نسخۀ بهتری از خودتان شوید

Add a Comment
10 Min Read

نسخۀ بهتری از خودتان شوید

همانطور که همه چیز در اطراف ما در حال رشد و بهتر شدن هست، شما هم باید بهتر از خودِ قبلی­تان شوید؛ اما این­گونه به نظر می­رسد که اکثریت مردم فکر می­کنند یک مقالۀ تمام ­شده هستند و قابلیت تغییر کردن یا بهتر شدن ندارند؛ اما این کاملاً نادرست است. به اطرافتان نگاهی بیندازید، تلفن­ها، ماشین­ها، خانه­ها، هواپیماها، جت­ها و بی­شمار چیز دیگر؛ تمام این­ها سال به سال بهتر می­شوند اما مردم سال به سال مثل قبل و بدون هیچ تغییری باقی می­مانند. با عمل کردن و انجام دادن کارها، ارتقاء شخصی و خودآموزی می­توانید به معنای واقعی به تمام پتانسیل و استعدادتان برسید و به نسخۀ بهتری از خودتان تبدیل شوید.

به نظر می­رسد مشکل اساسی این است که مردم با این فرض پیش می­روند که نیازی به یادگیری چیز جدیدی ندارند، آنها فکر می­کنند که نظام آموزشی تمام مهارت­های مورد نیازشان را به آنها یاد داده است؛ که این تصور غلطی است که باید شکسته شود. مردم روی شغلشان بیشتر و سخت­تر کار می­کنند تا اینکه روی خودشان کار کنند. لحظه­ای درنگ کنید و تأمل کنید؛ شرکت تان در حال پیشرفت است اما آیا شما، بله خودِ شما، ذهن، جسم، مهارت­ها، استعدادها، علائق، آرزو و بلند پروازی­ها، اهداف و رؤیاهایتان را نیز با آن پرورش و توسعه می­دهید؟

هنوز در همان سطح و شرایطی هستید که با آن متولد شده­اید؟ جالب است؛ مردم هنوز همانند ده سال پیش خودشان هستند بدون هیچ تغییر اساسی. ثابت ماندن (بدون هیچ تغییری) به شما کمک نخواهد کرد که تغییری در وضعیتتان ببینید. زندگی بهتر در گرو بهتر شدن شماست.

نسخۀ بهتری از خودتان شوید

خودتان را در همۀ عرصه ­های زندگی­تان، به خصوص اصلی­ترین و مهمترینشان، بالا ببرید. استاندارد و معیارهای خود را در این حوزه­ها بالا برده و از خودتان بیشتر کار بکشید و انتظار بیشتری داشته باشید؛ بهانه­های لعنتی را کنار بگذارید. اگر تغییر می­خواهید، آنها را ایجاد کنید. افراد بسیاری در این دنیا زندگی می­کنند و فقط آرزو دارند که اتفاق­ها به طور معجزه­آسایی در زندگی­شان رخ دهند. تبدیل شدن به نسخۀ بهتری از خودتان در کار هیچ راز و رمزی ندارد. لازمۀ تغییر کردن، تلاش است. اگر در کارتان هیچ تلاشی نکنید، نتیجه­ای هم نخواهید گرفت.

افراد موفق از آنجا که می­دانند که موفقیت وابسته به خودشان، کار و تلاش سخت­تر، برنامه­ریزی برای آینده، تعیین هدف، هل دادن خود، امروز و فردا نکردن و هدر ندادن زمان است، اینها را در خودشان پرورش داده و ارتقاء می­دهند.

غالب مردم برای تحلیل و برآورد عملکرد خودشان وقتی نمی­گذارند. با دقت به آینه نگاه کنید. آیا با تمام قوتتان دارید کار می­کنید؟ آیا هر روز کار می­کنید؟ آیا دائماً خودتان را به سمتی هدایت می­کنید که بتوانید بهترین خودتان باشید؟ و آیا کسی هستید که سزاوار موفقیت باشد؟ جواب اکثریت «نه» هست. «البته که نه من باید بیشتر یاد بگیرم تا بتوانم به رؤیاهایم جامۀ عمل بپوشانم». خب، بهترین راه برای یادگیری، وارد شدن به بازی کارآفرینی است. با ورود به این حوزه، شما می­توانید خودتان را ارتقاء دهید، به شما کمک می­کند که بیشتر بفهمید و دنیایی کاملاً جدید را به روی شما باز می­کند که ممکن است غیرممکن به نظر برسد.

اولین قدم را بردارید. هر چه بیشتر کار کنید، بیشتر رشد خواهید کرد؛ اما باید دائماً از خودتان بیشتر بخواهید و توقع داشته باشید. این­گونه می­توانید از از یک شرایط خاص به شرایط بهتری برسید و پیشرفت کنید. فقط کارهای آسان را انجام ندهید. کارهایی را انجام دهید که شما را از منطقۀ امن خود خارج کنند که در این صورت بهتر خواهید شد. هر چه بیشتر در این مسیر کارآفرینی پیش بروید، زمانی که به عقب بر می­گردید و به خودتان نگاه می­کنید، از نتایج و دست­آوردهایتان تعجب خواهید کرد؛ این در صورتی است که در پرورش و ارتقاء خودتان با معیارها و استانداردهای بالاتر استوار و ثابت قدم بمانید.

نبرد بین خودتان و خودتان است. جنگیدن برای رشد کردن و بزرگ شدن یعنی شکست دادن دشمن درونی که شما را از زندگی بازداشته و عقب رانده است. این آوای شک و دودلی را له کرده و از میان بردارید که جلوی پیشرفت شما را گرفته است و به ندای امید، آرزو و ایمان درونتان گوش بسپارید و بگذارید برترین و برجسته­ترین ندای قلبتان باشد که دستور فعالیت­های روزانه را به شما می­دهد. دیگر به خودتان شک نداشته باشید. وقت آن است که وارد مرحلۀ جدیدی از زندگی شوید و بهترین خودتان شوید.

«روی خودتان سخت­تر و بیشتر کار کنید تا روی شغلتان.» (جیم ران)

نسخۀ بهتری از خودتان شوید

به خودتان باور داشته باشید

اولین قدم برای موفق شدن و زندگی کردن به سبک خودتان باید، ایمان و اعتماد به خودتان باشد. چرا نتوانید به آنچه می­خواهید برسید؟ چرا که نه؟ چه کسی جلوی شما را می­گیرد که آن کسی که می­خواهید نشوید و چه کسی می­تواند مانع رسیدن شما به تمام چیزهایی که می­خواهید شود؟

آن دسته از کسانی که به خودشان باور دارند نسبت به کسانی که به خودشان ایمان ندارند، به موفقیت نزدیک­تر هستند. شما با این نگاه که شکست می­خورید وارد یک مبارزه یا جنگ نمی­شوید اما اکثر مردم با این دید (شکست خوردن) وارد زندگی می­شوند. یک قهرمان حتی قبل از این که وارد رینگ مسابقه شود، یک قهرمان است. او نمی­گوید که ممکن است برنده شوم بلکه می­گوید برنده می­شوم و هر کاری برای پیروزی می­کنم.

روی خودتان کار کنید. برای بهتر شدن خودتان روی زمان، پول و تلاش و کوشش کردن سرمایه­گزاری کنید. به نظر می­رسد مردم فکر می­کنند موفقیت چیزی است که در محیط اطرافشان (نه درون خودشان) قرار گرفته است. چقدر در اشتباه هستند. موفقیت از درون آدمی شروع می­شود. موفقیت چیزی نیست که به دست می­آوریم و ما را تبدیل به فرد موفقی می­کند بلکه موفقیت را آن کسی که می­شویم تعیین می­کند.

اگر شما خودتان را باور ندارید پس چرا بقیه باید شما را باور کنند؟ با استاندارد و معیارهای بالاتری زندگی کنید و بدانید که بزرگی و عظمت بسیاری در درون خود دارید.

«باور داشته باشید که می­توانید؛ در این صورت نصف راه را رفته­اید.» (روزلت)

نسخۀ بهتری از خودتان شوید

بهانه نیاورید

افراد موفق بهانه نمی­آورند. آنها می­دانند که برای موفق شدن باید آنچه لازم است را انجام بدهند؛ چه آن کار را دوست داشته باشند چه نداشته باشند. عذر و بهانه­ها همدم و همراه افراد تنبل هستند. شما باید حس تنفر و بیزاری از بهانه­ها و تنبل بودن را در خود به وجود آورید. اگر بهانه بیاورید، هرگز موفق نخواهید شد. هیچکس به عذر و بهانه­های شما اهمیتی نمی­دهد؛ تنها چیزی که مهم است نتایج و دست­آوردها هستند. یا پیشرفت می­کنید یا بهانه می­آورید.

کسانی هستند که بگویند این کار سخت است. بله سخت هست؛ اگر آسان بود که همۀ بازنده­ها موفق می­شدند. موفقیت به کسی می­رسد که پشتکار داشته باشد و در مسیر خود ثابت قدم بماند و برایش مهم نباشد چه موانعی سر راهش قرار خواهند گرفت. آنها برای ساختن یک زندگی بهتر برای خودشان با عزم و اراده­ای راسخ از خواب بیدار می­شوند.

بهانه­ها، توجیهاتی هستند برای دفاع از تنبلی. این عادت را بشکنید و روزانه و به طور استوار کارهایتان را انجام دهید. بهانه­ها، نتیجۀ مستقیم عدم مسئولیت­پذیری شما برای زندگی­تان هستند. مردم فقط دوست دارند بیخیال باشند و تمام روز را کاری نکنند. آنها جوری رفتار می­کنند گویی به نقطۀ اوج خود رسیده­اند. وقتی بفهمید که تنها شمایید که مسئول زندگی خودتان هستید، دیگر بقیه را سرزنش نخواهید کرد. مردم وقت دارند که بیکار بنشینند و تمام روز را تلویزیون تماشا کنند اما برای موفقیتشان وقت نمی­گذارند.

افراد موفق کار می­کنند؛ آنها بیکار نمی­نشینند و از روزگار شکایت نمی­کنند و بهانه نمی­آورند. آنها جربزه و ارادۀ رسیدن به تمام آن چیزی که می­خواهند را دارند. بیکار ننشینید و مدام نگویید که نمی­توانید کاری انجام دهید. همۀ ما این قدرت و توانایی را در خودمان داریم که موفق شویم.

تا جایی که ممکن است زندگی­تان را به معنای واقعی زندگی کنید.

«بهانه­ها را نگه دارید. این دیگر ربطی به وقت داشتن ندارد. این یعنی وقت گذاشتن. اگر برایتان مهم باشد، برای آن وقت خواهید گذاشت.» حس خوب

Stop Making Excuses | AwakenTheGreatnessWithin

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx