پس می خواهید رئیس خودتان باشید؟ در اینجا نحوه انجام درست آن آمده است

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه مطالعه

پس می خواهید رئیس خودتان باشید؟ در اینجا نحوه انجام درست آن آمده است

اگر فراز و نشیب های چند سال گذشته شما را به دنبال کمی کنترل بیشتر بر سرنوشت خود کرده است، تنها نیستید.

نرخ کارآفرینی بالا رفته است. طبق اعداد اداره سرشماری، رکورد 5.4 میلیون درخواست برای مشاغل جدید در سال 2021 ثبت شده است. برای مقایسه، این رقم از 3.5 میلیون درخواست قبل از همه گیری کرونا بیشتر است.

وقتی بتوانید رئیس خود باشید، تصمیم می گیرید که صبح چه ساعتی از خواب بیدار شوید. (هشدار: وقتی همه چیز به شما بستگی دارد، ممکن است متوجه شوید که زودتر از همه از خواب بیدار می شوید.)

با این حال، وقتی رئیس خود هستید، این شما هستید که تصمیم می گیرید چه ساعتی می خواهید کار را شروع کنید. حتی اگر زود شروع کنید یا دیر کار کنید، در حال ساختن کسب و کار خود هستید و می توانید جریان خلاقانه خود را ساختار دهید. شما می توانید در حین کار روی چیزهایی که برایتان مهم هستند از آزادی موجود لذت ببرید. شما کار خود را انتخاب می کنید و به دنبال بلندپروازانه ترین اهداف خود هستید.

اما اینطور نیست که یک روز صبح از خواب بیدار شدید و رییس خودتان شده باشید. رسیدن به آن مرحله مستلزم شجاعت و برنامه ریزی است که شما آن جهش را انجام می دهید. این امر بستگی به وضعیت مالی شما و حمایت های دیگری که دارید است و فقط در مورد آزاد بودن نیست؛ و راه های بزرگ و کوچک زیادی برای اینکه رئیس خود باشید، وجود دارد.

ما اینجا هستیم تا در مورد مزایا و معایب مسیر کارآفرینی صحبت کنیم و نکاتی را در مورد نحوه برداشتن این گام ارائه کنیم.

پس می خواهید رئیس خودتان باشید؟ در اینجا نحوه انجام درست آن آمده است

رئیس خود بودن: خوبی ها و بدی ها

مانند هر شغلی، رئیس خود بودن مزایا و مشکلاتی دارد. هیچ فرمول راحتی وجود ندارد که همه بتوانند از آن پیروی کنند؛ اما با سخت کوشی، برنامه کاری منسجم و فداکاری، کسب وکار جدید شما از اوقات خوشی برخوردار خواهد بود.

بیایید با نکات مثبت شروع کنیم. در اینجا چهار نکته مثبت برای رئیس خود بودن آورده شده است:

1. درآمد شما می تواند نامحدود باشد

در شغل فعلی خود، احتمالاً حقوق مشخصی دریافت می کنید؛ یا ممکن است حقوق ساعتی به شما پرداخت شود. شاید در مقطعی پاداشی دریافت کرده باشید یا گاهی اوقات اضافه کاری گرفته باشید. به طور کلی، کارمندان تمام وقت در یک حقوق مشخص و تعیین شده به فعالیت مشغول هستند.

اگر حقوق دریافتی مقداری باشد که واقعا به آن نیاز دارید، گذشتن از آن سخت تر از زمانی است که وضعیت فعلی شما غیرقابل پیش بینی باشد.

وقتی رئیس خود هستید، بررسی می کنید، شما تصمیم می گیرید که چقدر درآمد داشته باشید. از آنجایی که شما خودتان مسئول اصلی کسب و کارتان هستید، هر چه سخت تر کار کنید، درآمد بیشتری کسب می کنید.

این درست است که هیچ محدودیتی برای اینکه چقدر می توانید برای ایجاد یک تجارت موفق کار کنید وجود ندارد. همچنین باید بدانید که سخت کوشی همیشه معادل با درآمد بیشتر، به خصوص در ابتدا.

پس می خواهید رئیس خودتان باشید؟ در اینجا نحوه انجام درست آن آمده است

2. زمانی که کار می کنید کنترل خواهید کرد

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که در آخرین لحظه به دلیل تماس یکی از همکاران بیمار و مجبور شدن به گرفتن شیفت آنها، برنامه ها لغو شوند؟ وقتی رئیس خودتان هستید این اتفاق نمی افتد. چه شغل تمام وقت شما باشد و چه یک کار جانبی، شما کنترل را در دست دارید.

شما می توانید با توجه به برنامه خود، مهارت های خود انضباطی و مدیریت زمان خود را تقویت کنید. احساس می کنید می خواهید چهارشنبه شب بیشتر کار کنید یا جمعه را تعطیل کنید؟ تصمیم با شماست.

بسیاری از کارآفرینان می توانند از خانه نیز کار کنند یا بیشتر مشاغل خود را از خانه اداره کنند. این به برنامه شما انعطاف بیشتری می بخشد.

3. شما می توانید دنبال علایق خود باشید

همه تلاش می کنند تا رویاهای خود را دنبال کنند. شما می توانید کاری را انجام دهید که اشتیاق شما را تحریک می کند و احساس معناداری می کند. رئیس خود بودن به شما امکان می دهد تجارت جدید خود را همانطور که تصور می کردید شروع کنید. برنامه‌ های بازاریابی، حساب‌ های رسانه ‌های اجتماعی و حتی فضای اداری شما می‌ توانند دقیقاً همانگونه باشند که می‌ خواهید باشند.

دیدن اینکه رویاهای شما به واقعیت تبدیل می شود می تواند سلامتی شما را بهبود بخشد.

پس می خواهید رئیس خودتان باشید؟ در اینجا نحوه انجام درست آن آمده است

4. احساس می کنید کامل شده اید

هر کاری که برای کسب و کار خود انجام می دهید به خاطر شماست. سخت کوشی شما می تواند تجربه مشتری را بسیار بهتر کند و تلاش شما چیزی است که باعث می شود کسب و کار شما به سمت جلو حرکت کند. این حوزه تخصصی شماست و شما هستید که می توانید تفاوت ایجاد کنید.

اعتماد به نفس شما شکوفا می شود و به شما امکان می دهد رهبر بهتری شوید.

و حالا جنبه های منفی رئیس خود بودن:

5. ممکن است متوجه شوید که پیشرفت کند است

همه می خواهند هرچه سریع تر نتایج خوب را دریافت کنند، اما این اتفاق در روز اول رئیس خودتان بودن رخ نمی دهد. پیدا کردن مشتریان بالقوه و ایجاد اعتماد در بازار هدف می تواند زمان ببرد.

برخی از طرح های تجاری شما ممکن است برای اولین بار شکست بخورند. در مواقع دیگر، هزینه های راه اندازی می تواند مانع برنامه ریزی یا رشد شود.

پس می خواهید رئیس خودتان باشید؟ در اینجا نحوه انجام درست آن آمده است

6. شما مسئول همه چیز هستید

شما به عنوان رئیس خود مسئولیت زیادی بر دوش خود دارید. اگر نمی دانید چگونه کاری را انجام دهید، باید یاد بگیرید. مسئولیت بیش از حد می تواند کنجکاوی و توانایی شما برای قدردانی از یادگیری را از بین ببرد.

در اوایل، لزوماً نمی ‌توانید از پس هزینه‌ های استخدام نیروی کمکی بر بیایید. کار در رسانه های اجتماعی، حسابداری و جزئیات همه امور بر روی دوش خود شماست. در مورد اشتباهات و مسئولیت پذیری هم همینطور.

یکی از گزینه ها این است که فردی را برای انجام وظایف استخدام کنید؛ اما به خاطر داشته باشید که فرآیند استخدام وقت گیر است و ممکن است گاهی پرهزینه باشد. ممکن است در قبال شخص دیگری احساس مسئولیت بیشتری کنید. این همه ماجرا نیست. جایگزین های زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد فریلنسرهای متخصص را با قیمتی مناسب برای انجام برخی از وظایف ضروری استخدام کنید.

در نهایت، اگر یک کسب وکار تک نفره می خواهید، ساختن یک تیم منسجم بسیار مهم است و به اندازه کافی برای داشتن آینده در دستان شما طاقت فرسا است، چه برسد به فرد دیگری به همین دلیل باید مهارت های رهبری قوی را نیز توسعه دهید.

7. درآمد شما ممکن است متناقض باشد

برخی از ماه ها می توانید از اهداف هدف خود فراتر بروید و در برخی دیگر ممکن است نتوانید. برای یک کسب و کار کوچک، داشتن مهارت های مدیریتی قوی برای برنامه ریزی برای دوره های کم سودده ضروری است. وقتی ایده ‌ای دارید که به زمان نیاز دارد، وضعیت مالی شخصی شما تحت تاثیر خواهد گرفت.

پس می خواهید رئیس خودتان باشید؟ در اینجا نحوه انجام درست آن آمده است

8. شما همچنان به کسی پاسخ خواهید داد

ممکن است شما مستقیماً زیر نظر کسی کار نکنید، اما این بدان معنا نیست که دیگر مجبور نخواهید شد به طور مشترک کار کنید. همچنان باید با مشتریان یا سایر شرکای تجاری تعامل داشته باشید. ممکن است کار کردن با برخی از آنها لذت بخش باشد، اما برخی دیگر ممکن است باب میل شما نباشند.

اگر چشم ‌انداز شما ایجاد یک استارت‌ آپ موفق است، حتی به افراد بیشتری پاسخ می‌ دهید: سرمایه ‌گذاران، مشاوران و تیم ‌هایتان.

پس از خواندن نکات منفی رئیس خود بودن، بدانید که اگر احساس ناراحتی می کنید، مجبور نیستید به تنهایی از پس این مشکلات برآیید.

ویژگی هایی که باید رئیس خود باشید

همه نمی توانند رئیس خودشان باشند. اشکالی ندارد. فقط به این دلیل که اکنون همه ویژگی ها را بررسی نمی کنید به این معنی نیست که هرگز این کار را نخواهید کرد، زیرا بسیاری از این ویژگی ها در طول زمان رشد می کنند.

همه صفات ضروری نیز به مجموعه مهارت های آموزش دیده مربوط نمی شود. شما می توانید این ویژگی ها را از هر تجربه زندگی و سابقه کاری توسعه دهید.

در اینجا پنج ویژگی وجود دارد که باید هنگام رئیس خود به خاطر بسپارید:

 1. صبر
 2. خود انضباطی
 3. راندن
 4. تمرکز
 5. یکدلی

پس می خواهید رئیس خودتان باشید؟ در اینجا نحوه انجام درست آن آمده است

چگونه بفهمیم زمان آن رسیده که رئیس خودمان باشیم

در برخی موارد، ممکن است تصمیم بگیرید که می خواهید رئیس خود باشید.

شاید مدتی است که یک ایده تجاری عالی داشته اید اما هرگز نتوانسته اید آن را اجرا کنید. پایان قرارداد یا تغییر در یک نقش تمام وقت می تواند فرصتی برای شروع کسب و کار جدید شما باشد. یا شاید شما مشتاق مزایای بالقوه رئیس خود باشید؛ پول، آزادی و انعطاف بیشتر.

هر طور که تصمیم بگیرید زمان آن فرا رسیده است، باید یک مورد را تنظیم کنید: طرح کسب و کارتان. اگر قرار است محصولاتی را بفروشید، چگونه آنها را می سازید؟ به چه لوازمی نیاز دارید که دائماً دسترسی داشته باشید و چگونه با فرآیند تولید همراه خواهید بود؟ آیا برای مشاوره به کارمندان یا کارشناسان نیاز دارید و اگر جواب مثبت است چند نفر؟ به جزئیات کوچکی فکر کنید که برای اینکه بتوانید رئیس خود شوید، باید وجود داشته باشد.

7 راه برای شروع رئیس خود بودن

اکنون که به خود قدرت داده اید تا رئیس خود شوید، می توانید به این فکر کنید که چگونه می خواهید این کار را انجام دهید.

در اینجا هفت راه وجود دارد که می توانید شروع به رئیس خود بودن کنید:

 1. درباره ایده خود به طور کامل تحقیق کنید و بازار هدف را بررسی کنید
 2. برنامه ریزی کنید که چگونه می خواهید از شغل قبلی خود به خویش فرمایی تبدیل شوید
 3. نوع مدل کسب‌ و کاری را که می ‌خواهید، مانند فریلنسری، مشاوره یا تجارت الکترونیک، مشخص کنید
 4. به منابعی که برای راه اندازی کسب و کار خود نیاز دارید دسترسی داشته باشید
 5. برای یافتن شرکای تجاری یا مربیان بالقوه در صنعت خود شبکه کنید
 6. نام کسب و کار خود را انتخاب کنید و روی موارد برندسازی و بازاریابی کار کنید
 7. کسب و کار خود را ثبت کنید و یک شماره شناسایی مالیاتی دریافت کنید

منبع:

 • https://www.betterup.com/blog/be-your-own-boss

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx