چگونه ترس را رها کنیم و غیرقابل توقف شویم؟

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه مطالعه

چگونه ترس را رها کنیم و غیرقابل توقف شویم؟

نانسی سولاری

آیا گاهی اوقات خود را از ترس نا توان می بینید؟ ترس برای هر فرد به اشکال مختلف ظاهر می شود. ممکن است با احساس ترس، دچار سردرد یا حالت تهوع شوید. اضطراب باعث می شود که در موقعیت ها بیش از حد فکر کنیم و ما را از اقدام باز می دارد. ترس قطعا می تواند ما را از رسیدن به حداکثر پتانسیل خود باز دارد. وقتی این اتفاق می افتد، بهترین کار این است که ترس را کنار بگذارید.

اگر بدون ترس زندگی می کردید چه کاری را می توانستید انجام دهید؟ در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند بر آنها غلبه کنید و غیرقابل توقف شوید!

چگونه ترس را رها کنیم و غیرقابل توقف شویم؟

  1. برنامه ریزی کنید.

آیا متوجه می شوید که مرتباً دکمه چرت زدن را فشار می دهید؟ یا احساس می کنید در شغلی که دوست ندارید وقت خود را تلف می کنید؟ همانطور که رویاهای خود را دنبال می کنید و برنامه های جدیدی برای آینده می چینید، ممکن است از شکست بترسید و دچار تردید شوید.

داشتن برنامه ریزی به شما کمک می کند بر این اضطراب غلبه کنید. همانطور که گفته می شود، «برنامه ریزی صحیح از عملکرد ضعیف جلوگیری می کند.» اهدافی را تعیین کنید که شما را به اهدافتان نزدیکتر می کنند و به برنامه خود متعهد بمانید. اجازه ندهید ترس از شکست شما را از تحقق رویاهایتان باز دارد.

  1. از تکنیک های کاهش استرس استفاده کنید.

قرار گرفتن در موقعیت های پر از ترس می تواند فشار قابل توجهی بر بدن وارد کند. اگر از تاریکی می ترسید، ممکن است احساس سفتی در قفسه سینه، خشکی گلو یا مشکل در تنفس داشته باشید.

هنگامی که استرس بر شما غلبه کرد، سعی کنید جملات تاکیدی مانند «من خوب می شوم» یا «این لحظه به زودی می گذرد» را تکرار کنید. یک مانترا ایجاد کنید که زمینه ساز باشد و به شما کمک کند ترس را از بین ببرید.

همچنین می توانید به موسیقی آرام بخش گوش دهید. صداهای آرامش بخش از طبیعت یا اقیانوس برای آرامش ماهیچه ها شناخته شده است. حرکت دادن بدن راه دیگری برای مقابله با اضطراب است – به پیاده روی یا حرکات کششی بپردازید. با یادگیری مدیریت استرس، احساس کنترل و قدرت بیشتری خواهید کرد.

چگونه ترس را رها کنیم و غیرقابل توقف شویم؟

  1. با دوستان و خانواده خود صحبت کنید.

آیا ترس از تنهایی دارید؟ بعد از کار یا تعطیلات آخر هفته، آیا نگران این هستید که جایی برای رفتن و کاری برای انجام دادن نداشته باشید؟ ما موجوداتی اجتماعی هستیم و تنها ماندن برای مدت طولانی، ممکن است دشوار باشد.

دفعه بعد که احساس تنهایی کردید، با یکی از اعضای خانواده یا بهترین دوستتان تماس بگیرید.
داشتن پشتیبانی برای تکیه کردن، روحیه شما را تقویت کرده و به شما کمک می کند کمتر احساس انزوا کنید.

اگر در مورد مصاحبه شغلی استرس دارید، از قبل با یک دوست تماس گرفته یا با او ملاقات کنید. صحبت کردن در مورد نگرانی ها، به شما کمک می کند اعتماد به نفس و آرامش بیشتری داشته باشید. داشتن یک تیم نشاط‌بخش قبل از یک رویداد اضطراب‌آور، تفاوتی ایجاد می‌کند.

  1. ترس های خود را بنویسید.

ترس های شما چیست – فضاهای کوچک، پرواز، طرد شدن یا موفقیت؟ شناسایی فوبیا اولین قدم در یادگیری نحوه مدیریت و حذف آن است.

به عنوان مثال، اگر از مارها می ترسید، برنامه ای بچینید که کمک کند بر این اضطراب غلبه کنید.
می توانید به تصاویری از آن نگاه کنید یا با مارهای اسباب بازی، بازی کنید. در نهایت، می توانید سعی کنید یک مار واقعی را نگه دارید.
بنابراین، فهرستی از اضطراب ها و ترس های کوچک و بزرگ خود تهیه کنید، سپس اهداف واقع بینانه ای تعیین کنید. یک برنامه گام به گام بچینید تا هر کدام را در طول زمان، انجام دهید.

چگونه ترس را رها کنیم و غیرقابل توقف شویم؟

  1. نتیجه نهایی را تصور کنید.

تصور کنید در پرواز هستید که ناگهان احساس می کنید تلاطم، هواپیما را تکان می دهد و علامت کمربند ایمنی روشن می شود. ناگهان دسته را می گیرید و نمی توانید نفس خود را حبس کنید. در ارتفاع 35000 فوتی، شرایط آب و هوایی ممکن است غیرقابل پیش‌بینی باشد و شما را با ترس از پرواز مواجه کند.

بهترین راه برای غلبه بر این موضوع این است که مقصد خود را تجسم کنید. چهره خندان عزیزانتان که در فرودگاه در انتظارتان هستند، تصور کنید. در تعطیلات، خود را در حال استراحت زیر آفتاب داغ جزیره ببینید. چشمان خود را ببندید و تصور کنید در حال عبور از خط پایان هستید. به این فکر کنید که پس از رسیدن چقدر احساس خوبی خواهید داشت و برای غلبه بر ترس چقدر به خود افتخار خواهید کرد.

  1. موفقیت ها را جشن بگیرید.

آیا نگران آینده و گرفتن آن ترفیع بزرگ یا رسیدن به وزن موردنظر خود هستید؟ به جای اینکه در مورد آنچه قرار است اتفاق بیفتد نگران باشید، پیروزی های خود را جشن بگیرید.

حتی اگر ترفیع دریافت نکردید، به یاد داشته باشید که کاری را انجام می دهید که دوست دارید و به برداشتن گام های بعدی، نزدیک می شوید. شاید شما بیست پوند کامل وزن کم نکرده باشید، اما حداقل مقداری از آن را کم کردید، پس آن را جشن بگیرید!

به طور معمول، ما تمایل داریم که به جای آنچه که به دست آورده ایم، روی چیزهایی تمرکز کنیم که کارساز نیستند. فهرستی از دستاوردهای خود تهیه کنید و میزان پیشرفت خود را جشن بگیرید. در هر کاری که انجام می دهید پیروزی را بیابید و به پیروزی های خود افتخار کنید.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/891322/let-go-of-fear
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx