بهترین های زندگی را بسازید!

یک نظر اضافه کنید
22 دقیقه مطالعه

بهترین های زندگی را بسازید!

این مقاله همه چیز در مورد بهترین استفاده از زندگی و به ویژه در مورد هنر زیبای استفاده از هر موقعیتی است که در آن قرار می گیرید. انسان های زیادی در این سیاره زندگی می کنند که هرگز مانع تعجب من نمی شوند. فکر می‌کنم جمعیت زمین در سال 2011 از مرز هفت میلیارد فراتر رفته است، یعنی هفت میلیارد نفر، از انواع پیشینه‌های فرهنگی مختلف با حرفه‌ها، زندگی‌نامه‌ها، آرزوها، رویاها، اما مسولیت ها و امتیازات بسیار، در حال حاضر روی زمین زندگی می‌کنند؛ و با این حال، عده‌ای هستند که به‌نظر می‌رسد، بدون توجه به موقعیتی که در آن قرار می‌گیرند، می‌توانند بهترین استفاده را از زندگی خود ببرند. از سوی دیگر، تعداد زیادی از مردم وجود دارند که اصلا از زندگی خود راضی نیستند.

بهترین های زندگی را بسازید!

بعضی ها به شدت افسرده هستند، علیرغم این واقعیت که همه چیزهایی که برای شاد بودن در زندگی نیاز داشتند، دارند. لزوماً منظورم مورد داشتن مقادیر زیادی پول یا داشتن وسایل تجملاتی زیاد (مانند اتومبیل های اسپرت، عمارت ها و جواهرات) صحبت نمی کنم. من در مورد پایه های بنیادین یک زندگی شاد صحبت می کنم: سلامتی، آزادی و ذهن سالم؛ بنابراین، دسته‌ای از افراد گفته شده چگونه می‌توانند زندگی خود را به بهترین شکل بگذرانند، حتی اگر (در بسیاری از موارد) خیلی کمتر از افراد دیگراستعداد داشته باشند، یا حتی بدون یکی از این سه پایه زندگی شاد باشند؟

خلاصه کوتاه من در مورد چگونگی بهترین استفاده از زندگی:

موقعیتی را که در آن قرار دارید بپذیرید و از آن به عنوان زمینه ای استفاده کنید تا بتوانید زندگی را که آرزویش را دارید بسازید. با افرادی که دوستشان دارید زمان بیشتری را صرف انجام کارهایی کنید که واقعاً دوست دارید انجام دهید. برای هر لحظه از زندگی خود ارزش قائل شوید، آن را به عنوان یک هدیه گرانبها قدر بدانید و به یاد داشته باشید که هرگز نمی دانید چقدر زمان برای شما باقی مانده است. اجازه ندهید زندگی شما تحت سلطه ترس و نگرانی باشد، بلکه جرات ریسک کردن را داشته باشید. یاد بگیرید به جای اینکه شادی خود را به تأثیرات بیرونی، مثل ثروت و چیزهای مادی وابسته کنید، با چیزهایی که در حال حاضر دارید خوشحال باشید. با دیگران مهربان باشید و ببینید آیا می توانید با ایجاد ارزش برای دیگران چیزی را ببخشید یا خیر. بگذارید خلاقیتتان جاری باشد، ببینید به کجا منتهی می شود و هرگز نگذارید که بهانه‌ای بین شما و زندگی که آرزویتان است قرار بگیرد.

چگونه از زندگی بهترین بهره را ببریم:

شماره 1 طوری زندگی کنید که انگار فردایی وجود ندارد

بله میدانم. این همان عبارتی است که افراد وقتی به دنبال راهنمایی در مورد راه هایی برای بهترین استفاده از زندگی هستند، به شما می گویند؛ و بیشتر این توصیه را نادیده می گیرند زیرا سبک زندگی مخرب را به‌ آن مرتبط می دانند، زندگی در حدی که نمی توان برای مدت طولانی آن را دوام آورد.

اما وقتی دقیق‌تر به آن نگاه می‌کنیم، نکته عمیق و پنهان آشکار می‌شود: با افرادی که دوستشان دارید زمان بیشتری را برای انجام کارهایی کنید که واقعاً دوست دارید اختصاص دهید، برای هر لحظه ارزش قائل باشید، اما اجازه ندهید که با نگرانی در مورد آینده، آن لحظه را خراب کنید. اجازه دهید خلاقیتتان جریان پیدا کند، ببینید به چه چیزی منجر می شود و کارهایی را انجام دهید که شما را خوشحال می کند.

بنابراین، توصیه زندگی به گونه ای که گویی فردایی وجود ندارد، ربطی به یک سناریوی آخرالزمانی ندارد که در آن تنها چند ساعت تا فروپاشی همه چیز باقی مانده است. در عوض، به این معنی است که خود را از تمام توهمات انسان ساخته در مورد اینکه زندگی واقعاً باید باشد، رها کنید، همه چیزهایی را که واقعاً به آن نیاز ندارید حذف کنید و توجه خود را بر آنچه واقعاً شما را برآورده می کند متمرکز کنید.

بهترین ها را از زندگی خود بسازید

و اینجاست که «به گونه‌ای زندگی کنید که انگار فردایی وجود ندارد» به میان می‌آید، زیرا این نوع طرز فکر به شما کمک می‌کند تا کارهای غیرضروری را کنار بگذارید. من به اندازه کافی خوش شانس بودم (البته که قابل بحث است) موقعیتی را تجربه کردم که در آن زندگی من برای چند ماه به یک مو بند بود؛ و به همان اندازه که سخت بود، اتفاقی افتاد که آن تجربه را بسیار ارزشمند کرد: تمام تصوراتی را که در مورد زندگی داشتم، در یک دقیقه پاک کرد. تمام تصوراتی که تبلیغات، هالیوود و جامعه به من گفته بودند از بین رفته است؛ و به وضوح می‌توانستم چیزهایی را ببینم که واقعاً برایم مهم بودند: خانواده، دوستان، عشق بی‌قید و شرط و بهترین استفاده از لحظه. هر چیز دیگری، از گذشته تا آینده، مادیات و مادیات، پول، شهرت، قدرت و… برای من یک توهم بوده و هست.

پیشنهاد من برای بهترین استفاده از زندگی:

طوری زندگی کن که انگار فردایی نیست، اما طوری برنامه ریزی کن که انگار برای همیشه زندگی می کنی.

شماره 2 توهمات زندگی خود را شناسایی کرده و از شر آن خلاص شوید

این توهماتی که من در مورد آن صحبت می کنم چیست؟ به طور کلی، هر چیزی که به هدف شما برای بهترین زندگی کمک نمی کند، می تواند به عنوان یک توهم تلقی شود. برای من شخصاً، این توهمات شامل چیزهایی است که به رشد یا شادی شخصی من کمک نمی کند، چیزهایی که دیگر به نظر من درست نیست.

بهترین های زندگی را بسازید!

شناسایی توهماتی که شما را احاطه کرده اند کاری است که باید به تنهایی انجام دهید. هیچ کس دیگری حق ندارد به شما بگوید که جنبه ارزشمند زندگی شما چیست و توهمات چیست؛ اما نمی‌توانید به خاطر جست‌وجوی کشمکش‌هایی در زندگی‌تان که به ظاهر «حل نمی‌شوند»، همه مسولیت هایی که شما/جامعه بر دوش شما گذاشته‌اید و فعالیت‌های زمان‌بر اما بی‌اثر، اشتباه کنید. از خود بپرسید که دنبال شهرت و ثروت رفتن – که بار سنگینی است که بسیاری از مردم بر دوش خود می‌گذارند – مطابق با هدف شما برای بهترین استفاده از زندگی شماست.

متأسفانه، بیشتر مردم فقط زمانی قادر خواهند بود که تمام توهماتی را که برای آن تلاش کرده اند، درک کنند که برای ایجاد تغییر در آنها دیر شده باشد. جالب اینجاست که بیشتر حسرت های غم انگیز صدای مرگ با جملات زیر است:

 ای کاش زمان زیادی را صرف کار نمی کردم

 ای کاش با دوستان/خانواده ام در ارتباط بودم

 ای کاش زمان بیشتری را با فرزندانم می گذراندم

 ای کاش سعی نمی کردم همه را راضی کنم

 ای کاش شجاعت بیان احساساتم را داشتم

 ای کاش کارهایی را که می خواستم انجام می دادم و نه کاری را که دیگران از من می خواستند

درک این توهماتی که به بخشی طبیعی از زندگی تبدیل شده اند، به شجاعت و صداقت زیادی نسبت به خود نیاز دارد. در هر صورت، زندگی با این توهمات بسیار آسان تر است، به جای اینکه آنها را به گونه ای که واقعا هستند نشان دهید. انتخاب باشماست!

نکته ای برای استفاده بهینه از آن:

این سوال را از خود بپرسید: «آیا این فعالیت/هدف واقعاً برای من ارزشی دارد یا من را از استفاده حداکثری از زندگی خود باز می دارد؟» کارهایی را انجام دهید که اگر آنها را انجام ندهید عمیقاً پشیمان خواهید شد!

شماره 3 پذیرش، زمینه ای برای استفاده حداکثری از زندگی

وقتی به تجربیات زندگی خود، نحوه تربیت والدینتان، پیشینه فرهنگی، تحصیلات و غیره نگاه می کنید، متوجه خواهید شد که خود را در یک موقعیت زندگی کاملا فردی می بینید. متأسفانه، بسیاری از عوامل ما را به این درجه رسانده اند که باور کنیم اگر یک سوپراستار، میلیاردر، سلبریتی، شخصیت قدرتمند یا سیاستمدار نباشید، هیچ هستید؛ بنابراین، بسیاری زندگی خود را با زندگی «منتخب معدود» مقایسه می‌کنند و آن را بهانه‌ای می‌گیرند تا از زندگی‌شان نهایت استفاده را نبرند، در این راستا: «اول باید ثروتمند شوم و سپس می‌توانم زندگی کنم. واقعاً می خواهم زندگی کنم!» بهانه های دیگر می تواند به این صورت باشد: «من در بدترین شرایط هستم. من در فقر/ثروت به دنیا آمدم و بارهای زیادی بر دوش من بود. من در قبال پدر و مادر/ خواهر و برادرم مسئولیت دارم. من نه این هستم و نه آن و هرگز نخواهم بود!»

دست از مقایسه کردن بردارید، این شما را به جایی نمی رساند! نکته‌ای که می‌خواهم به آن اشاره کنم این است که همه ما در موقعیت‌های مختلفی قرار می‌گیریم که همگی با مسولیت های مختلفی همراه هستند که مقایسه آن با شرایط دیگران بسیار دشوار است؛ بنابراین، همه ما باید از موقعیت شخصی خود بهترین استفاده را ببریم، اما به روش فردی خودمان؛ بنابراین بسیار مهم است که با شرایط خاص خود کنار بیایید و آن را بپذیرید، به جای مقایسه مداوم زندگی خود با دیگرانی که به نظر می رسد وضعیت بهتری دارند. مگر اینکه جرات مقایسه زندگی خود را با کسی داشته باشید که علیرغم زندگی در یک کشور جهان سوم بدون هیچ چیز تجملاتی، بهترین استفاده را از زندگی خود می برد، فقط از الگوهای نادرست یک توهم آزاردهنده ایجاد می کنید.

نکاتی برای به دست آوردن بهترین نتیجه از موقعیت:

موقعیتی را که در آن قرار گرفته اید بپذیرید. گذشته خود و اتفاقاتی که باعث شده شما به فردی که امروز هستید تبدیل شوید را بپذیرید. به خاطر داشته باشید که شما در موقعیت منحصر به فردی قرار دارید که نیاز به رویکردهای فردی دارد تا بهترین استفاده را از موقعیت خود داشته باشید. خودتان را با الگوهای غلطی که در تلویزیون به تصویر کشیده می شود عذاب ندهید، بلکه روی چیزهای خوب و هیجان انگیز زندگی خود تمرکز کنید.

بهترین های زندگی را بسازید!

شماره 4 بهانه نیاورید

بهانه ها مانع از آن می شود که زندگی ای را که همیشه دوست داشتید داشته باشید و به خصوص از زندگی خود نهایت استفاده را ببرید. فکر می کنم برای همه روشن است. بهانه‌هایی را که بین خود و زندگی‌ای که آرزوی آن را دارید، شناسایی کنید، مسئولیت‌پذیری کنید و دفعه بعد از این بهانه‌ها تا حد امکان دوری کنید.

شماره 5 از شکست نترسید، زیاد نگران نباشید

زمان زیادی طول کشید تا شکست را همان‌طور که هست بپذیرم: چالشی اجتناب‌ناپذیر که بخش همه‌جانبه زندگی من است، از گذشته تا حال. شکست می‌تواند دردناک باشد و همه می‌توانند بدون آن انجام دهند، اما در نهایت این فقط تجربه‌ای است که به شما کمک می‌کند در آینده بهتر عمل کنید. بسیاری از بزرگ‌ترین شکست‌های من چشمانم را به روی احتمالات جدید باز کرده بود و به من شجاعت شروع کاری جدید را داد.

تنها راه ممکن برای جلوگیری از هر شکستی، تلاش نکردن است که حداقل برای من قابل مقایسه با زندگی نکردن است؛ بنابراین، بسیار مهم است که نگرانی در مورد شکست نداشته باشید، به عنوان بزرگترین شکست، اشتباه جبران ناپذیری است که اصلاً تلاش نکرده اید که مثل این است که با این که نتوانید بهترین استفاده را از زندگی خود ببرید.

چگونه بدون ترس از شکست، بهترین زندگی را داشته باشیم:

ترس یکی از جنبه های اصلی است که افراد را از زندگی کامل خود باز می دارد. فرقی نمی کند ترس از شکست باشد یا ترس از ناامید کردن عزیزانتان. در پایان، باید از خود بپرسید که آیا می‌خواهید اجازه دهید ترس مانع انجام کارهایی شود که واقعاً دوست دارید انجام دهید. پشیمانی می تواند بسیار دردناک تر از خود ترس باشد.

شماره 6 برای هر لحظه ارزش قائل شوید، از زیبایی آن آگاه باشید

گذشته و آینده فقط در افکار ما وجود دارد. آنها در دسترس نیستند (دیگر / هنوز) به این معنی که تنها جنبه ملموس و تأثیرگذار در زندگی شما همین لحظه در زمان حال است. از این رو منطقی است که برای هر لحظه ارزش قائل شویم و از آن نهایت استفاده را ببریم، درست است؟ کلید این کار این است که به جای خواب راه رفتن در زندگی از یک مسولیت حسی به مسولیت دیگر، در لحظه زندگی کنید. حواس پرتی با انواع مختلف محرک ها مانند تلویزیون، اینترنت و غیره مانع از آگاهی شما از زیبایی لحظه می شود.

زندگی در لحظه یکی از موارد ضروری این است که بتوانید بهترین استفاده را از زندگی خود ببرید؛ و برای شاد بودن هم ضروری است، زیرا خوشبختی چیزی نیست که بتوان به آن فکر کرد. باید آن را حس کنی خوشبختی تحت تأثیر لذتی که در گذشته داشتید یا شادی که فکر می کنید در آینده خواهید داشت، نمی رود. تنها شادی که می توانید واقعاً تجربه کنید، شادی است که در همان لحظه احساس می کنید. این به چیزهای تجملاتی یا ثروت بستگی ندارد، بلکه به توانایی شما در قدردانی برای چیزهایی که در حال حاضر دارید بستگی دارد.

چگونه از آن بهترین استفاده را ببریم:

وقتی در لحظه زندگی می کنید، سرشار از سپاسگزاری برای آن هستید و هیچ سوالی در مورد اینکه چه اتفاقی افتاده، چه اتفاقی ممکن است بیفتد یا چه چیزی می تواند باشد وجود ندارد. زندگی در لحظه به معنای پذیرفتن گذشته به همان شکلی است که هست: تجربه ای گذشته و غیرقابل تغییر که تنها در صورتی بر زندگی کنونی شما تأثیر می گذارد که به آن اجازه دهید.

از: زندگی در لحظه کلید خوشبختی است

شماره 7 خاطرات خود را از دیدگاه آینده بنویسید

اگر شخصی خاطرات خود را می نویسد، معمولاً از گذشته و چیزهایی که تجربه کرده است می نویسد. صفحات را ورق بزنید و خاطرات آینده خود را بنویسید – از این دید که چگونه توانستید بهترین استفاده را از زندگی خود ببرید! انجام این کار به شما کمک می کند تا بفهمید واقعاً چه چیزی را از مفهوم ساختن بهترین ها در زندگی می فهمید. همچنین این فرصت را به شما می دهد تا استراتژی ایجاد کنید که بتوانید آن را شروع کنید.

بهترین های زندگی را بسازید!

خاطرات خود را از دید آینده بنویسید، سپس زندگی خود را به عقب زندگی کنید.

شماره 8 خودت را بشناس

بدانید چه کسی هستید و با خودتان راحت باشید. آنچه را که قلبتان می خواهد کشف کنید و با خودتان رابطه برقرار کنید. به هر حال دیگران ممکن است به شما ایمان نداشته باشند یا اصلاً به شما اعتماد نداشته باشند، اما تنها چیزی که همیشه نیاز دارید ایمان به خودتان است. اگر به خود ایمان داشته باشید، هیچ کس دیگری نمی تواند شما را از مسیر خود دور کند؛ اما اگر شما حتی خودتان را باور نداشته باشید، هیچکس شما را باور نخواهد کرد. تا زمانی که واقعاً بفهمید که چه توانایی هایی دارید. خود واقعی خود را بیرون بیاورید و آن شخصی باشید که قرار بود باشید، نه آن شخصی که دیگران می خواهند!

شخصیت خود را کشف کنید، ارزش های خود را بشناسید و یاد بگیرید که در راه کمال خود ثابت قدم باشید. با خودتان کنار بیایید و سعی کنید واقعاً به آنچه در زندگی برایتان ارزش قائل هستید و چیزهایی که برایتان ارزش قائل هستید، بشناسید؛ و شجاعت فیلتر کردن ویژگی‌های شخصیتی، ارزش‌ها یا اهدافی را داشته باشید که واقعاً متعلق به شما نیستند، اما از طرف جامعه، تلویزیون و غیره به شما تحمیل شده‌اند.

شماره 9 ریسک کنید و محدودیت های خود را گسترش دهید

«اگر کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، آنچه را که همیشه می گرفتید به دست خواهید آورد.» –

آلبرت انیشتین

زندگی کامل و بهترین بهره را از جایی به شما نشان می دهد که هر چند وقت یکبار شهامت ریسک کردن را دارید. راحتی منطقه امن غیرقابل انکار است، اما به این معنی است که پیشرفت کمی در زندگی شما وجود دارد. ناگفته نماند که بدون انجام کارهایی که تا به حال انجام نداده اید، رسیدن به بهترین ها از زندگی بسیار دشوار خواهد بود. از روتین های زندگی روزمره خود رها شوید و هر از چند گاهی چیز جدیدی را وارد زندگی خود کنید. هیچ کس از شما نمی خواهد که ناگهان تبدیل به یک معتاد آدرنالین شوید که از صخره ها یا مواردی از این قبیل پرش می کند. در واقع، شما مجبور نخواهید بود که زندگی خود را تا حد امکان زندگی کنید تا از آن نهایت استفاده را ببرید. برای اکثر مردم، کاوش در عمق مدیتیشن، در پیش گرفتن یک مسیر جدید برای رسیدن به محل کار، انتخاب یک وعده غذایی دیگر برای ناهار، تحقیق در مورد یک موضوع جالب نیز می تواند به معنای گسترش بسیار موثر مرزهای فرد باشد.

ریسک حساب شده را بپذیرید و محدودیت های خود را آزمایش کنید! سپس آنها را توسعه دهید.

شماره 10 کار خوبی انجام دهید، چیزی را پس بدهید

این مقاله همه چیز در مورد این بود که شما می توانید انجام دهید تا بهترین استفاده را از زندگی خود ببرید.

پس اصلاً چگونه کمک به دیگران می تواند برای زندگی شما مفید باشد؟ مطمئناً این کار برای شما ثروت، شهرت یا قدرت به ارمغان نخواهد آورد، بنابراین به هر حال نقطه منطقی انجام آن کجاست؟ این یک نوع متناقض است که اگر حاضر نباشید چیزی را پس بدهید نمی توانید از زندگی خود بهترین استفاده را ببرید. راه های بسیار متفاوتی برای انجام یک کار خوب وجود دارد که افراد زیادی می توانند از آنها بهره ببرند. شما فقط باید به اندازه کافی خلاق باشید تا این راه ها را کشف کنید.

نسبت به نگرانی های دیگران دلسوز باشید. به آنها گوش کنید. با ایجاد ارزش برای دیگران یا با داوطلب شدن، پس بدهید. راه های مختلفی برای انجام یک کار خوب وجود دارد که بسیاری از افراد می توانند از آنها بهره ببرند. شما فقط باید به اندازه کافی خلاق باشید تا این راه ها را کشف کنید.

راه حلی برای مشکل یک فرد پیدا کنید و نه تنها به عنوان فردی که واقعاً از زندگی شما بهترین استفاده را کرده است، به یاد خواهید ماند، بلکه به عنوان کسی که دیگران را قادر ساخت تا از موقعیت خود بهترین استفاده را ببرند نیز به یاد خواهید آورد!

ترفندهای شما برای استفاده بهینه از زندگی چیست؟

منبع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx