بهترین راه رسیدن به خواسته ها از زبان آنتونی رابینز

نظرات 7
11 دقیقه مطالعه

آنتونی رابینز

 چطور به خواسته های خود برسیم و بهترین راه رسیدن به خواسته هایمان کدامند؟

تاکنون از اطرفیان خود پرسیده اید که از زندگی چه می خواهند؟ مطمئنا اگر این سوال را برای آن ها مطرح کنید در پاسخ به شما می گویند «نمی دانم». برخی دیگر نیز پاسخ هایی کاملا مبهم و کلی بیان می کنند که چیز زیادی از آن ها نصیب شما نمی شود. دقت داشته باشید نکته ای که در این میان اهمیت پیدا می کند، این است که شما برای آن که به چیزی که می خواهید برسید، در ابتدا باید آن را به خوبی بشناسید.

در واقع هیچ کدام از ما به پول، ماشین و… نیاز نداریم. ما دقیقا به چیزی نیاز داریم و چیزی را می خواهیم که در دلمان برای رسیدن به آن باید تغییرات بزرگی را در زندگی ایجاد کنیم. به نوعی همه ما به دنبال خوشی بیشتر و یا رسیدن به موفقیت در زندگی هستیم.

آن چیزی که در زندگی می خواهیم به آن دست پیدا کنیم، تنها یک پاسخ به آن نیاز محسوب می شود. نیاز به ایجاد تغییر و دگرگونی در آنچه اکنون در زندگی و احساس مان می گذرد. ما به دنبال یک انقلاب احساسی هستیم. یک حالت ذهنی و یا جسمی که این توانایی را داشته باشد تا در یک لحظه تمام احساساتی که در گذشته داشته ایم را دستخوش تغییرات بسیار زیادی کند. با اطمینان می توان گفت که تمامی انسان ها خواستار چنین تغییری هستند تا به موفقیت در زندگی برسند؛ تغییری که خوشی و لذت بیشتری را برای آن ها به دنبال داشته باشد.

آنتونی رابینز

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که چرا به دنبال پول بیشتری هستید؟

مسلما دلیل این نیست که دسته های اسکناس را در جیب خود بگذارید. بلکه شما بر این عقیده اید که پول بیشتر می تواند آزادی بیشتر و همچنین جایگاه بهتری را در جامعه برای شما پدید آورد و حتی این مسئله که با داشتن آن می توانید به دیگران کمکی نیز داشته باشید. در واقع اغلب ما بر این عقیده ایم که پول بیشتر با لذت و خوشی بیشتری همراه است.

از همین رو از این مسئله این نکته برداشت می شود که تمام آن چیزهایی که باعث می شود تا رفتارهای ما تحت کنترل او باشد، نیاز به ایجاد تغییر است. در رابطه با این مسئله کمی بیشتر فکر کنید. راجع به تک تک چیزهایی که در زندگی آرزوی رسیدن به آن را دارید کمی بیندیشید. واقعا چه چیزی در ذهنتان وجود دارد که به داشتن آن تمایل دارید؟

مسلما همه می خواهیم که احساس بهتری در زندگی داشته باشیم و حسی تازه و خوشایند را در درونمان به وجود آوریم. از همین رو باید بدانید که برای به وجود آوردن این احساس باید این توانایی را داشته باشید که احساسات خود را تحت کنترل در آورید، بتوانید واکنش های خود را احاطه کنید و احساس لذت را به ارمغان آورید.

روش تغییر حالات جسمانی

 این مسئله را با اطمینان می توان گفت که هر آرزویی در دل به هوای رسیدن به خوشی و لذت بیشتر به وجود می آید که برای رسیدن به آن نیازمند تغییر هستید. برای این کار بهترین و سریع ترین روش، ایجاد تغییر در احساسات می باشد. اگر در نظر دارید تا به آرزوی مورد نظر و موفقیت در زندگی دست پیدا کنید، باید بتوانید رفتارهای خود را تحت کنترل در آورید.

گاهی برایتان پیش آمده که همه چیز در راستای رسیدن به اهداف و رسیدن به لذت واقعی به خوبی پیش می رود و تقریبا اوضاع تحت کنترل شما می باشد؛ اما به طور ناگهان کار احمقانه ای از شما سر می زند و با خودتان می گویید که «چه طور امکان دارد که چنین کاری را انجام دهم؟» همچنین این امکان وجود دارد که قضیه کاملا برعکس شود و زمانی که احساس می کردید، همه چیز از کنترل شما خارج شده است و درگیر مشکلات بسیار زیادی شده اید، به ناگهان همه چیز تغییر کند و در راستای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود قرار گیرید.

اما نکته اینجاست که آیا واقعا به تفاوت رفتار خودتان در چنین موقعیت هایی فکر کرده اید؟

دقت داشته باشید این که شما چه کارهایی انجام می دهید، دقیقا مبتنی بر حالات فکری و جسمی شما در همان لحظه می باشد. هیچ گاه نمی توانید توانایی و قابلیت های خودتان را نادیده بگیرید، حتی زمانی که بسیار دلسرد کننده و یاس آور صحبت می کنید.

تنها تعداد محدودی از افراد می توانند در موقعیت های بسیار حساس و دشوار واکنش های تحسین برانگیزی را از خود نشان دهند. در صورتی که از پس کوچک ترین مشکلات نیز بر نمی آیند. تفاوت این دو گروه در توانایی آنان نیست، بلکه در رفتاری است که هر کدام در موقعیت های خاص از خود بروز داده اند. تغییر رفتار برای حل هر مشکلی نتیجه مثبتی را به همراه دارد و موجب رسیدن شما به موفقیت در زندگی خواهد شد.

نحوه ی کنترل احساسات

بسیاری از مردم از این که در جمع به صحبت کردن بپردازند، احساس ناراحتی و اضطراب دارند. مسلما چنین احساسی بر رفتار آن ها تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت. در نتیجه باعث می شود تا در حین صحبت دچار لکنت شوند و یا چهره ای سرخ داشته باشند. در نتیجه تمامی این اتفاقات افراد از حضور در مجالس و همچنین مکان های عمومی جلوگیری می کنند.

اما نکته اینجاست که اگر این افراد بتوانند احساسات خود را دچار تغییر کنند، قادرند تا تمام توان خود را به کار گیرند. برای این که بتوانید این گونه احساسات را در ذهن افراد تغییر دهیم، باید به طور مرتب او را تشویق به صحبت در جمع های کوچک کنیم و به مرور این جمع ها را گسترش دهید. این مسئله باعث می شود تا آن ها هنگامی که در موقعیت های بزرگ قرار می گیرند، هم از لحاظ فکری و هم جسمی وضعیت بسیار مناسبی داشته باشند.

آنتونی رابینز

کمی در رابطه با احساساتی که در حین مشکلات با آن درگیر می شوید فکر کنید

اگر احساسی که با آن درگیر هستید ناامیدی را در شما به وجود آورده است،، مطمئنا نمی توانید روابط مناسبی را در حل آن به کار بگیرید. شما باید به این مسئله واقف باشید که همه انسان ها از قابلیت هایی یکسان بهره مند می باشند و اما همواره تفاوت هایی در شکل احساس و در نتیجه عملکرد و رفتارشان دارند. احساسات گوناگون موجب بروز رفتارهای مختلف خواهد شد.

مطمئنا برای شما پیش آمده در برهه ای از زمان نمی توانید شماره تلفن منزل و … را به یاد آورید. در واقع شما کاملا به آن آگاه هستید، ولی در وضعیت بهت زدگی قرار گرفته اید. در واقع مغز شما هیچ پاسخی را نمی تواند به این پرسش پیدا کند. پاسخ ها دقیقا در داخل مغز شما قرار دارد، اما مغزتان تحت فرمان و کنترل شما قرار ندارد در نتیجه باعث به وجود آمدن آن مشکل می شود.

دقت داشته باشید شما باید در برابر مشکلات نیز به همین صورت عمل کنید. این مسئله به این معنی است که در لحظاتی که مغز به فرمان شما عمل نمی کند، این امکان وجود دارد که شما واکنش هایی بسیار نسنجیده از خود بروز دهید و رفتاری غیر معقولانه داشته باشید. از همین رو این مسئله بسیار اهمیت پیدا می کند که چگونه یاد بگیریم که بتوانیم احساساتمان را تحت کنترل خود در آوریم، تا به دنبال آن رفتارهایی مناسب و درخور آن داشته باشید.

اما سوال اینجاست اگر نتوانیم احساسات خود را کنترل کنیم چه اتفاقی رخ می دهد؟

اگر افسار احساس خود را در دست نگیریم باید بهای نابودی آرزوهای خود را بپردازیم. زیرا هر چه در زندگی به دست می آید و یا از دست می رود، به دلیل شکل احساسی است که در شما وجود دارد. تاکنون این سوالات را از خود پرسیده اید که آیا تاکنون هر چیزی که در زندگی تان رخ داده به دلیل سرنوشت و شانس شما بوده و یا به دلیل احساسی که در آن لحظه داشته اید؟

این مسئله که آیا شما در موقعیت مالی مناسبی قرار دارید به اقتصاد کشورتان ربط دارد؟ ـیا تغییراتی که در رفتار خودتان ایجاد می کنید، می تواند در دیگران نیز تاثیری داشته باشد؟ در واقع نکته دقیقا همینجاست که شما با کنترل احساساتتان به راحتی می توانید کنترل تمامی شرایطی که در آن حضور دارید را در دست بگیرید.

دقت داشته باشید منظور این نیست که شرایط موجود اصلا اهمیت ندارد، اما این احساسات شما هستند که پایان هر کاری را رقم می زنند، زیرا احساسی که شما در آن لحظه دارید فکر و جسمتان را شکل می دهد و می تواند رفتار و فکر و همچنین عملکردتان را تحت تاثیر قرار دهد تا به موفقیت در زندگی برسید.

این مسئله اصلا اهمیتی ندارد که چه اتفاقاتی در زندگی شما رخ می دهد، شما این توانایی را دارید که از قابلیت ها و توانایی های خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید تا به موفقیت در زندگی برسید. از همین رو می توانید وجود هر مشکلی را کنترل کرده و از آن چیزهایی که در زندگی تان می گذرد، احساس شادی و لذت داشته باشید.

ادامه دارد …

4/5 - (20 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx