چرا معلمان در جامعه مهم هستند

1 comment
13 Min Read

چرا معلمان در جامعه مهم هستند

معلمان مهمترین اعضای جامعه ما هستند. آنها به اهداف کودکان می رسند، آنها را برای موفقیت به عنوان شهروندان دنیای ما آماده می کنند و انگیزه خوبی برای انجام کارهای خوب و موفقیت در زندگی را در آنها القا می کنند. کودکان امروز رهبران فردا هستند و معلمان آن نقطه حساسی هستند که کودک را برای آینده خود آماده می کند. چرا معلمان درجامعه مهم هستند؟بیایید راه ها را بشماریم.

دلایل اهمیت معلمان

به کودکان آنچه را که در سنین پایین آموزش داده می شوند در طول بقیه عمر حمل می کنند. آنها از آنچه آموخته اند برای نفوذ در جامعه استفاده خواهند کرد. همه می دانند که کودکان امروزی به رهبران فردا تبدیل خواهند شد، و معلمان در قابل نفوذ ترین سال های خود به آموزش کودکان دسترسی دارند – چه در آموزش پیش دبستانی، آموزش فوق برنامه، ورزش و چه کلاس های سنتی. معلمان این توانایی را دارند که رهبران آینده را به بهترین وجه برای جامعه برای ایجاد نسل های مثبت و الهام بخش آینده و بنابراین طراحی جامعه ، چه در مقیاس محلی و جهانی ، شکل دهند. در واقعیت ، معلمان مهمترین کار در جهان را دارند. کسانی که بر فرزندان جامعه تأثیر می گذارند ، قدرت تغییر زندگی را دارند. نه فقط برای خود این کودکان بلکه برای زندگی همه.

چرا معلمان در جامعه مهم هستند

چگونه معلمان در زندگی دانش آموزان تغییر ایجاد می کنند

معلمان بزرگ این توانایی را دارند که زندگی کودکان را برای بهتر شدن در جامعه  تغییر دهند.

معلمان مانند یک سیستم حمایتی عمل کنند که در جاهای دیگر زندگی دانش آموزان وجود ندارد. آنها می توانند یک الگو و الهام بخش برای جلوتر رفتن و رویاهای بزرگتر باشند. آنها دانش آموزان را مسئول موفقیت ها و شکست هایشان می دانند و معلمان خوب اجازه نمی دهند دانش آموزان بااستعداد از زندگی کامل با پتانسیل های خود دور شوند.

معلمان در همه اقشار و موضوعات درسی توانایی شکل دادن به عقاید و کمک به شکل گیری ایده ها در مورد جامعه، زندگی و اهداف شخصی را دارند. معلمان همچنین می توانند محدودیت های دانش آموزان را گسترش دهند و خلاقیت آنها را تقویت کنند.

معلمی شغل سختی است، اما شغلی است که می توانید بیشترین تأثیر را در زندگی دیگران داشته باشید. اگر به معلم شدن فکر می کنید، در اینجا دلایل بیشتری وجود دارد که چرا باید در شغل معلمی سرمایه گذاری کنید.

الگوهای نقش

معلمان الگوی نهایی دانش آموزان هستند. این واقعیت که دانش آموزان در دوران تحصیلی خود با انواع مختلفی از معلمان ارتباط برقرار می کنند به این معنی است که به احتمال زیاد معلمی وجود خواهد داشت که با آنها صحبت کند.

ارتباط معلم و دانش آموز برای برخی از دانش آموزان بسیار ارزشمند است که در غیر این صورت ممکن است آن ثبات را نداشته باشند. معلمان برای دانش آموزان خود مثبت خواهند بود حتی زمانی که همه چیز بد به نظر برسد. یک معلم بزرگ همیشه نسبت به دانش آموزان خود دلسوزی دارد، زندگی شخصی دانش آموزان خود را درک می کند و از اهداف و دستاوردهای تحصیلی آنها قدردانی می کند. معلمان الگوهایی برای کودکان هستند که مثبت باشند، همیشه بیشتر تلاش کنند و به ستاره ها برسند.

چرا معلمان در جامعه مهم هستند

آنها قدرت آموزش را فراهم می کنند

دانش و آموزش اساس همه چیزهایی است که می توان در زندگی به دست آورد. معلمان قدرت آموزش را در اختیار جوانان امروزی قرار می دهند و از این طریق به آنها امکان آینده ای بهتر را می دهند.

معلمان این مجموعه را ساده می کنند و مفاهیم انتزاعی را در دسترس دانش آموزان قرار می دهند. معلمان همچنین کودکان را در معرض ایده ها و موضوعاتی قرار می دهند که در غیر این صورت ممکن است با آنها تماس نداشته باشند. آنها می توانند علایق خود را گسترش دهند و دانش آموزان خود را به انجام بهتر تشویق کنند.

معلمان شکست را نمی پذیرند و بنابراین احتمال موفقیت دانش آموزان بیشتر است. معلمان می دانند چه زمانی باید دانش آموزان را تحت فشار قرار دهند، چه زمانی باید به آرامی در جهت درست حرکت کنند و چه زمانی به دانش آموزان اجازه دهند که خودشان آن را بفهمند. اما آنها نمی گذارند دانش آموز تسلیم شود.

راهنمایی

معلم برای دانش آموزان از همه نوع راهنمایی می کند. معلمان می توانند نقاط قوت و ضعف هر کودک را ببینند و می توانند کمک و راهنمایی کنند تا آنها را به سرعت بالا ببرند یا آنها را بالاتر ببرند.

آنها به آشکار شدن بهترین مهارت های دانش آموز کمک می کنند و مهارت های زندگی ارزشمند را نیز آموزش می دهند، مانند ارتباط، شفقت، ارائه، سازماندهی، پیروی از دستورالعمل ها و موارد دیگر.

آنها همچنین منبع الهام و انگیزه هستند. معلمان به دانش آموزان انگیزه می دهند تا خوب کار کنند و به آنها انگیزه می دهند تا سخت کار کنند و اهداف تحصیلی خود را در مسیر درست نگه دارند.

چرا معلمان در جامعه مهم هستند

فداکاری

یکی از مهم ترین بخش های تدریس، فداکاری است. معلمان نه تنها گوش می دهند، بلکه شاگردان خود را نیز راهنمایی و راهنمایی می کنند. آنها می توانند به شکل دادن به اهداف تحصیلی کمک کنند و برای دستیابی دانش آموزان خود به آنها تلاش می کنند. معلمان برای دانش آموزان خود صبر و حوصله دارند و وقتی مفهومی را درک نمی کنند، درک می کنند.

معلمان کاری را انجام می دهند که می خواهند به دیگران کمک کنند. آنها برای به رسمیت شناختن یا دریافت حقوق تدریس نمی کنند، بلکه به این دلیل که علاقه زیادی به جوانان و تحصیل دارند. معلمان معمولاً به قدرت آموزش و اهمیت ارائه الگوهای خوب به کودکان اعتقاد دارند و به خاطر همین باور به آموزش می پردازند. آنها به هدف اختصاص داده شده اند.

سرانجام، فداکاری معلمان با “عادات کاری شبانه روزی” آنها نشان داده می شود. وقتی زنگ مدرسه به صدا در می آید معلمان دست از کار نمی کشند. آنها در حال نمره دادن به مقالات، ساختن درس ها، و برقراری ارتباط با والدین بعد از مدرسه و در تعطیلات آخر هفته هستند. بیشتر معلمان زودتر از شروع مدرسه می رسند تا روز خود را تنظیم کنند و به دانش آموزان در حال مبارزه کمک بیشتری کنند.

معلمان نقش بسزایی در توسعه اقتصادی کشور دارند

آموزش یک جنبه اساسی در توسعه یک کشور است. اگر جوانان یک جامعه تحصیل کنند، آینده ای متولد می شود. معلمان آموزش هایی را ارائه می دهند که کیفیت زندگی را بهبود می بخشد، بنابراین برای افراد و جامعه به عنوان یک کل چیزهای زیادی به ارمغان می آورد.

معلمان بهره وری و خلاقیت دانش آموزان و در نتیجه کارگران آینده را افزایش می دهند. زمانی که دانش آموزان به سمت خلاقیت و مولد بودن سوق داده می شوند، احتمال بیشتری دارد که کارآفرین باشند و پیشرفت های تکنولوژیکی داشته باشند که در نهایت منجر به توسعه اقتصادی یک کشور می شود.

چرا معلمان در جامعه مهم هستند

مهم ترین ویژگی های یک معلم بزرگ

ویژگی های زیر تفاوت بین یک معلم خوب و یک معلم واقعاً عالی را که الهام بخش دانش آموزان می شود، ایجاد می کند

  1. شفقت: شفقت نه تنها در برخورد با دانش آموزان بلکه سایر معلمان، سایر کارکنان مدرسه و والدین نیز مهم است.
  2. اشتیاق به یادگیری و کودکان: تدریس می تواند فوق العاده استرس زا باشد، بنابراین معلمان بزرگ باید اشتیاق عمیقی داشته باشند تا آنها را هر روز ادامه دهند.
  3. درک: معلمان به درک عمیقی از اینکه دانش آموزانشان از کجا آمده اند – پیشینه، مبارزات و توانایی هایشان، نیاز دارند.
  4. صبر: صبر کلید است. این در مورد تدریس بسیار صدق می کند و نه فقط صبوری با دانش آموزان! معلمان همچنین در برخورد با سیستم مدرسه، بوروکراسی و همچنین والدین به صبر نیاز دارند.
  5. توانایی الگو بودن: معلمان باید هر روز سر کار بیایند و بدانند که دانش آموزان اعمالشان را مانند اسفنج خیس می کنند. آنها باید نه تنها با گفتن، بلکه با بودن نیز نشان دهند که چگونه می توان یک فرد خوب بود.
  6. ارتباط بین نسل ها و فرهنگ ها: معلمان باید بتوانند به طور مؤثر با دانش آموزان از فرهنگ ها و نسل های متعدد، و همچنین کارکنان آموزشی و مافوق با پیشینه های مختلف و از نسل های دیگر ارتباط برقرار کنند.
  7. تمایل به تلاش: اگر معلمی اهمیتی نمی دهد یا تلاش نمی کند، دانش آموزانش نیز اهمیتی نمی دهند. اگر معلمی به دانش آموزان نشان دهد که واقعاً به آنها اهمیت می دهند، آنها هم همین کار را خواهند کرد.

چگونه معلم شویم؟

آیا این همه صحبت های مثبت در مورد معلمان فکر می کنید که آماده هستید تا معلم شوید؟ مراحل زیر شما را به آنجا می برد.

چرا معلمان در جامعه مهم هستند

۱. کسب تجربه

قبل از شروع مطالعه برای معلم شدن، مطمئن شوید که حوصله و خلق و خوی لازم برای کار با کودکان یا نوجوانان را برای هفت ساعت یا بیشتر در روز دارید. اگر هنوز هم می خواهید تدریس کنید و تغییر ایجاد کنید، اما فکر نمی کنید مسیر سنتی برای شما مفید باشد، آموزش کلاس های بعد از مدرسه، مربیگری یا فرصت های آموزشی بزرگسالان را در نظر بگیرید.

 

۲. دبیرستان

این تصمیم یک تصمیم مهم است زیرا برای مدرک یا مدرکی که نیاز دارید تفاوت ایجاد می کند. امیدواریم تا کنون، ایده ای در مورد گروه سنی یا موضوعی که می خواهید تدریس کنید، داشته باشید. اگر نه، کمی تجربه برای پیدا کردن آن کسب کنید. برای معلمان دبیرستان، باید در طول تحصیل در مورد تخصص تصمیم بگیرید.

۳. مدرک بگیرید

امروزه تمام مشاغل تدریس تمام وقت، حتی پیش دبستانی، نیازمند مدرک هستند. دانشگاه مردم با همکاری لیسانس بین المللی (IB) مدرک کارشناسی ارشد در آموزش را ارائه می دهد که ۱۰۰٪ آنلاین، بدون شهریه و دارای اعتبار ایالات متحده است. هر مدرک لیسانس به عنوان یک پیش نیاز پذیرفته می شود، بنابراین شما می توانید بدون توجه به پیشینه خود، رویای معلم شدن خود را شروع کنید.

۴. گواهی تدریس بگیرید

در حالی که برخی از مدارس مستقل نیازی به گواهی تدریس ندارند، اکثریت قریب به اتفاق نیازی به گواهی تدریس دارند. برخی از برنامه های تحصیلات تکمیلی همزمان با مدرک و گواهی فارغ التحصیل می شوند اما برخی دیگر این کار را نمی کنند. در برخی موارد، شما فقط به گواهی تدریس نیاز خواهید داشت و نه مدرک، مانند آموزش زبان انگلیسی.

چرا معلمان در جامعه مهم هستند

نتیجه

چرا معلمان مهم هستند؟ معلمان واقعاً ستون فقرات جامعه هستند. آنها الگوهایی برای کودکان هستند، راهنمایی و فداکاری ارائه می دهند و به جوانان قدرت آموزش می دهند. به دلیل معلمان، کشورها می توانند از نظر اجتماعی و اقتصادی بیشتر توسعه پیدا کنند. دفعه بعد که شما یا جامعه تان به چیزی عالی دست پیدا کردید، لحظه ای به آن فکر کنید و از معلمانی که آن را ممکن کردند، سپاسگزار باشید.

۴.۱/۵ - (۱۸ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx