چگونه سریعتر و هوشمندانه تر یاد بگیریم.     

نظرات 2
27 دقیقه مطالعه

چگونه سریعتر و هوشمندانه تر یاد بگیریم.     

چرا سریع یاد نمی گیرید؟

سال‌ها مشاهده افراد در دانشگاه و محل کار، ما را به کشف سه دلیل خاص رسانده است که چرا بسیاری از افراد قادر به یادگیری سریع و کارآمد نیستند. ببینید آیا می‌توانید یکی از این مسدودکننده‌های یادگیری یا همه آنها را در خود تشخیص دهید:

 1. مبارزه برای شروع یادگیری چیزی از ابتدا

همانطور که احتمالاً خودتان تجربه کرده اید، گاهی اوقات وقتی می خواهید چیز جدیدی یاد بگیرید متوجه می شوید که نمی دانید از کجا شروع کنید.

برای مثال، ممکن است بخواهید شطرنج را یاد بگیرید، اما بهترین راه را برای انجام این کار نمی‌دانید. و از آنجایی که بهترین راه را نمی‌دانید، یا برای یادگیری بازی استراتژی کلاسیک 2 نفره تلاش نکرده اید، یا سعی کردید از چندین منبع به طور همزمان یاد بگیرید: کتاب، ویدیو، دوستان و اعضای خانواده.

مشکل این رویکرد پراکنده این است که تمرکز کردن برای شما دشوار خواهد بود و به ناچار توصیه های متناقضی به شما داده می شود – که در شروع کار مفید نیست.

مشکل دیگر این است که با مراجعه به کتاب ها و درخواست کمک از دوستان، ممکن است متوجه شوید که آخرین اطلاعات را دریافت نمی کنید. به عنوان مثال، دوستان شما ممکن است از برخی از برنامه های شگفت انگیز یادگیری شطرنج کامپیوتری که به صورت آنلاین در دسترس هستند، آگاه نباشند.

چگونه سریعتر و هوشمندانه تر یاد بگیریم.

 1. برای به یاد آوردن آنچه یاد گرفته اید، مبارزه کنید.

یک لحظه به زمانی که در مدرسه بودید فکر کنید. من مطمئن هستم که زمان های بی پایانی وجود داشته است که معلمان فقط به شما چیزهایی یاد می داده اند تا اطلاعات را در عرض چند هفته، روز یا حتی چند دقیقه فراموش کنید!

و البته این مشکل از تحصیل تا محیط کار ادامه دارد. چند بار در جلساتی بوده اید که در آن چیزهای مهم گفته شده است، فقط نیمی از شرکت کنندگان جزئیات را بلافاصله پس از پایان جلسه فراموش کرده اند.

با این نوع تجارب منفی زندگی، جای تعجب نیست که با افزایش سن افراد کمتر تمایل به یادگیری چیزهای جدید دارند.

 1. مبارزه کنید تا آنچه را که یاد گرفته اید در عمل به کار ببندید.

این مطمئناً یکی از رایج ترین دلایلی است که افراد در یادگیری چیزهای جدید شکست می خورند. آنها تمام وقت خود را صرف یادگیری تئوری می کنند. اما هرگز چیزی را عملی نمی کنند.

برای مثال، در نظر بگیرید که مردم چگونه دوچرخه سواری را یاد می گیرند.

در بیشتر موارد، والدین یا خواهر و برادر بزرگتر مراحلی را که باید برای سوار شدن و شروع دوچرخه سواری با موفقیت انجام دهید، به شما می گویند. با این حال، تنها زمانی که برای اولین بار سعی می کنید دوچرخه سواری کنید، یادگیری واقعی شروع می شود!

در مورد اکثر چیزها هم همینطور است. هر چقدر هم که ویدیوهای آموزشی در مورد یک موضوع خاص تماشا کنید تا زمانی که شروع به انجام کاری که می خواهید یاد بگیرید، نکنید، برای پیشرفت واقعی دچار مشکل خواهید شد.

 1. هنگام یادگیری، در بسیاری از چیزهای دشوار غرق شوید.

معلم یا دوره اشتباه می تواند به سرعت اشتیاق شما را برای یادگیری چیزهای جدید کاهش دهد. این امر مخصوصاً زمانی اتفاق می‌افتد که در ابتدا چیزی را بیش از حد پیچیده بسازند.

به عنوان مثال، یادگیری یک زبان جدید را در نظر بگیرید.

اگر تنها کاری که یک معلم انجام می‌داد این بود که شما را مجبور به یادگیری قوانین دستور زبان برای هفته‌ها متوالی کند، بدون شک یادگیری خود را متوقف می‌کردید. با این حال، اگر آنها یادگیری زبان جدید را سرگرم کننده و همه جانبه کنند، نه تنها می خواهید به یادگیری ادامه دهید، بلکه اعتماد به نفس خود را نیز افزایش می دهید. و البته، شما هنوز هم می توانید به تدریج گرامر و واژگان مورد نیاز را یاد بگیرید.

چگونه سریعتر و هوشمندانه تر یاد بگیریم.

 1. به نظر می رسد که نمی توانید آن را یاد بگیرید، مهم نیست که چقدر سخت تلاش می کنید.

گاهی اوقات ممکن است با خود فکر کرده باشید: «هرچقدر هم که تمرین یا تجدید نظر کنم، باز هم خوب یاد نمی گیرم.»

این یک مشکل رایج است.

متأسفانه، بسیاری از مردم با تلاش و تمرین بیشتر و بیشتر در مورد آنچه که می خواهند یاد بگیرند، مشکل را بدتر می کنند. این در واقع نتیجه معکوس دارد، زیرا – بدون رویکرد مؤثر برای یادگیری – زمان و تلاش به تنهایی برای موفقیت شما کافی نخواهد بود.

خبر خوب این است که راه های آزمایش شده ای برای یادگیری سریع و موثر وجود دارد. من این رویکرد را «یادگیری هوشمند» می نامم. بیایید اکنون به این موضوع نگاه کنیم که در مورد چیست و چگونه می توانید از همین الان در زندگی خود از آن استفاده کنید.

سبک های مختلف یادگیری را درک کنید.

افراد مختلف به طور متفاوتی یاد می گیرند. برخی دوست دارند به آنها نشان داده شود که چگونه کاری را انجام دهند، برخی دیگر با مطالعه موضوع انتخابی خود بهتر یاد می گیرند.

در حالی که دانشگاه واندربیلت بیش از 70 سبک مختلف یادگیری را می شناسد، در واقع فقط 4 سبک اصلی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید:

 1. سبک یادگیری بصری (فضایی).

سبک یادگیری بصری برای افرادی مناسب است که دوست دارند ویدیوها را تماشا کنند و دوست دارند ارائه هایی را ببینند که با تصاویر، جدول ها و نمودارها تعبیه شده است.

آنها افرادی هستند که با دیدن (مثلاً از طریق عکس ها، ویدیوها یا ارائه پاورپوینت) به بهترین شکل یاد می گیرند.

چگونه سریعتر و هوشمندانه تر یاد بگیریم.

 1. سبک یادگیری شنیداری

سبک یادگیری شنیداری برای افرادی که دوست دارند به سخنرانی ها و کتاب های صوتی گوش دهند مناسب است. این یادگیرندگان به راحتی آنچه را می شنوند یاد می گیرند.

اینها افرادی هستند که با شنیدن (مثلاً از طریق پادکست ها و کتاب های صوتی) بهتر یاد می گیرند.

 1. خواندن/نوشتن سبک یادگیری

سبک یادگیری خواندن/نوشتن برای افرادی که از خواندن و نوشتن لذت می برند – همانطور که انتظار دارید بهترین است. دلیلش این است که کلماتی که می خوانند و می نویسند به راحتی در ذهنشان نقش می بندد.

این افراد با خواندن و نوشتن (مثلاً از طریق کتاب ها، مجلات و وب سایت ها) بهتر یاد می گیرند.

 1. سبک یادگیری حرکتی (فیزیکی).

سبک یادگیری جنبشی برای افرادی مناسب است که دوست دارند «دست در دست» باشند.

آنها افرادی هستند که با حرکت و انجام دادن به بهترین شکل یاد می گیرند (مثلاً شروع به یادگیری رانندگی با پشت فرمان شدن).

مراحل یادگیری را درک کنید.

3 مرحله یادگیری که به شما کمک می کند تا به طور موثر یاد بگیرید

: از لحظه ای که به دنیا می آییم، هر روز چیزهای جدیدی یاد می گیریم. و بدون اینکه آگاهانه در مورد آن فکر کنیم، حداقل یکی از سه مرحله یادگیری را برای کسب دانش و مهارت استفاده کرده ایم. سه مرحله یادگیری عبارتند از:

چگونه سریعتر و هوشمندانه تر یاد بگیریم.

مرحله 1: یادگیری شناختی

این سبک یادگیری، دانش‌آموزان را تشویق می‌کند تا با درگیر شدن کامل در فرآیند یادگیری، از مغز خود به طور مؤثرتری استفاده کنند. به عنوان مثال، دانش آموزی که رقص را یاد می گیرد، به حمایت مداوم معلم خود نیاز دارد تا نشان دهد و به آنها بگوید که چه کاری باید انجام دهند.

مرحله 2: یادگیری انجمنی

این سبک یادگیری زمانی اتفاق می‌افتد که دو عنصر نامرتبط (مانند ایده‌ها، رفتارها، مناظر و صداها) از طریق یک فرآیند ذهنی به نام شرطی‌سازی در مغز ما به هم متصل شوند. دانش آموز رقصنده اکنون شروع به درک مهارت های مورد نیاز خود کرده است و آنها مقداری ثبات در اجرای خود مشاهده کرده اند.

مرحله 3: یادگیری خودمختار

این سبک یادگیری به افراد این امکان را می دهد که از طریق تلاش های مستقل دانش به دست آورند و بدون نیاز به معلمان و مربیان، توانایی پرس و جو و ارزیابی را ایجاد کنند.

دانش آموز اکنون به یک رقصنده ماهر تبدیل شده است و می تواند مهارت ها را با دقت و ثبات اجرا کند. همچنین می تواند روی کارهای پیچیده تمرکز کند و توانایی تطبیق عملکرد خود را در صورت نیاز دارد.

یادگیری فعال

هنگامی که در مورد آنچه می خواهید یاد بگیرید تصمیم گرفتید، سبک یادگیری خود را کشف کردید و مراحل مختلف یادگیری را درک کردید، آماده حرکت به سمت یادگیری فعال خواهید بود.

اینجاست که شما درگیر یادگیری عملی و تئوری می شوید و خود را در بهترین موقعیت ممکن برای یادگیری سریع و موفقیت آمیز قرار می دهید.

اجازه دهید برای شما مثالی بزنم تا این روند در عمل نشان داده شود:

شما می خواهید یاد بگیرید که چگونه درام بزنید، شاید برای سرگرمی، شاید به عنوان یک حرفه بالقوه – یا شاید هر دو!

چه بخواهید با یک مربی شخصی درام کار کنید یا از کتاب ها و فیلم ها یاد بگیرید، عنصر کلیدی دسترسی به کیت درام است تا بتوانید به طور منظم مهارت های درام نوازی خود را تمرین کرده و توسعه دهید. این کیت می تواند در خانه شما باشد یا ممکن است در فضای تمرینی باشد که هفته ای یک یا دو بار به آن دسترسی دارید.

چگونه سریعتر و هوشمندانه تر یاد بگیریم.

تئوری بعلاوه کاربرد عملی ترکیبی قدرتمند است که به شما کمک می کند تا مهارت ها و دانش خود را در سریع ترین زمان ممکن توسعه دهید، خواه درام زدن، کدنویسی یا شنا و … باشد.

البته، با ظهور یوتیوب و دوره های آنلاین، امروزه بسیاری از افراد خودآموزی را انتخاب می کنند. این مزیت ارزان‌تر بودن و تقاضای آن را دارد. به عبارت دیگر، به جای اینکه مجبور شوید در یک زمان خاص به مکان خاصی بروید، می توانید یاد بگیرید که چه زمانی می‌خواهید کجا باشید.

این به شما این آزادی را می‌دهد تا چیزهای جدید را بدون تأثیر بر برنامه‌های کاری و اجتماعی فعلی‌تان، بیاموزید.

اگر خودآموزی را انتخاب می کنید، سعی کنید حداقل یک دوست آگاه پیدا کنید تا مطمئن شوید که در مسیر درستی هستید. به عنوان مثال، اگر به فکر شرکت در کلاس آنلاین زبان اسپانیایی هستید. سعی کنید از دوستان اسپانیایی زبان برای آزمایش مهارت های مکالمه خود استفاده کنید.

چگونه سریعتر یاد بگیریم

 1. مغز دیجیتال

آیا می دانستید که فراتر از مغز فیزیکی شما، مغز دومی وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید؟ به آن مغز دیجیتال می گویند. اگر با این اصطلاح آشنا نیستید، اجازه دهید یک نمای کلی از اینکه دقیقاً مغز دیجیتال چیست به شما ارائه دهم.

به زبان ساده، Digital Brain یک برنامه یا نرم افزاری است که به شما این امکان را می دهد اطلاعات را به سرعت ضبط و به خاطر بیاورید.

من مطمئن هستم که شما با برخی از این ابزارهای محبوب دیجیتال مغز آشنا خواهید شد:

 • Airtable
 • Apple Notes
 • Evernote
 • Google Keep
 • Pocket

به جای تکیه بر حافظه خود هنگام یادگیری چیزهای جدید، می توانید اطلاعات را به مغز دیجیتال خود بسپارید، بنابراین ذهن خود را برای کارهای دیگر آزاد کنید و استرس ناشی از تلاش برای به خاطر سپردن همه چیز را رها کنید. برای مثال، به جای تلاش برای به خاطر سپردن آب و هوای پیش بینی شده در هفته، می توانید به سرعت و به راحتی این اطلاعات را در تلفن، تبلت یا لپ تاپ خود بررسی کنید.

چگونه سریعتر و هوشمندانه تر یاد بگیریم.

 1. تکرار فاصله

همانطور که می‌خوانید اگر روی این مقاله کلیک کنید، «فاصله» به این صورت عمل می‌کند: هرچه بیشتر با اطلاعات خاصی روبرو شوید، کمتر نیاز دارید که حافظه خود را از آن تجدید کنید. ساده به نظر می رسد؟ دلیلش اینه که هست!

با این حال، تکنیک تکرار فاصله ، نقشه خاصی را برای زمان و نحوه دریافت اطلاعات جدید ارائه می کند. من سال ها از این تکنیک استفاده کردم و قطعا می توانم به اثربخشی آن شهادت دهم.

در اینجا مراحل کلیدی تکرار فاصله وجود دارد:

 • یادداشت های خود را مرور کنید– در عرض 24 ساعت پس از دریافت اولیه اطلاعات، نکات را یادداشت و سپس آنها را مرور کنید. در طول جلسه نقد و بررسی، یادداشت های خود را بخوانید، اما سپس به دورتر نگاه کنید و سعی کنید مهم ترین نکات را به خاطر بسپارید.
 • اطلاعات را برای اولین بار به یاد بیاورید– پس از یک روز، سعی کنید اطلاعات را با حداقل خواندن یادداشت های خود به یاد بیاورید. همچنین ممکن است بخواهید زمانی که در حال پیاده روی یا نشستن و استراحت هستید، اطلاعات را به خاطر بیاورید.
 • دوباره مطالب را به یاد بیاورید– سپس، اطلاعات را هر 24 تا 36 ساعت در طول چند روز به یاد بیاورید. لازم نیست این یادآوری‌های طولانی باشد، درعوض می‌توانید آن را در حالی که در صف خوردن لاته ایستاده‌اید یا هنگام پیاده‌روی سگتان انجام دهید. شما همچنان آزاد هستید که به یادداشت های خود نگاه کنید، اما فقط در صورت لزوم باید این کار را انجام دهید.
 • دوباره همه چیز را مطالعهکنید – پس از گذشت چندین روز از اولین تلاش شما برای یادگیری اطلاعات، مطالب خود را بردارید و دوباره آن را مطالعه کنید. این به مغز شما اجازه می دهد تا مفاهیم را دوباره پردازش کند و اطلاعات را در ذهن شما تثبیت کند.

تکرار فاصله ای واقعاً می تواند تفاوتی در توانایی شما برای یادگیری سریع ایجاد کند. در واقع، من تا آنجا پیش می روم که بگویم این می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد.

چگونه سریعتر و هوشمندانه تر یاد بگیریم.

 1. تمرین عمدی

تکنیکی برای شکستن مهارتی است که می خواهید کسب کنید به اجزای جداگانه، اینگونه شما بر هر بخش از مهارت مسلط می شوید. این تکنیک از تمرین بیهوده هرچیزی به طور مکرر، اجتناب می کند.

یک لحظه تصور کنید که می خواهید پادکست خود را راه اندازی کنید. تمرین عمدی به معنای تقسیم کردن مهارت های پادکست به بخش های مختلف است.

به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد زمانی را برای یادگیری جنبه های فنی صرف کنید. پس از آن ممکن است بخواهید روی محتوا و ارائه صدای خود کار کنید. و اگر علاقه مند به افزایش مخاطب برای پادکست خود هستید، باید برخی از مهارت های اساسی بازاریابی را بیاموزید.

اگر سعی کنید همه موارد فوق را یکباره یاد بگیرید، احتمالاً در نهایت سردرگم و بی انگیزه می شوید. با این حال، اگر روزی یک چیز یاد بگیرید، می توانید به سرعت بر تمام مهارت هایی تسلط پیدا کنید که برای تبدیل شدن به یک پادکستر محبوب به آن نیاز دارید.

برای آسان کردن تمرین عمدی، فقط وقتی می‌خواهید چیز جدیدی یاد بگیرید، موارد زیر را انجام دهید:

 • اطلاعات را به قطعات کوچک و قابل مدیریت تقسیم کنید
 • یک برنامه آموزشی ایجاد کنید
 • یک مربی یا ارشد بگیرید
 • به طور مداوم به دنبال بازخورد باشید

به عنوان فردی که سال‌ها از تمرین عمدی استفاده کرده‌ام، با اطمینان می‌توانم بگویم که این روشی فوق‌العاده برای تسریع یادگیری شماست.

 1. حلقه بازخورد

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری سریع و تسلط بر هر مهارتی که می‌خواهید، استفاده از یک تکنیک کمتر شناخته شده به نام حلقه بازخورد است – فرآیندی که در آن یادگیرنده اطلاعاتی را درباره عملکرد خود جمع‌آوری می‌کند و از آن برای بهینه‌سازی کیفیت سبک یا روش‌های یادگیری خود استفاده می‌کند.

یک حلقه بازخورد از سه مرحله تشکیل شده است:

 • تمرین / اعمال– این مرحله ای است که در آن آنچه را که می خواهید یاد بگیرید به مرحله عمل در می آورید.
 • اندازه گیری – این مرحله ای است که در آن اطلاعاتی درباره عملکرد خود به دست می آورید. این مرحله نیز مرحله ای است که یادگیرندگان معمولاً نادیده می گیرند یا به طور غیر مؤثر انجام می دهند.
 • بیاموزید – این مرحله ای است که در آن تجزیه و تحلیل می کنید که چقدر خوب عمل کرده اید و تغییراتی را برای بهبود و تمرین، اعمال می کنید.

حلقه های بازخورد می توانند تفاوت قابل توجه و مثبتی در نحوه یادگیری شما ایجاد کنند. شاید این همان چیزی باشد که برای تبدیل شکست به موفقیت به آن نیاز دارید!

چگونه سریعتر و هوشمندانه تر یاد بگیریم.

 1. مکمل های مغز

آیا می دانید که مکمل های غذایی خاصی وجود دارد که می تواند حافظه شما را بهبود بخشد و قدرت مغز شما را تقویت کند؟

بیایید اکنون به تعداد انگشت شماری از این مکمل ها نگاه کنیم.

جینسینگ پاناکس

این داروی گیاهی برای قرن ها در سراسر آسیا و آمریکای شمالی مورد استفاده قرار گرفته است. این یک داروی گیاهی است که برای تقویت توجه، حافظه و تمرکز شناخته شده است. اگر تعجب می کنید، جینسنگ پاناکس به عنوان جینسنگ آسیایی، جینسنگ چینی یا جینسنگ کره ای نیز شناخته می شود. به طور گسترده ای به عنوان یک مکمل در فروشگاه های سلامت و رفاه موجود است.

اسیدهای چرب امگا 3

بدن برای حمایت از متابولیسم فیزیکی انرژی و تعادل توده عضلانی به طیف وسیعی از اسیدهای آمینه نیاز دارد. از نظر مصرف آمینو اسیدها برای تقویت قدرت مغز، L-Tyrosine به دلیل تأثیر آن بر آرام کردن سیستم و نحوه واکنش مغز شما به استرس، یک تقویت کننده شناختی است.

دو نوع اسید چرب امگا 3 وجود دارد، DHA و EPA. اینها را می توان در مکمل های روغن ماهی یافت (وگان ها می توانند روغن جلبک را به عنوان جایگزین انتخاب کنند).

DHA و EPA به حفظ سلامت سلول های مغز و همچنین کاهش التهاب مغز و بهبود رشد سلول های مغز کمک می کنند. حافظه، زمان واکنش و مهارت‌های حل مسئله با مصرف مکمل‌های حاوی DHA و EPA فراوان افزایش می‌یابد.

آمینو اسید

بدن برای حمایت از متابولیسم فیزیکی انرژی و تعادل توده عضلانی به طیف وسیعی از اسیدهای آمینه نیاز دارد. از نظر مصرف آمینو اسیدها برای تقویت قدرت مغز، L-Tyrosine به دلیل تأثیر آن بر آرام کردن سیستم و نحوه واکنش مغز شما به استرس، یک تقویت کننده شناختی است.

خوشبختانه، از آنجایی که L-Tyrosine بسیار در دسترس زیستی است (بسیار جاذب در بدن)، تنها مقدار کمی برای ایجاد یک اثر قوی مورد نیاز است. اسید آمینه دیگری که باید در نظر بگیرید، استیل ال کارنیتین است. تحقیقات نشان داده است افرادی که مکمل استیل ال کارنیتین مصرف می‌کنند تمرکز و هوشیاری بیشتری دارند. همچنین می تواند به درمان زوال عقل خفیف یا آلزایمر کمک کند.

جینکو بیلوبا

اعتقاد بر این است که این مکمل گیاهی تقریباً 270 میلیون سال است، با اجازه دادن به جریان خون بیشتر برای حرکت در مغز به شناخت کمک می کند.

مزایای مصرف این گیاه شامل بهبود تمرکز، افزایش تمرکز و تقویت حافظه است. یک مطالعه علمی نشان داد که می تواند به علائم زوال شناختی مرتبط با سن در جمعیت های مسن نیز کمک کند.

چگونه سریعتر و هوشمندانه تر یاد بگیریم.

 1. تندخوانی

چه در حال خواندن روی صفحه و چه روی کاغذ، اکثر ما ساعت ها در روز صرف خواندن مطالب می کنیم. اگر آهسته خوان هستید، وقتی نوبت به یادگیری سریع چیزی می‌رسد، در یک نقطه ضعف مشخص قرار خواهید گرفت.

خوشبختانه، چند تکنیک آزموده شده برای سرعت بخشیدن به خواندن و درک مطلب وجود دارد.

این دوره به شما کمک می‌کند تا با استفاده از روش‌های سنتی ساعت‌ها انرژی ذهنی و زمان هدر رفته‌تان را ذخیره کنید. شما تمام نکات و ترفندها را یاد خواهید گرفت تا هر چیزی را سریعتر یاد بگیرید – مهم نیست چقدر برای شما چالش برانگیز است.

برای شروع این تکنیک ها را بررسی کنید:

مونولوگ درونی را متوقف کنید

مونولوگ درونی که به عنوان زیر آواز یا گفتار بی صدا نیز شناخته می شود، یک ویژگی بسیار رایج در بین افراد است. این فرآیند بیان کلمات در ذهن شما هنگام خواندن است. همچنین بزرگترین مانعی است که مانع از افزایش سرعت خواندن شما می شود.

این را در نظر بگیرید: میانگین سرعت خواندن مشابه سرعت متوسط ​​مکالمه است (حدود 300 کلمه در دقیقه). این به این دلیل است که اکثر مردم عادت دارند هنگام خواندن کلمات را با صدای بلند در ذهن خود بیان کنند. بنابراین، برای خواندن سریعتر، باید این عادت را ترک کنید.

شما می توانید این کار را با درک این موضوع انجام دهید که برای درک آنچه می خوانید نیازی به گفتن هر کلمه ای در ذهن خود ندارید. آن را امتحان کنید و ببینید. متوجه خواهید شد که مغز شما هنوز تمام اطلاعاتی را که دریافت می کند پردازش می کند و می توانید به طور قابل توجهی سریعتر از قبل بخوانید.

ابتدا نکات اصلی را حذف کنید

اگر در حال خواندن کتابی برای بهبود خود هستید یا در حال تحقیق در مورد موضوعی هستید، یکی از راه‌های دریافت سریعتر اطلاعات این است که قبل از خواندن کامل مطالب، مطالب را اسکن کنید. این به معنای خواندن فهرست مطالب، مقدمه، پاراگراف اول هر فصل، شرح زیر نمودارها و غیره است.

این به شما احساس خوبی نسبت به مطالب می دهد و به این معنی است که از نظر ذهنی برای خواندن، یادگیری و به خاطر سپردن مطالب آماده خواهید شد. همچنین متوجه خواهید شد که می توانید مطالب را سریعتر از آنچه در غیر این صورت می خواندید،  بخوانید.

ادامه مطلب

آهسته خوان ها معمولا افراد کمی هستند. دلیل آن این است که آنها این فرآیند را انرژی و زمان بر می دانند. همانطور که گفته می شود: تمرین کامل می کند!

وقتی متعهد به خواندن منظم (شاید یک کتاب در ماه) می شوید، طبیعتاً متوجه خواهید شد که مهارت های خواندن و درک مطلب شما بهبود می یابد. شما همچنین از خواندن و یادگیری بسیار بیشتر از قبل لذت خواهید برد!

چگونه سریعتر و هوشمندانه تر یاد بگیریم.

اهمیت یادگیری مستمر

این حیاتی است که هرگز از یادگیری دست نکشید.

اگر از آموختن چیزهای جدید دست بکشید، احساس پیری خواهید کرد و زندگی شما کهنه خواهد شد. برعکس، وقتی رشد می کنید و ذهن خود را از طریق یادگیری گسترش می دهید، احساس جوانی و سرزندگی خواهید کرد!

یادگیری مستمر مزایای ملموس دیگری نیز دارد. به عنوان مثال، اگر به عنوان یک طراح وب سایت آزاد کار می کنید، با همگام شدن با آخرین نرم افزارها و برنامه های طراحی، مزیت رقابتی خواهید داشت.

سن یا شرایط فعلی شما هر چه باشد، یادگیری مهارت های جدید و افزایش دانش برای شما نشاط بخش و الهام بخش خواهد بود.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/learn-faster
5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx