چرا یادگیری از شکست کلید موفقیت شماست (قسمت دوم)

Add a Comment
11 Min Read

چرا یادگیری از شکست کلید موفقیت شماست (قسمت دوم)

همه ما شکست خوردیم اما می‌توانیم یاد بگیریم که برای کمک به تسریع فرآیند یادگیری، شکست خوبی را یاد بگیریم.  در اینجا پنج نکته برای یادگیری از شکست آورده شده است.

۵ نکته برای یادگیری از شکست

 1. تسلیم نشوید
 2. یک طرز فکر رشدمدار را اتخاذ کنید
 3. کار درونی را تمرین کنید
 4. شجاع باشید
 5. آمادگی ذهنی ایجاد کنید
  1. تسلیم نشوید

همه ما تجربه لحظات سخت شکست را داشته ایم. شکست خوردن مثل نیش خوردن است و ما می خواهیم فقط هر چه زودتر تسلیم شویم تا شاید از شر آن راحت شویم.

در ادامه خواهم گفت که چرا نباید این کار را انجام دهید. در پیگیری رویاهای خود پایدار باشید. ممکن است نیاز به چارچوب بندی مجدد دیدگاه ها باشد. به عنوان مثال، آیا می توانید هدف بزرگ خود را به بردهای کوچک تبدیل کنید؟

من یک هدف مادام العمر از انتشار یک کتاب دارم. در طول این سال ها سعی کردم رمان های مختلفی بنویسم؛ اما ایده نوشتن یک کتاب کامل بسیار دلهره آور و ترسناک به نظر می رسد. من ایده هایم را بارها و بارها رها کرده ام.

اما اکنون، من در چند کلاس نویسندگی خلاق هستم. من اهداف کوچکتری برای خودم در نظر می‌گیرم. به جای اینکه هدفم یک کتاب کامل باشد، سعی می کنم روی نوشتن ۲۰۰۰ کلمه در هفته تمرکز کنم. انگیزه ام را حفظ می کند و من را از تسلیم شدن باز می دارد.

اگر اخیراً در کاری شکست خورده اید، یک لحظه به خود فرصت دهید تا آن را پردازش کنید، احساسات را هر چه که هستند احساس کنید و سپس تلاش کنید تا شکست درک شده را به عنوان فرصتی برای رشد دوباره در نظر بگیرید. از خود بپرسید: «من از آن چه آموختم؟» این در نهایت به پرورش ذهنیت رشدمدار و تجلیل از تلاش خواهد رسید تا نتیجه پایانی.

چرا یادگیری از شکست کلید موفقیت شماست (قسمت دوم)

 1. طرز فکر رشد مدار را در پیش بگیرید

شما باید بخواهید یاد بگیرید که واقعاً از شکست درس بگیرید. برای اینکه این کار را به خوبی انجام دهید، باید یک طرز فکر رشدمدار را اتخاذ کنید. ذهنیت رشدمدار از چالش ها استقبال می کند. حتی در شکست ها هم پایدار است. افراد می توانند یاد بگیرند، تغییر کنند و سازگار شوند. می توانند یاد بگیرند و رشد کنند. بازخورد سازنده و انتقاد سازنده را می پذیرند و از آنها استقبال می کنند.

البته که این آسان نیست؛ اما یک طرز فکر ثابت برای کسی موفقیت به ارمغان نمی آورد. برای شروع به راه هایی فکر کنید که بتوانید دیدگاه خود را در مورد تعاملات روزانه خود تغییر دهید.

 1. کار درونی را تمرین کنید

علم پشت کار درونی مزایای تناسب ذهنی باورنکردنی را نشان می دهد. کار درونی برای هر کسی متفاوت به نظر می رسد. به عنوان مثال، ۳۰ دقیقه پیاده روی در صبح یا یک هفته دور از کار بودن می تواند کار درونی روزانه شما باشد. یا فقط یک جلسه سه دقیقه ای یادداشت برداری یا لحظه ای آگاهانه.

کار درونی شما هر چه به نظر می رسد، آن را تمرین کنید. کار درونی را در عادات روزانه خود قرار دهید. وضوح بهتر، بهره وری بیشتر، افزایش خلاقیت و نوآوری و موارد دیگر را خواهید یافت.

 1. شجاع باشید

در جریان جدیدترین بازی‌های المپیک زمستانی، ویدیویی از یک کودک چهار ساله که در حال اسنوبورد سواری است، در فضای مجازی پخش شد. پدر دختر کوچولو او را به میکروفون وصل کرد تا صحبت های مثبت او را در حالی که او از کوه در حال گشت و گذار بود ضبط کند. در این ویدئو، می‌ توانید شنید که او می ‌گوید: «من نمی ‌افتم. البته شاید من هم بیفتم اما اشکالی ندارد، زیرا همه ما سقوط می کنیم.»

شکست جسارت می خواهد؛ اما تلاش دوباره بعد از شکست حتی بیشتر از این نیاز دارد. اگر شکست بخورید (و باز هم شکست بخورید) اشکالی ندارد؛ اما شهامت داشته باشید که برخیزید و تلاش کنید و دوباره تلاش کنید.

چرا یادگیری از شکست کلید موفقیت شماست (قسمت دوم)

 1. آمادگی ذهنی ایجاد کنید

ذهنیت رشدمدار داشتن منجر به سلامت روان می شود. به شکست به عنوان یک سفر یادگیری نگاه کنید. چه مهارت هایی را می توانید در طول مسیر کسب کنید؟ چه مهارت هایی را می توانید به مهارت های فعلی خود اضافه کنید؟ چه چیزهای جدیدی را می توانید از شکست های خود حذف کنید؟

ساختن برنامه آمادگی ذهنی خود را با شکست به عنوان بخشی از سفر خود شروع کنید. با افزایش آمادگی ذهنی، خود را برای مقابله با فراز و نشیب های زندگی مجهزتر خواهید دید. ما می توانیم به شما در این سفر آمادگی ذهنی شما کمک کنیم.

۱۰ نقل قول در مورد یادگیری از شکست

سخنان حکیمانه ای در مورد شکست گفته شده است. ما ده مورد از نقل قول های مورد علاقه خود را در مورد یادگیری از شکست گردآوری کرده ایم. در اینجا چند کلمه حکیمانه وجود دارد که باید بر روی یک کاغذ بنویسید و روی میز غذاخوری یا یخچال خانه بچسبانید.

 1. «موفقیت مقصد نهایی نیست، شکست کشنده نیست: این شجاعت ادامه دادن است که مهم است.»

وینستون اس. چرچیل

 1. «از کمال نترس زیرا هرگز به آن نخواهی رسید.»

سالوادور دالی

 1. «ممکن است با شکست های زیادی روبرو شوید، اما نباید شکست بخورید. در واقع، ممکن است لازم باشد با شکست‌ ها روبرو شوید تا بتوانید بدانید که چه کسی هستید، از چه چیزی می‌توانید رشد کنید، چگونه می ‌توانید از بحران ها خارج شوید.»

مایا آنجلو

 1. «شکست خوردن سخت است، اما بدتر از آن اینکه هرگز برای موفقیت تلاش نکرده باشید.» تئودور روزولت
 2. «به هر حال موفقیت، شواهد را دوست دارد، اما شکست بدون آن وجود ندارد.»

جونوت دیاز

 1. «من می خواهم این کار را انجام دهم زیرا واقعا می خواهم که آن را انجام دهم. زنان هم باید مثل مردان تلاش کنند. وقتی شکست می خورند، شکست آن ها باید فقط چالشی برای دیگران باشد.»

آملیا ارهارت

 1. «بچه ‌ها درسی برای بزرگسالان دارند که باید بیاموزند و آن هم این است که از شکست خجالت نکشند، بلکه بلند شوند و دوباره تلاش کنند. اغلب ما بزرگسالان بسیار ترسو، محتاط، بسیار محافظه کار هستیم و بنابراین بسیار می ترسیم و به همین دلیل است که بسیاری از انسان ها شکست می خورند. اکثر بزرگسالان که در سنین میانسالی هستند خود را تسلیم شکست ها کرده اند.»

مالکوم ایکس، زندگی نامه مالکوم ایکس

 1. «شما زندگی خود را بر شکست بنا می کنید. شما از آن به عنوان یک پله استفاده می کنید. درب را به روی گذشته ببند. شما سعی نمی کنید اشتباهات را فراموش کنید، اما روی آن تمرکز نمی کنید. شما اجازه نمی‌ دهید که انرژی شما، زمان یا فضای شما را داشته باشد.» جانی کش
 2. «فقط زمانی که خطر شکست را به جان می ‌خرید، چیزهایی را کشف می ‌کنید. وقتی محتاطانه بازی می ‌کنید، نهایت تجربه انسانی خود را بروز نمی دهید.»

لوپیتا نیونگو

 1. «تجلیل از موفقیت خوب است، اما توجه به درس های شکست مهم تر است.»

بیل گیتس

در مورد همه این نقل قول ها به چه چیزی توجه می کنید؟ چه قالب بندی مجددی را می توانید به دیدگاه خود بیاورید؟

چرا یادگیری از شکست کلید موفقیت شماست (قسمت دوم)

یاد بگیرید که شکست های خود را در آغوش بگیرید

همه شکست را تجربه می کنند؛ و اغلب، این ترس از شکست است که مانع موفقیت ما می شود. شکست ذاتاً با این ایده به وجود آمده است که چیز بدی است؛ اما در واقعیت، بهترین شکست خورده ها، بهترین یادگیرندگان هستند. از رهبران کسب و کار گرفته تا افراد مشهور، افراد موفق بر اساس شکست ساخته می شوند.

با طرز فکر صحیح و قبول شکست خوردن، می توانید درس های ارزشمندی بیاموزید. شکست های گذشته ما بخشی از تجربه یادگیری است و گاهی اوقات، این شکست های بزرگ هستند که بیش ترین درس را به ما می دهند.

چگونه می توانید روند فکر خود را درباره شکست تغییر دهید؟ آیا می توانید با ترس خود از شکست مقابله کنید؟ دستیابی به پتانسیل کامل وجودی خود به این معنی است که ما به ناچار ناگزیر از شکست هستیم؛ اما چه خوب است به جای غمگین بودن، شجاعت را امتحان کنید. به جای ترحم، دوباره بلند شدن را امتحان کنید. به جای شکست، پشتکار را امتحان کنید.

یادگیری از شکست ها می تواند گام به گام به ایجاد آمادگی ذهنی شما کمک کند و با آمادگی ذهنی قوی، می توانید پتانسیل کامل خود را شکوفا کنید و در نهایت به رویاهای خود دست پیدا کنید.

منبع:

 • https://www.betterup.com/blog/learning-from-failure?hsLang=fa
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx