7 اشتباهی که افراد موفق هرگز دوباره مرتکب نمی‌شوند.

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه مطالعه

در اینجا 7 مورد از اشتباهاتی که افراد موفق قبلا مرتکب شده‌اند، از آن‌ها درس گرفته‌اند ومجدداً تکرارشان نکرده‌اند، آورده شده است.

وقتی اشتباهی را مرتکب می‌شوید، دانش و تجربیاتی را به دست خواهید آورد، موفقیت اغلب ناشی از همان دانش‌ها و تجربیات است. ما انسان هستیم و همگی اشتباه می‌کنیم، وقتی به نظر می‌رسد که هیچ چیزی به درستی عمل نمی‌کند؛ می‌توانید تصمیم بگیرید که تسلیم شوید یا یاد بگیرید و ادامه دهید.

افراد موفق اجازه نمی‌دهند که اشتباهات؛ آن‌ها را از انجام اقدامات لازم برای رسیدن به اهداف بزرگ زندگی خود باز دارد. آن‌ها اشتباهات را به عنوان درس‌های ارزشمند زندگی و تجربیاتی می‌دانند که آن چیزی که هستند را شکل می‌دهد. آن‌ها همچنین یاد می‌گیرند که چه کاری را دوباره انجام ندهند.

افراد موفق اجازه ایجاد روابط سمی را در زندگی خود نمی‌دهند.

1- افراد موفق اجازه ایجاد روابط سمی را در زندگی خود نمی‌دهند.

 

روابط موجود در زندگی شما نشانگر موفقیت شماست. همانطور که جیم روون گفته است:

شما میانگین ​​5 نفری هستید که بیشترین وقت خود را با آن‌ها سپری می‌کنید.

روابط منفی؛ شما را تا سطح آن افراد پایین می‌کشاند. موارد مثبت شما را بیشتر از آنچه احساس می‌کنید که می‌توانید پیش بروید، رو به جلو سوق و هُل می‌دهند. اگر می‌خواهید این یکی از موفق‌ترین مراحل زندگی شما باشد، روابطی  که در زندگی تان وجود دارند را ارزیابی کنید.

در مورد اینکه چه کسی باید از زندگی شما بیرون برود صادق باشید. اجازه ندهید که روابط سمی مانع هرگونه پیشرفت در جهت دستیابی به اهداف موفقیت شما شود.

 

2- افراد موفق سال‌ها کاری را انجام نمی‌دهند که آرزوی آن‌ها را برآورده نمی‌کند.

 

بیشتر ما حداقل 40 ساعت در هر هفته را به انجام نوعی کار اختصاص می‌دهیم. این کار می‌تواند کاری سنتی یا تجارتی باشد، اما اگر کاری که در این 40 ساعت انجام می‌دهید آرزوی شما را برآورده نمی‌کند، این امر بر سایر زمینه‌های زندگی شما نیز تأثیر خواهد گذاشت.

قبل از آنکه بدانید، سال‌های عمر خود را صرف چیزی می‌کنید که عزم و جزم شما را برای داشتن زندگی بهتر از بین می‌برد. با وجود شرایط اقتصادی کنونی؛ پیدا کردن شغلی که آرزوی شما را برآورده کند و پول خوبی هم بپردازد کار آسانی نیست، اما چیزی که ارزشش را داشته باشد هرگز آسان به دست نمی‌آید.

زمان خود را صرف پیدا کردن یا ایجاد شغلی کنید که از نوع زندگی که می‌خواهید داشته باشید پشتیبانی می‌کند و به شما آزادی می‌دهد.

 

3- افراد موفق اجازه نمی‌دهند که تردید و ترس بر روی انتخاب‌های آن‌ها تاثیر بگذارد.

 

تردید و ترس بخشی عادی از زندگی هر کسی است. اما واکنش شما به این احساسات در سفر موفقیت شما تأثیر خواهد گذاشت. افراد موفق از یک جایگاه ارزش و قدرت تصمیم‌گیری می‌کنند.

افراد موفق می‌دانند که مهمترین ارزش‌ها برای آن‌ها چیست و تصمیمی می‌گیرند که مطابق با آن ارزش‌ها باشد. وقتی آن‌ها در حال تصمیم‌گیری می‌باشند؛ تردید و ترس جزعی از عوامل تصمیم‌گیری آن‌ها نمی‌باشند.

افراد موفق رویاهای دیگران را دنبال نمی‌کنند.

4- افراد موفق رویاهای دیگران را دنبال نمی‌کنند.

 

خواستن چیزی که به نظر می‌آید و احساس می‌شود که همانند موفقیت است امری طبیعی است. شما می‌بینید شخصی کاری را انجام می‌دهد و شما هم آن کار را برای زندگی خود می‌خواهید.

اما رویاها، اهداف و آزادی باید شخصی و منحصر به خودتان باشند. شما باید بفهمید که رویاهای شما چیست و چرا آن‌ها برای شما مهم هستند. افراد موفق وقت و انرژی زیادی را روی اشیای پر زرق و برق هدر نمی‌دهند.

اجازه ندهید تا چیزهایی که برای افراد دیگر جذاب هستند مانع کشف رویاها و خواسته‌های شما شوند.

 

5- افراد موفق قدرت آمادگی جسمی را دست کم نمی‌گیرند.

 

چیزی که می‌خورید و اینکه چقدر فعال هستید؛ بر روی میزان انرژی که دارید تاثیر می‌گذارد و این موضوع بر روی چگونگی مقابله با اهدافتان نیز تأثیر خواهد گذاشت.

آمادگی جسمی شما با سفر موفقیت شما مرتبط است. افراد موفق تناسب اندام و سلامتی خود را در اولویت قرار می‌دهند زیرا، می‌دانند که این یکی از کلیدهای زندگی طولانی و شاد است.

 

6- افراد موفق کارهایی را که می‌دانند مایل به انجامشان نیستند را انجام نمی‌دهند.

 

بسیاری از کارهایی  وجود دارند که شما می‌توانستید آن‌ها را انجام دهید. و حتی کارهایی که به نظر می‌رسد مهم هستند، اما اگر با خودتان صادق بودید، آنچنان هم مهم نبودند. افراد موفق آن کارها را از زندگی خود بیرون کرده و تبدیل به نکته‌ای برای آزادی خود می‌کنند.

افراد موفق هر لحظه از زندگی خود را صرف چیزهایی می‌کنند که آن‌ها را به سمت زندگی که می‌خواهند داشته باشند هدایت و حمایت می‌کند. زمان، با ارزش و زندگی کوتاه است، آن‌ها را به خاطر انجام کارهایی که نمی‌خواهید یا  ضروری نیستند، هدر ندهید.

 

افراد موفق؛ از روی فرد موفق دیگری کپی برداری نمی‌کنند.

7- افراد موفق؛ از روی فرد موفق دیگری کپی برداری نمی‌کنند.

 

تقلید یا کپی کردن موفقیت، امری طبیعی است. کسانی که موفق هستند، ارزش مدل سازی موفقیت را می‌دانند، اما درک می‌کنند که کپی کردن نتیجه مشابهی نخواهد داشت.

فقط به این دلیل که چیزی برای شخص دیگری کار کرده  و نتیجه داشته  است به این معنا نیست که برای شما هم همان نتیجه را خواهد داشت و عملی خواهد شد. اهداف، رویاها و آرزوهای شما باید شخصی و منحصر به خودتان باشند.

از اشتباهات خود درس بگیرید. همه ما اشتباه می‎کنیم و تا آخر عمر خود باز هم اشتباهاتی مرتکب خواهیم شد. بنابراین آ‌ن‌ها را به عنوان درس زندگی ببینید.

نکته اصلی اینجاست که در جایی که قبلا گیر افتاده بودید دوباره گیر نکنید. سقوط کنید و به عقب برگردید تا سخت‌تر و هوشمندانه‌تر روی اهداف خود کار کنید.

این زندگی شماست و یک بار زندگی خواهید کرد. از آن درست استفاده کرده و به هدرش ندهید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx