7 عادت قدرتمند که زندگی شما را تغییر می دهد

یک نظر اضافه کنید
14 دقیقه مطالعه

7 عادت قدرتمند که زندگی شما را تغییر می دهد

زندگی امروز شما مجموع عادات شماست. هر فکر و هر عملی که پیوسته درگیر آن می شوید، در نهایت زندگی فعلی شما را شکل می دهد. شادی، انگیزه و موفقیت شما با عادات شما نتیجه مستقیم دارد. کاری که به طور مکرر انجام می دهید کل زندگی شما را یا می سازد و یا می شکند.

مشکل این است که ما در ناخودآگاه دچار بیشتر عادات می شویم. این اجازه می دهد تا بدون آنکه ما متوجه شویم، روال رفتارهای منفی به صورت پنهانی صورت بگیرند. هنگامی که چنین عادت منفی ایجاد شود، ترک آن بسیار دشوار است؛ اما اگر بخواهید تغییری برای بهتر شدن ایجاد کنید چه؟ در اینجا 10 عادت قوی وجود دارد که می تواند زندگی شما را به شدت تغییر دهد.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که برای ایجاد تغییر موثر در زندگی خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

7 عادت قدرتمند که زندگی شما را تغییر می دهد

قدرت عادت

فقط 21 روز طول می کشد تا بیشتر عادت ها شکل بگیرند. این بدان معناست که اگر بتوانید یک رفتار مفید را بارها و بارها به مدت سه هفته تکرار کنید، به صورت یک عادت در می آید. در ابتدا، این کار واقعاً دشوار خواهد بود؛ اما به محض تسلط بر چالش، تمام دردها و مشکلات فراموش خواهند شد. چیزی که باقی خواهد ماند این است که چگونه به راحتی می توانید بدون حتی فکر کردن به آن، عادت جدید خود را با موفقیت انجام دهید.

«ما آنچه هستیم که مدام تکرار می کنیم. پس تعالی یک عمل نیست، بلکه یک عادت است.»

ارسطو

ایجاد برخی عادات ممکن است دشوارتر از سایرین باشد، اما زمانی که عادت آشکار شد، می‌توانید به راحتی از این رفتار مثبت استفاده کنید. دانشمندان دانشگاه لندن نشان داده‌اند که می‌توانید با دادن پاداش‌های خارجی همراه با خودنظارتی و بازخورد مثبت، شکل‌ گیری عادت را به طور موثر ارتقا دهید.

محققان همچنین تاکید کردند که مفید ترین راه برای ترک عادت های ناخواسته، بازسازی محیط شخصی یا برنامه ریزی برای پاسخ های جدید به رفتارهای ناخواسته است.

تمام آن چیزی که نیاز به اراده مناسب دارد تا در ایجاد یک عادت جدید پافشاری کنید؛ اما عادات بسیار قدرتمندی که می توانند زندگی ما را به طور قابل توجهی تغییر دهند چیست؟

7 عادت قدرتمند که زندگی شما را تغییر می دهد

7 عادت قدرتمند که زندگی شما را تغییر می دهد.

اولین قدم برای تغییر طولانی مدت، شناسایی عادات مضر است. انجام این کار به شما این امکان را می دهد که این عادات را بازسازی کنید و آنها را به عادت های مفید تر تغییر دهید. عادات و طرز فکرهای ارائه شده در ادامه می تواند به شما در این انتقال کمک کند و قطعا تاثیر زیادی در زندگی شما خواهند داشت.

  1. از شکست نترسید.

شکست بخشی اجتناب ناپذیر اما سالم از زندگی است. اگر شکست نمی‌ خوردیم، پیشرفت نمی ‌کردیم. ترس ما از شکست، چندان سالم نیست. اگرچه در گذشته بارها و بارها شکست خورده‌ایم، اما هنوز برای کنار آمدن با کل مفهوم مشکل داریم. ما فقط جنبه های منفی یک شکست را می بینیم، به همین دلیل است که از آن می ترسیم.

در حالی که مطمئناً درست است که شکست می ‌تواند تجربه بسیار دردناکی باشد که شما را به شدت به زمین هل می‌ دهد، اما در نهایت به نفع شما خواهد بود. در دراز مدت، هر شکستی به شما کمک می کند تا کمی بهتر شوید. این به شما اجازه می دهد تا به عنوان یک فرد رشد کنید و فرصت های غیرمنتظره ای را ایجاد می کند.

نکته جالب اینجاست که بسیاری از افراد موفق موفقیت خود را مدیون این واقعیت هستند که هرگز اجازه ندادند شکست آنها را از ادامه مسير باز دارد. این افراد همیشه روی پاهای خود مي ايستادند، گرد و غبار لباس های خود را می تکاندند و به دنبال رویاهای خود می رفتند. در واقع، برخی مانند توماس ادیسون فهمیدند که چیزی بسیار دردناک تر از شکست وجود دارد: در وهله اول تلاش نکردن.

بنابراین، شجاعت در برابر شکست را عادت دهید.

7 عادت قدرتمند که زندگی شما را تغییر می دهد

  1. هرگز یادگیری را متوقف نکنید.

در مبنای هر موفقیت شخصی، میل خاموش نشدنی برای یادگیری چیزهای جدید نهفته است. این موضوع به تمایل رشد شما کمک می کند، ذهن شما را به چالش می کشد و نه تنها شما را تشویق می کند که به طور مداوم به خود انرژي دهيد، بلکه به شما کمک می کند تا با رضایت خاطر تلاش کنید. اگر نخواهیم دنیایی را که در آن زندگی می‌ کنیم کشف کنیم، ديگر مايل به ارتقا دانش خود نخواهيم بود. این باعث می‌ شود با شرایطی که هست احساس راحتی کنیم که همیشه خوشایند نیست.

این طرز فکر مسموم را می توان با میل به یادگیری و کشف چیزهای جدید از بين برد. حس کنجکاوی شما را تقویت می کند که به دنبال تلاش های ماجراجویانه حرکت کنید.

یادگیری را به عادت تبدیل کنید. ذهنیت دانش آموز زندگی بودن را در آغوش بگیرید. از عادات روزانه برای پیشرفت در زندگی و توسعه مهارت های جدید استفاده کنید.

  1. شکرگزاری را در خود پرورش دهید.

قدردانی یک عادت ساده و در عین حال قدرتمند است که می تواند تأثیر عمیقی بر زندگی شما داشته باشد. این به ما امکان می دهد تا بر إحساس ناكافي بودن غلبه کنیم. در نتیجه، قدردانی کمک می ‌کند تا با تغییر توجه بر نعمت هايي که به شما داده شده است، از دستیابی به آنچه می ‌خواهید ناامید نشوید. این تغییر دیدگاه به شما این امکان را می دهد که قدردانی و رضایت را جایگزین نارضایتی کنید.

پرورش عادت قدردانی به شما کمک می کند تا زیبایی های زندگی را کشف کنید. سپاسگزار بودن به شما امکان قدردانی عمیق برای چیزهای کوچک زندگی را به وجود می آورد. قدردانی در نهایت باعث می شود زمان کمتری را صرف دنبال کردن موضوعات مهم تر بیشتر کنید.

شکرگزاری بابت چیزهایی که دارید را نه تنها به عادت تبدیل کنید، بلکه سعی کنید هر روز لحظاتی آرام مشخصي برای قدردانی داشته باشید.

نعمت های خود را بشمارید و شگفتی هایی را که زندگی شما را خاص می کند، کشف کنید.

7 عادت قدرتمند که زندگی شما را تغییر می دهد

  1. خود انگیختگی را به عادت تبدیل کنید.

بسیاری از مردم تعجب می کنند که راز داشتن انگیزه چیست؟ آنها بدون اینکه بدانند انگیزه تنها یک راز دارد، تلاش می کنند: هیچ کس به جز خودتان نمی تواند واقعاً به شما انگیزه دهد.

«انگیزه آتشی از درون است. اگر شخص دیگری سعی کند آن آتش را در شما روشن کند، به احتمال زیاد برای مدت کوتاهی می سوزد.»

استفان کاوی

تماشای ویدیوهای انگیزشی، گوش دادن به سخنرانان انگیزشی و خواندن جملات انگیزشی ممکن است برای مدت کوتاهی شما را هیجان زده کند. با این حال، در دراز مدت، شما را بیشتر از این تحت تاثیر قرار نمی دهد. بدانید که شما به تنهایی مسئول انگیزه خود هستید. اگر انگیزه ندارید، هیچ کس دیگری مقصر نیست.

با این حال، اگر هدفتان انگیزه طولانی مدت است، باید یک میل سوزان را در درون خود ایجاد کنید که بدون توجه به هر چیزی مشوق شما باشد. این میل برانگیزاننده فقط توسط خودتان شعله ور می شود. دیگران ممکن است بتوانند این آتش را برای مدت کوتاهی در درون شما روشن کنند، اما واقعيت اين است كه به همان سرعتی که به وجود آید، کاهش می یابد.

پس عادت کنید که هر روز به خودتان انگیزه بدهید.

عادت قدرتمند زیر به شما نشان می دهد که چگونه:

  1. چشم انداز داشته باشید.

زندگی، پیوسته حول این سوال می چرخد که آیا هدفی دارید یا خیر. بدون داشتن چشم اندازی روشن از آنچه می خواهید، هرگز به آن نخواهید رسید؛ اما اگر یک ماموریت واقعی داشته باشید، عزم شما را برای تحقق آن افزایش می دهد. به همین دلیل، تغییرات عمیق در زندگی مستلزم یک بینش اساسی است که باعث می شود همه چیز را به درستي ببینید، حتی زمانی که شرایط سخت می شود.

در مورد آن فکر کنید. همه مخترعان و انقلابیون بزرگی که عمیقاً شیوه زندگی ما را تغییر دادند، چشم اندازی داشتند که در هر کاری که انجام می دادند نقش اساسي داشت. این افراد از مأموریت خود برای کمک به تبدیل این جهان به مکانی بهتر آنقدر انرژی گرفته بودند که به آنها اين قدرت را می داد بر هر مشکلی که پیش می آمد غلبه کنند.

هنگامی که شما یک چشم انداز جاه طلبانه دارید، تمرکز شما از مشکلات یک کار به هدف بالاتر آن تغییر می کند. به جای اینکه با کارهای ناخوشایند روحیه خود را تضعیف کنید، متوجه خواهید شد که رسالت وجودي شما به بینش بنيادين شما کمک می کند. در حقيقت به شما کمک می‌ کند تا سخت ‌ترین و چالش‌ برانگیز ترین موانع را برطرف کنید، زیرا می‌ توانید به وضوح ببینید که انجام وظیفه ‌تان برای تحقق چشم ‌اندازتان چقدر مهم است.

توسعه مداوم بینش زندگی خود را به عادت تبدیل کنید.

7 عادت قدرتمند که زندگی شما را تغییر می دهد

  1. بدون پشیمانی زندگی کنید.

گذشته را نمی توان تغییر داد. اتفاقی که افتاده قابل جبران نیست. با این حال، فکر کردن به اشتباهات و شکست های گذشته ما را عذاب می دهد. اشتباهات ما نه تنها ما را عصبانی می کنند، بلکه باعث پشیمانی هم می شوند. ما متعجبیم که اگر آن کار را انجام نمی دادیم چه می شد. بدون اینکه متوجه باشیم، مدام به اتفاقی که افتاده فکر می کنیم.

در حقيقت تأسف نسبت به فرصت های از دست رفته، ما را از استفاده از لحظه باز می دارد. پشیمانی باعث می شود فراموش کنیم که تنها چیزی که می توانیم بر آن تأثیر بگذاریم زمان حال است.

از اشتباهات خود پشیمان نشوید. اجازه ندهید گذشته تان باعث شود فرصت های حال حاضر را نادیده بگیرید. سعی کنید درک کنید که ترکیبی از همه اشتباهات و شکست هایتان به شما این امکان را می دهد که به فردی تبدیل شوید که امروز هستید. بدون همه این تجربیات، شما آدم امروزی نبودید. اگر این تجربیات را پشت سر نمی گذاشتید، قدرت کمتری نسبت به امروز داشتید.

زندگی بدون پشیمانی را به عادت تبدیل کنید. گله و شکایت را کنار بگذارید و بدانید که اشتباه کردن اشکالی ندارد.

  1. مراقبه کنید.

مدیتیشن یکی از قوی ترین عادت هایی است که می توانید ایجاد کنید. نه تنها یک عادت ساده است که می توان آن را در هر مکان و هر زمان انجام داد، بلکه فواید آن بسيار زياد است. از نظر علمی ثابت شده است که از بین بردن استرس، بهبود تمرکز و حافظه در میان بسیاری از مزایای مفید دیگر است، اما مهم تر از همه، مراقبه به شما این امکان را می دهد که تغییرات عمیقی در زندگی خود ایجاد کنید.

مراقبه انجام دهید. آرام باشيد و زندگی خود را تغییر دهید.

اگر می ‌خواهید قوی ‌ترین عادت را کشف کنید که به طرز شگفت ‌انگیزی كارآمد است، مراقبه یک گزینه عالی برای مكاشفه است. مراقبه روزانه را به عادت تبدیل کنید.

امیدوارم از این لیست از قدرتمند ترین عادت هایی که می توانید برای ایجاد تغییر عمیق در زندگی خود استفاده کنید، لذت برده باشید.

عادات روزانه اي که به شما کمک مي كنند تا عملکردتان را به اوج برسانید چیست؟

پیروز باشيد!

منبع:

http://www.planetofsuccess.com/blog/2015/7-powerful-habits-that-will-change-your-life/

5/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx