5 دلیل موفق نبودن شما

یک نظر اضافه کنید
5 دقیقه مطالعه

در این مقاله قصد داریم در مورد  5 دلیل موفق نبودن شما بررسی انجام دهیم . حتی موفق ترین افراد جهان نیز در بعضی از مواقع در جهت رسیدن به موفقیت ناکام بوده اند، ناکامی در شکست می‌تواند برای مدتی به طول انجامد، بیشتر از آنچه تصور می‌کنید. احتمالاً شما هم آن را حس کرده اید.

اما چه چیزی باعث شکست شما و آن‌ها شده است یا می‌شود؟ در اینجا 5 دلیل مبنی بر اینکه چرا به موفقیت دست پیدا نمی‌کنید آورده شده است:

5 دلیل موفق نبودن شما

1- شما نمی‌دانید موفقیت چگونه به نظر می‌رسد.

شایع ترین دلیل عدم موفقیت در ما این است که ما هنوز نمی‌دانیم موفقیت چگونه به نظر می‌رسد. شاید شما نحوه موفقیت سایر افراد را دنبال کرده باشید یا یک یا چند فیلم درباره آن دیده باشید و این همان جایی است که ایده شما برای موفقیت ناشی می‌شود.

وقتی موفقیت افراد دیگر را دنبال می‌کنیم، ناگزیر به شکست خواهیم شد. ما نمی‌توانیم با دیدگاه‌های افراد دیگر موفق شویم زیرا انگار ما زندگی شخص دیگری را زندگی می‌کنیم و این مسئله هرگز برای ما خوشبختی به ارمغان نمی‌آورد. درعوض، برای رسیدن به موفقیت، باید ببینید که آن از نظر شما چگونه است؟ موفقیت را بر مبنای دیدگاه خود تعریف و دنبال کنید.

 

2- شما نمی‌دانید که به چه چیزی علاقه دارید.

شما از یک ایده خوب به یک ایده‌ی دیگری جهش می‌کنید و مدوام آنچه را که در آن لحظه خوب به نظر می‌رسد را دنبال می‌کنید. اوپرا وینفری یکبار گفت:

شور و شوق انرژی است، قدرتی که از تمرکز بر روی چیزی که شما را هیجان زده می‌کند را احساس کنید.

او فهمید که مردم حداقل برای مدت طولانی به دنبال آنچه که علاقه مند نیستند، نخواهند رفت. زندگی خود را بررسی کنید. آنچه را که باعث خوشحالی شما می‌شود را پیدا کنید، چه چیزی علاقه شما را جلب می‌کند و به چه چیزهایی اشتیاق دارید. وقتی این کار را کردید، موفقیت شروع به پیدایش می‌کند.

شما نمی‌خواهید مهارت خود را به کار گرفته یا آن را استفاده کنید.

3- شما نمی‌خواهید مهارت خود را به کار گرفته یا آن را استفاده کنید.

شما در مورد مالکوم گِلَد وِل و قانون 10،000 ساعت او شنیده اید. او مطالعه و بررسی کرد و دریافت که موفق‌ترین افراد کسانی هستند که از مهارت‌های خود استفاده کرده و سخت کار می‌کنند. آن‌ها غرق حرفه خود و مطالعه شدند و هرچه بیشتر و بیشتر کار کرده‌اند.

نمی‌توانید این انتظار را داشته باشید که چون موفقیت را می‌خواهید، آن به سراغ شما بیاید. شما باید سخت کار کنید. فقط در این صورت است که موفقیت واقعی را خواهید یافت.

 

4- شما اطراف خود را با افراد مناسبی احاطه نمی‌کنید.

جیم ران یک نقل قول معروف دارد:

 شما میانگین 5 نفری هستید که بیشترین وقت خود را با آن‌ها سپری می‌کنید.

ما باید اطراف خود را با افرادی احاطه کنیم که در رابطه با توسعه و پیشرفت خود و موفق شدن  شور و اشتیاق دارند. وقتی شما با افرادی که ذهنیت و طرزفکر موفقی دارند گرد هم می‌آیید، اتفاقات عالی شروع به رخ دادن می‌کنند.

شما شروع به ایجاد روابط جدید با افرادی می‌کنید که ‌شما را به سمت قدم و مرحله بعدی هدایت می‌کنند. از آنجا، آن‌ها می‌توانند شما را با افراد موفق دیگر آشنا کنند. سپس شما به عنوان سیستم پشتیبانی خود شروع به ساختن شبکه ای از افراد موفق می‌کنید.

 

5- شما طرز فکر مثبت ندارید.

همه چیز پرفراز و نشیب به نظر می‌رسد. شما نمی‌بینید که چگونه کسی می‌تواند یک موفقیت باشد. اگر می‌خواهید شانس رسیدن به موفقیت در شما بهبود یابد، این طرز فکر منفی باید به یک ذهنیت مثبت تغییر کند.

اگر در منفی گرایی و منفی بافی باقی بمانید، نمی‌توانید به موفقیت دست یابید. شما هیچ چیز مثبتی را در دنیا نمی‌بینید و این مورد شما را عقب نگه می‌دارد. از وقتی که شروع به تغییر ذهنیت و طرز فکر خود از منفی گرایی به مثبت گرایی و فراوانی کنید؛ شما شروع به دیدن یک دنیای کاملاً جدید خواهید کرد.

اگر در تلاش برای دستیابی به موفقیت هستید، به پنج دلیل فوق نگاه کنید، شروع کنید و بر روی مناطقی که در آن‌ها ضعیف‌تر هستید کار کنید.

www.success.com

 

4/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx