چگونه عاداتی که موجب شکست مان می شود را تغییر دهیم

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه زمان مطالعه

چگونه عاداتی که موجب شکست مان می شود را تغییر دهیم

چطور از شکست پلی به سوی موفقیت بسازیم

همان طور که می دانید انتخاب های شما، مسیر رسیدن به موفقیت در زندگی و شکست را فراهم می آورند؛ اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد و باید به آن آگاهی پیدا کنید این است که شما نمی توانید پس از انتخاب مسیری درست در خانه بنشینید، تا همه چیز به خودی خود انجام شود. بلکه این شما هستید که باید زمام امور را در دست بگیرید و وارد عمل شوید. از همین رو پس از انتخاب، نوبت عمل یا همان رفتاری که براساس انتخاب داشته اید فرا می رسد.

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که افراد در بخش رفتار دارند و معمولا ۹۵ درصد رفتارها به آن صورت انجام می شود این است که رفتارهای انجام شده به صورت ناخودآگاه اعمال می شود. شما همواره انتخاب هایی می کنید که حتی متوجهشان هم نمی شوید. در واقع شما به گونه ای رفتار می کنید که درست مانند کسی است که در خواب راه می رود. این گونه رفتارهای روزمره خود را بروز می دهید و طبیعی است، زیرا همه آن ها رفتارهایی هستند که هر روز از خودتان بروز داده اید.

اگر کمی دقت داشته باشید متوجه می شوید که بسیاری از رفتارهای روزمره شما رفتارهایی هستند که همیشه آن ها را انجام داده اید. به همین دلیل توجه و فکر کردن در رابطه با آن ها بسیار بی معنی قلمداد می شود. این کارها به قدری بدیهی هستند که هرگز به تغییر دادنشان فکر هم نمی کنید.

بسیاری از افراد قرارگیری در برابر ناملایمات و سختی های زندگی را امری عادی می دانند، اما نکته ای که در این مسئله وجود دارد این است که آن ها نمی دانند که به راحتی می توانند با تغییر عادت های خود از شر این مسئله خلاص شوند و به موفقیت در زندگی برسند. برای این که بتوانید از این رفتارهای ناخودآگاه پرهیز کنید، بهترین راه این است که آن ها را بنویسید.

شما باید بودجه ای  را برای خود نظر بگیرید و هزینه های خود را با توجه به آن تنظیم نمایید. هر هزار تومنی که خرج می کنید را یادداشت کنید و هر زمانی متوجه شدید که میزان خرج شما از میزان بودجه تان رد شده است، باید بتوانید از بروز آن جلوگیری نمایید. از همین رو گفته می شود که رفتارهای شما دومین کدی است که باید در سیستم عامل شما دچار تغییر شود.

تکرار چه رفتارهایی تبدیل به عادت می شود؟

تکرار چه رفتارهایی تبدیل به عادت می شود؟

برخی از حقایق به شما کمک می کند تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید. زیرا اگر بتوانید رفتارهایی که برای موفقیت نیاز دارید را تشخیص دهید و آن ها را به یک عادت تبدیل کنید، بدون این که مجبور باشید حتی لحظه ای به آن ها فکر کنید، به صورت خودکار در چرخه موفقیت قرار خواهید گرفت.

این گونه عنوان می شود که شما در شرایطی قرار گرفته اید که می تواند شما را در موقعیتی قرار دهد که از مسیر موفقیت در زندگی دور شوید. از همین رو نیاز است عادت های جدیدی را در زندگی بسازید و از آن ها پیروی کنید. از همین رو سومین کدی که باید در سیستم عامل خود تغییر دهید به عادات شما مرتبط می باشد.

شما به خوبی می دانید که عادات همان رفتارهای تکرار شونده هستند که می توانند بر روی مغز تغییرات ویژه ای ایجاد کنند. این مسئله همانند یک حکاکی بر روی مغز می باشد. شما با فکر کردن به این عادات انرژی مضاعفی دریافت می کنید و بدون این که زمانی زیادی را صرف انجام آن ها کنید، با عشق آن ها را انجام می دهید. دقت داشته باشید عادت های مختلف در زندگی یک شبه به وجود نمی آید، بلکه باید جوانه بزنند، سپس به شاخه و برگ تبدیل شوند.

عادات مانند تار عنکبوت می مانند که به مرور به طناب تغییر شکل می دهند

این مسئله را به خاطر داشته باشید که نه ترک یک عادت بد و نه ایجاد یک عادت خوب هیچ گاه کار آسانی به حساب نمی آید. متخصصان بر این عقیده اند که برای تغییر یک عادت بد و ایجاد یک عادت خوب نیاز است که سیصد بار رفتار جدید خود را تکرار کنید. مطمئنا این تعداد، بسیار زیاد است. اما در انتها می توانید اطمینان داشته باشید که در ذهن شما به طور کامل نقش بسته است. از همین رو این مسئله به وجود می آید که در هنگام تغییر یک عادت، خواستن توانستن نیست؛ بلکه باید خواسته شما سیصد بار تکرار شود تا به یک عادت و توانستن تبدیل گردد.

اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که رژیم های غذایی بسیار زیادی در دنیا وجود دارد که افرادی که از اضافه وزن رنج می برند، می توانند از آن استفاده کنند. اما مسئله مهمی که در این قسمت وجود دارد این است که این رژیم های غذایی بر پایه خواستن بنا شده اند و خواستن هیچ گاه نمی تواند توان ایجاد تغییر را در شما به وجود آورد. مطمئنا بسیاری از شما این واقعیت را دیده اید و حتی آن را تجربه کرده اید. شاید شما با رژیم و ورزش به وزن ایده آل خود دست پیدا کنید، اما این شادی در صورتی که با انجام این ورزش ها تداوم نداشته باشد، بسیار زودگذر خواهد بود.

دلیل تغییر شما چیست؟

برای این که بتوانید تغییراتی پایدار و بسیار کارساز برای رسیدن به موفقیت در زندگی خود ایجاد کنید، باید بتوانید «قدرت چرا» را در خود تقویت نمایید. در واقع برای رسیدن به هدف باید رفتار خود را تغییر دهید و برای آن که بتوانید رفتار خود را تغییر دهید، باید برای کار خود دلیل محکمی داشته باشید. برای هر تغییری در خودتان نیازمند داشتن یک چرای قدرتمند و پاسخی قدرتمند به این چرا هستید. اگر نیاز به تغییر در شما از بین بردن یک بیماری در وجودتان باشد، بی تردید تمام کارهایی را که برای این تغییر لازم است انجام خواهید داد.

از همین رو تنها چیزی که باعث می شود شما دست به انجام کارهایی بزنید که حتی در تصورتان هم نمی گنجد، این است که برای انجام آن یک چرای قدرتمند دارید. چرایی که به شما نشان می دهد تا چه اندازه این رفتار برای شما مهم، ضروری و حیاتی است. دقت داشته باشید به طور معمولا شما هر کاری انجام می دهید تا خطر را از خود و خانواده تان دور کنید. زیرا ضرورت انجام آن را به خوبی درک می کنید و این دقیقا همان کاری است که برای رسیدن به موفقیت در زندگی باید انجام دهید.

شما باید به طور مداوم به خود و شرایطی که در آن قرار دارید خوب فکر کنید و ضروری ترین، شعله ورترین و عمیق ترین دلیل را برای رسیدن به موفقیت در زندگی و کارتان، همچنین برای کسب درآمد بیشتر و… پیدا کنید. دلیلی که باعث شود شما از تمام رقبای خود قوی تر شوید. این ضرورت به شما انرژی می دهد، تا کارها را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهید. از همین رو یک دلیل کاملا شخصی و محکم پیدا کنید، آنگاه متوجه می شوید که هیچ کسی نمی تواند مانعی برای شما در رسیدن به موفقیت در زندگی باشد.

موفقیت در زندگی

اما سوال اینجاست که چه عاداتی به شما کمک می کند تا به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید؟

برای این که بتوانید راه خود را به سمت موفقیت باز کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تشخیص دهید کدام عادت شما را از رسیدن به موفقیت در زندگی باز می دارد. کدام عادت های شما بد هستند که باعث دور شدن شما از مسیر موفقیت می شود. پس از آن باید تشخیص دهید که به کدام عادت های خوب نیاز دارید تا به شما کمک کنند به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید. زیرا زمانی که آن ها را تشخیص دهید، در خود به وجود آورید و از آن ها استفاده کنید، دیگر موفقیت شما حتمی خواهد بود؛ زیرا دیگر ذهن شما به صورت ناخودآگاه رفتارهایی تحت کنترل انجام می دهد.

اهمیت تداوم و مداومت

چهارمین کدی که باید در سیستم عامل خود تغییر دهید، عامل زمان نام دارد. در واقع برای این که این توانایی را داشته باشید که انتخاب های درست خود را با توجه به رفتارهای تان پیش ببرید، نیاز است این رفتارها را در مدت زمانی طولانی به صورت مداوم تکرار کنید تا به موفقیت در زندگی برسید.

شما باید بدانید که «کلید موفقیت های بزرگ، شکست های بزرگ است»

با اطمینان می توان گفت که این جمله یکی از انگیزه بخش ترین جملات در تمام عالم محسوب می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اجازه دهید این جمله در ذهنتان نقش ببندد. در واقع اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که امروزه اکثر مردم همواره در یک نوسان بسیار کوچک قرار دارند، به گونه ای که فقط درون دایره امن خود تاب می خورند و در حال حرکت هستند. آن ها شکست هایی بسیار کوچک و موفقیت های بسیار اندک را تجربه می کنند. اما دقت داشته باشید تنها کسانی می توانند از این موفقیت های بزرگ تجربه کسب کنند که بتوانند خود را از دایره امن خارج نمایند و به سمت موفقیت پرتاب کنند؛ اما باید بدانید این مسئله زمانی تحقق پیدا می کند که در نوسانات زندگی شکست را نیز تجربه کنید.

از همین رو همواره شکست های خود را دوست داشته باشید، زیرا آن ها نیروهایی هستند که شما را به سمت موفقیت در زندگی هل خواهند داد. در هر کار و هر زمینه ای این مسئله صحت دارد. هر قدر بیشتر پاسخ نه بشنوید بیشتر به پاسخ های مثبت نزدیک خواهید شد. در میان رقبای خود هر قدر بیشتر رانده شوید، احتمال پذیرفته شدن شما بیشتر است.

همچنین باید بدانید که در این قانون هیچ استثنایی وجود ندارد و همیشه نتایج مثبتی به همراه دارد. مگر این که با دیدن شکست جا بزنید و همه چیز را رها کنید. از همین رو بسیاری از افراد بر این عقیده اند که تنها چیزی که می تواند آن ها را از موفقیت در زندگی باز دارد ترس است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx