تاثیر تنوع داشتن در زندگی متاهلی چیست و چه اهمیتی دارد؟

1 نظر
13 دقیقه مطالعه

با توجه به عنوان مقاله، قصد داریم تا به بررسی تاثیرات تنوع داشتن در زندگی متاهلی و اهمیت آن بپردازیم.

قطعا تا به حال برای شما هم پیش آمده است که در زندگی شخصی خود دچار یکنواختی شده باشید. ممکن است احساس کنید که دیگر خبری از آن شور و شوق اولیه نیست. دیگر همه چیز تکراری شده و شما میلی به ادامه دادن ندارید. ولی موضوع به همین جا ختم نمی شود. یکنواختی در زندگی مشترک˓ احساس بی میلی و افسردگی را در پی خواهد داشت واین احساس˓ عدم موفقیت در محیط کار و زندگی اجتماعی را نیز موجب می شود.

باید بگویم که غرق شدن در روتین زندگی و تبدیل شدن آن به حالت یکنواخت واقعا کار راحتی است. پس تبعات منفی آن را دست کم نگیرید. در هر سن و سالی که هستید˓ با هر شرایطی و هر میزان درامدی که داشته باشید می توانید زندگی زناشویی خود را از یکنواختی خارج کرده و احساس بهتری را تجربه کنید.و این جا درست زمانی است که باید تنوع را به زندگی خود هدیه دهید.

اهمیت تنوع داشتن در زندگی متاهلی

مطالعات اخیر نشان می دهد که موفقیت و کامیابی زن و شوهر˓ موجب نیرو و انرژی بیشتر می شود و گذراندن اوقاتشان در کنار یکدیگر زندگی را لذت بخش ترخواهد کرد. البته این به این معنا نیست که آن ها باید تمام اوقات خود را با یکدیگر بگذرانند. روابط سالم و پویا نیاز به تعادل دارد. آن ها به جزر و مد استقلال  و کنار هم بودن نیاز دارند. شما می توانید با ایجاد تغییرات و کار های جدید در اتاق خوابتان و غافل گیرانه عمل کردن در قرار های شبانه ی خود این تجربه را به زندگی زناشویی تان وارد کنید. با تغییر دادن روزانه ی برنامه ی خود نیز می توانید همین تغییرات را ایجاد کنید. یک عادت همیشگی را در پیش نگیرید. نصیحت عیسی مسیح در کتاب مقدس را به یاد داشته باشید که فرمود:

هان! نظاره کنید که همه چیز را نو و جدید می کنم.

و همین نصیحت  را در روابط خود به کار ببرید. برای این که از کنار هم بودن لذت ببرید همیشه عاقلانه عمل کنید. در واقع صحبت من این است که تعادل را رعایت کنید. مثل این می ماند که ابتدا ریتم خود را در رقصیدن پیدا کنید و پس از آن فی البداهه قدم بردارید تا فقط از رقصیدن لذت ببرید.

تنوع داشتن در زندگی متاهلی میتواند ساده باشد

تنوع بخشیدن به زندگی گاهی به سادگی رفتن به یک رستوران جدید یا تماشای تئاتر در مکانی دیگر است. چیزی که در این جا اهمیت دارد این است که با ایجاد اندک تغییراتی در الگوی زندگیتان سعی کنید همه چیز را جالب و هیجان انگیز نگه دارید. هفته ی پیش من و همسرم رایان راجع به مسائل مختلفی با هم چت می کردیم.

یکی از موضوعاتی که مورد بحث قرار گرفت این بود که باید در زندگی شخصی و زناشویی خود، تغییرات و تنوعی ایجاد کنیم. مخصوصا الان به همراه خانوم M که مشاور ماست، کار بسیار راحتی است که این تغییرات را به صورت روزانه یا هفتگی اعمال کنیم. تنوع بخشیدن به زندگی مان می تواند همه چیز را هیجان انگیز تر، سرگرم کننده و حتی اندکی غیر قابل پیش بینی کند. با من همراه باشید تا در این قسمت چند روش را به شما آموزش دهم که به زندگی و روابط زناشویی خود تنوع بخشید.

صرف وعده های غذایی در رستوران های جدید یک را تنوع داشتن در زندگی متاهلی

شاید کار ساده ای به نظر برسد و با خودتان بگویید که ما این کار را بسیار انجام داده ایم اما دریغ از اندکی تغییر در روابطمان. این جا باید به شما بگویم که نکته همین است. هر کاری به شور و شوق نیاز دارد. به جای این که هر هفته درهمان رستوران و همان محیط جدید غذا را میل کنید پولتان را در مکان جدیدی خرج کنید. رفتن به محیط های جدید باعث می شود که شور و اشتیاق بیشتری داشته باشید و از تکرار مکررات نیز اجتناب کنید.

شب های بیشتری را با هم بیرون بروید

یک ساعت پیاده روی به همراه همسرتان نه تنها خستگی نخواهد داشت بلکه هر دوی شما را برای آغاز یک روز بهتر آماده می کند. پس در طول هفته ساعاتی را به بیرون رفتن از منزل اختصاص داده و با شریک خود خاطرات زیبایی خلق کنید. می توانید پیاده روی کنید یا برای خرید کردن هم قدم شوید. یا حتی برای ورزش و صرف یک فنجان چای نیم ساعت به همراه یکدیگر به پارک بروید و خود را برای شروع یک روز بهتر آماده کنید.

ایده های مختلف را یاد گرفته و در روابط خود به کار ببرید

در دنیای ارتباطات امروزه˓ یک جستجوی ساده در اینترنت یا خواندن یک کتاب می تواند ایده های جدیدی را در اختیار شما بگذارد تا رنگ تازه ای به روابط تکراری خود بپاشید. قطعا هیچ کس دوست ندارد از سر اجبار و بدون احساس کاری را انجام دهد. پس ایده های جدید را در روابط خود به کار ببرید و از نتایج آن لذت ببرید.

تنوع داشتن در زندگی متاهلی با دعوت از دوستان و خانواده

معاشرت با افراد خانواده و دوستانی که از لحاظ اجتماعی با شما مطابقت دارند˓ به بهبود روابطتان کمک می کنید. می پرسید چگونه؟ خب باید بگویم که وقت گذراندن با جمع باعث می شود که لحظه های دو نفره برایتان جذابیت بیشتری داشته باشد و برای کنار هم بودن میل بیشتری پیدا کنید.

در روابط زناشویی تان غافل گیرانه تر عمل کنید:

غیر قابل پیش بینی باشید! اگر همیشه به یک صورت عمل می کنید هم برای خودتان و هم برای شریک تان خسته کننده خواهد بود. با ایجاد تغییراتی در سبک روابط خود˓ موقعیت های جدید و متفاوت را امتحان کنید و او را غافل گیر کنید. شک ندارم که خودتان هم از تجربه ی روش های جدید احساس بهتری خواهید داشت.

یکی از بهترین راه ها برای تنوع داشتن در زندگی متاهلی سفر کردن است

مسافرت با هواپیما و جت شخصی به سواحل کنار دریا و استراحت کردن در بهترین و گران ترین هتل های دنیا بی شک هزینه ی یک سال پس انداز شما را به خود اختصاص می دهد. تازه اگر پس اندازی داشته باشید! اما منظور من از سفر کردن این نیست زیرا در این صورت به جز گرفتار شدن در بدهی و مشکلات پس از آن˓ نه تنها خاطره ی خوبی برایتان به جا نخواهد ماند بلکه دیگر فکر سفر را هم از ذهن خود عبور نمی دهید. با برنامه ریزی و تقسیم کردن بودجه ی ماهانه ی خود˓ سفر های کوتاه تر اما به تعداد بیشتر را در طول سال برنامه ریزی کنید. می توانید هزینه های خود را در طول سال کاهش دهید و برای سفر پس انداز کنید.

تنوع داشتن در زندگی متاهلی

برای وعده ی شام، غذا های جدید را امتحان کنید:

مواد غذایی را به روش های مختلف با هم ترکیب کنید و غذا های متنوع تری را امتحان کنید. می توانید از کتاب ها و مطالب مربوط به آشپزی استفاده کنید یا هر چیزی که وعده های غذایی جدیدی را به شما آموزش دهد. و این گونه خواب بهتری را هم تجربه خواهید کرد.

برای وعده ی ناهار با دوستانتان بیرون بروید:

گاهی برای ایجاد تنوع از پختن غذا در خانه دست کشیده و با دوستان خود بیرون بروید. فراموش نکنید که دوستانتان باید افرادی باشند که هم شما و هم همسرتان از گذراندن اوقات خود در کنار آن ها لذت خواهید برد. فراموش نکنید که معاشرت با دوستان خوب˓ موجب بهبود روابط شما با همسرتان می شود.

در نگهداری از کودکان به صورت نوبتی عمل کنید:

فرزند شما و تربیت او فقط به عهده ی یک نفر نیست. اگر چنین باشد همسر شما هم در طول روز خسته شده و دیگر برای گذران وقت در کنار شما انرژی لازم را نخواهد داشت. پس نگهداری از فرزندان را با هم تقسیم کنید تا فرزندتان نیز با هر دوی شما به یک نسبت احساس صمیمیت و نزدیکی داشته باشد. می توانید برنامه ی تفریحات فرزندتان را نیز به موقعیتی برای ایجاد تنوع در زندگی زناشویی تبدیل کنید.

برای تنوع داشتن در زندگی متاهلی تاریخ های مهم را فراموش نکنید

یک یادداشت کوچک از تاریخ های مهم زندگی تان تهیه کنید و آن را در جایی مثل آیینه ی اتاق خوابتان نصب کنید که همیشه جلوی چشمتان باشد. در این روز ها می توانید با تهیه ی یک کیک خانگی یا حتی یک شاخه گل همسرتان را خوشحال کرده و روزمرگی هایتان را به برنامه های مفرح تبدیل کنید. این تاریخ ها می تواند تولد˓ روز اولین دیدار˓ سالگرد ازدواجتان یا هر روزی باشد که یک رویداد خاطره انگیز را برایتان تداعی کند.

آخرهفته ها با همسرتان آشپزی کنید:

اگر در طول هفته به اندازه ی کافی فرصت ندارید که در کنار هم باشید آخر هفته ها را اختصاص دهید به آشپزی های دو نفره. با این کار شوق و انرژی بیشتری دارید که به پایان هفته نزدیک شوید و تنها یک نفر با کار ها و مسئولیت های خانه خسته نمی شود. آشپزی کردن در کنار یکدیگر همچنین شما را به هم نزدیک تر می کند و ایده های جدیدی برای لذت بردن هر چه بیشتر پیدا خواهید کرد.

نتیجه گیری

خب باید بگویم که برای سبک زندگی ما، این روش ها بسیار کارآمد عمل کرد و ما آن ها را به کار بردیم تا اطمینان حاصل کنیم زندگی زناشویی بهتر و با تنوع بیشتری را تجربه خواهیم کرد. ممکن است بعضی از آن ها برای شما جالب نباشد یا میل به انجام دادن آن ها نداشته باشید. پس اجباری در کار نیست. همان طور که قبلا هم اشاره کردم هر کاری اگر با شور و شوق همراه نباشد انتظار نداشته باشید که نتیجه ی مورد نظر را هم کسب کنید. هیچ کس به اندازه ی خودتان نمی تواند زندگی زناشویی شما را تغییر دهد. پس زمان آن رسیده که وارد عمل شوید. به عقیده ی ما، اگر حتی ذره ای دچار یکنواختی شده باشید قدرت تنوع بخشیدن به زندگی را از یاد نبرید. این کارهیجان˓ شادی و خوشبختی بیشتری را با خود به همراه می آورد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx