8 عادت ساده برای داشتن زندگی شادتر

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه زمان مطالعه

۸ عادت ساده برای داشتن زندگی شادتر

همه ما می خواهیم شادی بیشتری در زندگی خود داشته باشیم. با این حال، ما اغلب با موقعیت ها و اتفاقاتی مواجه می شویم که به ما اجازه شاد بودن را نمی دهد.

ممکن است با شکست یا طرد شدن مواجه شویم، مجبور شویم با افراد ناخوشایند یا بد خلق کنار بیاییم، در شغلی که دوست نداریم کار کنیم، یا ممکن است برنامه هایمان به نتیجه نرسد. این وقایع ما را از تجربه شادی و رضایت باز می دارند و خاطره آنها ماندگار می شود یا مدت ها بعد بر ذهن و رفتار ما تأثیر می گذارد.

پشت سر گذاشتن تجارب بد، ذهن را به انتظار مشکلات، سختی ها و ناراحتی ها وادار می کند. این منجر به ذهنیت منفی می شود، به طوری که وقتی شادی وجود دارد، انتظار دارید اتفاق بدی بیفتد و شادی را از بین ببرد.

مردم می ترسند هر شادی که تجربه می کنند به زودی با چیز بدی جایگزین شود. برای تبدیل شدن به فردی شادتر، باید این عادت مخرب را از بین ببرید.

8 عادت ساده برای داشتن زندگی شادتر

شادی و نگرش

ما معمولاً شادی را با رویدادهای بیرونی مانند یافتن عشق، ترفیع شغلی یا خوش گذرانی در یک مهمانی مرتبط می دانیم.

این اتفاقات ممکن است باعث شادی شود، اما لازم نیست برای خوشبختی به آنها وابسته باشید. لازم نیست منتظر اتفاقات خاصی باشید تا از شادی لذت ببرید. شما می توانید عمدا خود را درگیر فعالیت های خاصی کنید که باعث شادی می شود.

با کمی تغییر نگرش می توانید شادی را به یک عادت تبدیل کنید. شما می توانید شادی خود را ایجاد کنید.

اگرچه به نظر می رسد شادی ناشی از رویدادها و فعالیت های بیرونی است، اما در واقع از درون شما سرچشمه می گیرد، زمانی که به دلایلی به طور موقت سختی ها و مشکلات خود را فراموش می کنید.

این زمانی اتفاق می‌افتد که شما کاری را انجام می‌دهید که دوست دارید و از انجام آن لذت می‌برید و زمانی که آرامش دارید و آرام هستید. زمانی اتفاق می افتد که یک خبر خوب بشنوید و وقتی اتفاق خوبی می افتد که ذهن شما را از چیزهایی که شما را ناراحت می کند دور می کند.

شادی بیشتر به نگرش و وضعیت روحی بستگی دارد و به افراد، شرایط یا رویدادها بستگی ندارد.

این بدان معناست که ما می توانیم با وجود تجربیات بد و موقعیت های سخت، شادی را تجربه کنیم. اعتقاد به غیر این، شادی، وضعیت ذهنی و احساس شما را در اختیار دیگران قرار می دهد و این ایده خوبی نیست.

شادی یک احساس ذهنی است. این احساس خشنودی، رضایت، کامل بودن و آرامش است. وقتی شاد هستید، استرس ندارید، نگران نیستید و به افکار منفی فکر نمی کنید.

ممکن است این یک چیز غیرممکن به نظر برسد، اما اینطور نیست. من مطمئن هستم که شما لحظات زیادی را در زندگی خود تجربه کرده اید، مهم نیست که چه نوع زندگی دارید و چه تجربیاتی را پشت سر گذاشته اید. حتی در بدترین شرایط، لحظاتی از شادی وجود دارد.

وقتی خوشحال هستید احساس آزادی می کنید و برای مدتی مشکلات و سختی های خود را فراموش می کنید و از آرامش درونی لذت می برید.

من می خواهم چند عادت را به شما ارائه دهم که باعث شادی بیشتری در زندگی شما شود. اینها عادت‌های ساده‌ای هستند، اما باید آن‌ها را اغلب تکرار کنید تا زمانی که به صورت خودکار و بخشی از زندگی شما تبدیل شوند.

8 عادت ساده برای داشتن زندگی شادتر

۸ عادت ساده برای داشتن زندگی شادتر

 1. در چیزهای کوچک اطرافتان به دنبال شادی باشید

منتظر اتفاق استثنایی نباشید تا شما را خوشحال کند. رویدادهای استثنایی هر روز اتفاق نمی افتد، اما چیزهای کوچکی که می توانید از آنها لذت ببرید فراوان است. در اینجا چند نمونه وجود دارد:

 • پیاده روی کوتاه در صبح زود
 • تهیه و خوردن یک صبحانه خوب قبل از خروج از خانه به محل کار
 • خواندن یک کتاب خوب
 • تماشای یک فیلم خنده دار
 • با فرزندان خود وقت بگذرانید

شما می توانید بسیاری از فعالیت های ساده را پیدا کنید که می توانید از آنها لذت ببرید که باعث ایجاد احساس خوشحالی در شما می شود.

این فعالیت ها باعث ایجاد حس شادی می شود، زیرا ذهن و احساسات را آرام می کند و برای مدتی هر چیزی که شما را آزار می دهد فراموش می کنید.

 1. زمانی را برای حضور در طبیعت پیدا کنید

به پارک، ساحل، رودخانه یا دریاچه بروید. با بیرون بودن، نزدیک به طبیعت، احساس آرامش و شادی را تجربه می کنید که از عوامل اصلی شادی هستند.

 1. از معاشرت دوستان لذت ببرید

وقتی با دوستان هستید، سعی کنید از هر لحظه ای که با آنها هستید لذت ببرید. روی عشق، شادی و سرگرمی تمرکز کنید و از گفتگو، خنده و غذا لذت ببرید.

تجربیات شاد خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و به تجربیات آنها گوش دهید.

اگر مشکلاتی وجود دارد که می خواهید در مورد آنها صحبت کنید، یا اگر دوستانتان می خواهند در مورد مسائلی صحبت کنند که آنها را آزار می دهد، زمان و مکان خاصی را برای این کار انتخاب کنید، نه زمانی که در حال تفریح هستید.

8 عادت ساده برای داشتن زندگی شادتر

 1. از حسادت بپرهیزید

به جای اینکه به موفقیت دیگران حسادت کنید، از آن الهام بگیرید، یاد بگیرید که چگونه به آن دست یافته‌اند و مراحل آنها را دنبال کنید. موفقیت برای همه کافی است و نیازی به حسادت به کسی نیست.

حسود بودن مانند این است که به ضمیر ناخودآگاه خود و به کائنات بگویید که خوب نیستید و شکست خورده اید.

مشارکت در شادی موفقیت دیگران، شما را بیشتر به سمت موفقیت جذب می کند و شما را در موقعیت بهتری برای جذب موفقیت به زندگی خود قرار می دهد.

 1. با دیگران مهربان و با ملاحظه رفتار کنید.

اگر با مردم با مهربانی و ملایمت رفتار کنید، همین برخورد را از آنها خواهید گرفت و این باعث رضایت و آرامش درونی می شود.

 1. یاد بگیرید که چیزها را همانطور که هستند بپذیرید

وقتی با مشکلات و موانعی روبرو می شوید، راضی بودن از زندگی و پذیرش آن سخت است. با این حال، اگر چیزها را همانطور که هستند بپذیرید، با خودتان صلح می کنید و این خشم، رنجش و ناراحتی را از بین می برد.

این بدان معنا نیست که شما نباید برای بهبود زندگی خود تلاش کنید. برعکس، تمام تلاش خود را برای بهبود آن انجام دهید. آگاهی از اینکه در حال بهبود زندگی خود هستید، احساس رضایت، آرامش درونی و شادی را برای شما به وجود می آورد.

8 عادت ساده برای داشتن زندگی شادتر

 1. آنچه مردم می گویند و فکر می کنند کار آنهاست

اجازه ندهید شادی شما به حرف و رفتار مردم بستگی داشته باشد.

مردم ممکن است به چیزهایی فکر کنند، بگویند و انجام دهند که دوست ندارید یا از شما انتقاد کنند، اما دلیلی وجود ندارد که آن را شخصی بگیرید و اجازه دهید این کار شما را ناراضی کند. این انتخاب شماست که اجازه دهید آنها بر احساس شما تأثیر بگذارند یا از انجام آن امتناع کنند.

اینکه مردم چه فکری می کنند یا چه چیزی می گویند کار آنهاست، نظر آنهاست و دلیلی وجود ندارد که اجازه دهید این روی شما تاثیر بگذارد. هیچ چیز را خیلی شخصی نگیرید، در این صورت شادی بیشتری در زندگی خود خواهید داشت.

 1. برای خوشحال کردنتان به اتفاقات بیرونی وابسته نباشید

شما همیشه کنترل هر موقعیتی را که با آن مواجه می شوید ندارید. اگر برای شادی خود به عوامل خارجی وابسته باشید، ممکن است بارها و بارها ناامید شوید.

شما نیازی به کسی ندارید که به شما بگوید چقدر عالی هستید تا احساس خوشبختی کنید. شما می توانید صرف نظر از وضعیت مالی، شغل، جایی که زندگی می کنید یا افرادی که با آنها روبرو می شوید خوشحال باشید.

هرچه زودتر این ایده را درک کنید و بپذیرید، شادی زودتر به یک عادت در زندگی شما تبدیل می شود و آن را بیشتر تجربه خواهید کرد.

منبع:

 • https://www.successconsciousness.com/blog/happiness-fun/simple-habits-for-happier-life
۴.۴/۵ - (۱۳ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx