5 نکته برای افزایش اعتماد به نفس

Add a Comment
8 Min Read

۵ نکته برای افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

“اگر صدایی را در درون خود بشنوید که می گوید “نمی توانی نقاشی کنی”، به هر طریقی نقاشی کن، و آن صدا خاموش خواهد شد.” – ونسان ون گوگ

من به تازگی یک دوره NLP را تمام کرده ام و چه تجربه خوبی بود. چیزهایی که در مورد ذهن آموخته ام کاملاً من را غافلگیر کرده است و نگاه من به جهان را برای همیشه تغییر داده است. از نحوه درک و تفسیر من از چیزها گرفته تا «گوش دادن» به مردم در سطحی کاملاً جدید. همه اینها باعث می شود خیلی بیشتر درک کنید که واقعاً ذهن انسان چقدر قابل توجه است.

نکته شگفت انگیز در مورد ذهن انسان این است که بسیار شبیه یک کامپیوتر است. همانطور که یک کامپیوتر می تواند برنامه ریزی شود تا نتایج خاصی را برآورده کند، همین کار را می توان برای ذهن شما نیز انجام داد.

با برنامه ریزی ذهن خود برای تغییر نحوه تفسیر چیزها و تغییر استانداردها و ارزش های آن به سمت موفقیت، می توانید به معنای واقعی کلمه خروجی کارهای روزمره خود را در زندگی تغییر دهید و آینده ای سرشار از موفقیت، اعتماد به نفس و رضایت را ایجاد کنید.

اعتماد به نفس عامل بزرگی در این امر است. بدون اعتماد به نفس، موفقیت بسیار دشوار است زیرا به طور خودکار به خود و پتانسیل احتمالی برای درو کردن پاداش های زندگی شک خواهید کرد.

5 نکته برای افزایش اعتماد به نفس

 ۵ نکته زیر برای انجام این کار در زیر نگاه کنیم:

نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس

۱. این یک حالت ذهنی است

اعتماد به نفس یک حالت ذهنی است و می تواند با انجام کارهای روزانه یا تشریفات ایجاد شود. شما می توانید این کار را با اختصاص زمان هر روز، ترجیحاً ۳۰ دقیقه تا یک ساعت با خواندن یا گوش دادن به کتاب های صوتی، مدیتیشن و انجام ورزش انجام دهید.

اگر برای خود وقت نمی گذارید، شخص دیگری از شما استفاده می کند تا برای آنها وقت بگذارد. هر کس می تواند یک ساعت در روز خود پیدا کند، فقط کافی است برای رسیدن به آن یک فداکاری کوچک انجام دهید. روی خودتان سرمایه گذاری کنید – این بزرگترین سرمایه گذاری شما خواهد بود.

5 نکته برای افزایش اعتماد به نفس

۲. شما همان چیزی می شوید که فکر می کنید

حالا من در اینجا در مورد تأییدیه ها صحبت نمی کنم. نشستن و فکر کردن به این که “من قرار است ثروتمند شوم” شما را ثروتمند نمی کند. این مربوط به آن افکار منفی است. به یاد داشته باشید که ذهن شما مانند یک کامپیوتر است و آنچه فکر می کنید صرفاً روشی است که چیزها را تفسیر می کنید. همه چیز خوب یا بد، مثبت یا منفی نیست.

سوال این است که شما چه طرز فکری دارید؟

اگر ذهنیت منفی دارید، به طور کلی به موارد منفی یا بد در موقعیت ها نگاه خواهید کرد. نتیجه این است که فرصت های مثبت را نخواهید دید. شما دائماً احساسات منفی و عصبانی / غمگین / ناراحت خواهید داشت و فردی نخواهید بود که دیگران بخواهند خود را با او احاطه کنند. اساساً شما دنیای منفی خود را در اطراف خود خواهید ساخت و این به طور مستقیم اعتماد به نفس شخصی و پتانسیل شخصی شما را از بین می برد. اکنون که از این موضوع آگاه شدید، به خاطر داشته باشید که وقتی با زندگی روزمره سروکار دارید، چه افکاری در ذهن شما می گذرد. آیا شما بدترین دشمن خودتان هستید؟ نحوه تفسیر و درک شما از چیزها با سرنوشت شما مرتبط است.

نگاه کردن به نکات مثبت در موقعیت‌ها و تشخیص لحظه‌های روزمره، شما را بیشتر با واقعیت مطابقت می‌دهد و به ایجاد اعتماد به نفس شما کمک می‌کند.

5 نکته برای افزایش اعتماد به نفس

۳. هر روز کمی رشد کنید

کلید اینجا کلمه هر روز است. هر روز یک چیز جدید بخوانید، چه در زمینه کاری/کسب و کار خاص خود یا چیزی که سازنده باشد. به دوره‌ها بروید و با افراد جدیدی با همان طرز فکر و علاقه‌ای که دارید آشنا شوید.

اگر زندگی روزانه با رشد داشته باشید، هنگام برخورد با زندگی اطراف خود بسیار مطمئن تر، عاقل تر و فروتن تر خواهید شد. اگر یک ساعت در روز مطالعه کنید، هفت ساعت مطالعه و یادگیری در هفته خواهد بود. یعنی ۲۸ ساعت در ماه – ۳۳۶ ساعت در سال! آیا می توانید تصور کنید که در آن زمان چه چیزی می توانید یاد بگیرید؟ زبان جدید؛ یک متخصص در زمینه مورد نظر خودتان می خواهید؟ آن پتانسیل است.

(یکی از کلیدهای مهم موفقیت اعتماد به نفس است. یک کلید مهم برای اعتماد به نفس، آمادگی است.)

– آرتور اش

5 نکته برای افزایش اعتماد به نفس

۴. همه زمینه های زندگی خود را بهبود بخشید

زندگی فقط در مورد کار نیست، و مهم است که این را از طریق اعمال روزانه خود به خاطر بسپارید. بسیاری از عوامل مهم دیگر مانند سلامتی، روابط شما، امور مالی و رشد شخصی شما وجود دارد. اگر می خواهید واقعاً موفق باشید و اعتماد به نفس خود را در خود ایجاد کنید، همه این زمینه ها به زمان و تلاش نیاز دارند. اگر یکی از این زمینه ها کم باشد، اعتماد به نفس شما نیز شروع به کاهش می کند.

روزانه در هر یک از این مناطق کمی رشد کنید. چگونه می توانید وضعیت مالی خود را بهبود بخشید؟ شاید بتوانید در مورد سرمایه گذاری یاد بگیرید؟ برای داشتن رابطه رضایت بخش تر با شریک زندگی خود چه کاری می توانید انجام دهید؟ یادگیری روزانه کلید موفقیت کلی و رشد اعتماد به نفس است. فقدان یکی از موارد ذکر شده بر اعتماد به نفس شخصی شما تأثیر می گذارد.

5 نکته برای افزایش اعتماد به نفس

۵. برای موفقیت لباس بپوشید

وقتی خوب به نظر می رسید، احساس خوبی خواهید داشت و این در اعتماد به نفس شخصی شما منعکس می شود. طوری لباس بپوشید که دوست دارید با شما رفتار شود. همانطور که قبلاً اشاره کردم، مردم چیزها را بر اساس برداشت ها و تفسیرهای شخصی خود قرار می دهند.

اگر به لباس شخصی خود افتخار نمی کنید، چرا انتظار دارید دیگران شما را به گونه ای متفاوت ببینند؟ طوری لباسی بپوشید که می خواهید باشید، اعتماد به نفس شما افزایش می یابد.

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/personal-development/5-tips-to-grow-your-confidence
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx