احساس غرق شدن، بی کفایتی و ترس را خلع سلاح می کند.

تنها کار شما این است که بنشینید و روی طرحی که ایجاد کرده اید کار کنید. تمرکز شما باید بر روی گام بعدی باشد تا کوه پیش رو. با تمرکز بر مرحله بعدی، می توانید از دقت بسیار زیاد برای غلبه بر موانع پیش آمده استفاده کنید.

وقتی با یک مانع روبرو می شوید، می توانید به طور استراتژیک تصمیم بگیرید که آیا بهترین مسیر رو به جلو در اطراف، پشت سر، یا از طریق مانع است. وضوح و قاطعیت شما ناشی از تمرکز منحصر به فرد بر اقدام بعدی است.

«یک سفر هزار مایلی با یک قدم شروع می شود.» لائوتزو

هر چه بیشتر بدون توجه به شرایط به طور مداوم ظاهر شوید، ادامه این عادت آسان تر می شود.

در برخی مواقع، نشستن و کار کردن هر روز آسانتر می شود تا اینکه با حواس پرتی های بی پایان از مسیر خارج شوید. علاوه بر این، فکر کردن به هدفتان هر روز شما را در فرکانسی تنظیم می کند که راه ها و فرصت هایی را پخش می کند که هدف شما را تسهیل می کند.

شاید این یک رویکرد جایگزین باشد که شما در نظر نگرفته اید. شاید این ارتباط با کسی باشد که ارزش مورد نیاز شما را در یک لحظه خاص فراهم می کند. شما خود را در برابر فرصت های به ظاهر اتفاقی قرار داده اید که شما را به جلو سوق می دهد.

راز (ساده) تبدیل رویاها به واقعیت

فرآیند بر نتیجه

وقتی به طرح اعتماد دارید، فرآیند را بر اساس نتیجه انتخاب می کنید. اگر روی نتیجه وسواس داشته باشید، شکست‌ها دردناک می‌شوند. آنها منجر به احساس بی کفایتی می شوند. آنها منجر به دلسردی می شوند. از سوی دیگر، تمرکز بر فرآیند به شما این امکان را می دهد که شکست ها را به عنوان فرصت هایی برای یادگیری و بهبود ببینید. شکست ها بهترین معلم شما می شوند.

وقتی اجرا را در اولویت قرار می دهید، نتایج مهم نیستند. اگر برنامه را به درستی اجرا کنید، نتایج در نهایت به دنبال آن خواهد آمد. شما می توانید در هر اقدامی به جای سعی در برابری توسط همسالان خود یا فاصله باقیمانده برای رسیدن به هدف، روی برتری تمرکز کنید.

شما هر روز دستاوردهای افزایشی کسب می کنید. پیشرفت مستمر رو به جلو و بردهای کوچک در طول زمان دستاوردهای تعریفی و عظیمی ایجاد می کند. به گذشته نگاه می کنید و از اینکه چقدر از خط شروع سفر کرده اید شگفت زده خواهید شد. برتری در هر کار در طول زمان به یک شاهکار اضافه می شود.

در مصاحبه ای با GQ قبل از شروع برنامه آخر شب (The Late Show)، استفان کولبرت توضیح بسیار خوبی در مورد روند داشت: «گفتن محصول نهایی شوخی است، اما شما به راحتی می توانید بگویید که محصول نهایی هدف است. داشتن هدفمندی در همه زمان‌ها… فرآیند است.»

هدف نهایی زمانی اهمیت دارد که در حال توسعه نقشه راه، تجسم رویای خود، نظارت بر پیشرفت و تنظیم استراتژیک رویکرد خود هستید. با این حال، زمانی که شما در حال انجام کارهای روزانه ای هستید که برای رسیدن به هدفتان لازم است، فرآیند، اجرا و ثبات در روز حاکم است.

هر روز روی خود تمرکز کنید و خودتان را نشان دهید. روی سفر تمرکز کنید. روی این فرآیند وسواس داشته باشید. این راز ساده تبدیل رویاها به واقعیت است.

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/goal-setting/the-simple-secret-of-turning-dreams-into-reality

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx