چگونه جذاب باشیم و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم (قسمت اول)

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

چگونه جذاب باشیم و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم (قسمت اول)

آیا تا به حال نگران این موضوع بوده اید که مردم چگونه شما را می بینند؟ شاید شما در آینه نگاه می کنید و به این سؤال فکر می کنید که “آیا من جذاب هستم؟”، یا شاید در باور کردن تعریف ها مشکل دارید.

در حقیقت، بخش بسیار زیادی از جذابیت در واقع ناشی از سطح اعتماد به نفسی است که ما احساس و فرافکنی می‌کنیم. بله، روش‌های عملی نیز برای بهبود ظاهر شما به منظور افزایش جذابیت وجود دارد، اما یک تغییر ساده در طرز فکر شما را بسیار جذاب‌تر می‌کند.

به جذاب ترین افرادی که تا به حال ملاقات کرده اید فکر کنید. به احتمال زیاد، آنها فقط ظاهر خوبی ندارند. اما چگونه می توانید آن نوع جذابیت مغناطیسی را برای خود ایجاد کنید؟

در این مقاله توضیح خواهیم داد که چگونه جذابیت با موفقیت در سایر زمینه های زندگی مرتبط است. مهمتر از آن، ما پنج استراتژی عملی را به شما پیشنهاد می کنیم که تقریباً بلافاصله شما را جذاب تر می کند.

در نهایت، در مورد اینکه چگونه می‌توانید از جذابیت جدید خود نهایت استفاده را ببرید، صحبت خواهیم کرد.

چگونه جذاب باشیم و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم (قسمت اول)

جذاب بودن چقدر مهم است؟

بیایید با در نظر گرفتن اینکه چگونه باید به جذابیت فکر کنید و چرا جذابیت مهم است شروع کنیم. اول از همه، توجه داشته باشید که جذابیت فقط به معنای خوب به نظر رسیدن نیست.

ظاهر فیزیکی که با آن متولد شده اید لزوماً تأثیر زیادی بر جذابیت شما ندارد.

علاوه بر این، به یاد داشته باشید که همیشه راه‌هایی برای استفاده حداکثری از ظاهرتان وجود دارد – بعداً در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

با این حال، صرف نظر از ظاهر شما، می‌خواهیم به شما پیشنهاد کنیم که فقط با تغییر نگرش خود را بسیار جذاب کنید.

یک فرد بسیار جذاب کسی است که به دلیل اعتماد به نفس و کاریزمای خود چیزهای خوبی را به زندگی خود جذب می کند. وقتی به این شکل جذاب باشید، مردم به سمت شما هجوم می‌آورند، مانند فرصت‌های جدید.

و اگر در حال صحبت در مورد این نوع جذابیت هستیم، چون در واقع بسیار مهم است.

چگونه جذاب باشیم و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم (قسمت اول)

اهمیت اعتماد به نفس

همانطور که تاکید کردیم، بین اعتماد به نفس و جذابیت ارتباط وجود دارد. خیلی ساده، بیشتر مردم به سمت افراد با اعتماد به نفس کشیده می شوند.

تصور کنید دو نفر وارد اتاق می‌شوند – یکی خمیده است و به زمین نگاه می‌کند، در حالی که دیگری سر خود را بالا نگه داشته است و لبخندی بزرگ بر لب دارد. چشمان شما کدامیک از این دو را جذب می کند؟

اگر این اطلاعات تمام آن چیزی است که درباره این افراد می دانید، ترجیح می دهید با چه کسی صحبت کنید؟ این به شما این حس را می دهد که سیگنال های اعتماد به نفس چقدر می توانند قدرتمند باشند.

تحقیقات نشان می‌دهد که مهم نیست که چه کاری انجام می‌دهید، تراوش کردن اعتماد به نفس باعث می‌شود افراد شما را به عنوان فردی شایسته‌تر قضاوت کنند. این در مصاحبه های شغلی، در زندگی دوستی شما، در حین صحبت با مشتریان بالقوه و تقریباً در هر جای دیگری صدق می کند.

حتی زمانی که تنها هستید، اگر احساس اعتماد به نفس دارید، احتمال اینکه سازنده باشید و به اهداف خود برسید، بیشتر است.

و اگر هنوز اعتماد به نفس ندارید، شواهدی وجود دارد که حتی تظاهر به اعتماد به نفس عمیقاً جذاب است. در برخی از ادبیات توسعه شخصی و مربیگری، به این کار «مثل چیزی رفتار کردن» می گویند.

به عبارت دیگر، شما طوری رفتار می‌کنید که انگار از قبل چیزی را که می‌خواهید دارید (خواه پول باشد، چه اعتماد به نفس یا یک بدن عالی)، و همین عمل به شما کمک می‌کند تا به آنچه می‌خواهید برسید.

چگونه جذاب باشیم و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم (قسمت اول)

مراحل جذاب شدن

بنابراین، ما در مورد این صحبت کرده‌ایم که چگونه جذابیت فراتر از ظاهر صرف است، حتی اگر ظاهر شما نقش داشته باشد. ما همچنین توضیح داده‌ایم که چرا ممکن است اعتماد به نفس بیش از هر ویژگی یا کیفیت دیگری کلیدی باشد.

بیایید اکنون به بررسی مراحل مشخصی که می توانید امروزه برای جذاب تر شدن  استفاده کنید، بپردازیم. برای هر یک از این پنج تکنیک، نمونه هایی از نحوه استقرار آنها در زمینه های مختلف را به شما ارائه می دهیم.

  1. لباس زیبا بپوشید و خود را مرتب کنید

در حالی که ظاهر همه چیز نیست، نحوه معرفی خود نقش مهمی در افراد و فرصت هایی که جذب می کنید بازی می کند. اولاً، زیبا پوشیدن مهم است، اما این را می توان به طرق مختلف تفسیر کرد.

سعی کنید مطمئن شوید که لباسی که می پوشید نشان دهد که چه کسی هستید یا چه کسی می خواهید باشید. اگر چیزی به شما احساس اعتبار و اعتماد به نفس می دهد، آن لباس برای شما مناسب است (تا زمانی که به طور کلی برای محیط مناسب باشد).

در نهایت، اینکه چگونه یک لباس باعث ایجاد احساس در شما می شود، بسیار مهمتر از روندهای خاص است، زیرا آن احساس خوب، اعتماد به نفس لازم برای جذب کردن را ایجاد می کند. آراسته بودن نیز در اینجا مهم است.

باز هم، هیچ کتاب قانونی وجود ندارد که لازم باشد در اینجا رعایت کنید – فقط بدن و موهای خود را تمیز نگه دارید و مدل مویی را انتخاب کنید که به شما می آید.

اگر مطمئن نیستید که چه چیزی کارآمد و مؤثر است، چیزی را انتخاب کنید که بازتاب کسی باشد که شما او را تحسین می کنید، سپس سعی کنید آن سبک را تغییر دهید تا آن را از آن خود کنید.

چگونه جذاب باشیم و اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم (قسمت اول)

  1. تغییر خودپنداره

از خود بپرسید “خودم را چطور می بینم؟”تهیه فهرستی از کلماتی که منعکس کننده دیدگاه شما هستند، می تواند مفید باشد. صادق باشید و توصیفات کمتر مطلوبی که به ذهنتان می رسد را در آن بگنجانید.

برای مثال، ممکن است که خود را دلسوز (مثبت)، درونگرا (خنثی) و کسل کننده (منفی) می بینید.

برای هر مورد منفی یا خنثی در لیست، خود را به چالش بکشید تا توصیف جدیدی ارائه دهید که کاملاً مثبت باشد.

شاید درونگرا متفکرانه و کسل کننده قابل اعتماد شود. هدف از این فرآیند این است که به شما بیاموزد که تصور شما از خود کاملاً یک موضوع دیدگاه است و شما می توانید انتخاب کنید که دیدگاه مثبتی نسبت به خود داشته باشید.

با این حال، داشتن چیزی دلخواه خوب است، بنابراین سعی کنید سه کلمه دیگر را به عنوان هدف در نظر بگیرید. برای مثال، می‌توانید «خلاقیت» و «صبوری» را اضافه کنید. برای رشد این ویژگی ها چه باید کرد؟ دو اقدامی را که می توانید در این هفته انجام دهید انتخاب کنید.

  1. مثبت بیاندیشید

تقویت اعتماد به نفس و جذابیت کلی نیز مستلزم حفظ یک طرز فکر مثبت است.

ما در بالا در مورد چگونگی پرورش تصویر خود صحبت کردیم، بنابراین بیایید به این فکر کنیم که چگونه می توانید همه چیز را با دیدی خوش بینانه تر ببینید. در اینجا، یادگیری تکنیک هایی مفید است که افکار منفی را در مسیر خود متوقف می کند.

در اینجا چهار مورد وجود دارد:

نکات منفی را به مثبت تبدیل کنید (مثلاً «نمی‌توانم بیرون بروم چون باران می‌بارد» تبدیل شود به «من می‌توانم از یک روز دنج در خانه برای کار روی یک پروژه خلاقانه استفاده کنم»).

یک علامت توقف را در ذهن خود تصور کنید، یا با صدای بلند بگویید “ایست (بسه)”.

خود را روی یک خاطره مثبت «ثابت » نگه دارید که به شما احساس خوبی می دهد. هر بار که آن را تصور می کنید، انگشت اشاره و شست خود را با هم لمس کنید. با گذشت زمان، لمس این دو انگشت با هم احساس خوبی ایجاد می کند.

هر بار که احساس منفی دارید یک کار فیزیکی انجام دهید. این کار حواس شما را پرت کرده و اندورفین ترشح می کند که خلق و خوی شما را بهبود می بخشد. حتی فقط 10 دقیقه رقصیدن یا 15 دقیقه دویدن می تواند تفاوت ایجاد کند.

منبع:

How To Be Attractive And Build Up Your Self Confidence

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx