چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم : 25 راه برای افزایش انگیزه ( قسمت اول )

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه زمان مطالعه

چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم : ۲۵ راه برای افزایش انگیزه ( قسمت اول )

اگر بتوانید خودتان به خودتان انگیزه بدهید دیگر چه نیازی به صحبت های انگیزشی تونی رابینز خواهید داشت؟ غلبه بر موانع عاطفی برای انجام کارها زمانی که ترجیح می دهید روی کاناپه استراحت کنید همیشه آسان نیست. مگر اینکه مرخصی استعلاجی گرفتن و خوابیدن تا بعد از ظهر عواقبی برای شما نداشته باشد، در غیر این صورت اغلب یک امر ضروری است.

درود بر کسانی از شما که هرگز معطل نمی ‌کنید، حواس خود را پرت نمی کنید و با اراده قدم به سمت اهداف خود بر می دارید. اما برای بقیه افراد، خوب است که مرجعی از تقویت کننده های انگیزشی برای حرکت در اختیار داشته باشید.

اشتیاق، عادت ها و یک محیط جریان ساز می تواند علی رغم تمام تلاش های شما با شکست مواجه شود. در این صورت، زمان آن فرا می رسد که هر انگیزه احساسی که می توانید برای شروع به کار از آن استفاده کنید را پیدا کنید. فرقی نمی کند که شما یک کسب وکار را شروع می کنید، سعی می کنید وزن کم کنید یا یک عادت بد را ترک کنید، یادگیری نحوه ایجاد انگیزه درونی و شخصی برای موفقیت مهم است.

چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم : 25 راه برای افزایش انگیزه ( قسمت اول )

راه هایی برای کار به سمت انگیزه شخصی

در اینجا به بیست و پنج تکنیک برتر یادگیری می پردازیم که می توانید در مسیر موفقیت به خودتان انگیزه بدهید.

 1. بازگشت به «چرا»

تمرکز روی یک کار کسل کننده آن را جذاب تر نمی کند. توجه کردن و پرسیدن اینکه چرا در وهله اول اذیت می شوید، جذابیت بیشتری خواهد داشت.

اگر نمی توانید دلیل این موضوع را متوجه شوید، پس شانس خوبی وجود دارد که در وهله اول به احساس خود اعتبار زیادی ندهید.

 1. استراتژی پنج دقیقه ای را اتخاذ کنید

شما می توانید به جای خسته کردن خود از کار، با اتخاذ یک استراتژی پنج دقیقه ای به سمت اهداف خود حرکت کنید.

پنج دقیقه شروع به کار کنید، سپس یک استراحت کوتاه داشته باشید. غالباً همین فشار کوچک برای حرکت شما کافی است.

 1. به اطراف حرکت کنید

ورزش سطوحی از وضوح ذهنی را به همراه خواهد داشت که مانند هیچ چیز دیگری نیست. اگر نمی ‌توانید به باشگاه بروید، ویدیوهای تمرین خانگی را از YouTube دنبال کنید یا کلاس ‌های تناسب اندام را در برنامه‌ هایی مانند Peloton دنبال کنید. اگر ترجیح می دهید ورزش های هوازی در فضای باز انجام دهید، به دویدن بروید.

برای عضله سازی، ابزارهای ساده لازم را بخرید و دست به کار شوید. اگر مفاصل ضعیفی دارید، پیشنهاد می کنیم در نزدیک ترین دریاچه یا اقیانوس خود شنا کنید.

نکته اصلی این است که راه‌ های سرگرم ‌کننده زیادی برای تناسب اندام و جریان یافتن اندورفین وجود دارد، و می ‌تواند به شما کمک کند چگونه انگیزه خود را افزایش دهید.

بدن خود را طوری حرکت دهید که گویی برای انجام کاری بسیار انگیزه دارید. این رویکرد «تظاهر کردن» به انگیزه ممکن است احمقانه یا خام به نظر برسد، اما اتفاقا بسیار کارآمد است.

چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم : 25 راه برای افزایش انگیزه ( قسمت اول )

 1. مرحله بعدی را پیدا کنید

اگر کار بر روی یک پروژه برای شما غیرممکن به نظر می رسد، می توانید سعی کنید بر روی گام فوری بعدی تمرکز کنید.

مبارزه با یک مشکل مبهم در کار فقط باعث تعویق می شود. آن را به قسمت های قابل بررسی تقسیم کنید تا قابل مدیریت شود.

 1. نقطه ضعف خود را پیدا کنید

چه چیزی شما را از کار کردن باز می دارد؟ شما باید با شناسایی و برطرف کردن نقاط ضعف خود از ایجاد موانع بر سر جریان کاری خود جلوگیری کنید.

آیا بی انگیزه هستید چون احساس گیجی، خستگی، ترس، بی قراری یا عصبانیت می کنید؟ شاید به این دلیل است که مطمئن نیستید وقت دارید یا هنوز وظایف محوله خود را به پایان نرسانده اید.

 1. ترس های خود را از بین ببرید

من مطمئن هستم که شما ترسی از انجام کارها ندارید. در عین حال، ترس ها یا اضطراب های پنهان می توانند شما را از تکمیل کار واقعی باز دارند.

ناشناخته ها را کنار بگذارید و اعتماد به نفس پیدا کنید؛ می توانید بدترین سناریو را مدیریت کنید.

 1. سؤالات خود را اصلاح کنید

فرض کنید مشکلی که حل آن غیر ممکن به نظر می رسد، شما را بی انگیزه کرده است. در این صورت می توانید زمان زیادی را برای طرح سوالات مناسب صرف کنید.

در کتاب Tribe of Mentors ، نویسنده تیموتی فریس خوانندگان خود را تشویق می کند که بپرسند، «اگر این [تلاش، هدف، و غیره] آسان بود چگونه به نظر می رسید؟»

در کتاب The One Thing ، نویسنده گری کلر به شما پیشنهاد می ‌کند که از خود بپرسید، «یک کاری که می‌ توانم انجام دهم که همه چیزهای دیگر را کمتر مهم یا غیرضروری می‌ کند چیست؟»

به مشکلی که می خواهید حل کنید فکر کنید و اطمینان حاصل کنید که سوال های درستی می پرسید. همچنین در نظر داشته باشید که آیا فرضیاتی در خط فکری خود دارید یا خیر. به یاد داشته باشید که همیشه پرسیدن سوال های درست بهتر از این است که فرض کنید. این روش ها می توانند یک مشکل ناامید کننده را به یک راه حل الهام بخش تبدیل کنند.

چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم : 25 راه برای افزایش انگیزه ( قسمت اول )

 1. یک همراه داشته باشید

کسی را پیدا کنید که وقتی احساس تنبلی می کنید به شما انگیزه بدهد. دوستی دارم که با او به باشگاه می ‌روم. علاوه بر تشخیص وزن، داشتن یک دوست می تواند به شما انگیزه دهد تا وقتی گاهی از کار کناره گیری می کنید، به سختی کار کنید.

 1. روز خود را قوی شروع کنید

برای فردا برنامه ریزی کنید صبح زود بیدار شوید و همه کارهای مهم را صبح زود انجام دهید. ایجاد شتاب در اوایل روز معمولاً می تواند شما را به اهداف بلندتری برساند.

داشتن یک برنامه صبحگاهی ایده خوبی برای حفظ انگیزه شماست!

 1. کتاب بخوانید

نه فقط کتاب های خودیاری یا انگیزشی، بلکه هر کتابی با ایده های جدید بخوانید. ایده های جدید ابزارهای ذهنی شما را تغییر می دهند و می توانند انگیزه ایجاد کنند.

یادگیری ایده های جدید مغز شما را به حرکت در می آورد و به تدریج وظایف و کارهای شما با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

 1. ابزارهای مناسب را دریافت کنید

محیط شما می تواند تأثیر عمیقی بر اشتیاق شما داشته باشد. محیط شما می تواند تاثیر عمیقی بر اشتیاق شما داشته باشد. کامپیوترهایی که بیش از حد کند و ناکارآمد هستند، یا وسیله ای که مدام خراب می شود، می توانند انگیزه شما را از بین ببرند.

ایجاد انگیزه تقریباً به اندازه اجتناب از تله هایی که می توانند آن را متوقف کنند مهم است.

 1. مراقب مشکلات کوچک باشید

بدترین قاتل انگیزه مواجه شدن با یک مشکل به ظاهر کوچک است که باعث ایجاد ناامیدی بی پایان می شود. مشکلات کوچکی را که باید به عنوان جزئی از مشکلات بزرگ تر برطرف شوند، دوباره بررسی و حل کنید، در غیر این صورت تمام انرژی مثبتی که دارید را از بین می برند.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/articles/featured/thirteen-tricks-to-motivate-yourself.html

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx