دلایل و راه های بیرون آمدن از منطقه امن در روابط چیست؟

یک نظر اضافه کنید
15 دقیقه مطالعه

دلایل و راه های بیرون آمدن از منطقه امن در روابط چیست؟

زمانی که ماه های اولیه رابطه تان با طرف مقابلتان را در شهر گزراندید، در تمام نقاط شهر با یکدیگر قرار گذاشتید و با همدیگر کلی ماجراجویی کردید، حالا زمان زیادی است که با یکدیگر بوده اید و ممکن است که وارد یک روتین و روزمرگی یکنواختی شوید.

این یک اتفاق غیر عادیی نیست و بعضی وقتها این کار جالبی است که کل هفته خود را روی کاناپه بگزرانید. اما زمانی که در رابطه شما تفریحات بیرون از شهر کم باشد، هردوی شما ممکن است که احساس دلسردی و خستگی کنید. اگر حس می کنید که منطقه امن شما تنها جایی است که وقتتان را در آن سپری می کنید، تغییر دادن این شرایط و گزراندن وقت خارج از خانه کاری بسیار ساده است.

راه های زیادی برای بیرون آمدن از منطقه امن وجود دارد که با انجام آن ها می توانید این شرایط خسته کننده را تغیر دهید. در این مقاله ما به معرفی این راه ها می پردازیم.

بیرون آمدن از منطقه امن

بیرون آمدن از منطقه امن در روابط

مناطق امن گول زننده هستند و بودن در آن ها بسیار راحت است، چون آشنا هستند. اما بعضی وقتها دلیل شاد نبودن هم همین مناطق امن هستند. وقتی بحث رابطه به میان آورده می شود، بهترین اتفاقی که برای یک رابطه می تواند بیفتد این است که از منطقه امنشان خارج شوند.

تا به حال این جمله را چند بار شنیده اید که موفقیت زمانی به دست می آید که شما از منطقه امنتان خارج شوید؟ بسیاری از ماها بودن در این منطقه برایمان آسان است، چون در آن احساس راحتی می کنیم. بعضی وقتها بیرون آمدن از این منطقه بسیار سخت است و ملزم پرسیدن سوالات متفاوت برای بر طرف کردن شک است. اما با انجام این کار و خارج شدن از منطقه امن باعث قوی تر و عمیق تر شدن رابطه تان می شوید.

بعضی وقتها افراد شجاعت بیان احساسشان را ندارند و می ترسند تا با انتقاد و عکس العمل بد طرف مقابلشان رو یه رو شوند. اما شکستن این سکوت برای ایجاد تغییر در مسیر رابطه و کسب تجربه های جدید و متفاوت، می تواند رسیدن به رویا را ممکن سازد. با گرفتن یک تصمیم قطعی برای خارج شدن از منطقه امن شما تبدیل به خود اصلیتان خواهید شد. اگر فرد مقابلتان شما را واقعا دوست داشته باشد شما را در این کار همراهی خواهد کرد و در نهایت باعث موفق شدن رابطه تان خواهید شد.

بیرون آمدن از منطقه امن

دلایل بیرون آمدن از منطق امن در روابط

ماندن در منطقه امن در روابط پس از مدتی باعث یکنواختی، سرد و بی هیجان شدن رابطه می شود. دلایل محکمی وجود دارند و نشان دهنده این هستند که بیرون آمدن از این منطقه امن باعث ایجاد تغییر و تحول در رابطه می شود. در این بخش ما به این دلایل مهم اشاره می کنیم.

ایجاد شانس برای بهتر شدن و رشد کردن

با به چالش کشیدن خودتان باعث می شوید تا بهترین عملکردتان را در رابطه به نمایش بگزارید. اگر که به عادت های روزمره و زندگی یکنواخت خود تکیه کنید، نمی توانید با دست روی دست گذاشتن و صبر کردن به اهدافتان در رابطه برسید. یاد گرفتن و تجربه کردن چیزهای جدید باعث رشد و تکامل زندگی و رابطه تان می شود.

یادگرفتن چیزهای جدید درباره خودتان

ریسک کردن به شما کمک می کند تا هم از نظر فردی و هم در رابطه رشد کنید. همچنین به شما درباره علایق، استعدادها، قدرت ها و نقطه ضعف هایتان درس هایی می دهد. با هر بار به دست آوردن و انجام دادن کاری که فکرش را نمی کردید روزی از پسش بربیایید، اعتماد به نفس و قدرتتان بیشتر خواهد شد.

توسعه دادن خود و خلاقیت هایتان

وقتی که شما چیز جدیدی را امتحان می کنید ممکن است که توسط آن یک عادت یا استعداد جدیدی را نیز در خودتان پیدا کنید که از آن ها هیچ اطلاعاتی نداشتید. موقعیت های جدید و چالش برانگیز در رابطه باعث می شود تا شما با هم فکری یکدیگر و به کارگیری خلاقیت بیشتر برای حل آن مشکل راه حلی پیدا کنید.

یادگیری سر و کله زدن با چالش ها

زندگی غیر قابل پیش بینی است و شما باید آمادگی، مهارت و اعتماد به نفس کامل برای رو به رو شدن با هر اتفاقی را داشته باشید. دانستن این که شما می توانید از پس کاری که قبلا برایتان سخت بود و فکر می کردید که نمی توانید آن را انجام دهید، بربیایید باعث افزایش اعتماد به نفس و حس قدرت در شما می شود و یاد می گیرید که چگونه با مشکلات و اتفاقاتی که ممکن است در رابطه یا زندگیتان پیش بیایند، سر و کله بزنید.

زنده شدن زندگی

هنگامی که شما از منطقه امن در رابطه بیرون می آیید همه چیز حال و هوای متفاوتی دارد. زندگی معنی و ارزش  پیدا می کند. ریسک ها مانند ماجراجویی و موانع مانند فرصت می شوند و زمانی که شما از درون خوشحال هستید قدردانی شما هم از چیزهایی که در اطرافتان وجود دارند افزایش پیدا می کند که این کار در نهایت به موفق شدن در رابطه ختم می شود.

تمامی مواردی که در این بخش به آن ها اشاره شد از دلایل اصلی بیرون آمدن از منطقه امن در روابط هستند که هر کدام به صورت جداگانه اهمیت این کار را بیان می کنند.

بیرون آمدن از منطقه امن

راه های بیرون آمدن از منطقه امن در روابط

برای بیرون آمدن از منطقه امن در رابطه و ایجاد تغییرات و متنوع تر کردن رابطه تان نیاز است که یکسری از کارها را انجام دهید. در این بخش ما به معرفی این کارهای مهم و کاربردی اشاره می کنیم.

رفتن به یک تعطیلات کوچک

هیچ اشکالی ندارد که تنهایی به سفر بروید، اما وقتی همراه با طرف مقابلتان به جاهای ناشناخته، جدید و عجیب سفر و ماجراجویی می کنید، این کار رابطه شما را به یک سطح جدیدی وارد می کند. زمانی که شما با یکدیگر به سفر می روید ویژگی های جدیدی را از طرف مقابلتان کشف می کنید.

این کار باعث می شود تا چیزهای جدیدی یاد بگیرید و تجربه های متفاوتی را کسب کنید که در نهایت همگی این ها باعث می شوند تا زندگی و رابطه شما از یکنواختی خارج شود. همچنین شما احساس آزادی می کنید و از شر کارهای روزمره و خسته کننده تان خلاص می شوید. این کار بسیار مفرح است و به شما حس رهایی می دهد و جان تازه ای را به رابطه تان وارد می کند.

هفته ای یک بار قرار شام مفصل داشته باشبد

آخرین باری که به یک قرار شام مفصل رفتید کی بوده است؟ آیا آخرین باری که یک جایی را رزرو کردید، لباس شیک پوشیدید، نوشیدنی میل کردید و با یکدیگر درباره چیزهای مورد علاقه تان صحبت کردید را به یاد دارید؟ مطمئنا زمان زیادی از آن گذشته است و الان وقتش رسیده است تا کمی اتفاقات رمانتیک به رابطه و روزمرگی هایتان اضافه کنید.

تحقیقات نشان داده است که داشتن قرار شام هفتگی در زمان ازدواج یا در رابطه دوستانه مزیت های زیادی دارد. این کار باعث جذب عشق بیشتر، وجود تازگی و تنوع در رابطه و کاهش آمار طلاق می شود. همچنین این کار به هر دو طرف این فرصت را می دهد تا با تمرکز بیشتری به یکدیگر توجه کنند و در آن شب بهترینشان را در اختیار هم قرار دهند.

خارج از شهر کمپ بزنید و از حالت یکنواخت خود خارج شوید

به همان اندازه که هرشب خوابیدن و لم دادن روی تخت گرم و نرمتان لذت بخش است، تغییر در روتین شبانه تان قطعا می تواند خاطرات خوب و فراموش نشدنی را برایتان به ارمغان بیاورد و این نکته بسیار مهم است که اگر شما تصمیم به خارج شدن از منطقه امن خود گرفتید باید خلاق باشید.

در جاهای عجیب و غریب بخوابید و غذا بخورید. حتی می توانید شب را در یک چادر یا یک کیسه خواب زیر نور ماه سپری کنید که این کار باعث عمیق تر شدن رابطه و جذب عشق بیشتر می شود و رابطه تان را از حالت یکنواختی خارج و مقدار زیادی هیجان و تازگی به آن تزریق می کند.

با همدیگر کارهای ریسکی انجام دهید

این به آن معنی نیست که یک جلسه پرش با چتر از هواپیما را رزرو کنید. ( البته چرا که نه ) انجام کارهایی که آدرنالین بدنتان را افزایش می دهد باعث عمیق تر و قوی تر شدن رابطه تان می شود. می توانید به بالن سواری بروید، یا با یکدیگر کوهنوردی کنید یا به زیپ لاین بروید و کلی هیجان را با هم تجربه کنید.

تحقیقات نشان داده است که انجام کارهای ترسناک و ریسکی باعث جذب بیشتر افراد به یکدیگر در رابطه می شود. همچنین، هیچ راه حلی برای از بین بردن روتین یکنواخت رابطه به جز انجام کارهای هیجان انگیز و ریسکی وجود ندارد و این کار یکی از بهترین راه های بیرون آمدن از منطقه امن در روابط به حساب می آید.

با هم به یک کلاس آموزشی بروید

اگر که به دانشگاه نمی روید این به آن معنی نیست که باید یاد گرفتن را متوقف کنید. ثبت نام کردن در کلاسی که شما و طرف مقابلتان قبلا تجربه اش نکرده اید، ممکن است که در ابتدا کمی اذیت کننده باشد، اما در ادامه به شما چیزهای زیادی که در زندگیتان مفید و کاربردی خواهند بود، یاد می دهد.

با یکدیگر به کلاس رقص یا کلاس آشپزی بروید یا حتی می توانید به یادگیری یک رشته هنری بپردازید. یادگرفتن چیزهای جدید شما را در مسیر رشد و موفقیت قرار می دهد و شما را از منطقه امن قدیمی تان خارج می کند. انجام این کارها باعث می شود تا رابطه شما جالب تر و انرژی زیادی وارد رابطه تان شود.

یادگرفتن چیزهای جدید درباره یکدیگر

یادتان می آید که در روزهای اول آشنایی به طرف مقابلتان با یکدیگر 20 سوالی بازی می کردید؟ ممکن است در آن زمان سوال های معمولی مانند غذای مورد علاقه ات چیست یا از کی شروع به قرار گذاشتن کردی، پرسیده باشید، اما شما باید با گذشت زمان این کار را ادامه دهید و از او سوالات متفاوت و جدید بپرسید.

یک کاغذ پر از سوالا هایی که میخواهید از او بپرسید فراهم کنید و با پرسیدن این سوالات شناخت بیشتری از او پیدا کنید و با چیزهایی که تا حالا درباره او نمی دانستید، آشنا شوید. شما فکر می کنید به دلیل این که زمان زیادی را با یکدیگر بوده اید همه چیز را درباره او می دانید و از او هیچ سوالی نمی پرسید و این ندانستن و انجام ندادن کار باعث ایجاد سردرگمی در رابطه می شود.

کمی آسیب پذیر تر باشید

ترسناک است، نه؟ کار بسیار سختی است که گارد دفاعی خود را به صورت کامل پایین بیاورید حتی اگر برای مدت زمان زیادی است که با یکدیگر هستید. اما کمی آسیب پذیر تر بودن می تواند باعث ساخته شدن یک رابطه عمیق و پایدار شود.

قابل اعتماد و آسیب پذیر بودن می تواند شما را به راحتی از منطقه امنتان خارج کند. ترس ها و خاطراتی که مرورشان برایتان سخت است را بیان کنید، چون این کار باعث عمیق تر شدن، ایجاد تعهد و حس اعتماد و در نهایت موفقیت رابطه می شود. این روش یکی از بهترین راه های بیرون آمدن از منطقه امن در روابط است.

بیرون آمدن از منطقه امن

کلام آخر

برای داشتن رابطه ای خوب، پایدار و پر از هیجان باید یک سری از کارها را انجام داد تا رابطه پس از مدتی حال و هوایی خسته کننده و سرد نداشته باشد و از بین نرود. یکی از مهم ترین کارهایی که برای پایدار نگه داشتن رابطه و هیجان انگیزتر کردن آن می توان انجام داد، بیرون آمدن از منطقه امن در روابط است.

با انجام دادن این کار رابطه روح تازه ای می گیرد و چیزهای جدیدی را تجربه می کند که تمامی این ها باعث می شوند تا رابطه از سردی و یکنواختی خارج شود. در این مقاله ما به دلایل و راه هایی که باید از منطقه امن در رابطه خارج شد، پرداختیم تا بتوانیم کمک اندکی به شما و کسانی که این اطلاعات را نیاز داشتند، بکنیم.

 

منبع:

 

 

 

 

 

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx