راهکارهایی برای تغییر حالت روحی – قسمت دوم

Add a Comment
9 Min Read

راهکارهایی برای تغییر حالت روحی – قسمت دوم

چگونگی ایجاد حالت روحی مثبت

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم به ادامه مبحث تغییرات حالات روحی و اثرات مثبت آن بپردازیم. لطفا در ادامه با همراه باشید.

شما با پیروزی از برنامه تغییر حالت روحی و مقید بودن به آن می توانید عادات محدود کننده ی خود را بر هم بزنید و قدرت خود را برای رسیدن به موفقیت در زندگی افزایش دهید. با این کار پیام های جدیدی به مغز ارسال می کنید و به نتایج جدیدی دست می یابید. در واقع توجه خود را به احساسات نیروبخش، افکار پربار و سوالات الهام بخش معطوف می نمایید.

اهمیت برنامه تغییر حالت روحی

زمانی که برنامه تغییر حالت روحی را مهم و لازم الاجرا در نظر می گیرید به مغز پیام های نیرومندی ارسال می کنید تا به دنبال الگوهای نیروبخش باشد. وقتی مغزتان را مقید می کنید که فقط به دنبال افکار مثبت باشد، به تدریج متوجه الگوهای مخرب و بی ارزشی می شوید که کورکورانه و یا از روی تنبلی آن ها را پذیرفته بودید، در نتیجه متوجه خواهید شد بازگشت دوباره به آن الگوهای قدیمی، کار بسیار سخت و دشواری است.

دوستان عزیز به شما تاکید می کنیم که برنامه تغییر حالت روحی را آغاز نکنید مگر این که یقین داشته باشید که می خواهید آن را در این مدت انجام دهید. اگر نسبت به این کار مقید نباشید، بی تردید نمی توانید این ده روز را با موفقیت طی کنید. اگر نیت قلبی تان ضعیف باشد به موفقیت در زندگی تان دست پیدا نمی کنید. تنها کسانی قادر هستند ای کار را انجام دهند که مقید باشند سیستم عصبی شان را با الگوهایی جدید و نیروبخش شرطی کنند تا زندگی شان را به سطحی بالاتر برسانند.

حالت روحی

واقعا تصمیم دارید برنامه ده روزه تغییر حالت روحی را انجام دهید؟!

قبل از این که خودتان را به انجام این کار مقید نمایید، درست فکر کنید چون زمانی که تصمیم به این کار گرفتید، باید به قول خود عمل کنید و از تلاش منظم خود لذت ببرید. اگر پاسخ شما مثبت است، باید تا ده روز همه ی فنونی را که یاد گرفته اید به کار ببرید و آن ها را به صورت بخشی از زندگی روزانه خود درآورید. این ده روز شما را یاری می دهد تا با به کارگیری روش هایی، خودتان را برای کسب موفقیت در زندگی شرطی کنید. با استفاده از سوالات جدید به کارگیری سوالات لغات دگرگون کننده و تشبیهات نیرو بخش می توانید بلافاصله مرکز توجه خود را تغییر دهید.

همه ی ما انسان ها در زندگی با مشکلات زیادی مواجه می شویم. مثلا زمانی که اضافه وزن داریم، نمی توانیم در برابر خوردن شکلات و شیرینی مقاومت کنیم. زمانی که اقدام به گرفتن رژیم می کنیم می گوییم نباید زیاده روی کنیم و باید خورد و خوراک خود را کنترل نماییم. شما برای خودتان معیار والاتری انتخاب می کنید و از اعتماد به نفسی که به همراه عملی کوچک و منظم در خود به وجود می آورید، لذت می برید. اما همه ی ما دچار گرفتاری های فکری نیز هستیم. بعضی ها به حال خود تاسف می خورند بعضی ها هم دچار عصبانیت های شدیدی می شوند که موجب از بین رفتن بهترین علایق شان می شود. بعضی ها هم به امور مهم بی توجهی می کنند. پیشنهاد من این است که تصمیم بگیرید ده روز از هرگونه افکار مخرب دوری کنید تا به راستی به موفقیت فردی در زندگی دست پیدا نمایید.

برنامه تغییر حالت روحی

چه عاملی ممکن است مانع برنامه تغییر حالت روحی شود؟!

سه عامل وجود دارد که مانع تغییر حالت روحی در فرد می شود. این عوامل را در ادامه شرح خواهیم داد:

۱ ترس

اکثر اوقات گذراندن یک زندگی معمولی بسیار راحت تر از این است که خود را به مخاطره بیندازیم تا به آینده ای بهتر دست پیدا کنیم. بعضی ها وقتی به دوران کهولت می رسند تازه به فکر می افتند که چه توانایی ها و مهارت هایی داشته اند. اجازه ندهید چنین اتفاقاتی برای شما هم پیش بیاید.

۲ تنبلی

اغلب انسان ها می دانند باید چه کار کنند، اما توان خود را به کار نمی گیرند. خیلی ها می دانند که می توانند زندگی خود را پربارتر کنند، با این وجود می نشینند و مثلا غذاهای آماده و فست فود استفاده می کنند و ذهن و فکر خود را از سوختی که لازمه ی رشد و موفقیت در زندگی است، محروم می نمایند.

۳ نیروی عادت

همه ی ما انسان ها دارای الگوهای قدیمی احساسی هستیم که همان نیروهای مهلک عادت های ما می باشند. وقتی دچار مشکل می شویم به جای این که به دنبال راه حل برویم، فقط مشکل را می بینیم. به جای این که از شرایط موجود عبرت بگیریم، به حال خودمان تاسف می خوریم و رنج می بریم. وقتی مرتکب اشتباهی می شویم به جای این که از آن درس بگیریم و به پیش برویم، خودمان را سرزنش می کنیم و افسوس می خوریم. این تمرین ها موجب می شوند که این حالات تضعیف کننده را کنار بگذاریم و به تغییراتی پایدار دست پیدا کنیم و با گذشت زمان از منافع آن بهره مند شویم. این وظیفه شماست که خود را به راستی به من می توانم مقید کنید تا به موفقیت در زندگی دست پیدا نمایید.

انجام برنامه تغییر حالت روحی به هیچ وجه کار ساده و پیش پا افتاده ای نیست. اگر عادت کرده اید مرتبا به حال خود تاسف بخورید، ترک این کار هم دشوار است. اگر همه ی فکر و ذکرتان را فشارهای مالی مشغول کرده اند، این را بدانید که مطمئنا ترس و وحشت اوضاع را دوچندان بدتر می کند. اگر عادت کرده اید که برای هر مشکلی همسرتان را سرزنش کنید، ادامه ی این کار برای شما راحت تر است. اگر دائما عصبانی هستید و احساس گناه می کنید، از وضع ظاهری یا اوضاع مالی و وجود مشکلات ناراحت هستید، تغییر این حالات دشوار است، اما در حال حاضر راه های زیادی را در اختیار دارید تا زندگی خود را تغییر دهید و به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید. پیشنهاد می کنم که حتما آن را به کار بگیرید.

تمرین تغییر حالت روحی

نتایج انجام تمرین تغییر حالت روحی

باور داشته باشید که نیروی تمرین تغییر حالت روحی بسیار شگفت انگیز است. اگر این تمرین را انجام می دهید به این چهار نتیجه دست پیدا می کنید:

۱ – مغز شما به دنبال الگوهای جدید نیرو بخشی می گردد.

۲ – از تمام الگوهای فکری عادی تان که مانعی بر سر راهتان هستند مطلع می شوید.

۳ – این احساس در شما به وجود می آید که می توانید بر زندگی تان تسلط یافته و در نتیجه اعتماد به نفس پیدا می کنید.

۴ – مهم تر از همه این که عادات، معیارها و انتظارات جدیدی پیدا می کنید که به شکلی باور نکردنی به بهبود و موفقیت در زندگی تان کمک می کنند.

رسیدن به موفقیت در زندگی یک فرآیند است و نتیجه ی رشته ای از نظم ها و انضباط های کوچک است که ما را به سوی الگوهای عادتی موفقیت که نیازی به کوشش یا سعی مستمر ندارند، هدایت می کند. انجام این تمرین مانند قطاری است که سرعت می گیرد و به تدریج الگوهای بازدارنده شما را از بین می برد و الگوهای جدیدی را جایگزین آن ها می کند که شما را به پیش می رانند و نیروی محرکی پدید می آورد که تا به حال با آن رو به رو نشده بودید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx