اضطراب و افسردگی

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه مطالعه

اضطراب و افسردگی: سیستم GPS داخلی ما

“با درک توانایی های بالقوه خود و اعتماد به نفس به توانایی های خود، می توان دنیای بهتری ساخت.”

– دالایلاما

اضطراب و افسردگی

اضطراب و افسردگی چیست؟

این ممکن است سوال احمقانه‌ای به نظر برسد، زیرا از منابع مختلف مکرراً به ما گفته می‌شود که اضطراب و افسردگی بیماری‌های روانی هستند. اغلب به ما می گویند که این ناشی از عدم تعادل شیمیایی است. اگر بخواهم متفاوت به شما بگویم چه؟ باور می کنی؟ به چالش کشیدن باورها و نظرات جریان اصلی ممکن است دشوار باشد.

وقتی بزرگ می شویم، آنچه را که اطرافیانمان به ما می گویند باور می کنیم. ما یاد می گیریم که به نظر کسانی که در زندگی ما تأثیرگذار هستند اعتماد کنیم – والدین، معلمان، رسانه ها، پزشکان، بزرگان. ما این باورها را به عنوان حقایق مطلق در نظر می گیریم. ما طبیعتاً اعتقادات اکثریت را قبول می کنیم، ما انسان هستیم.

تغییر زمانی اتفاق می افتد که فردی یا گروهی از افراد این هنجارهای اجتماعی را به چالش بکشند. چیزی که معمولاً اتفاق می افتد این است که فردی تجربه ای دارد که با پیام هایی که اکثریت قریب به اتفاق به اشتراک گذاشته می شوند، تناسب ندارد. می‌تواند بحث‌های زیادی پیرامون این چالش‌ها برای وضعیت موجود وجود داشته باشد.

اصطلاح بیماری روانی به این معناست که مشکلی در شما وجود دارد. اینکه آنچه با اضطراب و افسردگی تجربه می کنید غیر طبیعی و نامناسب است. وقتی این دیدگاه ها را در نظر می گیریم به دنبال راه حلی سریع برای حل مشکل می گردیم.

شکی نیست که اضطراب و افسردگی بسیار واقعی هستند. هر کسی که اعماق ناامیدی را که هر یک از اینها به همراه دارد تجربه کرده باشد، می داند که شما آن را از نظر جسمی، ذهنی و روحی احساس می کنید. شکی نیست که آنها چیزی هستند که در زندگی خود کمتر می خواهید.

اکثریت ما می خواهیم شاد باشیم. ما می خواهیم از کشمکش های زندگی روزمره رها شویم. تنها مشکل این است که ما مطمئن نیستیم چگونه به آنجا برسیم. جایی که شک هست آتش هست. برای رهایی از کشمکش های روزانه، دردها، مشکلات، افسردگی، اضطراب باید خود را به جایی برسانیم که درک بهتری داشته باشیم.

هیچ کس جز خودمان نیست که ما را از این بدبختی ها رها کند. هیچ کس جز خودمان نیست که بتواند همه این علائم را به پایان برساند. ما می توانیم یاد بگیریم که آنها را همان طور که واقعا هستند ببینیم. نشانه مطمئنی از آمادگی ما برای ایجاد تغییرات در دنیایی که ساخته ایم. هیچ دلیلی وجود ندارد که شما مجبور شوید دیدگاه هایی را که مانع شما می شوند بپذیرید.

راه فرار از این موضوع این است که متوجه شوید آنچه تجربه می کنید بخشی طبیعی از وجود شماست. چه این احساسات خوب یا بد باشند، به دلیلی اتفاق می‌افتند. ممکن است مجبور شوید عمیقاً حفاری کنید تا دلیل آن چیست، اما من می توانم به شما بگویم که به همان اندازه وجود دارد. ما هرگز آزاد نخواهیم بود مگر اینکه دلیل آن را پیدا کنیم و به دنبال درک انگیزه ها و آرزوهایمان باشیم.

وقتی به این نقطه حیاتی در زندگی خود می رسیم، تمایل داریم خود را عقب نگه داریم. اگر ما برای امنیت خود چندان نمی ترسیدیم، از فرصتی که این امر فراهم می کند استفاده می کردیم.

اضطراب و افسردگی

سیستم GPS داخلی ما

این زمانی است که ما فرصت رشد داریم. وقتی می بینیم که علائم اضطراب و استرس در واقع با ما ارتباط برقرار می کنند. آنها مانند سیستم ناوبری داخلی ما (GPS) هستند. وقتی شروع به تجربه افکار و احساسات ناراحت کننده می کنیم، می توانیم یاد بگیریم که آنها را همان طور که واقعا هستند ببینیم. این یک برنامه داخلی است که تمام تلاش خود را می کند تا ما را در مسیر خود نگه دارد.

اگر از مسیر خود منحرف شویم، سیستم جی‌پی‌اس ما از طریق ذهن، بدن و روح به هر طریقی که لازم باشد به ما هشدار می‌دهد. این یک فرآیند کاملا طبیعی است. هیچ چیز غیر طبیعی در مورد آن وجود ندارد.

هر پیامی که در غیر این صورت چنین است، نادرست است. ما بسیار پیچیده هستیم و حتی زمانی که به نظر می‌رسد سختی را تجربه می‌کنیم، همچنان به سمت خیر برتر خود می رویم. این همیشه وجود خواهد داشت، چه بخواهیم آن را باور کنیم یا نخواهیم. هیچ چیز یا کسی علیه شما کار نمی کند.

این GPS داخلی شماست که تمام تلاش خود را می کند تا با شما ارتباط برقرار کند، حتی اگر از شنیدن آن ترس داشته باشید. ما می توانیم هر زمان که دوست داریم بیدار شویم و گوش دهیم. نیازی به ترس از آنچه ممکن است پیدا کنیم وجود ندارد.

وقتی به صدای قلبمان گوش کنیم حمایت خواهیم شد.

اضطراب و افسردگی

چگونه گوش کنیم؟

  • یاد بگیرید که بیشتر از نظرات دیگران در مورد خودتان گوش دهید. اگر برای شما مناسب نیست، به احساسات خود اعتماد کنید.
  • به جای تلاش برای مبارزه با آن، آنچه را که احساس می کنید بپذیرید.
  • نترسید که دیوانه می شوید. این افکار ترسناک چیزی است که ما را در چرخه های مخرب گیر می کند.
  • در مقابل وسوسه اینکه به دنبال چیزی باشید تا احساس بهتری داشته باشید، مقاومت کنید. وقتی این کار را انجام می دهیم، تسکین کوتاه مدت است. تنها راه برای داشتن احساس خوب طولانی مدت این است که احساس بهتری داشته باشید این است که روی درون خود کار کنید.
  • همچنین، در برابر وسوسه وابسته شدن به هر چیزی که به سرکوب احساسات شما کمک می کند مقاومت کنید – الکل، دارو ها، روابط ناسالم همگی می‌توانند به‌عنوان عصایی برای «گذراندن» استفاده شوند.
  • در مورد قدرت ذهن و افکار خود و تأثیری که اینها بر آنچه در حال حاضر تجربه می کنید بیاموزید.
  • هر کاری می توانید انجام دهید تا ارتعاش خود را بالا ببرید تا بتوانید صدای خود را بشنوید. رژیم غذایی، ورزش، محیط، روابط، بار عاطفی همه بر توانایی ما برای شنیدن واقعی تأثیر دارند.

راه هایی برای ابراز احساسات و مقابله با مسائل گذشته که هنوز به آن پایبند هستید بیابید. اضطراب و افسردگی به دلایلی اتفاق می افتد. شما باید احساس امنیت کنید تا این دلایل را در یک محیط امن بررسی کنید تا آنها را رها کنید. همچنین راه های خلاقانه زیادی وجود دارد که می توانیم احساسات خود را هدایت کنیم – نوشتن، بازیگری، آواز خواندن، نقاشی. شما باید چیزی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد، ترجیحا چیزی که شما را خوشحال می کند.

“هر چیزی که به شما احساس خوبی بدهد، همیشه جذابیت بیشتری خواهد داشت.”

_ دکتر جان گری

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/personal-development/anxiety-and-depression-our-internal-gps-system/

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx