10 راه برای تبدیل شدن به بهترین خود

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

10 راه برای تبدیل شدن به بهترین خود

احساس شما از خود دائماً در حال تغییر است و یکسان نمی ماند. فردی که در خانه هستید، احتمالا با فردی که در محل کار یا مدرسه هستید، متفاوت است. نحوه رفتار و حضور شما در جمع ممکن است با نحوه حضور شما در جمع عزیزان کاملا متفاوت باشد.

اما کدام یک بهترین خود شماست؟ ممکن است احساس کنید که ترکیبی از تمام موارد ذکر شده در بالا است و یا شاید اصلاً هیچ یک از آنها نیست.

یادگیری اینکه چگونه با خود صادق باشید یک چالش دیرینه است. ممکن است احساس کنید که ذهن، بدن و قلبتان به شما می ‌گوید که به یک شیوه عمل کنید، اما جامعه از شما می‌ خواهد که متفاوت عمل کنید.

اما کاوش در خود واقعی تان می تواند به شما بیاموزد که چگونه در رابطه با خودتان صادق باشید، از درون راحت باشید و زندگی رویایی خود را داشته باشید.

تلاش کردن می تواند طاقت فرسا باشد، اما در دراز مدت ارزشش را دارد. به همین دلیل است که ما این نکات را در مورد اینکه چگونه بهترین نسخه از خود باشید، گرد هم آورده ایم.

10 راه برای تبدیل شدن به بهترین خود

بهترین نسخه از خود بودن به چه معناست؟

بهترین خود بودن به معنای واقعی زندگی کردن است.

برای اینکه بهترین خود باشید، باید به خود و ارزش هایتان وفادار بمانید. همچنین باید مطمئن شوید که کاری را انجام می دهید که احساس خوشبختی، هدف و معنا را برای شما به ارمغان می آورد. بهترین خود بودن به این بستگی ندارد که زندگی آرام یا بی نقص باشد، بلکه به آنچه می توانید کنترل کنید بستگی دارد.

همچنین کلید این تحقق موضوع پایداری و اسمترار است. شما نمی خواهید فردای خود را با روشی که امروز دارید عوض کنید. بهترین خود بودن به معنای درک و شکوفا کردن پتانسیل خود است.

نظرات غیر مفید دیگران را به نفع تمرکز بر نیازهای خود و تعیین اهداف تنظیم کنید. این طرز فکر در مورد مدرسه، شغل، روابط، سلامت و پیشرفت شخصی شما صدق می کند.

بهترین زندگی شما با دیگران متفاوت خواهد بود. هیچ «راه درستی» برای زندگی واقعی و یافتن سعادت واقعی وجود ندارد.

10 استراتژی برای تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود

هیچ دوره دبیرستانی با عنوان «چگونه به بهترین نسخه خود تبدیل شوید» وجود ندارد، بنابراین ممکن است درک اینکه از کجا شروع کنید دشوار به نظر برسد. برای شروع، در اینجا 10 نکته وجود دارد که بهترین نسخه از خود باشید:

 1. تعلل نکنید

به دویدن در ماراتن فکر می کنید؟ امروز ثبت نام کنید. مشتاق به دنبال آن مدرک هستید؟ آماده سازی درخواست خود را شروع کنید.

اولین قدم برای انجام هر کاری ارزشمند، شروع است؛ و در حالی که انجام آن حرکت اولیه می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، اما قطعا بدون شروع فرآیند، به جایی نخواهید رسید.

 1. آنچه برای شما مهم است را اولویت بندی کنید، نه دیگران

اگر تلاش کنید تا همیشه انتظارات دیگران را برآورده کنید، هرگز احساس رضایت نخواهید کرد. در عوض، تلاش و انرژی خود را به سمت آنچه برای شما مهم است هدایت کنید.

این ممکن است خانواده شما، سفر یا خواندن منظم یک کتاب خوب باشد. فقط شما می توانید تعیین کنید که چه چیزی برای خوشبختی به ارمغان می آورد. احساس هدفمندی شما در زندگی مهم است.

زمانی را در کنار افرادی بگذرانید که افکار مثبت را تشویق می کنند و به شما احساس خوبی نسبت به خودتان می دهند.

10 راه برای تبدیل شدن به بهترین خود

 1. درگیر مسائل کم اهمیت نشوید

بدون شک وقایع غیرمنتظره در طول زندگی شما رخ می دهد. شما اشتباه می کنید و شرمنده خودتان می شوید؛ اما اشکالی ندارد. از اشتباهات و شکست های خود درس بگیرید و برای پیشرفتی که دارید سپاسگزار باشید.

 1. از دیگران کمک بپذیرید

غرور شما می تواند شما را از پذیرش تمجید و تکامل باز دارد. سعی کنید در برابر این کار اقدام کنید و کمک را به جای انکار آن بپذیرید.

 1. از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید

پلتفرم هایی مانند توییتر، فیس بوک و حتی لینکدین عمیقاً در زندگی ما جا افتاده اند. اگرچه رسانه‌ های اجتماعی ما را در ارتباط و مطلع نگه می ‌دارند، می‌ توانند منجر به مقایسه و شک و تردید در خود شوند.

اگر متوجه شدید که صرف وقت در این فضاها باعث می‌ شود که احساس ناراحتی کنید، نه خوشحالی، سعی کنید برای خودتان محدودیت هایی برای استفاده از این برنامه ها بگذارید؛ و اگر هنگام مرور رسانه های اجتماعی احساس ناکافی بودن می کنید، به یاد داشته باشید که مردم تمایل دارند لحظات برجسته خود را منتشر کنند و نه لحظات کم ارزششان.

 1. پیروزی های کوچک را جشن بگیرید

چیزهای کوچک مهم هستند.

جشن گرفتن حتی پیروزی های کوچک به شما انگیزه می دهد که تا رسیدن به هدف نهایی خود ادامه دهید. اگر روی یک هدف بزرگ تمرکز می کنید، سعی کنید آن را به مراحلی تقسیم کنید تا پیشرفت را مشاهده کنید. فراموش نکنید که هنگام رسیدن به معیارها و نقاط عطف به خود پاداش دهید!

 1. روزانه ورزش کنید

ورزش تأثیرات مثبت زیادی را در زندگی روزمره شما به ارمغان می آورد:

 • طبق یک مطالعه در سال 2017، ورزش جریان خون بهتری را در ناحیه هیپوکامپ مغز شما ایجاد می کند، منطقه ای که برای حافظه شما بسیار مهم است. این به حافظه کاری و تمرکز بهتر ترجمه می شود. کارآمدی و بهره وری شما افزایش خواهد یافت.
 • فعالیت بدنی همچنین ذهن شما را پاک می کند و مقادیر زیادی اکسیژن را به بافت های شما می رساند که به اندام های شما کمک می کند بهتر کار کنند و این به شما انرژی فیزیکی بیشتری می دهد.
 • و البته به نقل از پژوهش ها، ورزش نقش مستقیمی با سلامتی درازمدت شما دارد و به پیشگیری از بیماری های مزمن مانند دیابت نوع ۲ و فشار خون بالا کمک می کند. بهترین خود شما یک خود سالم است.

10 راه برای تبدیل شدن به بهترین خود

 1. نظرتان را بیان کنید

نظر شما مهم است بلند شوید و حرف بزنید، ممکن است ناخوشایند باشد، اما هر چه بیشتر تمرین کنید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

 1. شکست را در آغوش بگیرید (پذیرای شکست ها باشید)

برای اینکه بتوانید رشد را تجربه کنید، باید از منطقه امن خود خارج شوید.

شما هرگز توسعه مهارت‌ های جدید، کشف علایق جدید، یا رشد شخصی را بدون پذیرفتن خطر تجربه نمی ‌کنید.

شکست می ‌تواند بهترین معلم باشد، البته اگر زمانی را برای تأمل و یادگیری از آن انجام دهید.

 1. به دنبال راه های میانبر نباشید

وقتی صحبت از خودسازی به میان می آید، راه میانبری وجود ندارد. خودسازی نیاز به صبر و تلاش دارد.

چگونه انگیزه ای پیدا کنید تا بهترین نسخه از خود باشید

یافتن انگیزه برای انجام کارهای روزانه دشوار است. ایجاد انگیزه برای ایجاد یک تغییر بزرگ، مانند انتخاب زندگی واقعی، حتی سخت تر است. اگر کشف کنید که چرا می خواهید بهترین نسخه از خود را ایجاد کنید، احتمال موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

به این ترتیب، قبل از شروع کار از شکست خود جلوگیری می کنید. اگر بتوانید پاداش های پیش رو را به وضوح ببینید، بیشتر نظم و انضباط را حفظ می کنید.

انسان ها می توانند انگیزه های درونی یا بیرونی داشته باشند. انگیزه درونی به معنای یافتن انگیزه در درون خود است. اگر از چالش ها لذت می برید یا دوست دارید چیزهای جدید یاد بگیرید، می توانید از این موضوع استفاده کنید.

انگیزه بیرونی به این معنی است که شما کاری را برای پاداش انجام می دهید، مانند تمجید کردن یا نمره خوب. همچنین می تواند برای جلوگیری از عواقب عدم انجام آن، مانند سرزنش در محل کار باشد.

ممکن است متوجه شوید که باید هم انگیزه های بیرونی و هم درونی پیدا کنید تا در مسیر بهترین خودت بودن باشید. اگر در تلاش برای احساس انگیزه دوباره هستید، سعی کنید برای تجدید قوا و انرژی استراحت کنید یا مثلا با کسی در مورد احساس خود صحبت کنید.

10 راه برای تبدیل شدن به بهترین خود

3 نکته نهایی برای اینکه بهترین نسخه خود باشید

همانطور که در تلاش برای اصالت و بهترین نسخه ممکن از خود هستید، بهتر است که موارد زیر را به خاطر بسپارید:

 • ارزش های شما

چه خانواده باشد، چه اعتماد، وفاداری، سخت کوشی یا مهربانی، آنچه برای شما ارزشمند است، هسته اصلی آن چیزی است که شما را تعریف می کند. ارزش‌ های شخصی شما نحوه نگرش شما به جهان و دیگران را مشخص می ‌کند.

 • نقاط قوت شما

همه مهارت‌ های سخت و نرم دارند و می ‌توانند کارهای زیادی را انجام دهند. روی توسعه نقاط قوت خود تمرکز کنید چراکه اینها به شما کمک می کند بر موانع غلبه کنید.

 • اهمیت مهربانی به خود

ممکن است احساس کنید در مسیری کاملاً متفاوت از سایرین سفر می کنید، به خصوص اگر در جایی که می خواهید نباشید. لحظه ای وقت بگذارید و از کاری که ذهن و بدنتان برای شما انجام می دهد قدردانی کنید. شما به مقصود خواهید رسید.

حرکت رو به جلو

یاد بگیرید در این سفر مادام العمر زندگی چگونه بهترین نسخه از خودتان باشید. شما در هر فصل جدید رشد خواهید کرد و تغییر خواهید کرد؛ اما با این ده نکته، هر تکرار بهتر از دفعه قبلی خواهد بود. این کار همت زیادی می طلبد، اما رشد شخصی شما ارزش آن را دارد.

ما معتقدیم که همه توانمند و مستحق این تحول هستند. ما به شما کمک می‌کنیم که با اقدامات هوشمندانه، این تغییرات هیجان ‌انگیز را ایجاد و متعادل کنید تا اطمینان حاصل شود که قدم‌ هایی که برمی ‌دارید سلامت و شادی شما را حفظ می‌ کنند. اگر مایل به انجام این کار هستید، ما اینجا هستیم تا از شما حمایت کنیم.

منبع:

 • https://www.betterup.com/blog/how-to-be-the-best-version-of-yourself
4.7/5 - (6 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx