چگونه ذهن خود را هدایت کنید

یک نظر اضافه کنید
5 دقیقه مطالعه

چگونه ذهن خود را هدایت کنید، به افکار خود استراحت دهید و به درستی مدیتیشن کنید

مدیتیشن می تواند دشوار باشد، به خصوص وقتی صحبت از افراد مسن باشد. برای اینکه بتوانید مغز خود را هدایت کنید و افکار خود را آگاهانه در ذهن خود هدایت کنید، ابتدا باید روی یک چیز اصلی تمرکز کنید.

این کار حداقل برای مدت کوتاهی ذهن شما را خاموش می کند تا به مغزتان در حالی که کاملاً بیدار هستید استراحت بدهید. فهمیدن اینکه چگونه این کار را انجام دهید به این معنی است که شما بیش از نیمی از راه را برای مدیتیشن موفق طی کرده اید.

چگونه ذهن خود را هدایت کنید

چرا این کار برای سالمندان اهمیت بیشتری دارد؟

همانطور که می دانیم، افراد مختلف زندگی کاملا متفاوتی دارند. وقتی صحبت از افراد مسن به میان می‌آید، آن‌ها آنقدر زندگی کرده‌اند که بیش از آنکه تصور ‌کنیم دیدند، گذرانده اند و تحمل کرده اند.

خوب یا بد، ممکن است با افزایش سن بیشتر شبیه کودکان شوند. تنها ماندن یا تجربه تغییرات فوری مانند خانه سالمندان ممکن است برای مدتی تعادل آنها را از بین ببرد.

تجربیات گذشته‌شان، چیزهایی که بیش از همه دلتنگشان می‌شوند، پشیمانی‌ها، کارهایی که به شدت می‌خواستند انجام دهند اما هرگز نتوانستند، همه آن‌ها می‌توانستند در ذهنشان هجوم بیاورند و آنها را تحت تأثیر قرار دهند.

نوع دیگری از افراد مسن نیز وجود دارد. نوع مرد سرسختی که فکر می کند هیچ چیز نمی تواند او را به دست آورد. با گذشت زمان سخت شده است. این گونه بودن ممکن است ماهیت یا مکانیسم دفاعی معمول آنها باشد، اما گاهی اوقات می تواند برای سلامتی آنها مضر باشد.

فعالیت هایی مانند بازی های گروهی و مدیتیشن ممکن است به آنها کمک کند تا با این تغییرات جدید در زندگی سازگار شوند. آنها را از فکر کردن به پایان، حداقل در جهت منفی، باز می دارد.

مدیتیشن فعال و آگاهانه آنها را آرام می کند و به آنها کمک می کند تا جنبه روشن تری از زندگی را حتی در مراحل بعدی ببینند. سخت است فکر کنید که چیزی به این راحتی و سریع بتواند چنین تأثیر مثبتی بر سلامت شما داشته باشد. هنگامی که از آن سد عبور کردید، سعادت را خواهید یافت.

چگونه ذهن خود را هدایت کنید

بنابراین، بیایید مراقبه کنیم!

برای همه ما واضح است که دهان ما برای صحبت کردن و خوردن است، اما ما در طول روز دائما صحبت نمی کنیم و غذا نمی خوریم.

گوش ها برای شنیدن هستند، اما ما همیشه گوش نمی دهیم.

با این حال، وقتی نوبت به فکر نکردن و استفاده نکردن از مغز می‌رسد، برای اکثر مردم سخت است که در حالت آرامش باشند.

دو کار بسیار مهم وجود دارد که باید قبل از مدیتیشن انجام دهید.

اولین مورد این است که با کشف اینکه چه زمانی بیشترین سروصدا را دارد، تفکر مداوم مغز خود را بهبود دهید. شما باید این را برای چند روز ضبط کنید و ببینید آیا الگوی وجود دارد یا خیر.

بسیاری از افرادی که تمایل زیادی به از دست دادن خواب دارند، ممکن است برایشان سخت باشد که عصرها یا درست قبل از خواب فکر نکنند.

فهمیدن این بخش یکی از جدایی ناپذیرترین بخش های مدیتیشن موفق خواهد بود که به تندرستی، خواب، مدیریت درد و مواردی از این قبیل کمک می کند.

ثانیا شما باید یک مکان راحت برای خود پیدا کنید. این مکان می تواند تخت خواب شما در صبح، صندلی یا ویلچر باشد. نکته مهم در اینجا این است که راحت بمانید.

چگونه ذهن خود را هدایت کنید

بنابراین، بیایید با هم روی این موضوع کار کنیم. بیایید در ابتدا خیلی به آن فشار نیاوریم. اگر متوجه شدید که از روند مدیتیشن منحرف شده‌اید، فقط سعی کنید به آرامی برگردید زیرا ما به شما کمک می‌کنیم تا قدرت‌های فوق‌العاده ذهن خود را کشف کنید و آرامش را به ارمغان بیاورید.

شما تنظیم شده اید. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که از راهنمای استاد خود پیروی کنید و آرامش محیط را احساس کنید.

با گذشت روزها، تفاوت فوق العاده ای را در هر جنبه ای از زندگی روزمره تجربه خواهید کرد، به گونه ای که احتمالاً هرگز تصور نمی کردید.

سعی کنید تمرکز کنید و هرگز در حضور یافتن شکست نخورید زیرا ثبات در اینجا کلید است. شاید امروز بهترین روز شما نباشد، اما زمان همه چیز را می سازد و التیام می بخشد. روی خودت سرمایه گذاری کنید مدیتیشن کنید.

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/meditation/how-to-guide-your-mind-and-meditate
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx