5 ویژگی اساسی که هر کارآفرینی باید داشته باشد

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

5 ویژگی اساسی که هر کارآفرینی باید داشته باشد

داشتن روحیه کارآفریني فقط بخشي از عوامل موفقيت يك كارآفرين است. ما در این دنیای جدي و سریع تجارت زندگي مي كنيم. برای رسیدن به موفقیت به چیزی بیش از یک ایده بزرگ و یک شخصیت جذاب نیاز دارید. اين راه هرگز مستقیم و بي حاشيه نیست. حتما چالش هايي در مسير شما وجود دارد و  شما باید با اشتیاق و انگیزه شروع کنید.

تمرکز کسب و کار شما بر هر چه باشد، مطمئن شوید که آن چیزی است که به آن اهمیت می دهید. اگر حركتي بزرگ انجام می دهید، آن را در جهت چیزی که دوست دارید انجام دهید. روی خود و دیگران سرمایه گذاری کنید و آنچه را که برای شما مهم است به اشتراک بگذارید. هر کارآفرین باید به خاطر داشته باشد که مثل بقيه انسان است و توانايي هايش هم براي فعاليت و تلاش حدي دارد.

با این حال، به یاد داشته باشید که به خود بگویید هر چیزی ممکن است، زیرا با برنامه ریزی مناسب، مطمئناً چنین خواهد شد. با در نظر گرفتن اهداف و گزینه های کارآفرینی خود و با بهره گيري از ویژگی های زیر به عنوان یک راهنما شروع کنید.

5 ویژگی اساسی که هر کارآفرینی باید داشته باشد

ویژگی های اساسی که کارآفرینان باید داشته باشند:

  1. تمرکز بر مشتری

هرگز فراموش نکنید که مشتریان و ارباب رجوع ها مثل ستون فقرات یک تجارت مهم هستند. شما باید همیشه برای مشتریان ارزش قائل شوید و وفاداری آنها را ارج بنهيد. شما ممکن است مهارت های تجاری عالی داشته باشید، اما بدون توجه و تحسین مخاطب، آنها هیچ معنایی ندارند. هنگام ایجاد خط مشی ها، شرايط پرداخت، ساعات کار، تبلیغات و وب سایت ها یا محتوای آنلاین، باید نظر مشتریان خود را در نظر بگیرید.

در نهایت، مشتری شما برای گفتگو کردن یا تعريفات به شما پولی نمی دهد. همگام شدن در گفتگوهای دلپذیر با مشتریان به شما کمک می کند تا گزارشی بسازید، اما برای شناسایی موضوعات (ناراحت کننده) برای تأثیرگذاری بر تغییرات سودمند در سازمان مشتری، به بررسی عمیق تری نیاز است.

رویکرد مشتری مداری یکی از ویژگی های مهم کارآفرینان موفق است.

تلاش کنید تا مشتریان خود را بشناسید. کشف کنید که آنها چه چیزهایی را دوست دارند و چه چیزهایی را دوست ندارند تا به طور مؤثرتری به نیازهای آنها توجه کنند.

  1. خودآگاهی آگاهانه

مطمئنا، شما باید به توانایی های خود اطمینان داشته باشید و در مورد استعدادهای خود مثبت نگر باشید. با این حال، اعتراف به عیب ها و ضعف های خود به همان اندازه مهم است. اگر نتوانيد كامل باشيد به این معنا نیست که شکست خورده اید. هیچکس بی عیب نیست.

کارآفرینان موفق تفاوت بین اعتماد به نفس بیش از حد و واقع بین بودن را می دانند. آنها به رویاها و اهداف خود ایمان دارند و اینها را بسيار مصمم و با پشتكار دنبال مي كنند. با این وجود، این کارآفرینان نیز مایل به تغییر مسیر در صورت لزوم هستند. آنها مایلند در صورت تغییر شرایط، استراتژی های خود را تغییر دهند یا اصلاح كنند.

شما باید هر روز روی مزایا و معایب شخصی خود تمرکز کنید. تعادل کلید شکل گیری خودآگاهی مثبت است. انتقاد بیش از حد از خود نیز می تواند آسان باشد، بنابراین به یاد داشته باشید که افکار خود را به سمت افكار سازنده سوق دهید.

5 ویژگی اساسی که هر کارآفرینی باید داشته باشد

  1. توانایی بزرگ فکر کردن و همچنين کوچک اندیشیدن

هر راهنمایی در مورد راه های موفقیت در تجارت به شما می گوید که باید نماي كلي و چشم انداز را تجسم کنید و این حقیقتا كارساز است. برای رسیدن به یک هدف باید باور داشته باشید که دستيابي به اين هدف محال نيست. شما باید خود را در حال کسب موفقیت تصور کنید، با این حال، باید بتوانید روی گام های کوچک تمرکز کرده و قدم هاي بعدي را تصور کنید. مدیریت زمان هم امري کلیدی است.

یک قانون طلایی برای کارآفرینان تمام وقت وجود دارد. این قانون 3000/500 نامیده می شود . اساساً این قانون می گوید که نباید به ترتیب بیش از 3000 و 500 ساعت در سال به کار و فعالیت اجتماعی اختصاص داد. به طور معمول، آن دسته از صاحبان مشاغل تمام وقت که از این ساعات فراتر می روند، هم زندگی خانوادگی و هم سلامت جسمی خود را نادیده می گیرند.

حتی زمانی که روی اهداف بلندمدت خود تمرکز می کنید، به کارهای کوچک روزانه توجه کنید. هر چیز کوچک در راه اندازی یک کسب و کار مهم است. طراحی و عشق را می توان در جزئیات یافت. قبل از اینکه آماده شوید چشم بسته تا انتهاي مسير نرويد، در غیر این صورت ممکن است متوجه شوید که در آرزوي پرتاب خود بوده ايد در حالي كه الان داريد سقوط مي كنيد. ممکن است برای برخی افراد سخت باشد. حتی ممکن است انتخاب کنید که وظایفی را تعیین کنید یا مشاوری را استخدام کنید که بتواند به شما در مدیریت فرآیند کمک کند.

  1. آماده بودن از نظر مالی به صورت واقع بینانه

ممکن است ایده های بزرگ و عالی داشته باشید، اما این شما را به جایی که باید باشید نمی رساند. یک کارآفرین باید نیازهای بودجه مالی خود را درک کند و به این موضوع آگاهي داشته باشد که آیا این برای موقعیت او امکان پذیر است یا خیر. این بدان معنا نیست که شما باید ثروتمند باشید. بلكه صرفا به این معنی است که شما باید مسئولیت پذیر باشید. ممکن است نتوانید کار روزانه خود را رها کنید و مستقیماً وارد سرمایه گذاری تجاری خود شوید. ممکن است بخواهید در ابتدا یک استارتاپ را به عنوان یک شغل جانبی در نظر بگیرید.

اغلب اتفاق می افتد که کارآفرینان جوان مقدار پول مورد نیاز برای شروع کسب و کار خود را كمتر از حد واقعي برآورد مي كنند. یک اشتباه رایج این است که فروش اولیه را بیش از حد برآورد می کنیم، در حالی که بخش عظیمی از هزینه ها دست کم گرفته می شود. چنین اشتباهاتی می تواند به سرعت منجر به کمبود بودجه شود که کارآفرینان را خیلی قبل تر از اینکه فرصتی برای شروع واقعی داشته باشند، مجبور به ترک کسب و کار کنند. رویکرد شما هرچه که باشد، مطمئن شوید که کسب و کار جدید شما می ‌تواند نوعی جریان نقدینگي، قبل از اینکه وارد بازار شوید، ایجاد کند.

5 ویژگی اساسی که هر کارآفرینی باید داشته باشد

  1. از احساساتی شدن نمی ترسیم

در واقع، شما باید به یاد داشته باشید که اغلب روی احساسات تمرکز کنید. این بدان معنا نیست که شما باید گریه کنید یا مانند یک هنرجوي تئاتر رفتار کنید. ارتباط با احساسات به درک بهتر افراد و انتقال بهتر دیدگاه ها و ایده ها کمک می کند.

درگیری همه جا در اطراف ما وجود دارد. این ماهیت وجود ماست؛ اما ما همچنین این توانایی را داریم که دور هم جمع شویم و نقاط مشترکي پیدا کنیم. انجام این کار به ما کمک می کند تا مشکل مورد نظر را به طور متقابل حل کنیم. این تمایل ما به برقراری ارتباط با افراد دیگر است که به ما کمک می کند تا هماهنگی لازم دوباره بدست آيد.

احساسات، چه با قاطعیت ابراز شوند یا نه نقش مهمی در هر مذاکره تجاری دارند. اغلب فرض بر این است که تعاملات تجاری عاری از احساسات انسانی است. با این حال، یک شخصیت موفق و حرفه ای درک می کند که این دور از واقعیت است. ایجاد رابطه و تاکتیک های سالم دنیایی موثر و رقابتی از تجارت را ایجاد می کند. مهم نیست که چه نوع کسب و کار یا استارت آپی را         می خواهید راه اندازی کنید، بدانید که همه چیز در دستیابی افراد به اعتماد به نفس بيشتر و ایجاد احساس خاص بودن در آنها بر می گردد.

زندگي همیشه آسان نیست و همیشه زیبا نیست. با این حال، احساس غرور و موفقیت زیادی وجود دارد که ناشی از سخت کوشی و عزم یک کارآفرین است و وقتی تلاش ها از اعماق قلب نشات گرفته باشند و حاصل تلاش هاي بسيار باشد، همه چیز باارزش و بامعنا خواهد شد.

اگر واقعاً می ‌خواهید در بلندمدت موفق شوید، باید همیشه روی افرادي كه در ارتباط با شما هستند تمرکز کنید. به کارمندانتان، خودتان و مشتریانتان توجه کنید. به یاد داشته باشید که بدون مشتریان و طرفداران خود، ایده های شما بی فایده خواهد بود؛ بنابراین متواضع بمانید، سپاسگزار باشید و همیشه روی بهبود برند خود تمرکز کنید.

پیروز باشيد!

به نظر شما ویژگی های اساسی که یک کارآفرین باید داشته باشد چیست؟

منبع:

  • http://www.planetofsuccess.com/blog/2016/5-ssential-traits-every-entrepreneur-should-possess
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx