مسیر مثبت ­اندیشی

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه مطالعه

مسیر مثبت ­اندیشی

مثبت­ نگری برای امرار معاش در سطحی جدیدتر و بالاتر بسیار مهم و ضروری است. افکار، احساسات و کارهای مثبت چیزهایی هستند که زندگی­تان را از شرایط فعلی خارج کرده و به جایگاه و موقعیت­ هایی که می­خواهید، می­رسانند.

افراد مثبت ­اندیش زندگی بهتری دارند. افکار ایشان متمرکز و متوجه چیزهای خوب هست در حالیکه افراد منفی­ باف و منفی ­نگر با بیچارگی و بدبختی زندگی می­کنند و اسیر افکارشان دربارۀ نداشته­ هایشان هستند. این بسیار حائز اهمیت است که فقط افکار مثبت را در ذهنتان بپرورانید. اتفاقات خوبی را ببینید که برایتان اتفاق می­افتند، کارهای مورد نیاز برای رسیدن به آن را انجام دهید و سپس نتایجی که آرزویشان را دارید را به دست آورید.

مسیر مثبت اندیشی

برای هفتاد روز آینده، فقط به شکلی مثبت فکر کنید، صحبت کنید و عمل کنید. در مسیر مثبت­ اندیشی مشغول به کار شوید. منفی فکر نکنید و حرف نزنید یا رفتار منفی نداشته باشد. اگر بتوانید مدتی این کار را انجام دهید، خواهید توانست ذهنتان را از نو سازماندهی کنید.

افراد بسیاری به طور ناخودآگاه خیلی به جنبه­ های منفی زندگی توجه می­کنند. خودتان و دیگران را تحت نظر بگیرید و در این صورت متوجه منظور من می­شوید. وقتی شما دربارۀ یک چیز مثبت صحبت می­کنید، مردم تقریباً به طور طبیعی به سمت افکار منفی گرایش دارند؛ که به نظر می­رسد نتیجۀ شرطی شدن و شایسته ­سازی دنیا و محیطی است که در آن زندگی می­کنیم؛ جایی که مردم به جای اینکه با نگاهی خوش­بینانه، احتمالات و باور و ایمان دنبال یک موقعیت خاص باشند، به دنبال یک چیزی هستند که ممکن است به طرز اشتباهی پیش برود.

پس از امروز این چالش را شروع کنید که این­گونه می­توانید بین خودتان و دیگران تفاوت ایجاد کنید. بگذارید این مسیر مثبت­ اندیشی جریان یابد. اگر حرف خوبی برای گفتن ندارید پس سکوت کنید و چیزی نگویید. در این صورت خواهید دید که زندگی­تان بهتر می­شود.

مسیر مثبت اندیشی

هفتاد روز بعدیِ مثبت ­اندیشی

 1. فقط افکار مثبت را در ذهنتان بپرورانید.
 2. به چیزهای خوشحال­کننده و شاد فکر کنید.
 3. به موفقیت و شکوفایی بیاندیشید.
 4. افکار نامحدودی را در ذهن بپرورانید.
 5. بسیار زیاد فکر کنید.
 6. به این فکر کنید که چه کارهایی می­توانید انجام دهید.
 7. به این فکر کنید که تا چه اندازه خوشبخت هستید.
 8. به تمام چیزهایی که دارید فکر کنید.
 9. به راه­حل­ها بیاندیشید.
 10. همیشه به دنبال چیزهای خوب باشید.
 11. فقط دربارۀ چیزهای خوب صحبت کنید.
 12. فقط دربارۀ چیزهای مثبت حرف بزنید.
 13. با خودتان حرف­های دلگرم­کننده و مشوقانه بزنید.
 14. با اعتماد به نفس صحبت کنید.
 15. خوش­بینانه حرف بزنید.
 16. با ایمان و اعتقاد صحبت کنید.
 17. خوش­بینانه رفتار کنید.
 18. با اعتماد به نفس رفتار کنید.
 19. بدون ترس عمل کنید.
 20. با شجاعت عمل کنید.
 21. امیدوارانه رفتار کنید.
 22. مثبت­گرایانه رفتار کنید.

مسیر مثبت اندیشی

مثبت­ اندیشی را به سمت خودتان کشیده و جذب کنید و در قلمرو احتمالات و ممکن­ها زندگی کنید. افکار، احساسات و کارهایی که روی دوشتان سنگینی می­کنند و به شکلی منفی تحت تأثیر قرارتان می­دهند و همینطور شما را در یک زندگی پر از ترس و پر آزرم محدود می­کنند را کنار بگذارید؛ و از افرادی که غرق منفی­ بافی شده­اند نیز دوری کنید. برای کسب موفقیت، مهم و ضروری است که فاصله­تان را با افرادی که انرژی بد و منفی دارند حفظ کنید و اطراف خود را با افراد مثبت­ اندیش و مثبت­ نگر پر کنید. خودتان آن تغییری باشید که می­خواهید در دنیا ببینید. اجازه ندهید دنیا، زندگی روشن شما را تیره و تار کند. از درون خودتان به پا خیزید و با دیدی جدید به دنیا نگاه کنید.

 1. ذهن مثبت
 2. حس مثبت
 3. زندگی مثبت

 

مسیر مثبت اندیشی

ثابت قدم بودن

اجرا و پیشرفت اهدافمان در مدت فقط چند روز خوب کار کردن، اتفاق نمی­افتد و نتیجه ه­ای نمی­دهد. بحث، استواری و پایداری در عمل است. رسیدن به هر چیز بزرگی نیازمند تلاش مستمر و فداکاری است. مهم نیست که چه اتفاقی می­افتد؛ شما باید هر روز تلاش کنید. قدم­های کوچک روزانه، شما را به هر جا که آرزو دارید می­رسانند. به خاطر این مسیر سخت و دشوار، افسرده و غمگین نشوید. خوش­بین باشید چرا که فرصت این را دارید که زندگی ماجراجوی آنه­ای را به سمت ناشناخته­ ها زندگی کنید. اگر می­خواهید به جاهایی برسید که هرگز در آنجا نبوده­اید پس باید کارهایی بکنید که هرگز انجام نداده­اید.

الان وقت این کار است، امروز روزی است که تصمیم می­گیرید که بهترین خودتان باشید؛ کسی که در مسیر بزرگی و سرافرازی استوار و ثابت قدم می­ماند. این روز را به یاد داشته باشید؛ زمانی که با خودتان عهد بسته­اید هر روز هر کاری که لازم است را انجام دهید و مهم نیست که آن کار چه کاری هست.

انسان­های بزرگ در کارشان ثابت قدم هستند. آنها دائماً خودشان را وقف اهدافشان و پیشرفت زندگی­شان می­کنند. اگر هر روز تلاش کنید، یک سال بعد که به گذشته نگاه کنید می­بینید که چقدر پیشرفت کرده­اید. خودتان را جای کسانی بگذارید که برای رسیدن به درجات عالی­تر تلاش می­کنند، کسانی که به خودشان باور دارند و به دنبال چیزهای بیشتر و بهتری هستند نسبت به آنچه در این زندگی معمولی داریم.

چالش زندگی کردن در شرایط جدید را بپذیرید و شروع کنید. شما می­توانید این کار را انجام دهید. بدانید که چه می­خواهید و سپس با عزم و اراده به دنبال رؤیاهایتان بروید؛ زیرا اگر این کار را نکنید، تنها می­توانید یک زندگی متوسط و معمولی را تجربه کنید. شبیه دیگران بودن خیلی سخت است؟! چشم­هایتان را باز کنید و خودتان را به سمت موفقیت هدایت کنید. کارهای روزانه­تان ثابت می­کنند که در رابطه با چه چیزی جدی و مصمم هستید.

مسیر مثبت اندیشی

اولویت­ هایتان را مشخص کنید و هر روز زمانی را به این کارها اختصاص دهید. مهم نیست که چه باشد، شما باید در این مسیر ثابت قدم بمانید و تلاش کنید. نتایج و دست­آوردهای دائمی فقط از طریق تلاش و کوشش مداوم حاصل می­شوند. اکثر مردم بعد از یک یا دو هفته تسلیم می­شوند و کار را رها می­کنند. حدود بیست و یک روز طول می­کشد تا یک عادت جدید به وجود آید که در بدنتان ریشه دوانده باشد. پس همچنان روزانه به خودتان فشار بیاورید و سخت تلاش کنید. بعد از یک ماه این کارها برایتان عادی و خودکار می­شوند. سخت­ترین مرحله، شروع کردن یک کار است اما تسلیم نشوید. کسانی که در تصمیمشان برای موفق شدن جدی و مصمم هستند، ثابت قدم می­مانند. اگر این کار را نکنید، یعنی شما هم درست مثل بقیه هستید و فقط حرف می­زنید و برای خواسته ­هایتان فداکاری نمی­کنید و زمانی به آنها اختصاص نمی­دهید.

رؤیاهای بزرگ داشته باشید، سخت تلاش کنید و استوار و ثابت قدم بمانید. فرصت یک زندگی بهتر در اختیار شماست.

منبع:

4.2/5 - (33 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx