تفاوت­ افراد موفق و افراد معمولی

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

تفاوت­های افراد موفق و افراد معمولی

تفاوت­های واضح و روشنی بین عادت­های روزانۀ افراد موفق و افراد معمولی وجود دارد. افراد موفق، عادت­های روزانۀ موفقیتی دارند که به آنها کمک می­کند به سمت اهدافشان پیش بروند در حالیکه افراد معمولی، عادت­های روزانۀ متوسط و معمولی نیز دارند که آنها را در یک زندگی متوسط محدود می­کند.

تفاوت¬های افراد موفق و افراد معمولی

در ادامه عادت­های روزانۀ این دو گروه از افراد را نشان خواهم داد. از این اطلاعات استفاده کنید تا دریابید که در کدام یک از این دو گروه قرار دارید و هر جا که لازم است، خود را اصلاح کنید که در این صورت زندگی متفاوت­تری را تجربه خواهید کرد.

افراد معمولی افراد موفق
تنبلی و عدم فعالیت کار کردن و فعال بودن
گفتار محور هستند (فقط دربارۀ کارها حرف می­زنند) عمل محور هستند (ایده­ها را عملی کرده و اجرا می­کنند)
اخبار منفی می­خوانند اخبار مربوط به موفقیت را می­خوانند
روزنامه­های منفی می­خوانند مجلات موفقیت می­خوانند
کتاب نمی­خوانند کتاب­های موفقیت را می­خوانند
موسیقی گوش می­دهند به ویدیوهای انگیزشی/ پیشرفت شخصی گوش می­دهند
بازی­های کامپیوتری می­کنند عمل می­کنند
با مردم بحث می­کنند در مورد نظرات مختلف بحث و گفت­وگو می­کنند
بیش از حد تلویزیون تماشا می­کنند کار می­کنند
خیلی می­خوابند به خوبی استراحت می­کنند
دیر بیدار می­شوند زود بیدار می­شوند
کم حرف می­زنند کار می­کنند
زمانشان را هدر می­دهند کار می­کنند
عاشق تفریحات و سرگرمی­ها هستند عاشق کار کردن و خودآموزی هستند
کارها را پشت گوش می­اندازند و امروز و فردا می­کنند کار می­کنند
برنامه ندارند برنامۀ دقیق و شفافی برای هر روزشان دارند
تمرکز ندارند تمرکزشان بر موفقیت هست

 

از جدول بالا متوجه می­شویم که افراد موفق، انسان­های کاری و فعالی هستند و افراد معمولی، تنبل هستند. عدم تمرکز و توجه به موفقیت همان چیزی است که آدمی را به زندگی گوسفندی می­کشاند.

تفاوتهای افراد موفق و افراد معمولی

 

آخر هفته­ ها، به طور کامل برای روزهایتان برنامۀ زمانی بچینید و نسبت به هر روزتان با اراده و متعهدانه عمل کنید. هر روز باید زمان و توجه­تان را به کارها/ فعالیت­هایی معطوف کنید که بیشترین و مهم­ترین تأثیر را بر زندگی­تان دارند و به شما کمک می­کنند تا به اهدافتان برسید. موارد غیر ضروری را از زندگی­تان حذف کنید و همانند اکثریت مردم، مهم­ترین زمان و بیشتر اوقات خود را صرف مسائل کوچک و بی اهمیت نکنید؛ که اگر این کار را کنید بعداً متعجب خواهید شد که روزتان چگونه و چه سریع و بیهوده تمام شده است.

بسیاری از مردم جوری رفتار می­کنند که انگار هزاران سال زندگی خواهند کرد غافل از اینکه زمان محدود است. پس بلند شده و دست به کار شوید و چیزهایی که می­خواهید به آنها برسید را به انجام برسانید. زمان برای هیچکس صبر نمی­کند؛ هر جا لازم است اصلاحاتی انجام دهید و مسیر موفقیت را در عادت­های روزانه­تان دنبال کنید.

Differences Between Mediocre People & Successful People | AwakenTheGreatnessWithin

زندگی­تان را روی موفقیت تنظیم کنید

شما باید تمام فعالیت ­هایتان را جوری تنظیم کنید که در مسیر رسیدن به اهدافتان قرار گیرند. فهرستی از ده تا از مهم­ترین اهدافتان در زندگی را تهیه کنید و از زمانتان استفاده کنید و بر رسیدن به آنها تمرکز کنید. کارها و فعالیت­ هایی که به اهدافتان مرتبط نیستند و باعث هدر رفتن زمانتان می­شوند را حذف کنید. شما باید بر موفقیت متمرکز شوید. توجه و تمرکز قهرمان­ها کاملاً بر آن چیزی است که می­خواهند به دست آورند؛ آنها از شر افراد و چیزهایی که آنها را عقب کشیده و باعث پسرفت­ شان می­شود، خلاص می­شوند. زمان منتظر هیچکس نمی­ماند. همین امروز آن را تغییر بده. از خودتان بیشتر کار بکشید یا به عبارتی، خودتان را به چالش بکشید. برای وارد شدن به یک مرحلۀ کاملاً جدید در زندگی­تان، تبدیل به همان کسی شوید که باید؛ و دیگر معمولی زندگی نکنید. زمان به کمک شما می­آید و شما را به سمت جلو هل می­دهد. برای بهترین و بزرگ­ترین چیزها بلند شوید و سخت کار کنید و زحمت بکشید و از موقعیت­های پیش رویتان نهایت استفاده را ببرید.

تفاوتهای افراد موفق و افراد معمولی

اگر الان آن را به مرحلۀ جدیدی نرسانید، پس زمان درست کی هست؟ منتظر چه هستید؟ کی می­خواهید رؤیاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید و آنها را زندگی کنید؟ می­خواهید مثل بقیه باشید و روزهایتان را با مسائل پوچ و بیهوده هدر دهید؟ به این جماعت نگاه کنید. آنها روزانه چه کاری انجام می­دهند؟ یک جا می­نشینند و تلویزیون تماشا می­کنند، می­نوشند، سیگار می­کشند و بیهوده حرف می­زنند. مردم عادی چند ساعت از روز خود را به بطالت می­گذرانند؟ حداقل پنج ساعت از روزشان را هدر می­دهند و بعد با گستاخی و بی­پروایی می­گویند که ما برای موفقیت وقت نداریم. این درست نیست؛ مردم در زندگی­شان اولویت ندارند و همۀ آنها عمرشان را جوری زندگی می­کنند که به شکست می­انجامد و هرگز پذیرای موفقیت نخواهند بود.

اگر می­خواهید مثل افراد موفق در زندگی شوید، همان کاری که آنها می­کنند را انجام دهید، دنباله­رو مردم عادی و اقشار متوسط نباشید؛ آنها در حبابی معمولی و متوسط قرار دارند. چشم­هایتان را باز کنید و به وضوح ببینید که دنبال کردن روش و مسیر افراد عادی و متوسط جامعه نمی­گذارد که شما با استفاده از تمام پتانسیل و استعدادتان زندگی کنید.

پتانسیل و استعدادهای بکر و دست­نخوردۀ بسیاری در درون شما وجود دارد. اکثر مردم روزهایشان را به گونه­ای سپری می­کنند که انتهای آن چیزی جز شکست نخواهد بود. چند روز، ماه یا سال می­خواهید این شکلی باشید؟ شما قدرت و توانایی این را دارید که زندگی­تان را عوض کنید، بفهمید که این شما هستید که مسئول زندگی خودتان هستید و اجازه ندهید دیگران سبک زندگی­تان را به شما تحمیل کنند. همین الان تصمیم بگیرید. می­خواهید چگونه زندگی کنید؟ همین امروز به آن آدم تبدیل شوید و دیگر انسانی پوچ و معمولی نباشید. عادات روزانه­تان را همسو با موفقیت تنظیم کنید و هر کاری لازم است را انجام دهید.

بر مهم­ترین چیزهایی که باعث پیشرفت زندگی­تان می­شوند تمرکز کنید، به عادت­ های روزانه ­تان نگاه کنید، قبل از اینکه کاری را شروع کنید و درگیرش شوید از خودتان سؤال بپرسید که آیا این کار در راستای اهداف من هست، آیا این کار به رشد و پیشرفت من در زندگی کمک خواهد کرد، آیا این کار روشی سودبخش و پربار خواهد بود و ارزش وقت گذاشتن دارد و اینکه آیا این، کاری است که افراد موفق نیز در زندگی­شان انجام می­دهند یا نه. اگر جواب این سؤال­ها خیر هست، پس این کارها را انجام ندهید. شما تنها کسی هستید که انتخاب می­کند این­گونه باشد یا نه. این کارهای سطح پایین برای زندگی کردن، زندگی­تان را در مسیر درستی پیش نمی­برند؛ اینها فقط شما را از پیشرفت در زندگی­تان عقب می­اندازند.

تفاوتهای افراد موفق و افراد معمولی

به کسی که از شما بزرگ­تر است و مثل افراد معمولی زندگی می­کند – به عبارتی برای زندگی­اش جان می­کند – نگاه کنید. فکر می­کنید که عادت­های روزانه ­شان چیست. از خودشان بپرسید. فکر می­کنید که عادت­ هایشان در راستای موفقیت یا شکست است. از خودشان این سؤالات را بپرسید و با دقت به جواب­ هایشان گوش دهید. بعد از  اینکه این اطلاعات را فهمیدید، از خودتان بپرسید که آیا من می­خواهم وقتی بزرگ­تر شدم مثل او شوم. البته که نه. پس عادات روزانه ­تان را تغییر دهید که در این صورت دیگر شبیه آنها نخواهید شد و سال­های عمرتان را برای ایجاد یک زندگی متوسط و معمولی به هدر نخواهید داد. هیچکس نمی­گوید که این آسان است؛ که اگر آسان بود، هر بازنده­ای موفق می­شد. این کار نیازمند کار سخت و فداکاری است. پس نگویید که تغییر دادن سخت است. در اصل همه چیز در ابتدا سخت است اما وقتی که در این مسیر و برای رسیدن به موفقیت ایستادگی کنید، می­توانید به هر چیزی برسید.

منبع:

3.1/5 - (7 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx