کودکان و قانون جذب

یک نظر اضافه کنید
14 دقیقه زمان مطالعه

کودکان و قانون جذب

آیا تابحال در رابطه با کودکان و قانون جذب فکر کرده اید؟ چگونه می توانید قوانین جذب را به فرزندان خود بیاموزید؟ حتی فکر کردن به این سوال ممکن است برای برخی از والدین ترسناک باشد، زیرا حقیقت اصلی این است که اغلب والدین تمایل دارند که در طول فرآیند آموزش کودکان خود را از هر چیزی که از قبل می دانستند، جدا کنند. بنابراین بهتر است بپرسیم چگونه به والدین کمک کنیم که فرزندان خود را با قانون جذب آشنا کنند؟

واقعیت این است که کودکان پس از تولد کاملا با خودشان آشنا هستند و می دانند چه کسانی هستند، زیرا آنها با دانش این دنیا به دنیا می آیند. همه چیز از زمانی شروع می شود که والدین وارد صحنه می شوند. اغلب آنها از جملاتی مانند: آیا فکر می کنید پول از درخت می افتد؟ یا شما نمی توانید هر آنچه را که می خواهید به دست آورید و … استفاده می کنند. در واقع این ها همان جملاتی هستند که آنها در کودکی از والدین خودشان شنیده اند. بنابراین، اولین توصیه قانون جذب پرهیز از تکرار جملات منفی برای فرزندان است.

اگر در حال حاضر فرزند کوچک دارید، بهترین کاری که می توانید بکنید این است که او را آزاد بگذارید که بدون تاثیرات شما درگیر رشد فردی خودش باشد. تنها کافی است بنشینید و تماشا کنید که چطور برای خواسته هایش تلاش می کند و به آنها می رسد.

در ادامه می خواهیم به مطالعه جزئی تر درباره اینکه چگونه فرزندان را با قانون جذب آشنا کنیم، بپردازیم.

کودکان و قانون جذب

درباره کودکان و قانون جذب بدانید

اگر فرزند بزرگتر دارید، کاری که می توانید بکنید، این است که فرض کنید فرزندتان به یک اسباب بازی علاقه دارد و از شما می خواهد که آن را برایش تهیه کنید. این اسباب بازی می تواند یک ماشین، یک عروسک یا هر چیز دیگری باشد.

کار شما این است که از فرزندتان بخواهید قبل از خرید آن اسباب بازی، در اختیار داشتن و بازی کردن با آن را تجسم کند. یعنی از او بخواهید که چشمانش را ببندد و تجسم کند که آن اسباب بازی را در اختیار دارد و با آن بازی می کند؛ سپس از او بخواهید تا احساساتش نسبت به بازی با آن اسباب بازی را برایتان توصیف کند. این روند را چند روز تکرار کنید و بدین ترتیب به فرزندان خود آموزش دهید که چیزهایی که می خواهند داشته باشند را تصور کنند و همیشه از آنها بپرسید که چه احساسی دارند.

این تکنیک به کودکان کمک می کند که راحت تر اسباب بازی خاص مورد نظرشان را نشان دهند. این فقط یک مسئله زمان است، زیرا کودکان مانند بزرگترها تعارف ندارند و خواسته هایشان را به راحتی آشکار می کنند!

بیایید یک مثال دیگر بزنیم. برای مثال فکر کنید که فرزند شما در مدرسه به یکی از دوستانش علاقه بسیاری دارد و دوست دارد که با او در یک میز بنشیند، اما این اتفاق نمی افتد. فرزند شما به خانه بر می گردد و بسیار ناراحت است و دلیل ناراحتیش را بیان می کند. کار شما این است که از او بخواهید در ذهنش تصور کند که او از قبل با دوست مورد علاقه اش در یک میز نشسته اند. باید به فرزندتان یادآوری کنید که او در تصوراتش به همه خواسته هایش می رسد. بدین ترتیب می توانید به فرزندانتان توضیح دهید که برای تحقق یافتن آرزوهایشان تنها کافی است احساس خوبی به آنها داشته باشند.

در ادامه با ۷ قانون که به آشنایی کودکان و قانون جذب کمک می کند، آشنا می شویم.

۱. سپاسگذار باشید

افراد سپاسگذار قدردان چیزهای خوبی که دارند، هستند و کمتر به بخش منفی زندگیشان فکر می کنند. شما می توانید با قدردانی به خاطر کوچک ترین داشته هایتان خوشحالی را بیشتر به سمت خودتان جذب کنید. قدردانی موجب ایجاد تفکر مثبت می شود که به سبک خودش به مرور زمان باعث آشکار شدن اتفاقات بهتر خواهد شد.

قدردانی را به کودکان خود آموزش دهید:

 • صرف نظر از اینکه هدیه یا لطف شما چقدر کوچک است، به آنها آموزش می دهیم که تشکر کنند.
 • می توانیم با نشان دادن قدردانی روزانه خود، الگوی خوبی برای آنها باشیم.
 • اطمینان داشته باشیم از اینکه می دانند زمان چقدر ارزشمند است و هیچ چیز را نباید بدیهی انگاشت.

کودکان و قانون جذب

 

۲. بدانید چه می خواهید

در رابطه کودکان و قانون جذب اینکه کودکان بدانند چه می خواهند یک اصل مهم است. اینکه بدانید و درک کنید که چه می خواهید، مستلزم پرورش خودشناسی از طریق تفکر صادقانه است و همچنین مستلزم رها کردن آنچه دیگران برای شما می خواهند، است. زمانی شما می توانید تمام انرژی خود را صرف جذب کردن یک چیز بکنید که واقعا بدانید چه می خواهید.

به کودکان خود کمک کنید که با خود واقعیشان ارتباط برقرار کنند:

 • توضیح دهید که تبلیغات چگونه سعی در شکل دادن به تفکرات آنها دارد.
 • آنها را به تهیه فهرست یا کلاژ تصویر از رویا و اهدافشان تشویق کنید.
 • تائید کنید که آنها متخصص خواسته ها و نیازهای خودشان هستند.

۳. هر چیزی ممکن است

شما باید به این باور داشته باشید که هر چیزی ممکن است، اما این بدین معنا نیست که فکر کنید می توانید بدون زحمت هر چیزی که می خواهید را بدست آورید. بلکه این بدین معنا است که پتانسیل شما نامحدود است. اگر بتوانید به این باور دسترسی پیدا کنید، راحت تر می توانید صدای ناامید کننده ای را که درونتان فریاد می زند و به شما می گوید که نمی توانید به رویاهایتان دست پیدا کنید و اعتماد به نفس شما را تضعیف می کند، خاموش کنید.

با استفاده از موارد زیر می توانید در رابطه با کودکان و قانون جذب کمک کنید که قدرت امکان خود را تقویت کنند:

 • گفتن داستانهای الهام بخش (در مورد خود، بستگان یا چهره های معروف)
 • به آنها در برنامه ریزی برای چگونگی دستیابی به اهدافشان کمک کنید.
 • به صورت آشکار به آنها نشان دهید که به توانایی آنها برای موفقیت اعتقاد دارید.

۴. از منطقه راحتی خود خارج شوید

گاهی اوقات ممکن است برخی از اضطراب های مرتبط با ناشناخته ها و فعالیت در خارج از حوزه های تخصصی خود را هنگامی که از منطقه امن خود خارج می شوید، تحمل کنید. به هر حال، دستیابی به پتانسیل کامل و نشان دادن اهدافتان مستلزم رویایی با چالش ها و امتناع از رضایت دادن به حد وسط است.

کودکان خود را از ماندن در منطقه راحت خودشان منع کنید:

 • فرصت های زیادی در رابطه با پیوستن به باشگاه های جدید یا یادگیری سرگرمی های جدید برای آنها فراهم کنید.
 • به کودکانتان نشان دهید که به خارج شدن آنها از منطقه امنشان تمایل دارید.
 • به آنها توضیح دهید که برای داشتن بسیاری از چیزهایی که ارزش داشتن را دارند، باید شروع به برداشتن گام های شجاعانه بکنند.

کودکان و قانون جذب

۵. رویاها و اهداف خود را تجسم کنید

افرادی که از قانون جذب استفاده می کنند، برای اینکه بتوانند رویاها و اهداف خود را واضح تر تصور کنند، به استفاده از تجسم خلاق نیاز دارند. برای اینکه باور کنید که واقعا می توانید زندگی مورد علاقه تان را پرورش دهید و رویای خود را با قدرت بسیار بیشتری بسازید، باید دید مثبتی به زندگی و اتفاقات آن داشته باشید.

به کودکان خود کمک کنید که تجسم را بخشی از زندگی روزمره شان قرار دهند:

 • به آنها کمک کنید تا از طریق بازی تخیلی رویاهای خود را به تصویر بکشند.
 • از طریق تجسم خلاقانه از چیزی که می خواهند به آنها کمک کنید.
 • آنها را به ترسیم یا نقاشی رویا و اهدافشان تشویق کنید.

۶. مثبت بمانید و به افکار مثبت فکر کنید

یادگیری مثبت اندیشی و استفاده از آن یکی از قوانین مهم در رابطه کودکان و قانون جذب است. تلاش برای تمرکز بر چیزهای خوب در زندگی و تلاش برای یافتن پوششی نقره ای در تجربیات، نیاز به مثبت اندیشی قوی دارد. دید منفی به زندگی یکی از موانع اصلی برای رسیدن به اهداف است، بنابراین با استفاده از موارد زیر با کودکان خود برای حذف دید منفی و مثبت اندیشی تمرین کنید:

 • با کودکان خود درباره تجربیات چالش برانگیز خود و جنبه های مثبت آنها بحث کنید.
 • درباره اینکه چگونه چالش های زندگیتان را به نکات مثبت تبدیل کرده اید، برای کودکانتان صحبت کنید.
 • به آنها پیشنهاد بدهید که فهرستی از چیزهایی که دوست دارند و الهام بخش است، تهیه کنند.

۷. منحصر به فرد بودن خود را در آغوش بگیرید

شما زمانی می توانید بخش های متفاوت خود از دیگران را بپذیرید و درک کنید که بتوانید منحصر به فرد بودن خود را بپذیرید. این فرآیند باعث پرورش عزت نفس و قوی تر شدن آن می شود و به شما کمک می کند که بتوانید بهتر خود واقعیتان را بشناسید. همچنین این ویژگی موجب می شود که شما راحت تر چیزهایی را که در آن استعداد دارید، پیدا کنید.

شما می توانید با استفاده از روش های زیر در پرورش خودپذیری به کودکانتان کمک کنید:

 • به آنها آموزش دهید که حتی اگر هویت آنها به طور چشمگیری با شما متفاوت است، باید هویت خودشان را بپذیرند.
 • آنها را به خاطر خصلت های خوبشان ستایش کنید.
 • آنها را تشویق کنید که از طریق نوشتن، بازی و هنر خلاقیت، علایق خود را کشف کنند.

کودکان و قانون جذب

مطمئن شوید که فرزندتان خوشحال است

سعی کنید همیشه از اینکه کودکتان شاد و خوشحال است، مطمئن شوید؛ برای مطمئن شدن از این موضوع باید از رابطه کودکان و قانون جذب کمک بگیرید. کودکان در سنین پایین تر همیشه از ته دل می خندند. شما باید هر زمانی که کودکتان به کوچک ترین هدفش رسید و یک موفقیت بدست آورد، او را تشویق کنید و به کودکتان یادآوری کنید که به دلیل خوب و خوشحال بودن او این اتفاق افتاده است. بدین ترتیب می توانید انگیزه ای قوی برای آینده فرزندتان به وجود بیاورید.

شوق کودکتان و تلاش او برای اهدافش را فقط برای اینکه مسائل کاری مهم تری دارید، کور نکنید. گاهی اوقات بعضی از والدین هستند که نسبت به خنده های فرزندشان بی توجه هستند و به آنها نگاه نمی کنند. حتی بدتر از آن برخی از والدین هستند که تمایل دارند به فرزندشان بگویند: ساکت باش و تنها دلیلشان این است که آنها برای رسیدگی به کارهایشان، پختن ناهار، تمیز کردن اتاق و چیزهای دیگر به آرامش نیاز دارند.

والدین باید به جای این کار به کودکانشان اجازه دهند که احساسات مثبت خود را ابراز کنند، والدین می توانند فرزندانشان را در کارهایشان شریک کنند؛ با این کار انرژی مثبت کودکان آزاد می شود و می تواند بر روحیه والدین و فضای خانواده تاثیر بگذارد.

بنابراین هنگام استفاده از قانون جذب برای کودکان مراقب احساسات آنها باشید، زیرا می دانیم که تجلی و احساسات ما حیاتی هستند.

در آخر

در این مقاله درباره کودکان و قانون جذب مطالعه کردیم و آموختیم که آموزش قانون جذب به کودکان بسیار حیاتی است. اینکه کودکان بتوانند دید مثبتی به زندگی داشته باشند و بتوانند خواسته ها و اهدافشان را تجسم کنند، می تواند تاثیر مفید و چشمگیری در آینده آنها داشته باشد.

کودکان باید یاد بگیرند که با خود واقعیشان آشنا شوند و آن را درک کنند و از متفاوت بودنشان با دیگران غمگین نباشند. کودکان برای یادگیری قوانین جذب و استفاده از آنها به کمک والدینشان نیاز دارند. سعی کنید همیشه والدین خوبی برای کودکانتان باشید و با آموزش قانون جذب به فرزندانتان آینده ای مفید و درخشان برای آنها بسازید.

منبع:

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx