14 روشی که افراد مصمم متفاوت فکر می کنند ( قسمت دوم )

Add a Comment
12 Min Read

۱۴ روشی که افراد مصمم متفاوت فکر می کنند ( قسمت دوم )

  1. افراد مصمم به بسیاری از چیزها «نه» می گویند

اغلب، ما استقبال کردن از فرصت ‌ها را با «بله» گفتن تا حد امکان اشتباه می ‌گیریم و ما به هر چیزی را که در سر راهمان می ‌آید متوسل می شویم. ترس از دست دادن قدرتمند است!

افراد مصمم اولویت بندی و تمرکز می کنند. و این مستلزم «نه» گفتن به بسیاری از چیزها و در عین حال غلبه بر طرز فکر کمبود است. یادگیری چگونگی و زمان «نه» گفتن بخش مهمی از پیشرفت حرفه ای است.

اگر به زندگی از منظر کسب دستاوردهای متوالی فکر می کنید، به راحتی می توانید به دنبال به دست آوردن هر چه بیشتر تجربیات باشید. با این حال، این کار تنها پریشانی ناشی از از دست دادن تجربیات بالقوه ارزشمند دیگر را افزایش می دهد.

درعوض، اگر زندگی را محصول (مثل حاصلضرب) کارهایی که انجام می ‌دهید، در نظر می‌ گیرید، که همه چیز بر هر چیز دیگری تأثیر می ‌گذارد، افزودن بیشتر ممکن است ناگهان نتیجه کلی را کاهش دهد. از طرف دیگر، حذف چیزی ممکن است کیفیت کلی زندگی را بهبود بخشد. با یک ذهنیت قوی، «نه» گفتن بسیار آسان تر می شود.

14 روشی که افراد مصمم متفاوت فکر می کنند ( قسمت دوم )

  1. افراد مصمم درباره هر کاری که انجام می دهند هیجان زده هستند

هر زمان که اتفاق خوبی برای ما می افتد، عادت داریم به خود بگوییم: « خیلی هیجان زده نشو. » گویی هیجان آن را به نوعی در برابر یک تهدید قریب الوقوع آسیب پذیر می کند. در ترس از اینکه اتفاق بدی شادی ما را از بین ببرد، حالت های با هیجان بالا را به موقعیت های نادر محدود می کنیم.

افراد مصمم از هیجان به عنوان یک نگرش کلی نسبت به هر کاری که انجام می دهند استفاده می کنند. تبدیل یک روتین روزانه به یک آزمایش تبدیل به منبع انرژی می شود. هیجان طبیعی است و این به معنای تظاهر به شادی برای دیگران نیست. فردی که ذهن مصممی دارد، این موضوع را درک می کند.

به جای گفتن این جمله که «زیاد هیجان زده نشو» سعی کنید دفعه بعد برعکسش را به خودتان بگویید این اشتیاق نه تنها به شما این امکان را می دهد که قدر چیزهایی را که قبلاً از آن لذت می برید بیشتر بدانید، بلکه ممکن است به شما کمک کند یک روز کسل کننده را به یک ماجراجویی هیجان انگیز تبدیل کنید.

  1. افراد مصمم کارها را با هدف انجام می دهند

در فرهنگ کنونی، ما مشغله را به عنوان شاخصی برای نشان دادن مهم بودن خود در نظر می گیریم. هیچ شکایت دیگری به اندازه :«این روزها خیلی سرم شلوغ است!»از افراد پردستاورد شنیده نمی شود. جای تعجب نیست که ما می خواهیم برنامه های خود را پر کنیم فقط برای اینکه احساس کنیم که هیچ فرصتی را از دست نمی دهیم و ما به ندرت هدف کاری را که انجام می دهیم زیر سوال می بریم.

افراد مصمم هدف هر فعالیتی را بالاتر از نیاز به مشغول بودن قرار می دهند. آنها درک می کنند که حرکت مداوم بین وظایف ممکن است حس کاذب از پیشرفت را ایجاد کند. چیزی که ممکن است پیشرفت به نظر برسد، تلاشی بی‌ معنی در تلاش برای ساکت کردن افکار ناراحت ‌کننده و احساس عدم ناکاآمدی است.

افراد مصمم از مشغول بودن به عنوان درمانی برای شک و تردید به خود استفاده نمی کنند. در پس هر اقدام یا حتی انفعالی که انتخاب می کنند، هدفی ریشه در ارزش های آنها دارد. یک تقویم پر از کار و وظیفه نشانگر ضعیفی از ارزش شماست.

14 روشی که افراد مصمم متفاوت فکر می کنند ( قسمت دوم )

  1. افراد مصمم نیازی به اثبات کردن خودشان ندارند

نیاز به اثبات یکی از قوی ترین محرک های انگیزشی است. بسیاری از جنبه ‌های زندگی ما را تحت تأثیر قرار می ‌دهد: از نحوه انتخاب شغل ‌هایمان گرفته تا نحوه ارائه خودمان در رسانه ‌های اجتماعی.

مشکل این است که نیاز به اثبات ما را به راحتی قابل کنترل می کند. ما را با «آیا آنچه را که لازم است دارید؟» به چالش بکشید؟ و بسیاری با سرعت تمام تلاش خواهند کرد تا ثابت کنند که ما توانمند، شایسته و مرتبط هستیم.

افراد مصمم هدف را فقط به خاطر اثبات آن دنبال نمی کنند. آن ها به نظرات دیگران در مورد آن ها توجه نمی کنند و با اینکه می خواهند در شرایط خوبی دیده شوند، یک تمایل طبیعی است، اثبات اشتباه بودن آن ها یک نتیجه است، نه یک هدف.

دفعه بعد که نیاز شما به تایید شدن باعث می شود فقط برای اینکه به دیگران نشان دهید آنچه می توانید دارید، از شرایط سختی عبور کنید، آگاه باشید که این صرفا نظر دیگران درباره شماست و نه شخصیت واقعی شما. فراموش کنید که باید به چه کسی ثابت کنید اشتباه می کنید و به یاد داشته باشید که کافی هستید.

  1. افراد مصمم به خود اجازه می دهند متفاوت باشند

در طول زندگی، ما به شدت برای مطلوب و دلخواه بودن انگیزه داریم. در مدرسه، اینگونه دوستانی پیدا می کنیم. در شرکت ‌ها، اینگونه موقعیت ‌های کاری را به دست می ‌آوریم. منطبق بودن با شرایط به ما کمک می کند به افراد دیگر وصل شویم. از سوی دیگر، منحصر به فرد بودن ما همان چیزی است که انگشتان دست به سوی ما نشانه می رود، بنابراین یاد می گیریم آنها را پنهان کنیم.

افراد با ذهنیت قوی، با متفاوت بودن راحت هستند. آنها پنهان کاری نمی کنند، توجیه نمی کنند، یا داستان های قابل باوری نمی سازند تا ویژگی های منحصر به فرد را توضیح دهند و به سادگی آن را تجسم کنند. افراد مصمم به تفاوت های خود به عنوان مانعی برای پیشرفت خود نگاه نمی کنند. آنها از تفاوت ها به عنوان منبعی برای ایجاد مسیر خود استفاده می کنند.

این امر بیشتر به سطحی از خودآگاهی نیاز دارد تا بدانید پس زمینه منحصر به فرد شما چگونه به ویژگی های خاص شما تبدیل می شود. با یادگیری برقراری ارتباط با دیگران و به کارگیری آن ویژگی ها، ممکن است متوجه شوید که برای پیدا کردن مکانی که به آن تعلق دارید، واقعاً نیازی به هماهنگی ندارید.

14 روشی که افراد مصمم متفاوت فکر می کنند ( قسمت دوم )

  1. افراد مصمم گوش می دهند و سوال می پرسند

افراد مصمم نمی ‌توانند در همه چیز متخصص نباشند. گوش می دهند تا بفهمند، نه برای پاسخ. در ذهن آن ها، تلاش برای دانستن همه چیز، مبارزه ای است که نمی توانند در آن پیروز شوند.

بنابراین به جای اینکه احساس حقارت کنند، سوالات خوبی می پرسند و اطلاعات جمع آوری می کنند. سوال برای آنها نشانه ضعف نیست، بلکه ابزاری است که با آن کنجکاوی خود را تغذیه می کنند.

دفعه بعد که می خواهید گفتگو را به موضوعی منتقل کنید که به شما امکان می دهد بدرخشید، فقط سعی کنید بمانید و گوش دهید. به جای یادآوری کمبودهای خود، قدردان فرصتی باشید که در همان لحظه چیز جدیدی یاد بگیرید.

  1. افراد مصمم با خود صادق هستند

با سرعت زندگی امروز، وقت گذاشتن برای انعکاس احساسات ما یک تجمل غیرقابل تحمل است. از آنجایی که ما خیلی سرمان شلوغ است، پنهان کردن احساساتمان راهی برای بهینه سازی عملکردمان است. ما ترجیح می ‌دهیم احساسات خود را در درون خود سرکوب کنیم تا به «کار معمولی» ادامه دهیم تا اینکه اجازه دهیم چیزی که آمادگی مقابله با آن را نداریم بیرون بیاید.

افراد مصمم احساسات خود را نادیده نمی گیرند تا خود را انعطاف پذیرتر نشان دهند. درست برعکس، آسیب پذیری می تواند قدرت بزرگی برای آنها باشد. آنها زمان خود را صرف تجزیه و تحلیل احساسات و پرورش پذیرش خود می کنند. خودآگاهی جزء بزرگی از هوش آنهاست.

هر زمان که می خواهید احساسی را به عنوان یک حواس پرتی غیر ضروری سرکوب کنید، در مورد منبع این احساس تحقیق کنید. تنها زمانی که نقاط ضعف خود را بشناسید می توانید روی نقاط قوت خود شرط بندی کنید. تنها زمانی که ترس های خود را درک کنید، می دانید چگونه شجاع باشید.

14 روشی که افراد مصمم متفاوت فکر می کنند ( قسمت دوم )

سخن نهایی

جدای از اعمال کوچک روزانه، در اینجا منابع زیادی برای تسهیل ذهن قوی برای تصمیم گیری وجود دارد.

خبر خوب این است که قوی بودن به معنای تظاهر کردن یا فداکاری نیست که هیچ کس قدردان آن نباشد. همچنین کیفیتی نیست که باید با آن متولد شوید. قوی بودن در مورد نگرشی است که می توانید نسبت به هر چیزی در زندگی، کوچک یا بزرگ انتخاب کنید. و انتخاب این نگرش تنها با توانایی گوش دادن به خود و داشتن شجاعت تعامل با جهان از موقعیتی که هستید به دست می آید.

برای مقاله کامل این مقاله وقت ندارید؟ میتوانید در ادامه چکیده مطالب مهم را بخوانید.

افرادی که ذهن قوی دارند به فرصت ها فکر می کنند نه مشکلات. بنابراین، وقتی آنها دست به کار جدیدی می زنند، می فهمند که محدودیت ها قریب الوقوع است، اما آنها را مرکز توجه خود قرار نمی دهند.

گوش دادن و سوال پرسیدن برخی از ویژگی های افراد مصمم است.

افرادی که ذهن قوی دارند در برخورد با افراد انعطاف پذیر هستند، اما بر ارزش های خود نیز ثابت قدم هستند.

افراد مصمم معمولاً تجربه های مختلفی را طی می ‌کنند و اجازه نمی‌ دهند ترس از شکست مانع شود. قرار دادن خود در آنجا نیز یک تجربه یادگیری است.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/839694/strong-minded

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx