65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

یک نظر اضافه کنید
41 دقیقه مطالعه

۶۵ نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

آیا می توان مجموعه ای از نقل قول های الهام بخش ایجاد کرد که بتوانید از آن به عنوان اساس زندگی خود استفاده کنید؟ چنین کاری فوق ‌العاده دشوار خواهد بود، زیرا شما باید صدها و هزاران کتاب عالی را جستجو کنید تا به مطالب عالی مورد نظر دسترسی پیدا کنید. مطمئناً می ‌توانید از صدها نفر در مورد نقل قول‌ هایی که زندگی خود را با آن‌ها می‌ گذرانند نیز بپرسید؛ اما چگونه می ‌توانید همه این نتایج را فشرده کنید تا فقط بهترین بهترین ‌ها باقی بماند؟

خوشبختانه ما برای شما، قبلاً چنین مجموعه ای را ایجاد کرده ایم. در وقت گرانبهای خود صرفه جویی کنید و به موارد زیر نگاهی بیندازید. این مقاله شامل برخی از الهام بخش ترین نقل قول ها برای زندگی است. اینها جملاتی هستند که در تمام مراحل زندگی شما را همراهی می کنند.

اگر نمی خواهید هفته ها را صرف کشف نقل قول های ارزشمند کنید، جملات گلچین شده زیر برای شما مناسب است. این مجموعه نهایی از جملات نشاط بخش، الهام بخش و انگیزه دهنده برای زندگی بهتر است.

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

«به دنبال جامعه نباشید که به شما اجازه دهد خودتان باشید.»

استیو مارابولی

هیچ کس به سادگی نمی تواند این نقل قول های ارزشمند را گردآوری کند.

نقل قول های ارزشمند می توانند آتش درون شما را شعله ور کنند.

در ادامه، نقل قول های بی نظیری را خواهید یافت که میلیون ها انسان موفق و شاد در زندگی خود گنجانده اند. بسیاری از این نقل قول ها را می توان برای تشکیل بنیان های یک زندگی رضایت بخش و معنادار، مورد استفاده قرار داد.

 

۶۵ نقل قول الهام بخش برای زندگی کردن

درست است که نقل قول های انگیزه بخش زیادی وجود دارد که انرژی شما را بالا می برد، اما هر چند وقت یکبار، با یک نقل قول خاص مواجه می شوید که بسیار قدرتمندتر از بقیه است. این جملات غیرمعمول نه تنها از سایر جملات متمایز هستند، بلکه این پتانسیل را دارند که به راهنمای مهمی در زندگی شما تبدیل شوند.

چنین نقل قول های قدرتمندی برای زندگی، بینش های مهمی را ارائه می دهند که می توانید با استفاده از آنها کیفیت زندگی خود را بالا ببرید. برخی از این جملات فوق العاده قدرتمند شما را به رویاهای بزرگی ترغیب می کند. بعضی دیگر مثل سوخت لازم در جهت رسیدند به رویاهای شما هستند؛ اما نقل قول های مهمی نیز وجود دارد که وقتی با موقعیت های چالش برانگیز مواجه می شوید، انرژی شما را بالا می برد. حتی مهم تر از آن، بسیاری از این نقل قول های درخشان برای زندگی کردن، قدرت لازم را برای غلبه بر زمان های دشوار به شما می دهد.

به طور خلاصه، اینها جملاتی هستند که نه تنها شما را تشویق می کنند که در هنگام زمین خوردن دوباره روی پاهای خود بایستید، بلکه باعث می شوند به اوج ستاره ها برسید.

از مجموعه زیر از نقل قول های فوق العاده برای زندگی لذت ببرید.

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. دکتر سوس در مورد این که خودتان باشید

«آنچه هستید باشید و آنچه را که احساس می کنید بگویید، زیرا نظر آنهایی که اهمیت می دهند مهم نیستند و آنها که مهم هستند اهمیتی نمی دهند.»

دکتر سوس

بیایید با این حقیقت روبرو شویم، همیشه افرادی هستند که شما را تایید نمی کنند که چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید؛ اما آیا این افراد واقعا اهمیت دارند؟ در بیشتر موارد، این افراد ارزش وقت و توجه شما را ندارند. در عوض، روی کسانی تمرکز کنید که شما را همان گونه که هستید می پذیرند. اینها کسانی خواهند بود که شما را نه با وجود تمام کاستی ها و کاستی ها بلکه به خاطر آنها دوست خواهند داشت.

 1. آلبرت انیشتین در مورد مشکلات

«در میانه سختی فرصت نهفته است.»

آلبرت انیشتین

هیچ کس دوست ندارد با روزهای سخت مواجه شود. همه ما سعی می کنیم تا جایی که می توانیم از این نوع چالش های ناخوشایند اجتناب کنیم. با این حال، مبارزه گاه به گاه بسیار بیشتر از آنچه به نظر می رسد وجود دارد. در بسیاری از موارد، زمان های سخت فرصت های مهمی را به زندگی شما معرفی می کنند. اگر شهامت دیدن این فرصت ‌ها را داشته باشید، می ‌توانید از چالش ها منفعت زیادی ببرید. در واقع، این فرصت ها به شما کمک می کند تا کیمیاگری کنید و روزهای تلخ را به شیرین بدل کنید.

 1. النور روزولت در مورد انجام کار درست

«آنچه را که در دل خود احساس می کنید درست است انجام دهید، زیرا به هر حال مورد انتقاد قرار خواهید گرفت.»

النور روزولت

یکی از جنبه های اسرارآمیز زندگی این است که هر کاری انجام دهید مورد انتقاد قرار خواهید گرفت. اگر سمت چپ را انتخاب کنید، افرادی هستند که به شدت از شما به خاطر این تصمیم انتقاد می کنند. در همان زمان، اگر انتخاب کنید که به سمت راست بروید، افراد دیگری برای مقابله با آن تصمیم سر شما فریاد می زنند. در پایان، همیشه کسی وجود خواهد داشت که از شما انتقاد کند، پس چرا حتی به زحمت بیفتید؟ تصمیمی را که برای شما مناسب است بگیرید و شجاعت دنبال کردن آنچه را که فکر می کنید درست است را داشته باشید.

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. هنری فورد در مورد ایمان به خود

«چه فکر کنید که می توانید، یا فکر کنید نمی توانید، احتمالاً حق با شماست.»

هنری فورد

اگر به خودتان ایمان داشته باشید، تقریباً می ‌توانید هر کاری را انجام دهید البته به شرطی که به اندازه کافی مصمم باشید که همه چیز را به درستی ببینید. با این حال، کسانی که حتی به توانایی های خود باور ندارند، به سرعت از تلاش های اولیه دلسرد می شوند. همانطور که می بینید، طرز فکر شما می تواند تا حد زیادی زندگی شما را شکل دهد. اگر تصمیم بگیرید که مثبت فکر کنید، نحوه درک شما از زندگی به تدریج برای بهتر شدن تغییر خواهد کرد. اعتماد به نفس بیشتری نسبت به توانایی های خود پیدا خواهید کرد و در نتیجه به موفقیت های بسیار بیشتری نسبت به قبل خواهید رسید.

 1. کالوین کولیج در مورد پشتکار

«پشتکار داشته باشید چرا که هیچ چیز نمی تواند جای استمرار را بگیرد، حتی استعداد. هیچ چیز رایج تر از افراد ناموفق با استعداد نیست، نبوغ هم همینطور است. نابغه های غیرموفق هم به وفور یافت می شوند. تحصیلات هم کاری نمی کند؛ دنیا پر از مهجورهای تحصیل کرده است. استقامت و اراده به تنهایی دوکلید اصلی پتشکار و موفقیت هستند.»

کالوین کولیج

هر جا که بروید، افراد فوق العاده ماهر و با استعدادی را خواهید یافت. آنها باهوش هستند، ایده های شگفت انگیزی دارند و توانایی هایشان خارق العاده است. با این حال، اگر آن افراد حاضر نباشند تلاش زیادی انجام دهند، اگر مایل به پشتکار نباشند، به ندرت از پتانسیل خود به خوبی استفاده خواهند کرد. در عوض، تنها کسانی که مایل به انجام هر کاری هستند، پاداش زیادی دریافت خواهند کرد؛ و در بیشتر موارد، کمبود استعداد را می توان به سرعت با عزم و پشتکار درست برطرف کرد.

 1. جیمی دین در مورد بهترین استفاده از زندگی

«من نمی توانم جهت باد را تغییر دهم، اما می توانم بادبان هایم را طوری تنظیم کنم که همیشه به مقصد برسم.»

جیمی دین

وقتی صحبت از زندگی به میان می آید، اکثر مردم کاری جز شکایت از جهت باد انجام نمی دهند. آنها صرفا عمیقا متاسفند که باد در جهت درست نمی وزد.

با این حال، افراد موفق یک ثانیه را با شکایت تلف نمی کنند. در عوض، بادبان‌ های خود را تنظیم می ‌کنند تا از فرصتی که به آنها داده می ‌شود، به خوبی استفاده کنند.

این نقل قول الهام بخش برای زندگی کردن به دنبال القای چه پیامی به شماست؟ خوب، منظور این است که به شما نشان دهیم چقدر مهم است که خود را با شرایط خود سازگار کنید و بهترین استفاده را ببرید. ممکن است همیشه نتوانید شرایط زندگی خود را تغییر دهید، اما همیشه می توانید از آنچه به شما داده شده استفاده کنید و از آن نهایت استفاده را ببرید. از بین تمام نقل قول های الهام بخش دیگر که می توان با آن زندگی کرد، این یکی شاید روشنگرترین باشد.

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. مارک تواین در مورد افراد کوته فکر

«از افرادی که سعی می کنند رویاهای شما را کوچک جلوه دهند دوری کنید. آدم ‌های کوته فکر همیشه این کار را می ‌کنند، اما آدم ‌های واقعاً دوراندیش به شما این احساس را می‌دهند که شما هم می‌توانید عالی شوید.»

مارک تواین

همیشه دو نوع آدم وجود دارد. نوع اول شما را تشویق می کند تا رویاهای خود را دنبال کنید. آنها به شما نشان خواهند داد که چه کاری می توانید انجام دهید تا این رویاها به واقعیت تبدیل شوند. نوع دیگر به شما می گوید که رویاپرداز هستید و باید بزرگ شوید. آنها شما را از تلاش منصرف خواهند کرد. در حالی که همیشه در منطقه امن بودن آن راحت ‌تر است، گاهی اوقات شما به سادگی باید کاری را که فکر می‌کنید درست است انجام دهید. هرگز اجازه ندهید کسی شما را از دنبال کردن رویاهایتان منصرف کند. اگر به دیگران اجازه دهید زندگی شما را شکل دهند، همیشه پشیمان خواهید شد.

 1. توماس ادیسون در مورد تسلیم شدن

«بزرگ ترین ضعف ما در تسلیم شدن است. مطمئن ترین راه برای موفقیت همیشه این است که فقط یک بار دیگر تلاش کنید.»

توماس ادیسون

همیشه به یاد داشته باشید که وقتی تسلیم می شوید در واقع از همان ابتدا شکست خورده بودید؛ اما اگر استقامت داشته باشید، اگر به پیگیری اهداف خود ادامه دهید، همچنان شانس برنده شدن دارید. هرگز به کسی اجازه ندهید که شما را از این فرصت محروم کند.

 1. چارلز سویندول درباره ماهیت زندگی

«زندگی ۱۰% آن چیزی است که برای من اتفاق می افتد و ۹۰% نحوه واکنش من به آن است.»

چارلز سویندول

ممکن است نتوانید آنچه را که در زندگی برایتان اتفاق می افتد تغییر دهید؛ اما قطعاً می توانید نحوه واکنش خود را به رویدادهای زندگی خود کنترل کنید. حتی فراتر از آن، طرز فکر شما در مورد آنچه در زندگی اتفاق می افتد به شدت بر نحوه واکنش شما به آن تاثیر می گذارد.

رخ دادهای منفی، شکست ها و مشکلات می توانند شما را بشکنند و شما را ناامید و دلزده کنند؛ اما اگر از این موقعیت ‌های چالش‌ برانگیز استفاده کنید تا کمی قوی‌ تر و عاقل ‌تر شوید، هیچ‌ چیز نمی ‌تواند مانع شما شود.

اگر فلسفه این نقل قول زیبا را برای زندگی کردن برای خود نهادینه کنید، دیگر اهمیتی ندارد که در زندگی چه اتفاقی برای شما می افتد. تنها چیزی که مهم است این است که چگونه به آن پاسخ می دهید و چگونه می توانید با کیمیاگری چیزی منفی را به چیزی مثبت تبدیل کنید.

 1. مارک تواین در مورد ناامیدی های بزرگ

«بیست سال بعد از کارهایی که انجام نداده ‌اید بیشتر از کارهایی که انجام داده‌اید پیشمان خواهید شد، بنابراین سخت گیری های بیهوده را کنار بگذارید، از منطقه امن خود دور شوید، از اتفاقات به نفع خود استفاده کنید. کاوش کنید، رویا پردازی کنید، کشف کنید.»

مارک تواین

ریسک نکردن می تواند بسیار راحت باشد؛ اما پس از سال ‌ها زندگی در زندگی بی خطر، پشیمانی از فرصت ‌های از دست رفته به آرامی کم کم در ذهن شما پررنگ خواهد شد. هیچ شکست و هیچ اشتباهی هرگز به اندازه حسرت نداشتن شجاعت کشف یک فرصت فوق العاده دردناک نخواهد بود.

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. اسکار وایلد در مورد خود بودن

«خودت باش؛ هر کس شخصیت منحصر به فرد خودش را دارد.»

اسکار وایلد

اصالت از شجاعت نشان دادن آن چیزی که هستید پدیدار می شود. اگر همیشه سعی می کنید شخص دیگری باشید، هرگز نمی توانید به آن سطح از اصالت فردی دست یابید که به اندازه کافی اعتماد به نفس دارد که همان چیزی باشد که هستند. افراد غیراصیل همیشه سعی می کنند شخص دیگری باشند. افراد اصیل خیلی ساده فقط خود واقعی شان را زندگی می کنند.

 1. کریس کولفر در مورد افرادی که به شما صدمه می زنند

«وقتی مردم بارها و بارها به شما صدمه می زنند، آنها را مانند کاغذ سنباده در نظر بگیرید. آنها ممکن است کمی شما را خراش دهند و صدمه بزنند، اما در نهایت شما صیقلی می شوید و آنها بی فایده می شوند.»

کریس کولفر

این نقل قول بسیار قابل توجه است. در مقایسه با تمام جملات الهام‌ بخش دیگر برای زندگی کردن، افکار کریس کولفر می‌ تواند در برخورد با افراد سمی بسیار مفید باشد.

 1. سقراط در مورد یافتن خود

«برای یافتن خود، خودت فکر کن.»

سقراط

بسیاری از مردم دیگر به فکر خود نیستند. آنها عادت کرده اند به دیگران اجازه دهند جای آنها همه تصمیم گیری های لازم را انجام دهید. آنها به جای اینکه نظر خود را شکل دهند، نظرات دیگران را اجرا می دهند. انجام این کار ممکن است بسیار راحت باشد، اما در دراز مدت، می تواند بسیار مفید باشد. بالاخره آدمی که هیچ نظری ندارد جز ذهنی که پر از عقاید از پیش تعیین شده است چیست؟

 1. بودا در مورد راز سلامتی

«راز سلامتی هم برای ذهن و هم برای جسم، سوگواری برای گذشته، نگرانی در مورد آینده و یا پیش بینی نکردن مشکلات نیست، بلکه زندگی عاقلانه و جدی در لحظه حال است.»

بودا

آنچه در گذشته اتفاق افتاده است قابل بازگرداندن نیست. بر آنچه قرار است در آینده رخ دهد نمی توان اثری داشت. تمام آنچه شما دارید، قدرت لحظه حال است. اجازه ندهید پشیمانی از اتفاقات گذشته و نگرانی در مورد آینده قدرت لحظه را کاهش دهد. در عوض، از لحظه حال برای ساختن آینده ای بهتر استفاده کنید.

 1. دودینسکی در مورد کمک به دیگران

«در کنار دیگران باشید، اما هرگز خود را از یاد نبرید.»

دودینسکی

مانند تقریباً همه چیز در زندگی، تعادل یک اصل کلیدی است. اگر بیش از حد خودخواه باشید، هیچ نتیجه خوبی نخواهید داشت. در عین حال، اگر به خاطر دیگران کاملاً خود را فراموش کنید، ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که به کمک دیگران وابسته شوید. به همین دلیل، همیشه به دنبال کمک به دیگران باشید، اما هرگز فراموش نکنید که تنها زمانی می توانید این کار را به طور موثر انجام دهید که خودکفا باشید.

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. ریچارد نیکسون در مورد شکست

«انسان وقتی شکست می خورد تمام نمی شود. وقتی تسلیم شد کارش تمام شده است.»

ریچارد نیکسون

هر از چند گاهی با یک شکست مواجه می شوید. در حالی که این موقعیت ها می توانند گاهی فوق العاده دردناک باشند، اما شما نباید تسلیم شوید. اجازه ندهید ناکامی ها و شکست های گاه به گاه شما را از دنبال کردن رویاهایتان باز دارد. همیشه به یاد داشته باشید که شکست برعکس تسلیم شدن همیشگی نیست.

 1. جورج برنارد شاو در مورد ادامه زندگی

«کسانی که در این دنیا زندگی می‌ کنند، کسانی هستند که از جایشان بلند می‌شوند و به دنبال شرایطی هستند که می‌ خواهند و اگر آن موقعیت را پیدا نکردند، خودشان آنها را ایجاد می‌کنند.»

جورج برنارد شاو

افرادی که کاری جز انتظار برای لحظه مناسب انجام نمی دهند، به ندرت خود را در شرایطی که آرزو می کنند، می یابند. فقط کسانی که مایل به اقدام گرایی و کوشش هستند در نهایت شرایط مناسبی را ایجاد می کنند که به آنها کمک می کند تا زندگی خود را پیش ببرند.

 1. آبراهام لینکلن در مورد شاد بودن

«بیشتر مردم به اندازه ای که مستقلا تصمیم می گیرند خوشحال هستند.»

آبراهام لینکولن

خوشحالی یک انتخاب است. اگر تصمیم بگیرید که نسبت به خودتان احساس بدبختی کنید، هرگز واقعاً خوشحال نخواهید شد. در عین حال، اگر حاضرید بدون توجه به آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد شاد باشید، همیشه نسبتا آدم شادی خواهید بود.

 1. کنفوسیوس در مورد دوباره تلاش کردن

«بزرگ ترین افتخار ما در این نیست که هرگز زمین نخوریم، بلکه در این است که هر بار که زمین می خوریم برخیزیم.»

کنفوسیوس

اگر سعی کنید تا جایی که می توانید از شکست اجتناب کنید، هرگز به عظمت واقعی دست نخواهید یافت. فقط در صورتی که هر چند وقت یک بار مایل به شکست باشید، می توانید درس های مهمی را که برای موفقیت در زندگی لازم است بیاموزید.

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. اپرا وینفری در مورد طرز نگاه به زندگی

«اگر به آنچه در زندگی دارید نگاه کنید، همیشه چیزهای بیشتری خواهید داشت. اگر به چیزهایی که در زندگی ندارید نگاه کنید، هرگز به اندازه کافی نخواهید داشت.»

اپرا وینفری

شکرگزار بودن برای آنچه دارید، کلید خوشبختی است. با پرورش شادی، می توانید کیفیت زندگی خود را به طرز چشمگیری بهبود بخشید. دیگر در مورد نداشتن چیزی احساس درد زیادی نخواهید کرد زیرا تمام جنبه های زیبای زندگی شما در مرکز توجه شما خواهد بود.

 1. لئوناردو داوینچی در مورد اهمیت اقدام گرایی

«اهمیت اقدام گرایی بسیار بالاست. صرفا دانستن کافی نیست؛ ما باید دانشمان را به کار بگیریم. اشتیاق داشتن کافی نیست ما باید اقدام گرا باشیم.»

لئوناردو داوینچی

از بین تمام نقل قول های الهام بخش دیگر برای زندگی، این مورد باید به طور کامل مورد توجه و تعمق قرار بگیرد.

اگر دانش در زندگی شما اعمال نشود چه ارزشی دارد؟ اگر هیچ گامی را یکی پس از دیگری برای تحقق رویاهای خود برندارید، رویاهای بزرگ چه فایده ای دارد؟

 1. هلن کلر در مورد از بین رفتن فرصت ها

«وقتی دری از خوشبختی بسته می ‌شود، در دیگری باز می ‌شود، اما اغلب آنقدر به در بسته نگاه می ‌کنیم که دری را که به رویمان باز شده است نمی ‌بینیم.»

هلن کلر

درک این موضوع که دری از زندگی شما بسته شده است و دیگر هرگز باز نخواهد شد، می تواند بسیار ناراحت کننده باشد؛ اما به جای اینکه جلوی در بایستید و فریاد بزنید و شکایت کنید که در بسته شده است، سعی کنید هر چه سریع تر به زندگی خود ادامه دهید. چشمان خود را برای فرصت های جدیدی که به زندگی شما معرفی می شود باز نگه دارید. این تنها راهی است که می توانید یک موقعیت دشوار را به چیزی بهتر تبدیل کنید.

 1. آلیس واکر در مورد قدرت

«متداول ترین روشی که مردم قدرت خود را کنار می گذارند این است که فکر می کنند هیچ قدرتی ندارند.»

آلیس واکر

این گفته به طرز چشمگیری درست است. در مقایسه با دیگر نقل قول های الهام بخش برای زندگی، این مورد هرگز نباید فراموش شود. در بسیاری از موارد، ما توانایی های دیگران را دست کم می گیریم و در عین حال خود را دست کم می گیریم.

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. مایا آنجلو در مورد راه سنجش زندگی

«زندگی با تعداد نفس ‌هایی که می ‌کشیم اندازه‌گیری نمی ‌شود، بلکه با لحظاتی که نفس کشیدن را برای ما سخت می کند سنجیده می‌شود.»

مایا آنجلو

آیا واقعاً مهم است که ۸۰ سال زندگی کنید یا ۹۰ سال؟ در بیشتر موارد، این مهم تر است که از زمانی که به شما داده شده است، چه بدست می آورید. افرادی هستند که علیرغم ۱۰۰ سال زندگی یا حتی بیشتر از زمان حیات خود بر روی زمین استفاده خوبی نمی کنند. در عین حال، کسانی هستند که در طول زندگی خود به بهترین چیزها دست می یابند، حتی اگر فقط ۷۵ سال زندگی کنند.

 1. مایا آنجلو در مورد بخشش

«بخشش یکی از بزرگ ترین هدایایی است که می توانید به خود بدهید، ببخشید. همه را ببخشید.»

مایا آنجلو

اگر نتوانید ببخشید، هرگز نمی توانید به زندگی خود ادامه دهید. بدانید که بخشیدن خود و دیگران به بهبودی شما کمک می کند. کینه توزی هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.

 1. کریستف کلمب در مورد عبور از اقیانوس

«شما هرگز نمی توانید از اقیانوس عبور کنید تا زمانی که شهامت فراموش کردن ساحل را نداشته باشید.»

کریستف کلمب

در بسیاری از موارد، تنها زمانی می توانید چیز بهتری به دست آورید که بخواهید چیزی را رها کنید. اکثر مردم از دست کشیدن از چیزهایی که به آنها عادت کرده اند اجتناب می کنند، حتی اگر مانع پیشرفت آنها در زندگی شوند.

 1. جاشوا مارین در مورد چالش ها

«چالش ها موقعیت هایی هستند که زندگی را جذاب می کنند و غلبه بر آنها چیزی است که زندگی را معنادار می کند.»

جاشوا جی مارین

اگر چالش های زندگی نبود، هیچ فرصتی برای رشد وجود نداشت. همه ما در همان سطحی که همیشه بوده ایم بی فایده و بی نتیجه می مانیم، بدون اینکه چیزی ما را برای بهتر شدن و قوی تر شدن به چالش بکشد.

 1. یوهان ولفگانگ فون گوته در مورد رویاپردازی

«هر کاری که می توانید انجام دهید، یا رویایی که می توانید انجام دهید، آن را شروع کنید. جسارت دارای نبوغ، قدرت و جادو است.»

یوهان ولفگانگ فون گوته

مطالب فوق سخنی قابل توجه از این آهنگساز بزرگ است. مطمئناً باید در مجموعه ای از الهام بخش ترین نقل قول ها برای زندگی گنجانده شود. بدون آن، هر مجموعه ای ناقص خواهد بود.

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. وینستون اس. چرچیل در مورد موفقیت

«موفقیت مقصد نهایی نیست، شکست کشنده نیست: این شجاعت ادامه دادن است که مهم است.»

وینستون اس. چرچیل

ثمره موفقیت های اولیه شما در نهایت فروکش خواهد کرد. به طور مشابه، درد و ناراحتی ناشی از شکست با گذشت زمان کاهش می یابد؛ اما اگر همیشه شجاعت ادامه دادن رویاهای خود را داشته باشید، هیچ چیز مانع از تحقق این رویاها نمی شود. هیچ شکست (و هیچ پاداش اولیه) نمی تواند شما را دلسرد کند (یا بیش از حد شما را آسوده خاطر کند) تا به دنبال اهداف خود ادامه دهید.

 1. هنری فورد در مورد چالش ها

«وقتی به نظر می رسد همه چیز بر علیه شما پیش می رود، به یاد داشته باشید که هواپیما برخلاف باد بلند می شود، نه با آن.»

هنری فورد

همیشه به یاد داشته باشید زمانی که با شرایط سخت مواجه می شوید، این موقعیت ها در نهایت به شما کمک می کند تا فردی قوی تر شوید. این واقعیت را به خود یادآوری کنید که تلاش ها و چالش ‌ها اغلب با فرصت‌ های مهمی همراه می‌شوند که به شما کمک می ‌کنند تا زندگی خود را پیش ببرید.

 1. تونی رابینز در مورد عادت های همیشگی

«اگر کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید، ثمره همیشگی را دریافت خواهید کرد»

تونی رابینز

گاهی اوقات، قدم نهادن در مسیرهای جدید می تواند بهتر از پیمودن مسیر همیشگی باشد. انجام این کار به شما کمک می کند تا فرصت های جدید را بدون اینکه همیشه به همان مقصدی که همیشه به آن رسیده اید برسید.

 1. ارسطو در مورد پرهیز از نقد

«تنها یک راه برای جلوگیری از انتقاد وجود دارد: هیچ کاری نکنید، چیزی نگویید و هیچ چیز نباشید.»

ارسطو

اجتناب از شکست و انتقاد بسیار آسان است: تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطلقاً هیچ کاری انجام ندهید. به این ترتیب، می توانید از تمام این موقعیت های ناراحت کننده جلوگیری کنید. در عین حال، هرگز چیزی به دست نمی آورید.

 1. فره گری در مورد ساختن رویاها

«رویاهای خود را بسازید، وگرنه شخص دیگری شما را استخدام می کند تا رویاهای آنها را بسازید.»

فره گری

غم انگیز است اما واقعیت دارد. از بین تمام نقل قول های الهام بخش دیگر برای زندگی کردن، اجرای این یکی به ویژه در زندگی دشوار است.

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. نورمن وینسنت پله در مورد تغییر افکار

«فکرهایتان رو تغییر بدهید تا دنیای شما تغییر کند.»

نورمن وینسنت پیل

طرز فکر شما نه تنها شخصیت شما را شکل می‌دهد، بلکه بر درک شما از دنیایی که در آن زندگی می‌ کنید نیز تأثیر می‌گذارد. اگر زمان ‌های سخت را به عنوان تنبیه ببینید، همیشه شما را می‌ شکنند؛ اما اگر این چالش ها را به عنوان درس های مهم زندگی در نظر بگیرید که به شما کمک می کند تا به عنوان یک شخص رشد کنید، می توانید در این رنج معنایی پیدا کنید.

 1. هنری دیوید ثورو در مورد به واقعیت پیوستن رویاها

«با اعتماد به نفس در مسیر رویاهای خود گام بردارید. طوری زندگی کنید که تصور می کردید.»

هنری دیوید ثورو

هیچ چیز دیگری برای افزودن به این جمله شگفت انگیز وجود ندارد. بدیهی است که قطعاً باید در این لیست از نقل قول های الهام بخش برای زندگی قرار گیرد.

 1. جیمی پائولینتی در مورد نشانه ها

«محدودیت ها فقط در ذهن ما زندگی می کنند؛ اما اگر از تخیل خود استفاده کنیم، امکانات ما نامحدود می شود.»

جیمی پائولینتی

چه چیزی ما را از رسیدن به عظمت باز می دارد؟ در بیشتر موارد، این محدودیت هایی است که ما بر خود تحمیل می کنیم. وقتی کاملاً باور داشته باشید که نمی توانید کاری را انجام دهید، کمتر احتمال دارد آن را امتحان کنید.

 1. ویرجینیا ساتیر در مورد تعریف زندگی خود

«ما نباید اجازه دهیم که ادراک محدود دیگران مرزهای زندگی شخصی ما را تعریف کند.»

ویرجینیا ساتیر

بیشتر افرادی که با آنها سر و کار دارید، فقط نگاهی اجمالی به شخصیت واقعی شما خواهند داشت. پس چرا به این افراد اجازه می دهید که حدود شما را تعریف کنند؟

 1. رالف والدو امرسون در مورد خود بودن

«خودت بودن در دنیایی که مدام در تلاش است از تو چیز دیگری بسازد، بزرگ ترین دستاورد است.»

رالف والدو امرسون

واقعا همینطوره

خود بودن جسارت زیادی می خواهد. شما را با چالش های زیادی روبرو خواهد کرد و مطمئناً باعث محبوبیت شما در بین همه نخواهد شد؛ اما پاداش های احتمالی اصیل بودن بسیار بیشتر از تلاش برای تطبیق خود با انتظارات افراد اطرافتان است.

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. مارک تواین در مورد هم رنگ جماعت شدن

«هر زمان که خود را در کنار اکثریت دیدید، زمان مکث و تأمل فرا رسیده است.»

مارک تواین

تاریخ به ما نشان می دهد که عضویت در اکثریت ممکن است همیشه کار درستی نباشد.

 1. مایا آنجلو در مورد چیزهایی که دوست ندارید

«وقتی چیزی را دوست ندارید کاری که باید انجام دهید این است که آن را تغییر دهید. اگر نمی توانید آن را تغییر دهید، طرز فکر خود را در مورد آن تغییر دهید، اما گله و شکایت نکنید.»

مایا آنجلو

شکایت از چیزی که دوست ندارید اتلاف وقت است. اگر آن را دوست ندارید، آن را تغییر دهید؛ و اگر این امکان پذیر نیست، سعی کنید در مورد آنچه که دوست ندارید متفاوت فکر کنید. همیشه راهی برای مثبت اندیشی در مورد چیزهایی که نمی توانید تغییر دهید وجود دارد. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، چیزهایی که دوست ندارید دیگر نمی توانند شما را دلسرد کنند.

 1. لس براون در مورد زندگی کردن رویاهای خود

«بسیاری از ما رویاهای خود را زندگی نمی کنیم زیرا در حال زندگی با ترس های خود هستیم.»

لس براون

چه کسی می گوید که دنبال کردن رویاهای خود آسان خواهد بود؟ انجام دادن کاری که باید انجام شود تا بتوانید رویاهای خود را زندگی کنید، جسارت زیادی می خواهد. در این راه قطعا شکست ها و کشمکش های زیادی وجود خواهد داشت؛ اما اگر پافشاری کنید، نتایج خوب زیادی خواهید گرفت.

 1. جورج برنارد شاو در یافتن خود

«زندگی در مورد یافتن خود نیست. زندگی یعنی ساختن خود.»

جورج برنارد شاو

تقریباً هر فردی به دنبال معنا بخشیدن به زندگی خود است. همه ما به دنبال هدف زندگی خود هستیم. با این حال، بسیاری از ما به شدت برای یافتن این هدف تلاش می کنیم. دلیل اینکه انجام این کار بسیار دشوار است این است که هدف شما در زندگی پیدا نمی شود. این چیزی نیست که کسی به شما تحویل دهد و مطمئناً چیزی نیست که تصادفاً به آن برخورد کنید. در عوض، یافتن معنا در زندگی شما نیاز به اقدام دارد. تنها با ایجاد هدف برای زندگی خود می توان معنای واقعی وجود خود را یافت.

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. توماس ادیسون در مورد شکست

«من شکست نخورده ام. من فقط ۱۰۰۰۰ راه را پیدا کردم که کار نمی کند.»

توماس ادیسون

این یک روش جالب و الهام بخش درباره طرز برخورد با شکست است.

 1. بروس لی در مورد خود بودن

«همیشه خودت باش، خود واقعی ات را ابراز کن، به خودت ایمان داشته باش، در دنیای بیرون به دنبال تقلید کردن از یک آدم موفق دیگر نباش.»

بروس لی

اگر سعی کنید از افراد دیگر تقلید کنید، همیشه به عنوان نماد تکرار یک چیزی خواهید بود. به طور مشابه، ممکن است نتوانید شخصیت دیگری را به طور کامل تقلید کنید و همیشه مثل یک نسخه ناقص باقی خواهید ماند. به جای تلاش برای شبیه شدن به دیگران، شجاعت خود بودن را داشته باشید.

 1. وین گرتزکی در مورد ریسک کردن

«شما ۱۰۰% از فرصت هایی که را که به کار نمی گیرید از دست می دهید.»

وین گرتزکی

اگر چیزی را امتحان کنید، ممکن است شکست بخورید؛ اما اگر حتی تلاش نکنید، قبلاً باخته اید.

 1. استیون کینگ در مورد استعداد

«استعداد ارزش زیادی ندارد. چیزی که فرد با استعداد را از فرد موفق جدا می کند، سخت کوشی است.»

استفان کینگ

همانطور که قبلا ذکر شد، کمبود استعداد را می توان با پشتکار و اراده زیاد برطرف کرد.

 1. آین رند در مورد داشتن نگرش درست

«سوال این نیست که چه کسی به من اجازه می دهد. مهم آن کسی است که جلوی من را می گیرد.»

آین رند

این یک طرز فکر دلگرم کننده است، اینطور نیست؟

 1. جان لنون در مورد شادی

«وقتی ۵ ساله بودم، مادرم همیشه به من می گفت که شادی کلید زندگی است. وقتی به مدرسه رفتم از من پرسیدند وقتی بزرگ شدم می خواهم چه کاره شوی؟ کلمه خوشحال را نوشتم. آنها به من گفتند که تکلیف را متوجه نشدم و من به آنها گفتم که اتفاقا آنها مفهوم زندگی را به خوبی درک نمی کنند.»

جان لنون

این نقل قول قابل توجه همیشه جذاب است. اینکه چگونه یک کودک پنج ساله می تواند از طریق ذهنیتی که بسیاری از بزرگسالان با آن زندگی می کنند ببیند بسیار درخشان است.

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. تئودور روزولت در مورد ایمان به خود

«باور کن که می توانی و حتی نیمی از راه را طی کرده ای.»

تئودور روزولت

اگر باور به خود را با عمل ترکیب کنید، تقریباً همه کاری را می توان انجام داد و به هر هدفی رسید.

 1. کنفوسیوس در مورد پیشرفت در زندگی

«تا زمانی که متوقف نشده ای مهم نیست چقدر آهسته پیش می روی.»

کنفوسیوس

به همین ترتیب، برای رسیدن به مقصدی دور، باید قدم های کوچکی را یکی پس از دیگری بردارید. حتی بیشتر از این، برای رسیدن به جایی که می‌خواهید بروید، قطعاً باید اولین قدم را بردارید. اگر نتوانید برای برداشتن اولین قدم به خودتان انگیزه دهید، هرگز نمی توانید این سفر را آغاز کنید.

 1. ناپلئون هیل در مورد دستیابی به آنچه به آن باور دارید

«هر چیزی که ذهن انسان بتواند تصور و باور کند، می تواند به آن برسد.»

ناپلئون هیل

 1. راجر بابسون در مورد مسیرهای اشتباه

«اگر همه چیز اشتباه پیش میرود، مسیر خود را عوض کنید.»

راجر بابسون

 1. ونسان ون گوگ در مورد غلبه بر منتقد درونی

«اگر صدایی را از درون خود بشنوید که می گوید نمی توانی کاری را انجام دهی، کار خودت را بکن و بدان که آن صدا خاموش خواهد شد.»

ونسان ون گوگ

 1. آلبرت انیشتین در مورد اشتباه کردن

«کسی که هرگز اشتباه نکرده، هرگز چیز جدیدی را امتحان نکرده است.»

آلبرت انیشتین

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. کورت کوبین در مورد تلاش برای اینکه خود حقیقی تان نباشید

«این که بخواهی شخص دیگری باشی، از بین بردن آن چیزی است که هستی.»

کرت کوبین

 1. بنجامین فرانکلین در مورد دوستان دروغین

«یک دوست دروغین و یک سایه تنها زمانی حضور دارند که خورشید می تابد.»

بنجامین فرانکلین

 1. پابلو پیکاسو در مورد هنرمند بودن

«هر کودک یک هنرمند است. مشکل این است که چگونه وقتی بزرگ شد هنرمند باقی بماند.»

پابلو پیکاسو

 1. آنائیس نین در مورد ریسک نکردن

«زمانی فرا می رسد که باید خطر شکوفا شدن را بر امنیت در جوانه ماندن ترجیح داد.»

آنائیس نین

 1. اپرا وینفری در مورد اطرافیانتان

«اطرافت را فقط با افرادی احاطه کن که قرار است تو را به جایگاه بالاتری ببرند.»

اپرا وینفری

 1. فردریش نیچه در مورد قوی تر شدن

«آنچه ما را نکشد، قوی ترمان می کند.»

فردریش نیچه

 1. کیل یاربورو در مورد بحث با یک احمق

«هرگز با خوک کشتی نگیرید. هر دوی شما کثیف خواهید شد، اما خوک از آن لذت خواهد برد.»

کیل یاربورو

 1. میمونیدس در مورد هیچ چیز ندانستن

«به زبانت بیاموز که بگوید «نمی‌دانم» و آنگاه تو پیشرفت خواهی کرد.»

میمونیدس

65 نقل قول الهام بخش برای زندگی بهتر

 1. آدری هپبورن در مورد چیزهایی که غیرممکن است

«هیچ چیز غیرممکن نیست، خود کلمه می گوید من ممکن هستم.»

آدری هپبورن

 1. الیور جیمز در مورد اینکه مسولیت ها و وظایفتان را انجام دهید

«کار لازم را با شرایط خودت انجام بده و رسالت خود را محقق کن.»

الیور جیمز

 1. هریسون فورد در مورد پشتکار

«تنها کاری که انجام داده ام و شانس آن را کم نکرده است، این است که اصرار کردم و دیگران تسلیم شدند.»

هریسون فورد

امیدوارم از این مجموعه جملات الهام بخش برای زندگی لذت برده باشید. نقل قول های مورد علاقه شما که زندگی شما را شکل داده است چیست؟

پیروز باشید!

منبع:

 • http://www.planetofsuccess.com/blog/2016/Inspiration-quotes-to-live-by
۴.۶/۵ - (۲۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx