5 راه برای غلبه بر موانع موفقیت

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه مطالعه

5 راه برای غلبه بر موانع موفقیت

اگر موانع موفقیت نبود، رسیدن به موفقیت آسان بود. هدفی را در نظر می گرفتید، دنبال آن می رفتید و آن را به دست می آوردید.

مشکل اینجاست که در واقعیت، معمولاً دیوارهایی در مقابل شما وجود دارد که شما را از رسیدن به آنچه می خواهید باز می دارد. و برای رسیدن به آن، باید راهی برای عبور از این دیوارها، اطراف، زیر و یا از میان این دیوارها پیدا کنید.

خوشبختانه اکثر این دیوارها قابل عبور هستند. همیشه آسان نیست، اما تقریبا همیشه ممکن است. من می خواهم ۵ استراتژی مهم را که می دانم بیان کنم و از تجربه ام به عنوان یک مربی برای غلبه بر موانع موفقیت استفاده می کنم.

5 راه برای غلبه بر موانع موفقیت

  1. مشخص کنید که موفقیت برای شما چه معنایی دارد

همه خواهان موفقیت هستند. اما موفقیت برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد. موفقیت برای برخی به معنای کسب درآمد زیاد است، برای برخی دیگر به معنای داشتن روابط عالی با افراد بزرگ و برای برخی دیگر به معنای لذت بردن از زندگی آزاد است.

اگر معنای موفقیت را برای شما مشخص نکرده‌ اید، نسخه ‌ای مبهم و نامشخص از موفقیت را تعقیب خواهید کرد که مانع بزرگی برای دستیابی به آن است. مثل تعقیب یک روح است. شما هرگز موفق به گرفتن آن نخواهید شد.

به همین دلیل است که قبل از هر چیز، شما می خواهید به طور جدی فکر کنید که موفقیت برای شما چه معنایی دارد. تصمیم بگیرید که تعریف شخصی شما از موفقیت چیست. تنها زمانی که این تصمیم را گرفتید، می توانید به دنبال نسخه شخصی خود از موفقیت پ باشید.

  1. از منظر احساسی فاصله بگیرید

وقتی چیزی ما را از رسیدن به آنچه می خواهیم باز می دارد، معمولاً ناامید، هراسان یا غمگین می شویم. و در زیر پرده این احساسات منفی قوی، سعی می کنیم تصمیم بگیریم که چگونه بر موانع پیش روی خود غلبه کنیم.

مشکل این است که تقریبا بدون استثنا، این احساسات منفی ما را از ارزیابی منطقی موقعیت، دیدن بهترین راه حل ها و تصمیم گیری عاقلانه باز می دارد. بنابراین بعید است که بتوانیم از موانع عبور کنیم.

به همین دلیل، بسیار مهم است که قبل از تلاش برای یافتن راه حلی برای مشکل خود، از نظر احساسی جدا شوید. گاهی اوقات این می تواند به آسانی چند نفس عمیق باشد، گاهی اوقات ممکن است نیاز به زمان کمی داشته باشد تا این احساسات منفی فروکش کنند، و گاهی اوقات ممکن است شامل آرام کردن خود با صحبت های مثبت با خود باشد. گزینه ها همیشه وجود دارند.

5 راه برای غلبه بر موانع موفقیت

  1. مثل یک فرد غریبه مانع نگاه کنید

این یک راه عالی برای دیدن مشکل خود و یافتن راه حل های خوب برای حل آن است. تصور کنید که هدفی که می ‌خواهید به آن برسید، برای شما نیست و برای شخص دیگری است. و مانعی که مانع از رسیدن به آن می شود نیز از آن آنهاست.

شما فقط یک فرد خارجی هستید که به موضوع شخص دیگری نگاه می کند. و به عنوان یک فرد خارجی، شما تمایل زیادی به حل مشکل دارید، بنابراین مسئله این شخص را تجزیه و تحلیل می کنید و سعی می کنید ببینید که از دیدگاه شما چه راه حل های خوبی برای آن خواهد بود.

این استراتژی را در برخورد با موانعی که با آن روبرو هستید امتحان کنید. مانند این است که وضعیت خود را با چشمان جدید ببینید و اغلب از وضوحی که با این چشمان جدید خواهید دید شگفت زده خواهید شد.

  1. به خود آگاهی بدهید

افرادی که در غلبه بر موانع موفقیت بهترین هستند، به خوبی آگاه هستند. آنها درک خوبی از موقعیت و مانع دارند، بنابراین برای آنها آسان است که راه های مناسب برای غلبه بر آن را ببینند.

به عنوان مثال، اگر یک بازاریاب در تبلیغ یک محصول با مشکل مواجه شود، مشروط بر اینکه دانش بازاریابی عملی زیادی داشته باشد، به سرعت متوجه می شود که چرا تبلیغ محصول خوب پیش نمی رود و برای رفع این مشکل چه کاری می تواند انجام دهد.

از سوی دیگر یک بازاریاب که دانش کمی در این زمینه دارد، هیچ سرنخی از اینکه چرا همه چیز آنطور که می خواهد پیش نمی رود یا چه کاری باید در این زمینه انجام دهد، نخواهد داشت.

سعی کنید مثل نفر دوم نباشید و اولین نفر باشید؛ می پرسید چگونه؟ با یادگیری مداوم، به ویژه در زمینه هایی که می خواهید به عملکرد برسید و خود را به خوبی آگاه کنید. دانش واقعاً قدرت است، تا زمانی که دانش عملی باشد.

5 راه برای غلبه بر موانع موفقیت

  1. به تلاش خود ادامه دهید

پشتکار ویژگی عجیب و غریب نیست، اما نگرش بسیار ارزشمندی است. من متوجه می شوم که بسیاری از مردم بر موانع غلبه نمی کنند زیرا آنها فقط یک یا دو راه را برای غلبه بر آن امتحان می کنند و اگر اینها کارساز نبود، تسلیم می شوند.

متأسفانه، به خصوص هنگام مواجهه با مشکلات جدید، کاملاً ممکن است اولین راه حلی که امتحان می کنید خیلی خوب کار نکند. برای غلبه بر مانع، باید چندین راه حل را امتحان کنید و بر اساس نتایجی که به دست می آورید، از یک راه حل به راه حل دیگر بروید.

شما در نهایت راه حل ایده آل را پیدا خواهید کرد و همچنین از تلاش برای رسیدن به آن چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. اما شما باید پشتکار داشته باشید. به جای تسلیم شدن باید به تلاش ادامه دهید.

اگر راه حلی برای مشکل شما کارآمد نبود، دوباره به مشکل نگاه کنید، سعی کنید بفهمید که چرا آن راه حل جواب نداد و راه حل دیگری پیدا کنید. پشتکار کلید موفقیت است.

لازم به ذکر است که هر مانعی که در مقابل شما برای رسیدن به موفقیت قرار می گیرد، تقریبا با اطمینان زیادی می توانید بر آن ها غلبه کنید. ترفند کارآمد این است که چند استراتژی هوشمندانه و موثر را به کار بگیرید و با وضوح، تفکیک، یادگیری و پایداری، می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی راه بسیار طولانی را طی کنید.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/articles/productivity/5-ways-to-overcome-success-barriers.html

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx