7 کلمه برتر جورج کوستانزا

یک نظر اضافه کنید
15 دقیقه مطالعه

7 کلمه برتر جورج کوستانزا

《پدرم آدم ترسویی بود، پدربزرگم هم همینطور. من برای تسلیم شدن تربیت شدم. این یکی از معدود کارهایی است که به خوبی انجام می دهم.》

《من آشفته هستم، من افسرده هستم، من ناکافی هستم، همه این چیز ها را دارم!》

《اگر تمام چیزهایی را که من در زندگی به دست آورده‌ام در نظر بگیرید و آن را در یک روز خلاصه کنید، خوب به نظر می رسد!》

شما می توانید از مردم چیزهای زیادی یاد بگیرید. ستارگان توسعه شخصی مانند وین دایر یا اکهارت تول. یا خانواده ات یا یک دوست.

یا حتی یک فاجعه متحرک  مانند جورج کوستانزا، شخصیت نمادین و بدبخت از برنامه تلویزیونی کلاسیک “Seinfeld”. حالا برگردیم به نمایش جعلی گردهمایی که در نمایش «شوق خود را مهار کنید» لری دیوید برگزار می شود.

از زندگی طولانی کوستانزا چیزهای زیادی می توان آموخت. اینکه از چه کارهایی باید اجتناب کرد.

7 کلمه برتر جورج کوستانزا

 1. به خودتان و آن، ایمان داشته باشید.

جری، فقط یادت باشد: اگر باورش کنی، دروغ نیست.

این نقل قول ممکن است به خودی خود بهترین توصیه نباشد. اما فکر بسیار جالبی است. زیرا با باوری که در پشت کلمات دارید می تواند تفاوت زیادی داشته باشد. مردم اغلب کمی بیش از حد روی کلمات تمرکز می کنند. اما چگونه گفته می شود؟ با اعتماد به نفس؟ با یک اعتقاد 100 درصدی و راحت؟

یا غمگین و کمی سرگردان؟

اگر نمی توانید چیزی را با اطمینان بگویید، ممکن است مهم نباشد که چه می گویید. مردم گوش نمی‌دهند آنها تحت تاثیر شما قرار نخواهند گرفت.
خوب، پس چگونه می توانید این بخش از زندگی خود را بهبود بخشید؟

یک نکته، حاضر بودن است. اگر  چیزی بگویید، وزن زیادی به کلمات شما اضافه می کند و ناهماهنگی و افکار متضاد را از بین می برد. در اینجا می توانید راه هایی برای حضور بیشتر در زندگی روزمره خود بیابید.

همچنین، اگر فکر می کنید می توانید کاری را انجام دهید، پس می توانید. اگر اینطور فکر نمی کنید، انجام آن بسیار سخت خواهد بود.

پس روی ایجاد این اعتماد در خودتان کار کنید. در اینجا سه ​​نکته برای شروع شما وجود دارد:

 • اقدام. انجامش بده. مهمترین قدم در ایجاد اعتماد به نفس، صرفا اقدام است. روی چیزی کار کنید و آن را انجامش دهید. نشستن در خانه و فکر کردن به آن، فقط حال شما را بدتر می کند.
 • با ترس خود روبرو شوید ببینید، می‌توانم بگویم که ماه‌ها جلوی آینه‌تان، جملات تاکیدی یا تمرین‌های دیگر را انجام بدهید. ممکن است تاثیر مثبتی داشته باشند. درست مانند آماده کردن خود، ممکن است به شما کمک کند تا با اطمینان بیشتری اقدام کنید. اما صادقانه بگویم، اگر با ترس‌های خود روبرو نشوید، اعتماد به نفسی بهتر، در سطح عمیق‌تر و اساسی‌تر، تجربه نخواهید کرد.

7 کلمه برتر جورج کوستانزا

داشتن تجربیاتی که در آن با ترس خود روبرو می شوید، چیزی است که واقعاً اعتماد به نفس را ایجاد می کند. هیچ راه حلی در این مورد نیست.

 • بدانید که شکست یا اشتباه شما را نمی کشد. شما باید با ترس خود روبرو شوید. زیرا تنها در این صورت است که شما چیزی را کشف می کنید که میلیاردها نفر در طول تاریخ قبل از شما کشف کرده‌اند. شکست شما را نخواهد کشت؛ مانند اشتباه کردن. آسمان سقوط نخواهد کرد. این همان چیزی است که افرادی که هنوز با ترس خود روبرو نشده اند، به آن فکر می کنند.

مسئله این است که شکست را از چیزی که باعث می‌شود پاهایتان بلرزد، به چیزی مفید و مهم برای رشد اعتماد به نفس و رشد کلی خود به عنوان یک انسان، تبدیل کنید. زیرا چیزهایی یاد می گیرید، قوی تر می شوید و با شکست، شانس موفقیت شما افزایش می یابد.

 1. برعکس عمل کنید.

در یک اپیزود – به نام «برعکس» – زندگی جورج از مجموعه ای از ناامیدی ها و فاجعه ها به یک رشته موفقیت تبدیل می شود. او چطور اینکار را انجام میدهد؟ با انجام برعکس کارهایی که در تمام عمرش انجام داده است.

شروع به مطالعه توسعه شخصی، کمی شبیه آن است. متوجه می‌شوید که تفاوت بین شما و افراد موفق فقط در این نیست که افراد موفق سخت‌تر کار می‌کنند. آنها کاری غیر از شما انجام می دهند.

برخی از این چیزها کاملاً غیر شهودی هستند. رشد شخصی همیشه دقیقاً برعکس آنچه قبلا انجام داده اید، انجام نمی شود. اما منظور آزمودن باورها و روش هایی است که بر پایه «عقل سلیم» نیستند یا درباره انجام کاری است که فکر می کنید اکثر مردم انجام می دهند.

این یعنی از صمیم قلب به خود اعتماد کنید و گاهی اوقات برای مدتی به انجام کارها ادامه دهید – نه فقط در آخر هفته، بلکه برای ماه ها – تا زمانی که اولین موفقیت را به دست آورید و نه فقط در سطح فکری، بلکه در سطح احساسی متوجه شوید که این چیزها واقعاً نتیجه می دهند و شما واقعاً می توانید آن را تغییر دهید.

بنابراین آنچه را که می توانید از افرادی که قبلاً کاری را که می خواهید انجام دهید، انجام داده اند، یاد بگیرید. هر چند وقت یک بار ایمان خود را باور کنید و آنچه را که می گویند امتحان کنید حتی اگر کمی عجیب به نظر برسد.  به جای گم شدن در تئوری های خود بر اساس آنچه تاکنون در زندگی تجربه کرده اید، برای گسترش منطقه امن خود، در موقعیت های کوچک و بزرگ و درک چیزی که واقعاً هستند، کارهایی را انجام دهید که برای شما غیرعادی به نظر می رسد – البته در حالی که از عقل سلیم استفاده می کنید.

7 کلمه برتر جورج کوستانزا

 1. چیزهای خوب را نابود نکنید.

جورج واقعاً در به هم زدن چیزهای متناسب مهارت دارد. ژست محبت آمیز، مانند پرداخت برای یک سالاد بزرگ به عنوان توهین و به عنوان کسی که از بالا به او نگاه می کند، تعبیر می شود.

پس چرا مردم در زندگی واقعی نیز چنین کارهایی را انجام می دهند؟ چگونه می توانید خود را از انجام آن منع کنید؟

یک دلیل، می تواند محافظت از خود در برابر درد باشد. با انجام دادن کارها، شکست خوردن و یادگیری، باید خود را در معرض سختی و ناراحتی قرار دهید. با پیچیده کردن بیش از حد چیزها و بیش از حد فکر کردن به آنها می توانید بهانه ای مفید برای اقدام نکردن ایجاد کنید. درعوض، می‌توانید برای مدت طولانی در حالتی بمانید که «هنوز در تلاش برای کشف مسائل هستید».

دلیل دیگر این است که احساس خوبِ عجیب و غریبی نسبت به خود داشته باشید.
با پیچیده‌تر کردن مسائل، می‌توانید به آن‌ها احساس اهمیت زیادی بدهید. و از آنجایی که شما درگیر این چیزهای مهم هستید، خب، پس شما هم باید مهم باشید، درست است؟
اکنون، به کاهش این چیزها در زندگی خود بپردازید:

 • کوچک نمایی. سوالات بهتری بپرسید. نه اینکه چرا تمام دنیا با سوالاتی من مخالف است، سوال‌هایی مانند سوال های جورج. بلکه: «آیا کسی در این سیاره شرایطی بدتر از من دارد؟» «آیا این موضوع در 5 سال آینده مهم خواهد بود؟» این سؤالات به شما کمک می‌کند کوچک‌نمایی کنید و متوجه شوید که در بیشتر موارد اوضاع واقعاً بد نیست و می‌توانید از پس آنها برآیید.
 • به الگوهای فکری خود آگاهی بدهید. از خود سؤالاتی بپرسید: «راستش، آیا من این را بیش از حد پیچیده می کنم؟ وساده ترین و سرراست ترین راه حل برای مشکل من چیست که ممکن است برای محافظت از خود در برابر سختی کشیدن، از آن اجتناب کنم؟»
 • کاری هیجان انگیز انجام بدهی. اگر زمان زیادی در اختیار دارید، بیش از حد فکر کردن در مورد چیزی تا زمانی که از آن کاه کوه بسازید آسان است. اگر احساس می کنید عادت به انجام این کار دارید، فعالیت های بیشتری را به زندگی خود اضافه کنید. آن وقت بیشتر سرگرم خواهید شد و زمان کمتری برای نشستن و فکر کردن به چیزهایی خواهید داشت که بسیار بیهوده هستند.

7 کلمه برتر جورج کوستانزا

 1. گاهی اوقات قهوه، قهوه نیست.

در یک صحنه خنده دار – در قسمت «پیام تلفن» – جورج و یک زن در پایان یک قرار هستند. نیمه شب است و در ماشین او نشسته اند.

زن: میخوای بیای طبقه بالا یه فنجان قهوه بخوری؟
جورج: نه ممنون، اگر این اواخر شب قهوه بنوشم، بیدارم نگهم می دارد.
زن: باشه، شب بخیر…
جورج: راحت باش.

پایان تاریخ.

گاهی اوقات یک فنجان قهوه یک فنجان قهوه نیست. و کلمات تنها بخشی از ارتباط هستند.  نه تنها گوش دادن ساده به کلمات، بلکه آمادگی برای استفاده از عقل سلیم و تجربه، می تواند به شما در بهبود مهارت های ارتباطی کمک کند. از موقعیت هایی که در آن زمان بدی برای همه سپری می شود، جلوگیری کنید.

 1. کینه هایتان را کنار بگذارید. ببخشید و فراموش کنید.

در قسمت «عذرخواهی» جورج عذرخواهی می خواهد. چند سال پیش جورج در یک مهمانی سال نو بود. یخ زده بود و می خواست ژاکتی از پشم ترمه قرض بگیرد. اما میزبان گفت: «نه من نمی خواهم سوراخ گردن ژاکت گشاد شود.» و همه در مهمانی خندیدند.

وقتی جورج متوجه می شود که مجری برنامه 12 مرحله ای را پشت سر می گذارد و از افرادی که در گذشته به او ظلم کرده‌، عذرخواهی می کند. جورج شانس خود را امتحان می کند؛ اما آن مرد با آرامش و تمسخر می گوید که نیازی به عذرخواهی ندارد.

بنابراین جورج در طول قسمتی که با فریاد زدن او در جلسه Rageoholics Anonymous به پایان می رسد عصبانی تر و عصبانی تر می شود.

7 کلمه برتر جورج کوستانزا

خنده دار در تلویزیون و در زندگی واقعی بسیار بی معنی.
این طرز تفکر که بخشش فقط کاری است که «باید انجام دهید» آسان است. اما بخشش می تواند از نظر عملی برای شما بسیار مفید باشد.

تا زمانی که کسی را نبخشید، با آن شخص مرتبط هستید. افکار شما به سمت کسی که به شما ظلم کرده، بارها و بارها بازخواهد گشت. پیوند عاطفی بین شما دو نفر بسیار قوی است و رنج زیادی را به شما تحمیل می کند و – در نتیجه آشفتگی درونی شما – اغلب به سایر افراد اطراف شما نیز می رسد.

وقتی می بخشید، نه تنها طرف مقابل را آزاد می کنید، بلکه خودتان را هم از این همه رنج رها کرده اید.

 1. اگر فکر می کنید مشکل است، پس مشکل است.

یکی از مسائل مهم در مورد جورج این است که او در حال کچل شدن است و فکر می کند دیگر به اندازه قبل جذاب نیست. من فکر می‌کنم مشکل بزرگ اینجاست که جورج آنقدر روی طاسی خود متمرکز شده است که مردم متوجه آن می‌شوند. اگر کچل شده اید یا تصور می‌کنید چیزی در مورد ظاهرتان بسیار منفی است، اگر فکر می‌کنید این یک مشکل است، یک مشکل است.

اگر با آن کنار بیایید، مردم به طور کلی با آن مشکلی ندارند. یا بهتر است بگوییم، آنها به هر موضوعی که هست، فکر نخواهند کرد. دنیای شما اغلب پاسخی است به آنچه فکر می کنید و باور دارید.

7 کلمه برتر جورج کوستانزا

 1. شما بدترین دشمن خود هستید.

جورج سعی می کند سر زن ها را شیره بمالد، اما او هرگز تغییر نمی کند؛ بنابراین زندگی هم برای او تغییری نمی کند. حداقل نه برای مدت طولانی. به زودی او به همان جایی که شروع کرده بود باز می‌گردد. بسیاری از قسمت ها  با خرابکاری خود جورج در مورد یک چیز خوب به پایان می رسند. مثلاً جورج با خرابکاری کردن، چیز خوبی را به باد می‌دهد. او خود را لایق موفقیت نمی داند.

پس چگونه می توانید از بدترین دشمن خود عبور کنید و با خودتان دوست بهتری شوید؟ این کار ساده ای نیست. اما برای اینکه احساس کنید شایسته موفقیت هستید و آن را با خرابکاری خود نابود نکنید، باید زندگی ای داشته باشید که در آن احساس لایق بودن داشته باشید. فکر نمی کنم هیچ راهی برای دور زدن این وجود داشته باشد. آسان نیست اما نتیجه می دهد.

اگر تمام تلاشتان را بکنید، اگر بارها کاری را انجام دهید که در اعماق وجودتان احساس می‌کنید کار درستی است، وقتی فرصتی پیش بیاید، فکر می‌کنید که آدم خوبی هستید که که سخت تلاش کرده و فراز و نشیب‌ها را پشت سر گذاشته‌. نسبت به خود احساس خوبی دارید و احساس لایق بودن می کنید.

یک نکته عالی دیگر برای افزایش عشق به خود، این است که دیگران را بیشتر دوست داشته باشید. به نظر می رسد نحوه رفتار و تفکر شما نسبت به دیگران تأثیر زیادی بر نحوه رفتار شما و فکر کردن در مورد خودتان دارد. اگر مردم را بیشتر قضاوت کنید، خودتان را بیشتر قضاوت خواهید کرد. اگر با دیگران مهربان تر باشید و به آنها کمک کنید، تمایل دارید که نسبت به خودتان مهربان تر و مفیدتر باشید.

شاید کمی غیر شهودی باشد، اما این تجربه من بوده است.

منبع:

 • https://www.positivityblog.com/the-wisdom-of-george-costanza-7-lessons-from-the-life-of-a-miserable-little-man
3/5 - (12 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx