111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

Add a Comment 1
60 Min Read

۱۱۱ نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

زندگی می تواند شادی بخش باشد و همزمان می تواند سخت باشد. یک روز، می تواند در یک جهت خوشحالی شما و روز دیگر در جهت کاملا مخالف بچرخد. زندگی آنقدر پیچیده و غیر قابل پیش بینی است که روز به روز ما را بیشتر شگفت زده می کند. این معجزه ‌آسا، شگفت ‌انگیز، شادی بخش، اما گاهی هم ویران‌ کننده است.

نکته غم انگیز این است که ما اغلب آنقدر درگیر مبارزه با مبارزات و چالش های روزمره زندگی هستیم که به ندرت مکث می کنیم تا راجب زیبایی زندگی کمی تامل کنیم. این تعلل می تواند آنقدر سریع اتفاق بیفتد که ما کاملاً فراموش کنیم که زندگی هدیه شگفت انگیزی است، به خصوص وقتی با چالش های متعددی روبرو می شویم.

در این موقعیت ‌ها، داشتن چند نقل قول الهام ‌بخش زندگی که به شما کمک می‌کند تا به یاد بیاورید زندگی واقعا چقدر زیباست، می ‌تواند بسیار نشاط ‌آور باشد. در ادامه می توانید مجموعه ای دستچین شده از نقل قول های الهام بخش در مورد زندگی را بیابید که لبخند را بر لبان شما می نشاند.

آخرین باری که برای دقیقه ای توقف کردید و به زیبایی های زندگی خود فکر کردید کی بود؟ چه زمانی مکث کردید تا به خود یادآوری کنید که واقعاً چقدر زندگیتان برکت دارد؟ و آخرین باری که واقعاً به خاطر تمام جنبه های زیبای زندگی خود سپاس گزاری کردید چه زمانی بود؟ برای بسیاری از مردم، زمان زیادی ازآخرین باری که به خود یادآوری کردند چقدر خوش شانس هستند که در این روزگار و عصر حاضر زنده هستند گذشته است.

«مهم ترین چیز این است که از زندگی خود لذت ببرید. شاد بودن، همه جوانب زندگی را در بر می گیرد.»

آدری هپبورن

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

جنبه های بسیار زیبایی در زندگی وجود دارد، اما گاهی اوقات، همه ما نیاز به یادآوری آنها داریم. نقل قول های الهام بخش در مورد زندگی می تواند به شما در این امر کمک کند. این نقل قول های الهام بخش زندگی شما را به یاد شگفتی های الهام بخش وجودتان و زیبایی بی نظیر زندگی می اندازد. آن ها همچنین به شما کمک می کنند تا دیدگاه روشن تری نسبت به زندگی خود داشته باشید. زندگی مثل یک تاب است و بالا و پایین دارد.

چیزی که نقل قول های الهام بخش در مورد زندگی را بسیار منحصر به فرد می کند این است که آن ها از برخی از عاقل ترین مردان و زنانی که تا به حال در این سیاره زندگی کرده اند سرچشمه می گیرند. بینش قابل توجه آن ها در مورد زندگی به شما کمک می کند که نه تنها زندگی بهتری داشته باشید، بلکه به زندگی رضایت بخش تر، معنادارتر و خوش بینانه تر نیز بپردازید.

اگر حکمت نقل قول های زندگی زیر را در زندگی خود به کار ببرید، می توانید به تدریج کل وجود خود را متحول کنید.

در اینجا نقل قول های خارق العاده ای بیان شده اند که زندگی و جهات مختلف آن را جشن می گیرند.

۱۱۱ نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

خواندن جملات الهام ‌بخش زندگی می ‌تواند بسیار مفید باشد، به‌ ویژه زمانی که دوران سختی را در زندگی سپری می‌ کنید. نقل قول های زیر به شما کمک می کند تا رویداد ها را در نور بسیار روشن تر ببینید. آن ها همچنین به شما یادآوری می کنند که زندگی چقدر زیبا است و چرا زندگی به طور کامل و حقیقی ارزش زیستن دارد.

از این نقل قول های زندگی الهام بخش لذت ببرید!

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. جان لنون در مورد ترس و عشق

«دو نیروی محرک اساسی وجود دارد: ترس و عشق. وقتی می ترسیم از زندگی عقب نشینی می کنیم. وقتی عاشق هستیم، با اشتیاق، هیجان و پذیرش به روی همه چیزهایی که زندگی برای ارائه دارد باز می‌شویم. ما باید یاد بگیریم که ابتدا خودمان را با تمام شکوه و عیب هایمان دوست داشته باشیم. اگر نتوانیم خودمان را دوست داشته باشیم، نمی‌توانیم به طور کامل به توانایی خود در دوست داشتن دیگران یا پتانسیل خود برای خلق کردن بپردازیم. تکامل و همه امیدها برای جهانی بهتر در بی باکی و دید باز مردمی است که زندگی را در آغوش می گیرند.»

جان لنون

آیا این نقل قول واقعاً قابل توجه و الهام بخشی درباره زندگی نیست؟

اگر می خواهید دنیا را تغییر دهید، ابتدا باید خودتان را تغییر دهید. اگر نتوانید درون خود را تغییر دهید، هرگز نخواهید توانست آنچه را که در بیرون است تغییر دهید.

 1. دکتر سوس در مورد گریه کردن

«برای به پایان رسیدن یک اتفاق گریه نکن، لبخند بزن که در زندگیت اتفاق افتاد.»

دکتر سوس

رها کردن می تواند بسیار دردناک باشد. هر وقت با موقعیتی مواجه شدید که چیزی به پایان رسیده است، گریه نکنید. به جای دلخوری از اینکه تمام شده است، تمام لحظات زیبا را به خود یادآوری کنید. تصور کنید چقدر بدتر می شد اگر این لحظات واقعا شگفت انگیز را تجربه نمی کردید.

 1. آل مکتوم درباره چیستی زندگی

«تئوری من در مورد زندگی این است که زندگی زیباست. زندگی تغییر نمی کند شما یک روز و یک شب و یک ماه و یک سال دارید. ما مردم تغییر می کنیم – می توانیم بدبخت باشیم یا می توانیم شاد باشیم. این چیزی است که شما از زندگی خود می سازید.»

محمد بن راشد آل مکتوم

اگر اجازه دهید تجربیات دشوار شما را بشکند، همیشه زندگی شما را تحت فشار قرار می دهد. با این حال، اگر از شکست ها به عنوان پله های موفقیت استفاده کنید، در زندگی پیشرفت خواهید کرد. به همین ترتیب، اگر به دنبال درس هایی باشید که در سختی ها یافت می شود، فرد قوی تری خواهید شد.

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. جان لنون در رابطه با شمارش سن و عمر

«سن خود را بر اساس تعداد دوستانتان بشمارید، نه سال های عمرتان. زندگی خود را با لبخند بشمارید و نه اشک هایتان.»

جان لنون

زندگی سراسر ادراک است. افرادی هستند که همه چیزهایی که نیاز دارند را دارند اما احساس خوشبختی نسبت به خودشان ندارند. در عین حال، افرادی هستند که چیزی جز لذت بردن از لحظه لحظه زندگی خود ندارند. نحوه درک شما از زندگی تا حد زیادی به طرز فکر شما بستگی دارد. اگر نگرش خوش بینانه ای به زندگی داشته باشید، به احتمال زیاد در مورد آنچه برای شما اتفاق می افتد مثبت فکر می کنید. به طور مشابه، مثبت اندیشی به شما کمک می کند فرصت هایی را ببینید که در آن دیگران فقط مشکلات و چالش ها را می بینند.

 1. رابرت استیونسون در مورد بازی با ورقی به نام زندگی

«زندگی به این نیست که کارت های خوب را در دست بگیرید، بلکه این است که یک دست ضعیف را خوب بازی کنید.»

رابرت لوئیس استیونسون

اگر به برخی از موفق ترین افرادی که تاکنون زندگی کرده اند نگاهی بیندازید، خواهید دید که بسیاری از آن ها توانایی منحصر به فردی را داشتند که شکست های دردناک را به موفقیت های واقعا عالی تبدیل کنند. با یادگیری از تجربه این افراد متوجه خواهید شد که اهمیتی ندارد که زندگی کارت های واقعا خوب یا بدی به شما داده است. تنها چیزی که مهم است این است که چگونه می خواهید از این کارت ها استفاده کنید. برخی از افراد صرفاً به دلیل داشتن دست ضعیف کنار می کشند، آن ها در استفاده از کارت های عالی که به آن ها داده شده است، اصلا مهارت ندارند. اگر اجازه ندهید این اتفاق بیفتد، می توانید بهترین استفاده را از موقعیت خود داشته باشید.

 1. رابرت فراست در مورد خلاصه کردن زندگی

«در سه کلمه می توانم همه چیزهایی را که در مورد زندگی آموخته ام خلاصه کنم: زندگی ادامه دارد.»

رابرت فراست

مهم نیست در زندگی چه اتفاقی می افتد، نه تنها ادامه خواهد داشت، بلکه همیشه راهی برای عبور از مشکلات پیدا خواهید کرد.

 1. خلیل جبران در مورد رنج

«از رنج، قوی ‌ترین روح ‌ها پدید آمده‌اند. بزرگ‌ ترین شخصیت ‌ها آغشته به زخم ‌ها هستند.»

خلیل جبران

هیچ کس رنج را دوست ندارد، هیچ کس سختی ها و چالش ها را دوست ندارد. از آنجایی که این موضوع برای همه صادق است، همه ما به دنبال این هستیم که تا آنجا که می توانیم از رنج ها و چالش ها فرار کنیم. با این حال، این همیشه ممکن نیست.

نمی توان از رنج اجتناب کرد. شما نمی توانید این واقعیت را تغییر دهید که گهگاه مجبور خواهید بود دوران سختی را تحمل کنید؛ اما کاری که می توان انجام داد این است که طرز فکر شما در مورد رنج تغییر پیدا کند.

در بیشتر موارد، رنج بیش از آنچه به چشم می آید وجود دارد. حتی اگر زمان های سخت بسیار دردناک باشند، با درس ‌ها و فرصت‌ های مهم زیادی همراه هستند. به همین دلیل، درک این نکته مهم است که رنج در نهایت به نفع شماست، زیرا شما را قوی تر می کند. باعث می‌ شود با ترس ‌هایتان مقابله کنید، شما را به چالش می‌ کشد تا از محدودیت ‌هایتان فراتر بروید و شما را مجبور می ‌کند که به عنوان یک شخص مستقل رشد کنید.

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. ویلیام پورکی در مورد عشق به زندگی

«باید طوری برقصی که انگار هیچ کس تماشا نمی کند، جوری دوست داشته باشی که انگار هیچوقت صدمه ای بهت نمی رسد، جوری بخوانی که انگار کسی گوش نمی دهد و طوری زندگی کنی که انگار بهشت بر روی زمین است.»

ویلیام دبلیو پورکی

از بین تمام نقل قول های الهام بخش در مورد زندگی، این یکی از دلگرم کننده ترین هاست. افکار ویلیام پورکی درباره زندگی دارای نکات قابل توجهی برای زندگی کردن است.

 1. ایساک دینسن در مورد روزهای سخت زندگی

«زمان های سخت به من کمک کرد تا بهتر از قبل بفهمم که زندگی از هر نظر چقدر بی‌ نهایت غنی و زیباست و این که خیلی از موضوعات که انسان ها بابتشان نگران می ‌شوند هیچ اهمیتی ندارند.»

ایساک دینسن

اگر زمان های سخت نبود، زندگی در روزهای روشن زندگی بسیار کم معنا بود. در واقع، بسیاری از کسانی که هرگز در زندگی مجبور به گذراندن چالش های شدید نبوده اند، واقعاً نمی توانند از شگفتی های زندگی روزمره خود قدردان باشند. در عین حال، کسانی که با سختی های زیادی مواجه شده اند، زندگی را کاملاً متفاوت می بینند. آن ها همه چیز را بدیهی نمی دانند و مطمئناً برای زندگی خود بی نهایت سپاسگزار هستند.

 1. الیزابت کوبلر راس در مورد افراد زیبا

«زیباترین مردمی که ما می ‌شناسیم آن هایی هستند که شکست را می ‌شناختند، رنج را می‌ شناختند، مبارزه و تلاش را می‌ شناختند، خود را از دست می ‌دادند و دوباره راهشان را از اعماق زندگی می‌ یافتند. این افراد دارای قدردانی، حساسیت و درک زندگی هستند که آن ها را سرشار از شفقت، ملایمت و نگرانی عمیق عاشقانه می کند. آدم‌ های زیبا صرفا بر حسب احتمالات اتفاق نمی ‌افتند.»

الیزابت کوبلر راس

چیزی که این کلمات را بسیار الهام بخش می کند این است که آن ها کاملاً واقعی و بر اساس حقیقت هستند.

مبارزه، رنج و شکست هرگز آسان نبوده است؛ اما مهم است که در چنین شرایط سختی به خود یادآوری کنید که تمام این تجربیات در نهایت شما را به فرد بسیار قوی تری تبدیل می کند. عبور از مشکلات باعث می شود که قدردان زندگی خود باشید و به شما کمک می کند حتی برای چیزهای کوچک زندگی قدردان باشید.

 1. لنگستون هیوز در مورد حفظ رویاها

«رویاهایت را محکم بچسب، زیرا اگر رویاها بمیرند، زندگی پرنده ای بال شکسته می شود که نمی تواند پرواز کند.»

لنگستون هیوز

اگر رویاهای ما نبود زندگی چگونه بود؟ رویاها زندگی را هیجان انگیز می کنند و به همه تلاش های ما معنی می دهند. اگر انسان جرات رویاپردازی نداشته باشد، زندگی رنگ و بوی خودش را از دست می دهد.

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. مری الیور در رابطه با شگفتی زندگی

«وقتی تمام شد، می‌خواهم بگویم: تمام عمرم یک عروس بودم و در کمال تعجب ازدواج کردم. من دامادی بودم که دنیا را در آغوشم گرفتم. وقتی تمام شد، نمی‌خواهم فکر کنم که آیا از زندگی ‌ام چیزی خاص و واقعی ساخته ‌ام یا خیر. من نمی خواهم خودم را در حال آه کشیدن و ترس یا پر از بحث و جدل ببینم. من نمی‌ خواهم به سادگی از این دنیا دیدن کنم و بگذرم.»

مری الیور

وقتی صحبت از زندگی به میان می آید، بسیاری از مردم فقط تماشاگر هستند. آن ها اجازه می دهند که شرایط زندگی آن ها را بدون هدایت کردن رویداد ها در مسیر درست، تحت فشار قرار دهد. همچین آدمی نباشید، از زندگی خود استفاده کنید و به بهترین شکل زندگی کنید. اجازه ندهید ترس شما را از تلاش برای رویاهایتان باز دارد. فقط یک بازدید کننده و منفعل در این سیاره نباشید، کسی باشید که مشارکت می کند و فعالانه به تبدیل این جهان به مکانی بهتر کمک می کند.

 1. مارتا بک در مورد ناراحتی عاطفی

«ناراحتی عاطفی مثل یک سری امواج بالا می ‌آید، اوج می‌ گیرد و پایین می ‌آید. هر موج بخشی از ما را می ‌شوید و گنجینه‌ هایی را که هرگز تصورش را هم نمی‌ کردیم به صورت انباشته در می آیند. ساده لوحی بیرون می رود، خرد می آید. خشم بیرون می ‌رود، قوه تشخیص می ‌آید. ناامیدی بیرون می ‌رود و مهربانی وارد می‌شود.»

مارتا بک

آیا این قابل توجه نیست که چگونه روزهای سخت می توانند ما را تا حد زیادی برای بهتر شدن تغییر دهند؟ از میان تمام نقل ‌قول ‌های الهام‌ بخش دیگر درباره زندگی، این یکی به طور خاصی امید دهنده است.

 1. جان لنون در مورد هدف زندگی

«وقتی ۵ ساله بودم، مادرم همیشه به من می گفت که شادی کلید زندگی است. وقتی به مدرسه رفتم از من پرسیدند وقتی بزرگ شدم می خواهم چه کاره شوم؟ و من کلمه «خوشحال» را نوشتم. آن ها به من گفتند که سوال را متوجه نشدم و من به آن ها گفتم که اتفاقا آنها زندگی را به درستی درک نمی کنند.»

جان لنون

سیستم آموزشی ممکن است فرد را برای زندگی کاری خود آماده کند، اما نه همیشه برای زندگی به طور کلی. این نقل قول خاص بسیار قابل توجه است زیرا نشان می دهد که چگونه یک کودک پنج ساله به راحتی می تواند توهماتی را که بسیاری از بزرگسالان با آن زندگی می کنند ببیند.

 1. سارا بریثناچ در مورد رویاپردازان و عمل کنندگان

«جهان به رویاپردازان و عمل کنندگان نیاز دارد؛ اما بیش از همه جهان به رویاپردازانی نیاز دارد که این کارها را برای تحقق بخشیدن به آن ها انجام دهند.»

سارا براتناچ

اگر همیشه رویاپردازی کنید بدون اینکه رویاهای خود را عملی کنید، هیچ چیز دیگری هرگز محقق نمی شود. در عین حال، اگر درگیر کاری باشید بدون اینکه رویای خلق چیزی مهم را داشته باشید، هرگز موفقیتی به وجود نخواهد آمد. به جای انجام این اشتباهات، ببینید چگونه می توانید راه هایی برای تحقق رویاهای خود پیدا کنید.

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. جک لندن در مورد زندگی کردن

«کارکرد صحیح انسان زندگی کردن است نه صرفا وجود داشتن. من روزهایم را در تلاش برای طولانی کردن آن ها تلف نمی کنم. من باید از زمانم استفاده کنم.»

جک لندن

زندگی ای که زندگی نمی شود اتلاف وقت است. به همین ترتیب، اگر ۷۰، ۸۰ یا حتی ۹۰ سال زندگی کنید، چندان مهم نیست. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که از زمانی که در اختیار دارید به خوبی استفاده کنید. افراد زیادی هستند که در عرض ۵۰ سال بیشتر از افرادی که ۱۰۰ سال زندگی کرده اند به موفقیت دست یافته اند.

 1. دومینیک مالاری در مورد چیستی زندگی

«زندگی ما فقط جرقه هایی از نور در یک جهان بی نهایت خالی است. در طول ۱۲ سال تحصیل، مهم ‌ترین درسی که آموخته ‌ام این است که آنچه را که ما به عنوان زندگی عادی می ‌بینیم، واقعاً نادیده گرفته شده از پتانسیل ما است. در جامعه‌ای که سطحی‌ نگری، ظاهر و اقتصاد کوچک بر آن حکومت می ‌کند، رویاها بیش از هر چیزی در «دنیای واقعی» واقعی هستند. عادی بودن را رد کنید، زیبایی همه جا هست، عشق بی پایان است و شادی از وجود روزمره ما جاری می شود. به یاد داشته باشید که هر روز دارای یک جهان پتانسیل است. بهترین استفاده را ببر.»

دومینیک اوون مالاری

سعی نکن مثل بقیه باشی، تلاش کن شجاعت این را داشته باشی که چیزی که واقعاً هستی بمانی.

 1. جکسون براون جونیور در مورد داشتن زمان کافی

«نگویید که وقت کافی ندارید. شما دقیقاً همان تعداد ساعتی در روز دارید که به هلن کلر، پاستور، میکل آنژ، مادر ترزا، لئوناردو داوینچی، توماس جفرسون و آلبرت انیشتین داده شده است.»

اچ جکسون براون جونیور

اگر این نقل قول زیبا را عمیقا درک کنید، خواهید دید که چقدر مهم است که به جای هدر دادن از زمان خود به شیوه ای سازنده از آن استفاده کنید.

 1. جورج برنارد شاو در مورد اینکه زندگی واقعاً چیست

«زندگی در مورد یافتن خود نیست، بلکه زندگی ساختن خود است.»

جورج برنارد شاو

بسیاری از مردم برای یافتن هدف خود در زندگی تلاش زیادی می کنند. آن ها سال ‌ها به دنبالش هستند بدون اینکه بدانند که این کاملاً به آن ها بستگی دارد که به زندگی خود معنایی بدهند. هدف شما در زندگی چیزی نیست که به طور ناگهانی با آن رو به رو شوید. در عوض، چیزی است که شما باید فعالانه ایجاد کنید. هیچ کس دیگری هرگز نمی تواند به شما بگوید که هدف شما در زندگی چیست. به همین ترتیب، هیچ کس دیگری نیز به زندگی شما معنا نخواهد داد. این مسئولیت شماست که به زندگی خود معنا ببخشید و هدف مناسب خود را در زندگی ایجاد کنید.

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. مهاتما گاندی در مورد راه زندگی کردن

«طوری زندگی کن که انگار قرار است فردا بمیری و طوری یاد بگیر و آموزش ببین که انگار تا ابد زنده خواهی بود.»

مهاتما گاندی

اگر هر روز را طوری زندگی کنید که گویی آخرین روز شماست، هر روزتان مهم خواهد بود.

 1. جرج برنارد شاو در مورد اشتباه کردن

«زندگی که صرف اشتباه کردن سپری می شود نه تنها شرافتمندانه تر است، بلکه مفیدتر از عمری است که در آن هیچ کاری انجام نشود.»

جورج برنارد شاو

اشتباه کردن همواره نادیده گرفته می شود. در اوایل زندگی، مدرسه به ما می آموزد که اشتباهات بد هستند. در واقع، وقتی ما اشتباه می کنیم، نمرات بد ما از آن حاصل می شوند؛ اما مدرسه با زندگی واقعی کاملاً متفاوت است. در زندگی واقعی، فقط با اشتباه کردن می توانید درس های بزرگ را بیاموزید. کسانی که هرگز به زمین نمی افتند هرگز چیزی در مورد زندگی نمی آموزند. در نتیجه، آن ها زندگی خود را در منطقه امن خود می گذرانند. با این حال، کسانی که توسط چالش ‌ها و مصیبت ‌های زندگی قوی شده ‌اند، وقتی زندگی سخت ‌تر می‌شود، با احتمال کمتری تسلیم شوند.

اگر می خواهید فقط یکی از این جملات الهام بخش درباره زندگی را به خاطر بسپارید، این یکی را انتخاب کنید.

 1. برنارد باروخ در مورد این که خودتان باشید

«همانی که هستی باش و آنچه را که احساس می ‌کنی بگو، زیرا آن هایی که اهمیت دارند مهم نیستند و آن هایی که مهم هستند اهمیتی نمی‌ دهند.»

برنارد ام باروخ

جمله روشنگرانه برنارد باروخ واقعا حقیقت دارد.

کسانی که واقعا برای شما مهم هستند همیشه شما را همان گونه که هستید می پذیرند. این ها افرادی هستند که در زندگی شما مهم هستند زیرا با وجود همه ایرادات و نقص هایتان، شما را دوست ندارند بلکه به خاطر آن چه که هستید دوستتان دارند.

با این حال، کسانی که نمی توانند شما را همان طور که هستید بپذیرند، ممکن است کسانی نباشند که واقعاً در زندگی شما اهمیت داشته باشند.

 1. یایویی کوساما در مورد بالا رفتن از ابرها

«فکر می‌ کنم در پایان بتوانم از ابرها بلند شوم و از پله ‌های بهشت بالا بروم و به زندگی زیبای خود از بالا نگاه کنم.»

یایویی کوساما

بیایید امیدوار باشیم که هر یک از ما بتوانیم به زندگی خود نگاه کنیم و وجود شگفت انگیز و زیبایمان را ببینیم.

 1. شل سیلورستاین در مورد گوش دادن به مخالفان

«به نبایدها و غیر ممکن ها گوش کنید. به چیزی که هرگز نداشته اید گوش کنید، سپس از نزدیک به من گوش کنید، هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. هر چیزی می تواند ممکن باشد.»

شل سیلورستاین

هر زمان که قصد انجام کاری را دارید که چالش برانگیز است، همیشه با مخالفانی روبرو خواهید شد که کاری انجام نمی دهند جز اینکه به شما می گویند آن کار غیرممکن است. به این افراد اجازه ندهید شما را از پیگیری رویاهایتان بازدارند. هر چیزی برای شما ممکن است تنها اگر به اندازه کافی مصمم باشید.

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. پائولو کوئیلو در مورد قضاوت زندگی دیگران

«ما هرگز نمی‌ توانیم زندگی دیگران را قضاوت کنیم، زیرا هر فردی فقط درد و چالش های خود را می ‌داند. اینکه احساس کنید در مسیر درستی هستید یک چیز است، اما اینکه فکر کنید تنها راه شما این است، یک چیز دیگر است.»

پائولو کوئیلو

وقتی دیگران شما را ناعادلانه قضاوت می کنند همیشه این نقل قول را به خود یادآوری کنید.

بارها اتفاق می افتد که افراد دیگری بدون اینکه شما را بشناسند قضاوت می کنند. افرادی هستند که فکر می‌ کنند شما در مسیر اشتباهی قرار گرفته‌ اید، بدون اینکه کاملاً بفهمند در چه مسیری هستید. هنگام مواجهه با این افراد، درک این نکته مهم است که آن ها هرگز قادر به درک کامل کاری که شما انجام می دهید نخواهند بود.

 1. مای وست در مورد درست زندگی کردن

«شما یک بار زندگی می کنید اما اگر درست زندگی کنید همان یک بار کافیست.»

می وست

این نقل قول فوق العاده کاملا درست است. چیزی که این نقل قول را در مقایسه با دیگر نقل قول های الهام بخش در مورد زندگی بسیار خاص می کند این است که بسیار مختصر اما به طرز قابل توجهی روشنگر و امید بخش است.

 1. فرانک رایت در مورد زیبایی زندگی

«هر چه بیشتر زندگی کنم، زندگی زیباتر می شود.»

فرانک لوید رایت

ممکن است مدت زیادی طول بکشد (و رنج زیادی را تحمل کند) تا اینکه فرد واقعاً بتواند از شگفتی های چشمگیر زندگی قدردانی کند.

 1. اسحاق آسیموف در مورد دانش و حکمت

«غم انگیزترین جنبه زندگی در حال حاضر این است که پیشرفت علم سریع تر از پیشرفت خرد جامعه است.»

ایزاک آسیموف

«اگر دانش در مسیر درست توسط خرد هدایت نشود، می تواند بسیار خطرناک باشد. همه ما با ساخته شدن بمب اتمی دیده‌ ایم که اگر دانش بدون هیچ خرد و عقلی به کار گرفته شود، چه اتفاقات ناگواری را می تواند رقم بزند.»

به جای اینکه به دنبال حضور در میان دانشمندان باشید، سعی کنید در جمع خردمندان باشید. به این ترتیب شما قادر خواهید بود از تمام دانشی که جمع آوری کرده اید به جای استفاده از آن برای اهداف مخرب، استفاده بسیار مفیدتری داشته باشید.

 1. آن فرانک در مورد تبدیل جهان به مکانی بهتر

«چه شگفت انگیز است که هیچ کس قبل از شروع به بهبود جهان نباید حتی یک لحظه صبر کند.»

آن فرانک

زیبایی زندگی در این است که هر کجا که می روید، جهان فرصت هایی برای پیشرفت در اختیار شما قرار می دهد. به خودتان اجازه ندهید که از بزرگی مشکلاتی که جهان با آن ها دست و پنجه نرم می کند، دلسرد شوید. به جای اینکه به دنبال حل یکباره همه مسائل دنیا باشید، روی کمک به افراد یکی پس از دیگری تمرکز کنید. ساختن این دنیا به مکانی بهتر یک بازی اعداد نیست. اگر هر یک از مردم اندکی کمک کنیم، کل جهان می تواند متحول شود؛ اما متأسفانه، اکثراً وقتی می بینند که می توانند تأثیر کمی داشته باشند، دلسرد می شوند، به همین دلیل است که حتی کوچک ترین تلاشی برای بهبود آن نمی کنند.

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. ناتالی بابیت در مورد ترسیدن

«از مرگ نترسید. از زندگی زیست نشده بترسید. لازم نیست به دنبال زندگی جاودانه باشید، فقط باید بلد باشید تا زندگی کنید.»

ناتالی بابیت

همانطور که قبلاً در بسیاری از نقل قول های الهام بخش دیگر درباره زندگی ذکر شد، مهم نیست که چند سال زندگی می کنید. تنها چیزی که مهم است این است که آن را زندگی کنید و از زمانی که دارید بهترین استفاده را ببرید.

 1. هانتر اس. تامپسون در مورد سفر زندگی

«زندگی نباید سفری به قبر به قصد رسیدن به سلامت در بدنی زیبا و به خوبی حفظ شده باشد، بلکه باید در ابری گذرا از دود، به ‌طور کامل از بین رفته و با خوشحالی باشد»

هانتر اس. تامپسون

در حالی که مراقبت از بدن و ذهن خود کاملاً مهم است، اما وقتی صحبت از زندگی به میان می آید، همیشه در منطقه امن بودن هم درست نیست. گاهی اوقات برای به دست آوردن چیز بهتری در زندگی باید ریسک کرد. اگر همیشه گزینه‌ ها را بر اساس کم ریسک بودن انتخاب کنید، ممکن است هرگز به بهترین شکل ممکن زندگی نکنید.

 1. سورن کیرکگور در مورد درک زندگی

«گذشته را فقط باید درک کرد و از آن درس گرفت، اما باید رو به جلو و آینده زندگی کرد.»

سورن کی یرکگارد

مشکل بزرگ گذراندن دوران سخت این است که فقط بعداً خواهید فهمید که چه منفعتی از آن حاصل شده است؛ اما در طول مرحله ای که در آن تلاش می کنید، تقریباً هیچوقت نمی توانید بفهمید که چه اتفاقی برای شما می افتد و در نهایت چه سودی برای شما خواهد داشت. این نقل قول زندگی الهام بخش به شما یادآوری می کند تا با شجاعت با مشکلات زندگی خود روبرو شوید و به این واقعیت ایمان داشته باشید که نیکبختی ها بعداً خواهند آمد.

 1. رالف والدو امرسون در مورد پایان هر روز

«هر روز را تمام کن و با آن اتمام حجت کن. تو هرآنچه را که توانستی انجام دادی. برخی از اشتباهات و بیهودگی ها بدون شک در آن ها رخنه کرده است، اما بهتر است هر چه زودتر آن ها را فراموش کنید، فردا نیز یک روز جدید است. شما باید آن را با آرامش خاطر و با روحیه ای بسیار بالا شروع کنید. شما نمی توانید هر روز با خاطرات قدیمی خود درگیر شوید.»

رالف والدو امرسون

اجازه ندهید اتفاقات دیروز شما را از بودن در بهترین حالت خود در لحظه حال باز دارد.

 1. بوریس پاسترناک در مورد زیبایی زندگی

«من از افرادی که هرگز زمین نخورده اند یا شکستی نداشته اند، خوشم نمی آید. فضیلت آن ها ارزش چندانی ندارد. زندگی زیبایی خود را برای آن ها هنوز آشکار نکرده است.»

بوریس پاسترناک

در حالی که رنج هرگز زیبا نیست، اما درس ها و فرصت های قابل توجهی که با آن به وجود می آیند زیبا هستند. شما می توانید از مشکلات گاه و بی گاه بسیار بیشتر از آنچه که در زمان های راحت زندگی یاد گرفته اید، بیاموزید؛ بنابراین اگر هر چند وقت یک ‌بار با شکست‌ ها و مشکلات مواجه می شوید، بهتر است سعی کنید تا از آن نهایت استفاده را ببرید.

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. جفری یوگنیدس در مورد چگونگی شکل دادن زندگی به ما

«زیست شناسی ساختار مغز شما را تشکیل می دهد و زندگی آن را به ذهن تبدیل می کند.»

جفری یوگنیدس

تجربیات زندگی به شدت اما کم کم، تک تک ما را شکل می دهد. بدون فراز و نشیب های زندگی، پتانسیل زیادی برای رشد وجود نخواهد داشت.

 1. آلبرت انیشتین در مورد راه و روش زندگی کردن

«تنها دو راه برای زندگی شما وجود دارد. اول اینکه فکر کنید انگار هیچ معجزه ای وجود ندارد و دیگری این است که تصور کنید انگار همه چیز یک معجزه است.»

آلبرت انیشتین

این گفته وقتی با تمام نقل قول های الهام بخش دیگر در مورد زندگی مقایسه می شود، تفسیرش دشوار می شود. آیا آلبرت انیشتین به این نکته اشاره می کند که هر آنچه در جهان اتفاق می افتد یک معجزه است؟ یا اینکه او صرفاً به این موضوع اشاره می کند که جهانی که ما در آن زندگی می کنیم، از جمله طبیعت، یک معجزه است؟

 1. مارتین لوتر کینگ در مورد نفرت و عشق

«تاریکی نمی تواند تاریکی را از بین ببرد، بلکه فقط نور می تواند این کار را انجام دهد و همچنین نفرت نمی تواند نفرت را از بین ببرد، بلکه فقط عشق می تواند این کار را انجام دهد.»

مارتین لوتر کینگ جونیور

با خشونت نمی توان بر شر غلبه کرد. به همین ترتیب، تاریکی وجود را نمی توان با جنگیدن بیرون کرد. فقط عشق، احترام متقابل، مهربانی و همدلی می تواند این کار را انجام دهد.

 1. والت دیزنی در مورد زیباترین گل

«گلی که در سختی ها شکوفا می شود، نادرترین و زیباترین گل است.»

والت دیزنی

بسیاری از مردم قبل از اینکه بتوانند واقعاً شکوفا شوند، ابتدا باید زمان های چالش‌ برانگیز بزرگی را پشت سر بگذارند.

 1. لائوتسه در مورد بزرگترین گنجینه ها

«سادگی، صبر، شفقت. این سه بزرگ ترین گنجینه های شما هستند. به سادگی در اعمال و افکار خود، به سرچشمه هستی برمی گردید. هم با دوستان و هم با دشمنان شکیبا باشید، شما با اوضاع و احوال همگام هستید. دلسوزانه خود و همه موجودات جهان را آشتی می‌دهید.»

لائوتسه

در میان تمام نقل قول های الهام بخش دیگر در مورد زندگی، بینش قابل توجه لائوتسه بسیار برجسته است.

متاسفانه بسیاری از افراد در اعمال خود اصل سادگی را رعایت نمی کنند، در برابر دوستان و دشمنان خود صبور نیستند و نسبت به خود و دیگران اصلاً دلسوز نیستند، اما اگر واقعاً می خواهید زندگی داشته باشید که ارزش زیستن را داشته باشد، تلاش کردن در این سه زمینه مهم می تواند نتایج قابل توجهی به همراه داشته باشد.

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. جکسون براون جونیور در مورد زندگی کامل

«بیست سال بعد از کارهایی که انجام نداده ‌اید بیشتر از کارهایی که انجام داده ‌اید ناامید خواهید شد؛ بنابراین کمتر سخت گیری کنید. سعی کنید از منطقه امن خود دور شوید و از هر شرایطی به نفع خود استفاده کنید. کاوش کنید. رویاپردازی کنید و آن را به واقعیت تبدیل کنید.»

اچ جکسون براون جونیور

وقتی به زندگی خود نگاه می کنید، چه چیزی دردناک تر است؟ شکست خوردن یا نداشتن شجاعت کشف یک فرصت؟ در بیشتر موارد، شکست برای مدتی دردناک است، اما پشیمانی از تلاش نکردن برای یک عمر باقی می ماند.

 1. مارک تواین در مورد زندگی کامل

«ترس از مرگ به علت از ترس از زندگی است. انسانی که به طور کامل زندگی می کند، آماده است تا در هر زمانی بمیرد.»

مارک تواین

مطلب دیگری برای اضافه کردن به این نقل قول وجود ندارد.

 1. پائولو کوئیلو در مورد کسی که بد می خواهد

«وقتی چیزی را می‌ خواهی، همه جهان برای رسیدن به آن به تو کمک می ‌کنند.»

پائولو کوئیلو

مهم نیت و عمل است. اگر به اندازه کافی چیزی را نمی خواهید، ممکن است نتوانید هر کاری که برای رسیدن به آن لازم است را انجام دهید. در عین حال، تنها رویاپردازی در مورد چیزی بدون اقدام ممکن است شما را به تحقق رویاهایتان نزدیک تر نکند.

 1. جولیان بارنز در مورد کتاب و زندگی

«کتاب ‌ها می ‌گویند: او این کار را به این دلیل انجام داد. زندگی می گوید: او این کار را کرد. کتاب ها جایی هستند که رویدادها برای شما توضیح داده می شود، اما زندگی جایی است که رویدادها نیستند. پس من تعجب نمی کنم که برخی از مردم کتاب را ترجیح می دهند.»

جولیان بارنز

اگر هر اتفاقی که در زندگی می‌افتد را می شد همان‌طور که نویسندگان داستان‌هایشان را در کتاب‌ها توضیح می‌دهند، توضیح داد…

 1. داگلاس آدامز در مورد رفتن به جایی که قصدش را داشتید

«شاید جایی که قصد داشتم نرفته باشم، اما فکر می کنم به جایی رسیده ام که باید باشم.»

داگلاس آدامز

وقتی به زندگی خود نگاه می کنید، متوجه می شوید که همیشه به همه اهداف خود نرسیده اید؛ اما شما همچنین متوجه خواهید شد که بارها دقیقاً به جایی رسیده اید که باید باشید.

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. کارل لاگرفلد در مورد دست بالا گرفتن از گذشته

«کسانی که می گویند دیروز بهتر از امروز بود، در نهایت وجود خود را بی ارزش می کنند.»

کارل لاگرفلد

این کاملا طبیعی است که در آنچه در گذشته اتفاق افتاده است اغراق کنیم و لحظه کنونی را بی ارزش کنیم؛ اما این یک گرایش غریزی است که باید بر آن غلبه کرد.

 1. چارلز دیکنز در مورد رنج

«رنج قوی تر از همه آموزه های دیگری بوده است و به من آموخته است که بفهمم قلب شما قبلا چه شکلی بوده است. من خم شده و شکسته شده ام، اما امیدوارم به شکل بهتری رسیده باشم.»

چارلز دیکنز

رنج واقعا معلم بزرگی است. هیچ کس به شما نمی گوید که در حالی که رنج می برید و متوجه درس های مهمی که به شما داده می شود نیستید، به آن ها اهمیت بیشتری دهید، اما پس از گذشت مدتی متوجه خواهید شد که اگرچه زندگی به شما سخت می گیرد، اما شما را دوباره به شکلی قوی تر و بهتر خواهد کرد.

 1. استوارت اونن در مورد آنچه که زندگی را ارزشمند می کند

«شما نمی‌توانید زندگیتان را بدون از دست دادن چیزی که آن را ارزشمند کرده است پیش ببرید. شما باید آن را به عنوان یک کل بپذیرید- مانند جهان یا شخصی که دوستش دارید.»

استوارت اونن

وقتی عمیقاً در مورد همه چیزهایی که در زندگی برای شما اتفاق افتاده است فکر کنید، کم کم متوجه خواهید شد که تمام مشکلات زندگی شما چقدر مهم بوده است. این تجربیات قطعاً برای شما لذت‌ بخش نبودند، اما مطمئناً زندگی شما را در درازمدت ارزشمندتر کردند.

 1. استیو مارابولی در مورد بخشش

«حقیقت این است که تا زمانی که خود را رها نکنید تا زمانی که خود را نبخشید تا زمانی که شرایط بد را نبخشید تا زمانی که متوجه نشوید که سختی ها به پایان رسیده است، نمی توانید به جلو حرکت کنید.»

استیو مارابولی

ادامه دادن به زندگی نه تنها جسارت می خواهد، بلکه از شما نیز می خواهد که بتوانید خود و دیگران را به خاطر اتفاقی که افتاده است، ببخشید.

 1. آنائیس نین در مورد شجاعت

«ارزش زندگی به نسبت شجاعت فرد کم یا زیاد می شود.»

آنائیس نین

کسانی که همیشه به دنبال به حداقل رساندن خطرات هستند در نهایت زندگی خود را تا حد زیادی محدود می کنند؛ اما اگر شجاعت کشف تمام اشکال و ظرایف مختلف زندگی را داشته باشید، با فرصت های بی نهایت زندگی پاداش خود را خواهید گرفت.

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. گیلدا رادنر در مورد عدم قطعیت های زندگی

«زندگی یعنی ندانستن، مجبور شدن به تغییر کردن، استفاده از لحظه لحظه و البته بهترین استفاده از آن، بدون دانستن اینکه در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.»

گیلدا رادنر

زندگی همیشه شما را با خطرات و عدم قطعیت مواجه خواهد کرد؛ اما اگر شجاعت کشف ناشناخته ‌ها را داشته باشید، همیشه می ‌توانید بهترین استفاده را از زندگی خود ببرید.

 1. کنفوسیوس در مورد سرعت شما در زندگی

«تا زمانی که متوقف نشده ای، مهم نیست که چقدر آهسته پیش می روی.»

کنفوسیوس

 1. کالو در تکمیل میراث شما

«کارهایی که برای خودت انجام می دهی با رفتنت از بین می روند، اما کارهایی که برای دیگران انجام می دهی به عنوان میراث تو باقی می مانند.»

کالو ندوکوه کالو

 1. کاساندرا کلر در مورد خوب به دنیا آمدن

«مردم از ابتدا خوب یا بد به دنیا نمی آیند. شاید آن ها در هر صورت با گرایش هایی متولد شده باشند، اما مهم نحوه زندگی آنهاست.»

کاساندرا کلر

 1. بیل کین در مورد اهمیت لحظه حال

«دیروز گذشته است، فردا یک راز است، امروز هدیه خداوند است، به همین دلیل است که ما آن را (present) می نامیم.»

بیل کین

 1. مهاتما گاندی در مورد زندگی و عشق

«جایی که عشق هست زندگی نیز هست.»

مهاتما گاندی

 1. رومن پین در مورد دادن همه چیز

«شما باید تمام تلاشتان را انجام دهید تا زندگیتان به زیبایی رویاهایی که در تخیلات شما هستند زیبا شود.»

رومن پین

 1. سلمان رشدی در مورد مجموعیت وجود

«من مجموع همه چیزهایی هستم که پیش از من گذشت، از تمام کارهایی که دیده شده ‌ام، همه کارهایی که برایم انجام شده است. من همه آن کسانی هستم که تحت تاثیر قرارشان دادم. من هر چیزی هستم که بعد از رفتنم اتفاق می افتد که اگر نمی آمدم این اتفاق نمی افتاد.»

سلمان رشدی

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. پائولو کوئلیو در مورد یافتن مسیر خود در زندگی

«وقتی مسیر خود را پیدا کردید، نباید بترسید. شما باید شجاعت کافی برای اشتباه کردن را داشته باشید. ناامیدی و شکست ابزارهایی هستند که خداوند برای نشان دادن راه درست به ما استفاده می کند.»

پائولو کوئیلو

 1. خالد حسینی در مورد جریحه دار شدن از حق

«اما بهتر است از حقیقت صدمه ببینی تا با دروغ آرام شوی.»

خالد حسینی

 1. نیکلاس اسپارکس در مورد افرادی که اهمیتی نمی دهند

«غمگین ترین افرادی که تا به حال در زندگی ملاقات کرده ام کسانی هستند که عمیقاً به هیچ چیز اهمیت نمی دهند. اشتیاق و رضایت دست به دست هم می دهند و بدون آن ها، هر شادی موقتی است، زیرا هیچ چیزی برای ماندگاری و پایداری آن وجود ندارد.»

نیکلاس اسپارکس

 1. تی اس الیوت در مورد به خطر انداختن چیزی در زندگی

«تنها کسانی که خطر رفتن به بی نهایت ها را می پذیرند می توانند بفهمند که تا کجا می توان پیش رفت.»

تی اس الیوت

 1. هورتون فوت در مورد افراد شجاع

«من افرادی را می ‌شناختم که دنیا همه چیز را برای دلسرد کردن آن ها به کار انداخته است تا روحشان را بشکند اما با این حال آنها استوار می مانند و با زندگی روبرو می شوند و کوچک ترین گله ای ندارند.»

هورتون فوت

 1. اپرا وینفری در مورد شکرگزاری بابت چیزهایی که دارید

«برای آنچه که دارید سپاس گزار باشید زیرا در نهایت بیشتر بدست خواهید آورد. اگر روی چیزهایی که ندارید تمرکز کنید، هرگز به اندازه کافی بدست نخواهید آورد.»

اپرا وینفری

 1. لائوتسه در مورد مقاومت در برابر تغییر

«زندگی مجموعه ای از تغییرات طبیعی و خود به خود است. در مقابل آن ها مقاومت نکنید که فقط غم ایجاد می کند. بگذارید واقعیت در مسیر خودش باشد. بگذارید همه چیز به طور طبیعی به هر شکلی که دوست دارند پیش برود.»

لائوتسه

 1. هاروی فیرستین در مورد قربانی بودن

«هرگز در سکوت مورد آزار و اذیت قرار نگیرید. هیچوقت نگذار قربانی ات کنند. تعریف هیچ کس از زندگیتان را نپذیرید، بلکه خودتان آن را تعریف کنید.»

هاروی فیرستین

 1. النور روزولت در مورد هدف زندگی

«هدف از زندگی این است که با آن زندگی کنیم، تجربه را تا حد امکان بچشیم، مشتاقانه و بدون ترس به سراغ تجربه های جدیدتر و غنی تر برویم.»

النور روزولت

 1. جرج برنارد شاو در مورد پیشرفت

«انسان معقول خود را با جهان تطبیق می دهد، اما فرد غیرمنطقی در تلاش برای تطبیق جهان با خود اصرار می ورزد. از این رو، تمام پیشرفت به آن انسان غیرمنطقی وابسته است.»

جورج برنارد شاو

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. داگلاس آدامز در مورد تجربیات یادگیری

«یادگرفتن از تجربه یعنی وقتی اشتباهاتت را متوجه شدی دیگر تکرارش نکن.»

داگلاس آدامز

 1. ماکس ارمن در مورد زیبایی زندگی

«دنیا با همه دروغ ها، مشقت ها و رویاهای از بین رفته اش، هنوز زیبا است. سرحال باشید و برای شاد بودن تلاش کنید.»

ماکس ارمن

 1. آبراهام لینکلن در مورد از بین بردن دشمنان شما

«آیا وقتی دشمنانم را دوست خود می‌ کنم، دیگر دشمنی وجود دارد؟»

آبراهام لینکولن

 1. مارگارت مید در مورد تغییر جهان

«هرگز راجع به این موضوع شک نکنید که گروه کوچکی از شهروندان متفکر و متعهد می توانند دنیا را تغییر دهند.»

مارگارت مید

 1. ساموئل بکت در مورد تلاش و شکست

«اگر تاکنون سعی کرده اید و شکست خورده اید. ایرادی ندارد. دوباره امتحان کنید. دوباره شکست بخورید. شکست بهتر است.»

ساموئل بکت

 1. چارلز داروین در مورد اتلاف وقت

«کسی که جرأت دارد یک ساعت وقت خود را تلف کند، ارزش زندگی را کشف نکرده است.»

چارلز داروین

 1. اسکار وایلد در مورد زندگی کردن

«زندگی اتفاقی است که دیگر تکرار نخواهد شد. بیشتر مردم فقط زنده هستند.»

اسکار وایلد

 1. اریکا جونگ در مورد پذیرش ترس

«من ترس را به عنوان بخشی از زندگی پذیرفته ام. مخصوصاً ترس از تغییر. من با وجود تپشی در قلب که می گوید: به عقب برگرد، به جلو حرکت کردم به راهم ادامه دادم.»

اریکا جونگ

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. لئو تولستوی در مورد دیدن زیبایی های زندگی

«اگر از من می خواستند مهم ترین نصیحتی را که می توانستم بکنم، چیزی که مفیدترین آن را برای مردان قرن ما می دانستم، می خواستم خیلی سادگی بگویم: «به نام خدا، لحظه ای متوقف شوید، دست از کار بردارید و به اطرافتان نگاه کنید.»

لئو تولستوی

 1. گوردون هینکلی در مورد لذت بردن از زندگی

«از زندگی باید لذت برد و نه اینکه تحملش کرد.»

گوردون بی. هینکلی

 1. آلن ساندرز در مورد برنامه ریزی

«زندگی همان چیزی است که برای ما اتفاق می افتد، در حالی که ما در حال انجام برنامه هایی دیگر هستیم.»

آلن ساندرز

 1. دیل کارنگی در مورد بینش شما در هر راه

«این که شما چه دارید یا اینکه چه کسی هستید یا کجا هستید یا کاری که انجام می دهید شما را خوشحال یا ناراضی نمی کند، بلکه خوشحالی در طرز فکر شما نهفته است.»

دیل کارنگی

 1. پیتر شفر در مورد سپری کردن عمر

«مشکل این است که اگر خودت زمام امور در زندگی ات را به دست نداشته باشی، دیگران زمام آن را به دست می گیرند.»

پیتر شفر

 1. اکهارت توله در مورد گذشته

«گذشته هیچ قدرتی بر لحظه حال ندارد.»

اکهارت توله

 1. سیلویا پلات در مورد زندگی در لحظه

«به یاد داشته باشید، این اکنون و اکنون و اکنون است که مهم است. زندگی کنید، احساسش کنید. من می‌خواهم از این به بعد همه چیزهایی که به درستی از آنها قدردانی نکرده ام، آگاه باشم.»

سیلویا پلات

 1. آنائیس نین در مورد رشد فردی

«ما به طور مطلق، در یک زمان رشد نمی کنیم. ما گاهی در یک بعد رشد می کنیم و نه در بعد دیگر. عملکرد ما نسبی است زیرا در یک قلمرو بالغ و در قلمروی دیگر کودکانه رفتار می کنیم. گاهی در فکر گذشته و آینده مشغول هستیم و گاهی در زمان حال. ما از لایه ‌ها، سلول ‌ها و صور فلکی تشکیل شده‌ایم.»

آنائیس نین

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. جی کی رولینگ در مورد رویاپردازی بیش از حد

«در رویاها ماندن و فراموش کردن زندگی، راه به جایی نخواهد برد.»

جی کی رولینگ

 1. مارکوس اورلیوس در مورد لذت بردن از زیبایی زندگی

«در زیبایی زندگی ساکن شوید. ستاره ها را تماشا کنید و خودتان را ببینید که با آن ها می دوید.»

مارکوس اورلیوس

 1. امیلی دیکنسون در مورد آنچه که زندگی را شیرین می کند

«این که دیگر دوباره تکرار نخواهد شد، چیزی است که زندگی را بسیار شیرین می کند.»

امیلی دیکنسون

 1. بن اوکری در مورد اصالت

«اصیل ترین چیز در مورد ما توانایی ما برای خلق کردن، غلبه کردن، تحمل کردن، تغییر شکل دادن، عشق ورزیدن و بزرگ تر بودن از رنجمان است.»

بن اوکری

 1. آلبرت سویتزر در مورد اهمیت افراد دیگر

«گاهی اوقات نور وجودی ما خاموش می شود، اما در اثر مواجهه با یک انسان دیگر دوباره به شعله آتش تبدیل می شویم.»

آلبرت شوایتزر

 1. سوزان وین در مورد زندگی

«زندگی شما یک مناسبت با شکوه است. به خاطر آن برخیزید.»

سوزان وین

 1. جودی پیکول در مورد کنار هم قرار دادن تکه های وجود

«هنگامی که تکه ها وجودتان را دوباره کنار هم قرار دادید، حتی اگر تظاهر به اینکه هیچ اتفاقی نیفتاده بکنید، شما دیگر هرگز مثل قبل از سقوط نخواهید بود.»

جودی پیکولت

 1. رالف والدو امرسون در مورد خودتان بودن

«خودت بودن در دنیایی که مدام در تلاش است از تو چیز دیگری بسازد، بزرگ ترین دستاورد است.»

رالف والدو امرسون

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. چارلز داروین در مورد شعر و موسیقی

«اگر می ‌توانستم زندگی ‌ام را دوباره زندگی کنم، حداقل هفته ‌ای یک ‌بار شعر می ‌خواندم و به موسیقی گوش می ‌دادم.»

چارلز داروین

 1. دکتر سوس در مورد کهنه بودن

«آن ها می گویند که من قدیمی هستم و در گذشته زندگی می کنم، اما گاهی اوقات فکر می کنم زندگی خیلی سریع پیش می رود نه من!»

دکتر سوس

 1. مارک تواین در مورد زندگی ایده آل

«دوستان خوب، کتاب های خوب و وجدان خواب آلود: این زندگی ایده آل است.»

مارک تواین

 1. جاسپر فورد در مورد کتاب و زندگی واقعی

«اگر دنیای واقعی یک کتاب بود، هرگز ناشری پیدا نمی کرد. طولانی، با جزئیات تا حدی حواس پرت کننده و در نهایت، بدون وضوح.»

جاسپر فورده

 1. باربارا کینگ سولور در مورد اتفاقات بدی که رخ می دهند

«سعی نکنید زندگی را به یک مسئله ریاضی تبدیل کنید و در مرکز خود قرار بگیرید و همه چیز را برابر قرار دهید. وقتی خوب باشید، اتفاقات بد هنوز هم ممکن است رخ دهند؛ و اگر بد باشید، باز هم می توانید خوش شانس باشید.»

باربارا کینگ سولور

 1. تری پرچت در مورد خرد

«حکمت از تجربه ناشی می شود. تجربه اغلب نتیجه فقدان خرد است.»

تری پرچت

 1. آنائیس نین در مورد آنچه در زندگی لازم است

«تجمل گرایی برای من یک ضرورت نیست، اما چیزهای زیبا و خوب یک ضرورت هستند.»

آنائیس نین

 1. کرت وونگات در مورد هدف زندگی

«هدف زندگی انسان دوست داشتن اطرافیانش است.»

کرت وونگات

 1. کالین هوبر در مورد جدی گرفتن زندگی

«زندگی را خیلی جدی نگیرید. هر وقت لازم بود اقدامات لازم را انجام دهید و به آن بخندید.»

کالین هوور

 1. آنتوان دو سنت اگزوپری در مورد صدمه دیدن

«البته که ما به هم صدمه خواهیم زد؛ اما این همان شرط وجود داشتن است. بهار شدن یعنی پذیرفتن خطر زمستان. حضور داشتن یعنی پذیرش خطر غیبت.»

آنتوان دو سنت اگزوپری

 1. خلیل جبران بر وجود

«در یک قطره آب تمام اسرار اقیانوس ها یافت می شود. در یک وجه از وجود شما همه وجوه هستی یافت می شود.»

خلیل جبران

111 نقل قول الهام بخش در مورد زندگی

 1. امیل زولا درباره دلیل حضور در اینجا

«اگر از من بپرسید که برای چه کاری در این دنیا آمده ام، من که یک هنرمند هستم به شما پاسخ خواهم داد: من اینجا هستم تا با صدای بلند زندگی کنم.»

امیل زولا

 1. تری پرچت در مورد زندگی

«می گویند زندگی شما درست قبل از مرگ از جلوی چشمانتان می گذرد. این درست است، چون اسمش زندگی است.»

تری پرچت

 1. الی ویزل در مورد دوستی

«در زندگی دوستی عمیق تر از عشق است. عشق خطر انحطاط به وسواس دارد، اما دوستی هرگز چیزی جز اشتراک داشتن نیست.»

الی ویزل

 1. فردریش نیچه درباره دلیل زندگی

«کسی که دلیلی برای زندگی کردن دارد، تقریباً می تواند هر مسیری را تحمل کند.»

فردریش نیچه

 1. آرتور سی کلارک در مورد زندگی هوشمند

«من مطمئن هستم که جهان پر از زندگی هوشمند است. حضور من در اینجا خیلی هوشمندانه بود.»

آرتور سی کلارک

 1. جی اشر در مورد تأثیری که بر دیگران می گذارید

«هیچ کس به طور قطع نمی داند که چقدر بر زندگی دیگران تأثیر می گذارد. اغلب ما هیچ سرنخی نداریم. با این حال ما به همان اندازه ما مشتاق دانستن آن هستیم.»

جی اشر

 1. آلبرت انیشتین در مورد شاخه های همان درخت

«همه ادیان، هنرها و علوم شاخه های یک درخت هستند. تمام این آرمان ها در جهت شرافت بخشیدن به زندگی انسان، خارج کردن آن از دایره وجود صرف فیزیکی و هدایت فرد به سوی آزادی است.»

آلبرت انیشتین

 1. چاک پالانیوک در فراموش کردن درد

«فراموش کردن درد بسیار سخت است، اما به خاطر سپردن شیرینی سخت تر است. ما هیچ زخمی برای شادی نداریم. ما از موقعیت های صلح آمیز و آرامش بخش خیلی کم تجربه می گیریم.»

چاک پالانیوک

 1. رالف والدو امرسون در حال رفتن به جایی که مسیر منتهی می شود

«به جایی نروید که به مسیری مشخص منجر شود، در عوض به جایی بروید که مسیری وجود ندارد و اثری از خودتان به جای بگذارید.»

رالف والدو امرسون

امیدوارم از این مجموعه جملات الهام بخش درباره زندگی لذت برده باشید. نقل قول های مورد علاقه شما از این لیست چیست؟

موفق باشید!

منبع:

 • http://www.planetofsuccess.com/blog/2016/Inspiration-quotes-about-life
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx