اهداف هوشمند برای بزرگسالان

Add a Comment
12 Min Read

اهداف هوشمند برای بزرگسالان

شما طبق شرایط کار، خانواده و دوستان خود زندگی خواهید کرد. برای تغییر این موضوع باید هدف خود را تعیین کرده و برنامه ریزی کنید که چگونه می خواهید به آن هدف برسید. این موضوع به زندگی جهت می دهد. به جای این که توسط دیگران هدایت شوید، هدف شما را راهنمایی خواهد کرد. با داشتن اهداف مشخص در مسیر موفقیت قرار خواهید گرفت.

دلیل این که اکثر مردم به اهداف خود نمی رسند، این است که آنها را به عنوان امید یا آرزو می بینند. آنها امیدوار هستند که پول بیشتری به دست آورند. آرزو دارند که بتوانند وزن کم کنند و برای زندگی بهتر امیدوار شوند. در صورتی که هیچ برنامه یا هدفی برای آنها وجود ندارد.

اهداف هوشمند برای بزرگسالان

 

اهداف هوشمند برای بزرگسالان چیست؟

هدف هوشمند چیزی است که شما می خواهید به آن دست پیدا کنید. داشتن انگیزه و مثبت اندیشی بهترین و آسان ترین کاری است که شما را به هدف می رساند. اهداف هوشمند می تواند ترکیبی از اهداف کوتاه مدت و بلند مدت باشد. اهداف کوتاه مدت را هر روز باید انجام دهید تا به اهداف بلند مدت که جهت زندگی شما را رو به بالا می برد، برسید.

انگیزه چگونه موفقیت ایجاد می کند؟

شما باید کاملا روشن باشید که به دنبال چه چیزی هستید. مهم است اهدافی که تعیین می کنید، قابل دسترسی باشد. داشتن رویاهای بزرگ فوق العاده است، با این حال گاهی اوقات باید واقع بینانه تر باشیم. آنها باید با آنچه که هستید و آرزوهای شما، هماهنگ باشند. اگر اینطور نباشد، ایجاد انگیزه برای ادامه دادن به آنها بسیار سخت خواهد شد. پس از هر انگیزه ای که به دست آوردید، اولین قدم را برای هدف مشخص خود برداشته اید.

برایان نویسنده بسیار موفق خودساز در این مورد می گوید: استیو جابز نحوه ارتباط ما را تغییر داد. برادران رایت روش سفر ما را تغییر دادند. گری رایان بلر در حال تغییر روش دستیابی به اهدافمان است. بنابراین اگر هنوز اهداف مشخصی برای خود ندارید و نمی خواهید دیگران برایتان اهدافی در نظر بگیرند، خودتان دست به کار شوید.

چالش ۱۰۰ روزه گری بلر روش هایی انجام می دهد که تمام عناصر مورد نیاز برای موفقیت را دارد. قوانین، استانداردهای عملکرد، مسئولیت، بهترین شیوه ها و رقابت شدید برنامه ای است که برای نیروهای نظامی و ورزشکاران المپیک استفاده می شود.

اگر در مورد دستیابی به اهداف خود جدی هستید، به نمونه هایی از اهداف هوشمند که در ادامه توضیح می دهیم، توجه کنید.

اهداف هوشمند برای بزرگسالان

اهداف هوشمند برای بزرگسالان نمونه هایی برای زندگی با کیفیت

در ادامه مقاله به مواردی اشاره خواهیم کرد که در داشتن اهداف هوشمند برای بزرگسالان تاثیرات مثبتی می گذارند. شما هم می توانید با رعایت و انجام موارد گفته شده، سطح کیفیت زندگی خود را بالا ببرید.

بهبود سلامتی

اگر یکی از اهداف شما بهبود سلامت جسمی و کاهش استرس است، چهار بار در هفته بیست دقیقه پیاده روی کنید. پیاده روی می تواند به کاهش وزن شما کمک کند و در عین حال ذهن را شاداب می کند. هدف بهبود سلامت جسمانی شما است. پیاده روی به راحتی قابل دستیابی است، اگر به دنبال بهبود سلامتی هستید، بسیار مرتبط است. ۴ بار در هفته «همیشه» این کار را انجام دهید.

معاشرت با خانواده

هر هفته نیم ساعت با یکی از اعضای خانواده صحبت کنید. ارتباط بیشتر با خانواده مزایای زیادی دارد، به عنوان مثال می تواند خلق و خو و رفاه شما را بهبود ببخشد. سعی کنید برای انجام این کار بیشتر وقت بگذارید. هدف بهبود روابط با خانواده است. اگر این کار را یکبار در هفته «همیشه» انجام دهید، به راحتی قابل دستیابی است.

جشن گرفتن بردهای کوچک

یک بار در هفته وقت بگذارید که به موفقیت ها و دستاورد ها فکر کنید. برای داشتن اهداف هوشمند برای بزرگسالان شادی ویژگی مهمی است. جشن گرفتن بردهای کوچک بسیار مهم است. اغلب ما روی مواردی تمرکز می کنیم که خوب پیش نمی روند یا درست انجام نمی دهیم. باید زمانی را اختصاص دهید و به گذشته نگاه کنید و برای موفقیت هایی که تا الان بدست آورده اید، جشن بگیرید. هدف این است که خود آگاهی بیشتر داشته باشید. این مورد هم در صورت انجام یکبار در هفته، به راحتی قابل دسترسی است.

اهداف هوشمند برای بزرگسالان

سبزیجات

هر شب مقداری سبزیجات برای شام خود درست کنید. غذاهایی مانند پاستا، ماکارونی و نان را با غذاهای کامل که برای بدن شما مفید هستند، جایگزین کنید. این را به اندازه کافی ادامه دهید که تبدیل به یک عادت شود. هدف این است که سالم تر غذا بخورید. اگر به دنبال بهبود عادات غذایی هستید، هر روز هفته این کار را انجام دهید.

اهداف هوشمندانه برای بزرگسالان و تغذیه سالم سبزیجات مقوی

مدیتیشن

مدیتیشن فواید زیادی برای سلامتی دارد. می تواند توانایی شما را برای تمرکز کاهش اضطراب و استرس و همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن شما بهبود ببخشد. همچنین به شما این امکان را می دهد که تمام عوامل خارجی را خاموش کنید که بتوانید روی ارتباط ذهن و بدن خود تمرکز کنید. هر روز به مدت پنج دقیقه اگر به سلامت روان خود توجه کنید، بسیار مهم است.

 مهارت

در سه ماه آینده یک مهارت یا سرگرمی جدید بیاموزید. سه ماه ممکن است برای یک مهارت جدید کافی نباشد، اما مطمئن باشید شروع خوبی خواهد بود. یک مهارت یا سرگرمی را انتخاب کنید که دوست دارید به آن متعهد باشید، در پایان سه ماه در مورد اینکه چقدر پیشرفت کرده اید، فکر کنید. هدف یادگیری یک مهارت جدید است. از شما می خواهیم مشخص کنید که چقدر زمان می گذارید.

کتاب

کتاب بخوانید، خوانندگان رهبر هستند. برخی از افراد موفق جهان می گویند که بسیاری از موفقیت هایشان را از مطالعه بدست آورده اند. هدف مطالعه بیشتر کتاب است. بسیار مرتبط است اگر به دنبال بهبود دانش در مورد موضوعات خاص هستید، «همیشه» این کار را انجام دهید.

اهداف هوشمند برای بزرگسالان

شکرگزاری

هر شب به مدت ده دقیقه در یک دفتر شکرگزاری های خود را بنویسید. نوشتن مطالبی که هر روز به خاطر آن ها سپاسگزار هستید، به بهبود خلق و خو و قدردانی شما از مردم کمک می کند. هدف شروع قدردانی است. اگر به دنبال بهبود افکار مثبت خود هستید، بهتر است «برای همیشه» این مورد را تکرار کنید.

سفر

امسال به چند مکان جدید سفر کنید. با رفتن به جاهایی که هرگز نرفته اید، افق دید خود را گسترش می دهید. با این حال بهتر است هدف خود را برای یادگیری چیزی در مورد هر مکانی که می روید، قرار دهید. هدف دیدن مکان های جدید است. نیاز به برنامه ریزی دارد، اما قابل انجام است.

اهداف هوشمند برای بزرگسالان سفر به مکان جدید هم محسوب می شود.

وعده غذایی

وعده غذایی خود را از شنبه تا جمعه برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی برای وعده غذایی خود در طول هفته زمان را برای انجام کارهایی دیگر آزاد می کند. همچنین این احتمال وجود دارد که شما سالم تر غذا بخورید. اگر به دنبال سازماندهی بیشتر و داشتن عادات غذایی مناسب هستید، بسیار مرتبط است.

شریک زندگی

حداقل به مدت نیم ساعت هرروز با همسر یا شریک زندگی خود وقت بگذرانید. همه ما زندگی پر مشغله ای داریم، بنابراین بسیار مهم است که هر روز وقت با کیفیتی را با شریک زندگی خود بگذرانید. هدف این است که با یکدیگر بیشتر وقت بگذلرید. اگر به دنبال بهبود رابطه خود هستید، این موضوع «برای همیشه» اهمیت زیادی دارد.

بدهی

زندگی در بدهی می تواند بسیار استرس زا باشد و مقابله با این موضوع اثرات مثبت دیگری در تمام زمینه های زندگی شما دارد. هدف این است که بدهی نداشته باشید. بررسی کنید که چقدر باید پس انداز کنید، دشوار اما شدنی است. در برنامه ریزی های اهداف هوشمند برای بزرگسالان نداشتن بدهی خیلی مهم است. اگر به دنبال بهبود امور مالی و شخصی هستید، بسیار مرتبط است.

بدهی و استرس ناشی از آن

زبان جدید

دو بار در هفته در یک دوره زبان شرکت کنید، یادگیری زبان جدید فواید زیادی دارد. این به تغذیه مغز شما و افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند. اگر به دنبال مهاجرت به یک کشور دیگر هستید، بسیار مرتبط است.

یادگیری

هر هفته یک چیز جدید یاد بگیرید. ما باید همیشه در حال یادگیری باشیم. لازم نیست چیز دشواری باشد، می تواند یک بازی سرگرم کننده جدید یا پایتخت یک کشور باشد. هدف یادگیری چیزی جدید است. اگر به دنبال دانش عمومی خود هستید، بسیار مرتبط است.

اهداف هوشمند برای بزرگسالان

۵ صبح

به مدت ۲۱ روز هر روز ۵ صبح از خواب بیدار شوید. یک عادت جدید بعد از ۲۱ روز شکل می گیرد. هر روز ساعت ۵ صبح از خواب بیدار شوید تا مراسم صبحگاهی خود را شروع کنید. هدف این است که زودتر از خواب بیدار شوید. اگر به دنبال بهبود سلامت روانی و جسمی خود هستید، بسیار مرتبط است.

کلام آخر

اگر هیچ هدفی نداشته باشید، احتمالا به هیچ چیز نخواهید رسید. اهداف هوشمند برای بزرگسالان به این منظور است که پایه ای در اختیار شما قرار می دهد که تشخیص دهید چه چیزی را می خواهید در زندگی خود بهبود ببخشید و چگونه برای آن برنامه ریزی کنید.

افکار نهایی اهداف هوشمند و اهداف شخصی شما می تواند تقریبا هر چیزی باشد، شما فقط باید مطمئن باشید که می توانید نظم و منابع لازم را که برای دستیابی به آن چه نیاز دارید، جمع آوری کنید. در نحوه تنظیم ما که برخی را مورد توضیح قرار دادیم چگونه هدف گذاری می تواند عملکرد ذهنی و روابط کیفیت زندگی کلی شما را افزایش دهد.

منبع:

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx